kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Kielce 15.11.2009. W otwartej w psach chyba najwiecej forumowiczow, bo az trzech sie naliczylam
Golden Retriever, pies, otwarta - FLUFFY Koko Jamie Nogieć Stanisław - Kraków
Golden Retriever, pies, otwarta - ZORAN z Rydzyńskiego Lasu Chmal Michał - Pionki
Golden Retriever, pies, otwarta - Summeramba COUNTDOWN Kaniecka Magdalena - Kaźmierz
Wąsacz Krzysztof Małgorzata Kotlarska-Wąsacz-
Warszawa
Golden Retriever, pies, otwarta - POKER TANAIS
Golden Retriever, pies, otwarta - LINDSEY STAR OF ROCK Rejentówka Hoffman Piotr - Tłuszcz
Golden Retriever, pies, otwarta - KAY CRAZY COMMEDY Białe Złoto Sosna Monika - Wodzisław Śląski
Golden Retriever, pies, otwarta - IT'S A LONG WAY TO TIPPERARY ADDAGIO Białe Wagner Stołowska Joanna - Warszawa
Złoto
Golden Retriever, pies, otwarta - IBSEN Salto Del Angell Chodziński Witold - Głogów Małopolski
Golden Retriever, pies, otwarta - EROL Cassovia White Star Chrobak Katarzyna - Tarnów
Golden Retriever, pies, otwarta - Brave Sir Lorcan Skarb Avalonu LORCAN Gładecka Aleksandra - Katowice
Golden Retriever, pies, otwarta - ALMOND CREAM Qdore Litwin-Lewandowska Dorota - Lublin
Golden Retriever, pies, otwarta - AFTER THE SUNSET Firstfield Bisaga Katarzyna - Tychy Pytanie do Zawodowców. W "moich" lasach póki co, jeszcze kurek nie brakuje. Ta górska - pogórska kurka, często w odmianie "ametystowej", trzyma się jodły i świerka i na ogół trudniej ją znaleźć - czasem rośnie wręcz w ostrężynie! Ale też dzięki temu nieraz osiąga duże rozmiary. A te typowe sosnowe, żółciutkie kurki znajduję głównie w łatwiejszych do penetracji lasach np. powiatu Tarnowskiego. I też zauważam tam niestety ich ubytek.
Przy okazji mogę dopisać się do grona przeciwników wydrapywania spod ściółki mini-kurek, borowiczków i t.p. To przecież zwykły, krótkowzroczny rabunek, a nie grzybobranie Impreza integracyjna Tarnowskiego i okolicznego środowiska. 15 min jazdy samochodem na wschód od Tarnowa, można pociągiem na stację Wola Rzędzińska lub Wałki taka sama odległość na piechotę z obu stacji ok. 40 min. bardzo malownicze miejsce, szczególnie w okresie wiosennym, ale jesienią i zimą również urokliwe. Miejscówka na pograniczu Woli Rzędzińskiej, Wałek i Pogórskiej Woli, teren urozmaicony topograficznie, wydmy piaszczyste polodowcowe zalesione, liczne wyrobiska piasku (dzikie), las mieszany z dominacją sosny i brzozy, liczne dęby i buki nawet solidnych rozmiarów,kilka młodników sosnowo-modrzewiowych , w innej części terenu niż ta na której rozgrywała sie ostatnia strzelanka, 1,5 h staw z wyspą na środku, w innej częsci bagienka porośnięte szuwarami i wysoką trawą , podszycie z przewagą borowiny i igliwia, gdzieniegdzie małe oczka wodne i delikatnie podmokły teren, 2 ląki w środku lasu, nie wykorzystywane rolniczo (porośniete w lecie bardzo wysoką trawą ) tak naprawdę poznaliśmy tylko małą częś tego lasu, ale wszystko przed nami. Ogólnie teren porównywalny obszarowo, o ile nie większy od Czarnej Tarnowskiej, co najważniesze nadleśnictwo nie ma nic do niego, nie karmią zwierzyny i raczej nie polują (z wyjątkiem odstrzału dzika sezonowego), który dość licznie zamieszkuje na tym terenie, jedyny mankament jesienny, spotyka się grzybiarzy, ale to jak wszędzie w lasach o podobnym charakterze zalesienia i poszycia. Teren pod manewry z ogniskiem jak najbardziej, myślę , że właściciel wyraził by zgodę zreszta sam pewnie z chęcią zjadłby żołnierskiej grochówki albo bigosu z kociołka, nie mówiąc już o smacznej kiełbasce z ogniska przepijanym jeszcze smaczniejszym piwkiem:) . Ja mieszkam w Tarnobrzegu.
Jest to miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim; siedziba władz powiatu tarnobrzeskiego w latach 1867-1975 i od 1999; siedziba władz województwa tarnobrzeskiego w latach 1975-1998. Leży nad Wisłą; obszar 85,6 km kw., ludność 50 060 (30 czerwca 2005). Najważniejszy w Polsce ośrodek wydobycia siarki i produkcji kwasu siarkowego. Założony w 1593 roku przez Tarnowskich jako "Nowy Tarnów", był ośrodkiem handlu i rzemiosła; zniszczony w czasie najazdu szwedzkiego podupadł i rozwinął się dopiero po II wojnie światowej jako centrum wydobycia siarki. Fabryka obrabiarek, zakłady włókiennicze.
Od lat 90. XX w. na dawnym wyrobisku siarki powstaje największy w Polsce sztuczny zalew, który w przyszłości niewątpliwie będzie atrakcją turystyczną. Tarnobrzeg leży w Kotlinie Sandomierskiej. Głównym typem gleb są gleby bielicowe. Na tych mało żyznych glebach uprawia się owies, żyto i kukurydzę. Dużo gruntów zostało zalesionych. W rejonie Tarnobrzega jest wiele lasów wchodzących w skład Puszczy Sandomierskiej. Głównymi drzewami są: sosna zwyczajna, dąb szypułkowy, olcha czarna i brzoza.
Zabytki:
Klasztor dominikanów z końca XVII wieku;
Pałac Tarnowskich w Dzikowie;
Cmentarz żydowski - założony w 1930 roku;
Stara Synagoga w Tarnobrzegu;
Synagoga w Tarnobrzegu.
Klub jest jeden ,,Siarka Tarnobrzeg"
Łatwiejszy opis
Województwo: Podkarpackie
Powiat: miasto na prawach powiatu
Gmina: Tarnobrzeska
-rodzaj: miejska
Prawa miejskie: 1593r.
Prezydent: Jan Dziubiński
Powierzchnia: 85,6 km²
Położenie: 50° 35' N 21° 41' E
Wysokość: 160 m n.p.m.
Liczba mieszkańców (2005):
- liczba ludności: 50 060
- gęstość :584,8 os./km²
Strefa numeracyjna
(do 2005): 15
Tablice rejestracyjne: RT
P.S. Niedługa dam jakieś zdjęcia
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|