kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Rupiecie w Second Life. " />"Masz może koszmarnego pluszowego misia, który zalega gdzieś w kącie? Równie brzydkie sztuczne kwiaty, gipsowego niechcianego aniołka, kamiennego pingwina do ogródka i inne dziwactwa, których już dawno chciałbyś się pozbyć? Przynieś je do Galerii Arsenał. Wkrótce rupiecie swoje i innych mieszkańców naszego miasta będziesz mógł podziwiać na wystawie.
...
Białostocki âŸrupieciowyâ projekt nie jest pierwszym w dorobku duetu artystycznego eteam, który przez ponad rok zarządzał publicznym śmietnikiem w wirtualnym świecie Second Life (Drugie Życie). Najróżniejsze rupiecie kolekcjonuje - od zupełnie zwyczajnych, jak rolka papieru toaletowego, po tak nietypowe, jak ławka ogrodowa"...
Cały artykuł można przeczytać pod adresem bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,7819422,Przynies_swoje_rupiecie_do_Galerii_Arsenal.html [Katowice] "Mały Rynek" - ul. Dworcowa i okolice. ^ chyba zartujesz? gdzie jest ta specyfikacja projektu budowalnego ?
Specyfikacji znalezc nie potrafie, ale kiedyś w DZ był taki artykuł (na tym forum Tequila, go wrzucał):
2007-02-09 Dziennik Zachodni
Metamorfoza Mariackiej
Na trzy etapy zostanie podzielona przebudowa tzw. Kwartału Dworcowa obejmująca ulice św. Jana, Dworcową, Mariacką, Mielęckiego, Stanisława i Starowiejską Pierwsze prace mają ruszyć na wiosnę. Przebudowę kwartału trzeba było podzielić na etapy z kilku powodów. Przy ulicy Dworcowej, która ma być najważniejszym elementem nowego wizerunku tej części śródmieścia, stoi stary dworzec kolejowy. Dopóki PKP go nie sprzeda (w lutym ma być znana kolejna wycena nieruchomości), nic nie można tu zrobić. Miasto chce bowiem, żeby pod powierzchnią ulicy powstała galeria handlowa i parking. Do tego potrzebny jest prywatny kapitał. Być może inwestor, który kupi dworzec będzie chciał zainwestować również w ten projekt. Dlatego Dworcowa i Św. Jana będą przebudowywane jako ostatnie. Na pierwszy ogień pójdzie natomiast fragment. ul. Mariackiej. (od ul. Francuskiej do Kościoła Mariackiego), ul. Starowiejska, Stanisława i Mielęckiego. Wiadomo już, jak będą one wyglądać. Przede wszystkim zmieni się organizacja ruchu. Samochody inne niż mieszkańców i zaopatrzenia będą mogły wjeżdżać tylko w Starowiejską. Reszta ulic zostanie wyłączona z ruchu. Nawierzchnia ulic zostanie wykonana płytami granitowymi i bazaltowymi. Środkiem będzie biegł tzw. Pas spacerowy. Po jego obu stronach zostaną posadzone drzewa. Na ulicy Starowiejskiej będą to brzozy brodawkowe, na ulicy Stanisława wiązy holenderskie, a na Mariackiej wiśnie pospolite i śliwy wiśniowe. Pomiędzy nimi staną równego rodzaju ławki wykonane m.in. z kamienia, drewna i metalu. Projektant przewidział też zjeżdżalnię dla dzieci, słupy ogłoszeniowe czy miejsca na wystawy i ekspozycje. - Pod koniec lutego zamierzamy ogłosić przetarg na wykonanie prac.- mówi Adam Kochański, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta. – Myślę że pierwszy etap przebudowy powinien się zakończyć jeszcze w tym roku. (Greg)
+
Pozwoliłem sobie wyszukać zdjęcia drzew proponowanych do obsadzenia nimi kwartału Dworcowa:
Brzoza brodawkowata (Betula pendula)
Cechy: Wysokość brzozy brodawkowatej dochodzi do 25 m, przy średnicach do ok. 60 cm; często także w postaci karłowatej. Pień do wysokości ok. 12-15 m wolny od gałęzi, cylindryczny, niekiedy zniekształcony przy odziomku; na niekorzystnych siedliskach także skrzywiony. Kora mlecznobiała, dająca się oddzierać cienkimi poprzecznymi pasmami, wiekiem pstra, spękana w dolnej części pnia, gruba i czarnawa. Młode pędy pokryte brodawkami. Liście skrętoległe, pojedyncze, podwójnie ząbkowane, jajowato zakończone lub trójkątne. Długość liścia do 7 cm, szerokość ok. 3 cm, kolor zielony - na jesieni żółty . Kwiatostany w postaci długich kotek. Orzeszki ok. 3mm, dookoła błoniasto oskrzydlone.
Pochodzenie: Europa i Azja.
Rozmaitości: Największy i najstarszy odnotowany egzemplarz brzozy brodawkowatej rośnie w Gdańsku-Oliwie, ma 171 lat, 26 m wysokości i pierśnicę 102 cm (obwód 321 cm).
Drzewo jest elastyczne i mocne. Wykorzystywane do wyrobu mebli ogrodowych i produkcji sklejek. Bardzo kaloryczne - cenione do palenia w kominkach.
Wiąz holenderski - Wredei
Ulmus hollandica - Wredei
Wolnorosnące drzewo o jajowatej koronie i wyprostowanych pędach. Liście jasnożółte i żółte / młode liście jasnożółte, starsze żółte i żółtozielone / , jajowate, średniej wielkości, piłkowane . Wymaga gleb żyznych i dość wilgotnych. Wytrzymały na suszę. Na stanowiskach znacznie słonecznych liście mogą zasychać, zwłaszcza w drugiej połowie lata.
Polecany do kompozycji kolorystycznych, szczególnie w ogrodach przydomowych. Ładnie wygląda w kontraście z innymi krzewami lub drzewami o barwie liści ciemnozielonej.
Wisnia pospolita
Śliwa wiśniowa
Cechy: Śliwa ta to jedno z najpiękniejszych drzew powszechnie stosowanych w zieleni miejskiej. Niskie drzewo do 10 metrów wysokości. Liście delikatnie piłkowane, ciemnoczerwone, purpurowe, brązowawe. Kwiaty również czerwone. Czerwony owoc na długim ogonku, twardy - przypomina dużą czereśnie.
Pochodzenie: Półwysep Bałkański, Azja Środkowa.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|