Strona główna
  lasy mieszane

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Foksiki poKenusiowe za oceanem :). ja jednak mam mieszane uczucia jak oglądam tego typu zdjęcia ...
wiem ,że są psy polujące i mają swoją role do spełnienia ...ale nie one sobie tam biegają po lasach i polują albo ćwiczą w zagrodach ale bez "podglądu" aparatu...
widzę ,że i dzieciak ma nie zły ubaw ...hmmm...

a kluseczki cudniaste
[Mieszane] kolejna paczka dzwonków swiatecznych. 1. silver bells (0:32)
2. christmas is all around (0:26)
3. coming home from christmas (0:26)
4. driwingo home for christmas (0:34)
5. joy to the world (0:29)
6. Let it snow (0:16)
7. Monky (0:22)
8. please come home the christmas (0:32)
9. Rudolf (0:28)
10. twelwe days of christmas (0:19)
11. cicha noc (0:33)
12. Jolly old saint nichols (0:23)
13. Mery Christmas (0:14)
14. rocking around the christmas (0:29)
15. So is this christmas (0:32)
16. thanks good is christmas (0:26)
17. ding ding dong (0:30)
18. o christmas tree (0:31)
19. we wish you a mery christmas (0:27)
20. Last Christmas (0:19)
21. blue christmas (0:25)


Polifonia
Stereo
mp3

Kod:

http://www.badongo.com/file/5273960
Kulczyk (Serinus serinus). .
Kulczyk (Serinus serinus) - mały ptak z rodziny łuszczaków zamieszkujący zachodnią, południową i środkową Europę i północną Afrykę. Populacje południowe osiadłe, północne - wędrowne, zimują w południowej Europie (przeloty III-V i IX-XI). Poza sezonem lęgowym tworzy stada, często mieszane z czyżami i innymi łuszczakami. W Polsce ptak lęgowy o liczebności zróżnicowanej zależnie od regionu (liczny na Pogórzu Karpackim i w większych miastach, nieliczny na wschodzie kraju).

Cechy gatunku
Najmniejszy z europejskich łuszczaków, zbliżony wielkością do czyżyka. Samce mają kuper, pierś i czoło cytrynowożółte, a brzuch biały. Grzbiet, głowa i boki wyraźnie kreskowane. Przez skrzydła przechodzą dwie jaśniejsze pręgi. Upierzenie samicy podobne do samca, ale bledsze, zielonoszare.

Wymiary średnie
dł. ciała ok. 11 cm
rozpiętość skrzydeł ok. 20 cm
waga ok. 12 g

Biotop
Obrzeża borów i lasów mieszanych, parki, otwarte przestrzenie ze skąpą, niską roślinnością.

Gniazdo
Starannie uwite i umieszczone na wysokości 3-8 metrów nad ziemią w okółku bocznej gałęzi.

Jaja
W maju składa 3-4 jaja o średnich wymiarach 11x16 mm, białe z odcieniem niebieskawym i nielicznymi, słabo widocznymi, czerwonymi plamkami.

Wysiadywanie
Od zniesienia ostatniego jaja trwa 10-13 dni. Pisklęta przebywają w gnieździe przez okres 2 tygodni.

Pożywienie
Wyłącznie nasiona chwastów.

Ochrona
Objęta ochroną gatunkową ścisłą.

Opis zaczerpnięto z Wikipedii
Południowe skraje lasu. Las Berloński jest lasem mieszanym, choć składa się w znacznej większości z drzew iglastych. Praktycznie przylega do północnego muru miasta, niedaleko bramy północno-wschodniej jest więc bardzo gęsty. Można w nim znaleźć wiele udeptanych ścieżek i całkiem dużo owoców leśnych. Las ten jest częścią Tairnu, ogromnego lasu na zachodzie Darvanu.
Dlaczego zabijanie tak was kręci?. Ad mykerinos
A Ty Kolego pewnie chciałbyś, żeby w naturze nic się nie zmieniało, ciągle żyły i trwały te same gatunki,występowały takie same ekosystemy jak teraz, żadnych zmian? Otóż to zaprzecza fundamentalnym zasadom życia.Wymierania miały miejsce w historii Ziemi wielokrotnie, ,na skalę dla nas niewyobrażalną , dzięki jednemu z nich ( na przełomie kredy i trzeciorzędu)mogły zaistnieć i opanować świat ssaki, nasze istnienie też było pośrednio wynikiem tych zmian.Natura nie znosi próżni, na miejsce opuszczone przez jedne organizmy, wcześniej, czy później pojawią się inne, może nawet bardziej interesujące, przecież nikt nie zatrzymał ewolucji, która jest motorem życia. Przecież to co proponują niektórzy, czyli uparte trwanie i próba zachowania status quo przypomina średniowieczną doktrynę scholastyczną, która wykluczała jakikolwiek postęp w nauce i nie tylko. Jak już pisałem wcześniej, wbrew temu owczemu pędowi, cieszę się z tego, że klimat się ociepla (chociaż niektórzy to kwestionują), bardziej trafiają mi do gustu liściaste i mieszane lasy Francji niż syberyjskie bory szpilkowe(na samą myśl robi mi się zimno).
dendrologia - historia architektury krajobrazu Pruszcza Gd..
Petrus i Leosch,
mam zadanie konkursowe z zakresu dendrologii. Czy potraficie odpowiedzieć, jakie rośliny najczęściej występowały na terenie wsi, a raczej osady przedpruszczańskiej umiejscowionej m.in. w rejonie osiedla Nad Radunią w okresie rzymskim?

Jasne! Występowały tu lasy mieszane. W holocenie początkowo sosnowo-brzozowe. W raz z ociepleniem się klimatu pojawiało się więcej drzew liściastych, takich jak wiązy, leszczyna czy dęby. Drzewa importowane z Południa i Zachodu pojawiły się dopiero w średniowieczu.
Majówka wiosenna.. Tak jak w ubiegłym roku jesienią uparłem się że muszę znaleźć choć jedno stanowisko gąsówki dwubarwnej, tak obecnie z rozkwitem wiosny zapragnąłem odszukać majówki wiosenne. W tygodniu niewiele czasu, bo praca każdego dnia do 18, ale dwie godzinki szukania od poniedziałku dały rezultat. W końcu znalazłem pierwsze majówki wiosenne. Już był zmrok, kiedy wracałem do domu na rowerze wczorajszego wieczora. Zobaczyłem kątem oka na skraju rzadkiego mieszanego lasu liściastego jakieś białe kapelusze. Niestety nie było możliwości zrobienia zdjęcia w naturze, zbyt ciemno. Więc dopiero dzisiaj rano, przy dziennym świetle zrobiłem fotkę. Ot żeby się Wam pochwalić, że upór czasami popłaca.

Położenie Alpejskiej Doliny.

WSR Alepjska Dolina, została założona dnia 08.08.2007r.

Stajnia położona jest w jak najbardziej ekologicznym miejscu, albowiem na górskim terenie. AD dokładnie mówiąc, powstała w Karpatach.

Karpaty rozciągają się od Przełęczy Łupkowskiej w Bieszczadach, łukiem wygiętym w kierunku południowo wschodnim przez Ukrainę, daleko w głąb Rumunii po Przełęcz Predeal. W terenach podgórskich, jak i na południowych stokach panuje stosunkowo łagodny klimat. W lecie kotlina zakarpacka oraz południowo – zachodnie stoki głównego grzbietu Karpat znajdują się pod wpływem frontów atmosferycznych przynoszących ciepłe powietrze znad Niziny Węgierskiej. Podobna sytuacja dotyczy południowo – wschodnich przedgórzy gdzie docierają ciepłe masy powietrza od strony Bukowiny napływające znad Morza Czarnego. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, najchłodniejszym zaś styczeń. Jesień, jak we wszystkich polskich górach charakteryzuje się dużą ilością dni ciepłych i słonecznych.

Nasza stajnia, nie bez przyczyny nosi nazwę Alpejska Dolina, bowiem miejsce w którym jest położona zachwyca swym urokiem każdego. Zdala od miasta i ulic ale za to wśród przyrody i czystego powietrza. Teren ukstzałtowany jest tutaj różnorodnie, od stepu po wysokie góry i przez małe wzniesienie i wąwązy. Wszędzie jednak, można spotkać wiele odmian drzew i roślinności. Tutejsze lasylasami mieszanymi, sa w nich różnorodne gatunki drzew, ale te najczęściej spotykane to: graby, dęby, klony, jawory, świerki, sosny, jodły i modrzewie. Strome ściany wąwozów jakie tu wystepują, porastają lasy liściaste pochodzenia naturalnego. Przeważa w nich lipa, miejscami można spotkać przedstawiciele dębu i buka z domieszką innych drzew liściatych i iglastych. Wokół stajni jest wiele terenów do zaadoptowania jako ścieżki czy też miejsce do rajdów i terenów. Wokół i dookoła stajni jest wiele pięknych miejsc, ale również poza nią, zachęcamy do pieszych lub rowerowych wycieczek a najlepiej podziwiać to z grzbietu konia. Zatem gdy z Doliny ruszymy wyżej, ku grzbietom i szczytom, przejdziemy z krainy owsa, jęczmienia i ziemniaków krainę świerków, buków i jodeł. W tejże krainie rośliny i powietrze nie są niczym skażone, rosną i rozwijają się naturalnie. Przez las płynie wiele małych potoczków które wiją się prowadząc krystaliczną wodę do jezior i rzek. Nad jedynm z potoków, w jednej z podmokłych partiach lasu rośną piękne wierzby, czasem można spotkać utworzone bez bobry żeremie. Wszędzie jest czyste górskie powietrze i przestrzeń dlatego wszyscy do Nas przyjeżdżający cenią sobie tutaj ciszę i spokój jaki daje górski krajobraz.[/img


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • black-velvet.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lasy przy ZOO w Oliwie poszukiwania
     : Lasy Państwowe nieruchomości sprzedaż
     : lasy i sawanny strefy podrównikowej
     : lasy Amazońskie drapieżny ptak
     : lasy równikowe - Człowiek i gospodarka
     : Lasy liściaste klimatu umiarkowanego
     : lasy równikowe są płucami Ziemii
     : lasy iglaste strefy umiarkowanej
     : lasy galeriowe na Wyżynie Brazylijskiej
     : lasy równikowe rodzaje roślin
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT