kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Kwiz fantastyczny. Birbonie, zaprotestowałbym, albowiem Andrzej miał pełną rację - Kimmeria, Kymeria, Κιμμeρια to zupełnie poprawne nazwy. Że też poprę się innym forum (pierwsze dwa posty): http://lacina.strefa.pl/f...p?t=457&start=0. Ale prawo do zadawania pytań bym jednak zostawił Birbonowi, bo Andrzej znowu poda pytanie, z którym trzeba będzie czekać i czekać :-). Zgromadzenie Smierciożerców. Albo piewrwsze dam tu na zachętę. Byście mi też pomagali.
Źródło http://lacina.strefa.pl/ . Tam jest dział słowniczek.
concoxi - gotować
cruor - krew
A zaklęcie brzmi cruorconcoxi. Co o tym myślicie? Zaklęcia. Napiszcie tutaj zaklęcia które sami wymyśleliście http://lacina.strefa.pl/ Jeżeli ktoś chce z łaciny proszę słowniczkek. Cruorconcoxi. Co znaczy gotowanie się krwi od środka. Cruor krew concoxi gotować.
Pomyślałem że temat jest dobry dla śmierciożerców. Bo te zaklęcia będą bardzo drastyczne. Proszę napiszcie mi czy mozna miec CD i CU razem???. Po kilku latach studiów (filologia polska i prawo) tyle wyciągam sama z siebie. A opisałam tylko wyjaśnienia lekarza odnośnie rozpoznania, który zdaje się być bardziej kompetentny w tej sprawie niż osoby nie będące lekarzami, a jedynie tłumaczące słówka z łaciny
Ależ nie przeczę
A co do rozpoznania colitis indeterminata możesz zobaczyć
http://pml.strefa.pl/ePUBLI/131/34.pdf ctrl+v. /lacina.strefa.pl/index.php?opcja=przyslowek" Rekolekcje 2007 II stopien II turnus - Rzepczyno - ELITA :). lingua latina lingua nostra est... czyz nie?
gdy ktos chce sie czegos na temat tego pieknego jezyka dowiedziec to zapraszam na strone: http://lacina.strefa.pl/ PROROCK'OWE SPOTKANKO !!!.
Dla tych którym nie lubi się klikać, informacja:
14 grudnia - Jagórfest III
Jagórfest doczekał się III edycji i już rzut oka na skład pozwala zorientować się, że szaleńcza na poły wizja młodego pasjonata heavy metalu, aby co roku zapraszać na swoje urodziny reprezentantów tego nurtu (i nie tylko) przerodziła się w całkiem zgrabny festiwal. W tegorocznym menu oprócz oczywiście zespołu jubilata (Graal) znalazły się: Chainsaw, MonstruM, Witchking i Testor oraz w charakterze muzycznej wisienki na torcie szant-rockowa Strefa Mocnych Wiatrów...
Chainsaw obchodzi w tym roku X-lecie swojej działalności. Na swój jubiluszowy koncert (25 listopada) w rodzinnym mieście zaprosili Turbo, NoNe, Butelkę oraz zespół niepodziankę. Od października za pośrednictwem strony www.metalside.pl/chainsaw możecie wybierać kawałki, które chcielibyście usłyszeć podczas tego występu. Warto również wspomnieć, że Maxx - wokalista Chainsaw pracuje również nad debiutanckim albumem Sir Saw, w którym swoje paluchy maczają muzycy Turbo.
MonstruM od kwietnia 2007 roku bogatsze jest o krążek "VIII Dzień Tygodnia" (koncert promocyjny zagrali w marcu w Progresji). W maju nastąpiła u nich zmiana na pozycji basowego - Tomasza Ritu Trzpisa zastąpił Kamil Śliwiński.
Witchking stworzyli Gajdek i Rambo (ex-Rapid Fire), początkowo grali pod szyldem Steel Crown. Jesienią 2004 roku już jako Witchking zarejestrowali dwuutworowe demo "Under The Siege". Kolejne miesiące upłynęly na koncertowaniu i łataniu składu. Wiosną 2005 roku tuż po rozpoczęciu sesji nagraniowej debiutanckiego krążka z zespołem pożegnał sie ówczesny wokalista Kamil Łacina. Spowodowało sporo komplikacji w pracach nad albumem, po czterech miesiącach zdecydowali się na współpracę z Twardym (ex-HellFire) alias Tom The Storm. Nowy skład nie zdążył jeszcze okrzepnąć, a już musieli rozglądać się za nowym basistą. Ostatecznie w maju 2006 roku udało im się wejść do warszawskiego DBX studio i rozpocząć rejestrację albumu "Witchking". Po kilku miesiącach poszukiwań wydawcy związali się z francuską wytwórnią Aural Offerings Records, która w lipcu 2007 roku wypuściła krążek na rynek. A zespół po raz kolejny zmienił skład, tym razem garowego: Marcina Dziadka Jungiewicza zastąpił Krzysztof Nowakowski (związany niegdyś z Reigncarnation i Sourreal).
Gospodarze wieczoru, po zakończeniu zmagań z egzaminem dojrzałości rozpoczęli nagrywanie nowego dema. Ma się na nim znaleźć pięć premierowych kompozycji, które zapewne poznamy podczas ich występu.
W ramach urozmaicenia stylistycznego Jagórfestu pojawi się Testor, zaś na dobry początek wystąpi formacja Strefa Mocnych Wiatrów. Grupa działa od roku 2004, jej liderem jest gitarzysta i wokalista Dariusz Grzywa Wołosiewicz (w branży od ponad 20 lat). Twórczość zespołu wymyka się jednoznacznej klasyfikacji, jest w niej blues, hard rock, punk, heavy metal, a nawet folk. Inspiracje są dość oczywiste - szanty i pieśni "okołoszantowe". Wszystkie autorskie utwory, z wyjątkiem "Siewcy Nienawiści", dotykają w sferze tekstowej tematyki marynistycznej. Stąd sami określają swoją twórczość mianem "rocka marynistycznego". Jesienią ukazała się ich debiutancka płyta "Strefa Mocnych Wiatrów".
14 grudnia - Progresja, start: 18.00, bilety: 15 PLN przedsprzedaż, 20 PLN w dniu koncertu
Serdecznie zapraszam!!!
Strój "firmowy" mile widziany-niech zobaczą ile nas jest!!
Będzie się działo, oj będzie się działo!!!!
http://progresja.com/inde...d=290&Itemid=34 Audi Historia Mariki. http://www.auto-swiat.pl/g/ArtykulyF...8562469540.jpg
Dzieje firmy Augusta Horcha sięgają końca osiemnastego wieku. Jednak Audi znane jest jako marka od 1909 roku.
Zanim jednak pojawiło się Audi w roku 1899 August Horch wraz z młodym inżynierem Karlem Benzem zakładają w Kolonii zakład o nazwie Horch mający produkować samochody. W roku 1904 firma zostaje przeniesiona do Zwickau.
Niestety kłopoty finansowe sprawiają, że Horch odchodzi z firmy i w 1909 roku zakłada własne przedsiębiorstwo, a rok później z zakładów wyjeżdża pierwszy samochód. Jednak Horch ma zakaz używania własnego nazwiska jako nazwy firmy dlatego decyduje się na miano Audi. Skąd się ono wzięło? Horch po niemiecku oznacza słuchaj, a audi to ta sama forma tyle, że po łacinie. W ten sprytny sposób firma nadal miała w pewnym sensie nazwę od nazwiska jej założyciela.
Wanderer był wcześniej
W Chemnitz w roku 1885 powstaje jeszcze jedna firma ważna w dziejach marki Audi â Wanderer, którą założyli Johann Baptist Winklhofer oraz R.A. Jaenicke. Początkowo zajmują się tylko reperacją rowerów. Jednak szybko zaczynają produkować rowery, motocykle oraz maszyny do pisania. Pierwsze samochody pod marką Wanderer pojawiły się dopiero w 1913 roku.
Dampf-Kraft-Wagen
W roku 1904 Duńczyk Jorgen Skafte Rasmussen zakłada w Chemnitz z partnerem firmę o nazwie Rasmussen&Ernst zajmującą się produkcją urządzeń parowych oraz myjek do warzyw. Od roku 1912 zajmują się także produkcją dodatkowego wyposażenia do samochodów. W tym czasie rozpoczynają również prace nad pojazdami napędzanymi parą. Stąd wzięła się późniejsza nazwa firmy DKW (Dampf-Kraft-Wagen). Od 1919 roku DKW zaczyna robić silniki do motocykli, trzy lata później powstają jednoślady pod marką DKW, a od 1928 roku rozpoczyna się produkcja samochodów.
Ich drogi zaczynają się łączyć
Światowy kryzys, który rozpoczął się pod koniec lat 20. ubiegłego wieku sprawił, że małe firmy nie miały szans na przetrwanie. Sposobem na przezwyciężenie problemów finansowych mogłobyć połączenie. Do takiego połączenia doszło w 1932. Wzięły w nim udział firmy: Audi, Horch, DKW oraz Wanderer. W ten sposób powstała spółka â Auto Union z siedzibą w Chemnitz. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawiło się znane do dziś logo czterech złączonych okręgów. Miało ono symbolizować związek tych czterech firm.
Auto Union kontra Mercedes
Lata 30. dwudziestego wieku to dla Auto Union nie tylko okres produkcji samochodów przeznaczonych dla cywilnych odbiorców. To także czas gdy pojazdy spod znaku czterech okręgów rywalizowały z rodzimym konkurentem Mercedesem na torach wyścigowych oraz podczas bicia rekordów szybkości.
Rywalizacja napędzana przez propagandę hitlerowską oraz sukcesy spowodowały popularność aut spod znaku czterech kółek. Za kierownicą samochodów Auto Union zasiadali tacy kierowcy jak Bernd Rosemeyer czy Włoch Tazio Nuvolari.
Czasy powojenne
Po drugiej wojnie światowej Auto Union dostała się pod rosyjską strefę wpływów, ale części pracowników udało się dostać do RFN i tam w 1949 roku w Ingolstadt rozpoczęli produkcję samochodów pod nazwą DKW. Kłopoty finansowe nie omijały zakładów i w 1958 roku pakiet kontrolny akcji przejął dawny konkurent â Mercedes Benz.
W roku 1964 firma została przejęta przez obecnego właściciela â Volkswagena. Rok później ponownie w sprzedaży pojawiły się samochody o nazwie Audi. W roku 1965 Volkswagen przejął markę NSU z Neckarlsum i połączył z Auto Union tworząc w ten sposób firmę Audi NSU Auto Union AG. Siedzibą firmy było miasto Neckarlsum.
Ostatnia zmiana nazwy nastąpiła w 1985 roku. Powstała wówczas firma Audi AG z siedzibą w Ingolstadt.
Od quattro do wtrysku bezpośredniego
Początek lat 80. to okres gdy do produkcji trafia Audi quattro z napędem na wszystkie koła. Od tego czasu Audi jest kojarzone jako specjalista w produkcji samochodów z napędem na obie osie. Obecnie fani marki spod znaku czterech okręgów mają do wyboru modele sportowe (Audi TT, A5 oraz R8), terenowe (Audi Q5 i Q7) oraz osobowe (Audi A3, A4, A6, A8).
Samochody dostępne są jako sedany oraz kombi, a wśród jednostek napędowych są benzynowe z wtryskiem bezpośrednim (wolnossące lub doładowane) oraz turbodiesle także z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|