Strona główna
  Lasy Miejskie Szczecin

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Najdłuższy wątek w historii.
Nie mam pojecia, nie jestem rolnikiem 8|


Wystarczy poszukać :)

Lasy Miejskie miasta Szczecina położone są głównie w jego północnej i południowo-wschodniej części, a łączna ich powierzchnia wynosi aktualnie 2870,17 hektarów.

Cytat za http://www.szczecin....macjeogolne.htm

http://www.szczecin.pl/lasymiejskie/images/mapadoplanu.gif

Duma Szczecina (nie sportowa). Szczecin ma Portal Miłośników Dawnego Szczecina
A tak na serio, warta pokazania jest Szczecińska natura. Nie chodzi mi tylko o parki, ale o lasy miejskie np: dolina siedmiu młynów. Szczecin jest jednym z bardziej rozciągniętych miast (duża powierzchnia, mniej ludzi).
Jeden ze szczecińskich klubów jest bardziej znany w Polsce, ale nie bede pisał jaki bo to reklama.
A tak jeszcze do tematu; jeszcze niedawno pod mojim avatarem pisało: skąd: z nad moża- Szczecin
Quady, czyli hulaj dusza. " />
">Widać na wszystko mozna znaleźć sposób tylko trzeba chcieć!
heh u nas nie chodzi o chęci tylko kto na tym interes zrobi...

ostatnio oglądałem program jak chyba w szczecinie zaczęli panowie ze Straży Miejskiej łotać mandaty za wylegiwanie się na trawie w centrum miasta!

skoro ta trawa jest tylko do oglądania to niech walna wszędzie sztuczną i będzie zielono cały rok!

nawiążę do posta jaki napisałem na wątku o Gryfie...

zachodnia część Małopolski obfituje w lasy... ale nie można z nich korzystać bo "zieloni" krzyczą...

a leśnikom w to graj! i co i deski z gwoździami i naostrzone pręty wbite w ziemię! tak się szanuje potrzeby obywatela w PL

a możnaby z już wyjeżdżonych ścieżek poprostu zrobić udostępnione przejazdy dla offroadowców i np pobierać niewielkie opłaty abonamentowe za tzw. zniszczenie środowiska...

ale ludzki beton pozostanie betonem...
Lato z Anduiną - [tu_wpisz_miejsce] 2011. " />W Szczecinie jakby dobrze chcieć zwiedzić to jest to oglądać na tydzień z okładem. jeżeli wybierzecie wersję minimum i mnie za przewodnika to bez dwóch rundek po mieście nie wypuszczę Was z miasta. Lasów do łażenia jest masa, plaże i kąpieliska miejskie (pożal się Boże) są, ogólnie tylko z ekonomicznym zakwaterowaniem większej grupy może być problem, ale to jeszcze się zobaczy ile osób się zgłosi.
Najdłuższy wątek w historii. Piotrek piodlaes tylko lasy miejskie.
A powinienes podac to co ty sam podales czyli lasy i zadrzewienia. W Szczecinie stanowi to 18,2 % powierzchni czyli 5468 ha co w przeliczeniu jest tyle ile podalem wyzej w km2

Historia miasta Piły - tylko informacje. " />Coś o Pile...

Piła leży na Pojezierzu Południowopomorskim, nad rzeką Gwdą w pobliżu jej ujścia do Noteci. Około 50% powierzchni miasta to tereny zieleni. Stanowią je zarówno lasy, jak i zieleń parkowa wypełniająca przestrzenie pomiędzy nowoczesnymi dzielnicami mieszkalnymi. 100% ścieków komunalnych i przemysłowych. Wśród zadrzewionych parków ciągną się spacerowe bulwary. Liczne zieleńce, skwery, ozdobne drzewa i krzewy, ukwiecone place i malownicza wyspa w zakolach rzeki tworzą z Piły miasto pełne zieleni, które warto odwiedzić. Piła jest miastem o niedużym zanieczyszczeniu środowiska, bo nie rozwinął się tu przemysł na wielką skalę. Miasto jest ważnym węzłem kolejowym i drogowym. W mieście krzyżują się główne drogi: Bydgoszcz Szczecin i Poznań-Koszalin, a równie dobre trasy wiodą do Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego. Przy drogach jest wiele leśnych parkingów, które warto odwiedzić. Nie skażone lasy, woda, powietrze, niezwykłe bogactwo roślin i zwierząt. Oto główne walory Piły i okolic. Niedaleko od miasta leży kilkanaście jezior. Największe z nich to Płotki, które jest tradycyjnym miejscem wypoczynku pilan i wczasowiczów. Osobliwością mikroregionu jest rezerwat "Kuźnik" obejmujący malowniczy krajobraz leśno-jeziorny z fragmentami łąk i bagien. Tworzy on idealne warunki dla rozwoju nie spotykanej w innych rezerwatach ilości gatunków roślin. Dzisiejsza Piła stoi na miejscu pradawnej osady rybackiej. W 1513 roku Zygmunt Stary nadał Pile prawa miejskie. Nie oszczędzały Piły katastrofy i zawieruchy wojenne. W 1626 roku miasto niemal doszczętnie spłonęło w wielkim pożarze. Ledwo je odbudowano, a już w 1655 roku wkroczyły tu wojska szwedzkie, rujnując na nowo. Potem przez Piłę przetoczyła się wojna północna. Miasto było też ważnym ośrodkiem konfederacji barskiej. Po pierwszym rozbiorze Polski Piła weszła w skład zaboru pruskiego. W 1755 roku w grodzie nad Gwdą urodził się najwybitniejszy obywatel Stanisław Staszic. Z jego inicjatywy zaczęto budować kopalnię węgla kamiennego na Górnym Śląsku. Był organizatorem szkolnictwa: Szkoła Akademicko-Hutnicza, Korpus Górniczy, a także Szkoła Główna Warszawska. W odbudowanym po wojnie rodzinnym domu Stanisława Staszica zorganizowano muzeum.



***

mam nadzieje,ze sie przyda

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • music4you.xlx.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lasy przy ZOO w Oliwie poszukiwania
     : Lasy Państwowe nieruchomości sprzedaż
     : lasy i sawanny strefy podrównikowej
     : lasy Amazońskie drapieżny ptak
     : lasy równikowe - Człowiek i gospodarka
     : Lasy liściaste klimatu umiarkowanego
     : lasy równikowe są płucami Ziemii
     : lasy iglaste strefy umiarkowanej
     : lasy galeriowe na Wyżynie Brazylijskiej
     : lasy równikowe rodzaje roślin
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT