Strona główna
  Łańcut Mapa

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Mapa userów. Witam all.Postanowiłem zrobić listę zamieszkania userów tego forum.Jesli nie ma Cię na liście-napisz w temacie z jakiego miasta pochodzisz!


Wrocław - musialmati, Lejgo, jadlos,Kropka , czarna owca, FanAMM, kikut, picek, pio, Qwerty, rafal, Dani01, EWELINA, legolas, czeros, Marek, losjad, Anfan
Żory - wisnia232, DawCio
Bydgoszcz - Pietruch
Jegłownik - pioterek
Kraków - lunsil, xemex
Łańcut - Izabela
Głogów - MAdam
Gdańsk - Decu
Zakopane - baczus, Gandalf Szary
Gwoździanka - Boski13
Rabka Zdrój - Zenek Łod Benka, eNigMa
Lublin - Aragorn władca
Widawa - Szymon S.
Świętochołowice - Mrówek
Mysłów - zmora
Aleksandrów - ray
Jemielnica - Razi, leszczu
Płock - ...
Zielona Góra - rafikomp


Legenda:

Pogrubiona czcionka - Miasto w którym mieszka admin/mod
Czerwona czcionka - Administrator
Niebieska czcionka - Moderator
Czarna czcionka - User dnia Śro 16:51, 22 Kwi 2009, w całości zmieniany 7 razy
ogłoszenie - Karpaty Wschodnie. Regionalne ćwiczenia terenowe 18-20.09.2009

W związku z organizacją regionalnych ćwiczeń terenowych w dniach 18-20.09.2009 r. przedstawiamy szczegółowy program tej praktyki.

18.09. (piątek)
Kraków (wyjazd o godz. 9.00. parking uczelni)- Połaniec- Osiek- Łoniów- Machów-Tarnobrzeg- San-domierz - Stalowa Wola- Nisko – Ulanów (nocleg – 40 PLN)

19.09. (sobota)
Ulanów- Rudnik nad Sanem – Biłgoraj- Zwierzyniec- Józefów- Susiec- Rezerwat Szumy nad Tanwią – Huta Różaniecka- Narol - Horyniec-Zdrój (nocleg – 39,50 PLN)

20.09. (niedziela)
Horyniec-Zdrój- Lubaczów- Jarosław - Łańcut – Przeworsk- Podgórze Rzeszowskie- Płaskowyż Kol-buszowski- Dębica- Dolina Wisłoki- Kraków

Prosimy o przygotowanie odpowiednich materiałów do referatu (zawierających źródła cytowań, spis wykorzystanej literatury i stron WWW) oraz zreferowanie problematyki (nie czytanie) środowiska geograficznego miejscowości, krain geograficznych (co stanowić będzie warunek zaliczenia regio-nalnych ćwiczeń terenowych).

Prosimy zabrać na ćwiczenia mapy turystyczne na całą trasę, dowód osobisty oraz strój tury-styczny i obuwie terenowe.

Szczegółowa lista tematów do zreferowania oraz aktualna lista studentów będzie podana na po-czątku września.

Dr hab. Józef Kukulak - prof. UP
Dr Wiktor Osuch
X SPOT MITSU.
Serdecznie zapraszam w imieniu Mitsumaniaków wszystkich Coltmaniaków mających czas dnia 17 maja 2oo9 na X Spot Mitsubishi Podkarpacia w Łańcucie .

Wstępnie plan wygląda następująco:

godz.: 13.oo - Przed spot w Rzeszowie na parkingu pod Praktikerem
godz.: 14.oo - zjazd pod parkiem (główna brama wejściowa) w Łańcucie lub parking w centrum miasta.

Plan: czas rekreacyjny, zwiedzanie , foto itp...
ewentualne wejscie do zamku jak będĄ chętni i nas wpuszczą (21 zł wejściówka)

ok. 16.oo-16.3o wyjazd na miejsce grillowe/ognisko - siedzenie, jedzenie, gadanie do upadłego

Mapa: http://maps.google.pl/maps?q=%C5%81a%C5%84cut&oe=utf-8&client=firefox-a&ie=UTF8&split=0&gl=pl&ei=mrQKSs3JKpSv-AaTouDtCw&ll=50.06539,22.23238&spn=0.00697,0.019312&z=16&iwloc=A

Jedzonko i napoje we własnym zakresie
Wiadomo im nas więcej tym lepiej i wypadło by COLTmaniacy się pojawili i pokazali innym modelom Mitsu jak nas dużo jest !!

Do zobaczenia
Coś dla miłośników Karpat Wschodnich (i przyległości). Uff gorąco było. Nie po raz pierwszy, nie po raz ostatni w tym wątku.

Nie wiem co mam wlać na fale. Może wyjdę poza Karpaty Wschodnie i polecę ciekawą książkę Zbigniewa Trześniowskiego "Łańcut i okolice Przewodnik". Jest to bogato ilustrowane wydawnictwo poświęcone wyjątkowo interesującemu zakątkowi Podkarpacia. Większość z nas słyszało lub było w pięknej rezydencji w Łańcucie, zwiedziło Muzeum Powozów, niedawno oddaną storczykarnię, a może nawet zaglądnęło do Muzeum Gorzelnictwo (warto ) www.zameklancut.pl www.muzeumgorzelnictwa.pl To tylko nieliczne atrakcje powiatu łańcuckiego i okolic. Przewodnik zawiera 350 barwnych fotografii, liczne zdjęcia archiwalne, mapy. Jest też część informacyjna poświęcona bazie hotelarskiej, gastronomicznej. Autor opisał także najbardziej popularne trasy wycieczek samochodowych, szlaki i ścieżki turystyczne. Jest tu także rozdział poświęcony sławnym mieszkańcom tej okolicy.
świętokrzyskie?!.
Kilka dni temu zaktualizowałem mapę pól golfowych.
Jest cośw każdym województwie
zapraszam na www.golf.pl/pola/index.jsp
Jesli coś pominąłem to dajcie znać
Cezary


Ha,
i o ile w podkarpackim (Łańcut) faktycznie mamy przynajmniej symulatorek (chyba najtańszy w Polsce ) to w świętokrzyskim - pustka.

Patrząc na mapę Polski stan jest taki:

pola 18 i więcej dołkowe - 11
pola 9 dołkowe - 17
pola w budowie - 10 (wszystkie na północy kraju)
same driving range - 6
symulatory - 6

Wydawałoby się, że nie jest najgorzej zwarzywszy, że 13 lat temu było 1 pole w Rajszewie.
ale....

.. aby uzmysłowić kiedy będziemy mieć golfistów na światowym poziomie
podaję dla porównania liczbę pól w niektórych krajach europejskich (za statystyką EGA z 01.01.2006) :

Polska ma 24 pola - co by się "mniej więcej" zgadzało
Czechy - 60
Islandia - 60
Belgia - 75
Szwajcaria - 87
Finlandia - 108
Austria - 147
Dania - 154
Włochy - 238
Irlandia - 406
Szwecja - 442

Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Szkocji i paru innych - brak danych
Chłopaki pomożecie???Z Nowego Sącza na Hel rowerem.. Obok motocykli moim drugim hoobby jest rower.W związku z tym na przełomie czerwca i lipca wraz z bratem i dwoma kolegami wybieramy się z NowegoSącza na Hel wzdłuż wschodniej granicy (ok 1500km).Poniżej zamieszczam linka na mapke przejezdu.Tutaj pytanie, czy ktoś kto mieszka na trasie lub w jej pobliży i posiada ładny zielony trawniczek przed domem mógłby nam zaoferować jego skrawek na rozbicie namiotu??Myśle że fajnie by było przemierzyć całą Polske i spotykać sie z życzliwymi eMZeciarzami.Pogadać przy browarku(ja stawiam ) o motocyklach ,a o tym mogę gadać naprawdę długo .Wszystkich chętnych na przyjęcie podróżników na swój trawnik proszę o podanie miejscowości i nr kom. Trawnika szukamy od Łańcuta aż do Helu , ponieważ nie jesteśmy pewni czy bedziemy wjeżdzać w bieszczady.

http://gdzienarower.pl/sh...eID=45&rid=1767

Mapę da się powiększyć ,aby wyświetliły sie mniejsze miejscowości.Liczę na jakiś odzew ludzi dobrej woli,ponieważ naopowiadałem toważyszą wyprawy o ilości i życzliwości naszych klubowiczów.
ARENA.
Ja co prawda nire wiem, gdzie jest Nowa Sarzyna, ale za to mogę każdego uprzejmie poinformować, gdzie znajdują się Ustrzyki Dolne. Otóż każdy z was widział mapę Polski i raczej każdy widział południowo-wschodni "cypelek" Polski. Na samym koniuszku owego cypelka znajdują się Ustrzyki Dolne.
Nowa Sarzyna znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Polski , niedalego Leżajska 9 10 km) , Łańcuta ( 20 km ) i Rzeszowa ( 50 km)
RcdxvP - jesteś z Ustrzyk ?? Ja tam jeżdze co roku wyszaleć się na nartach .....
Powojenne lata w Husowie. Przy budowie Fabryki Śrub pracowałem około trzech miesięcy. Dla mnie trochę za krótko, ale gdy ja przyjmowałem się do pracy, tam w niektórych halach trwała już produkcja, a więc zakres robót już się kurczył, zwalniano niektóre grupy pracowników. Do ukończenia pozostała hala trawialni, wykonanie dróg dojazdowych do poszczególnych hal, i uporządkowanie terenu. Rozglądałem się za innym zajęciem i udało się. Latem tego roku przeprowadzano w Husowie klasyfikację gruntów. Potrzeba było trzech młodych chłopców do tej pracy. Pan klasyfikator z Wydziału Rolnego w Łańcucie inż. gleboznawca,Jan Sęk potrzebował w interesujacych go miejscach zrobić odkrywkę gruntu, aby sprawdzić jakie ma uwarstwienie, podłoże,jaki rodzaj ziemi występuje w tym miejscu. Wystarczyło wykopać nie wielki dołek aby odkryć poszczególne warstwy ziemi.Drugie zadanie polegało na aktualizacji map, gdyż niektóre pola zostały na przestrzeni lat podzielone na mniejsze kawałki. Trzeba było je pomierzyć i nanieść na mapę. Tym zajmowała się husowianka, niż. geodeta Helena Roman, mieszkajaca wówczas "na dole" za sklepem na kamionce.( Pozdrawiam przy okazji, jeśli sobie mnie przypomina) Tak więc z moim dobrym kolegą szkolnym, Józefem Kotem, mierzyliśmy taśmą poszczególne odcinki gruntów, aby zaktualizować mapy. Dziś Józef mieszka w Mikołowie na Śląsku,a jego młodszy braciszek, Tadziu Kot, mieszka w Husowie, "na Górze, nie daleko naszej koleżanki z Forum, Mai. (Pozdrawiam Maję i Tadzia) Ta ciekawa dwu miesięczna praca pozwoliła mi poznać kazdy zakątek Husowa i mile ją wspominam. Również mile wspominam cały trzyosobowy zespół prowadzacy klasyfikację. Byli sympatycznymi ludźmi. Ich biuro mieściło się w domu "u Rejzy"Wówczas ta nazwa jeszcze funkcjonowała. Dziś zapewne dla wielu będzie to zagadką. Dodam jeszcze że w tym domu mieszkała moja szkolna koleżanka, starsza o rok ode mnie. Nazywała się Krysia Kot. Była ładną i sympatyczną panienką. Użyłem tu słowa"była" Nie jest to bynajmniej pomyłka. Krysia zginęła tragicznie w wypadku drogowym w Rzeszowie potrącona przez samochód jak na ironię losu, na kilka dni przed swoim ślubem. Miała wkrótce wyjść za mąż. Gdy jestem w Husowie, usiłuję odnaleźć jej grób, jednak bezskutecznie, być może pochowana jest w Rzeszowie. Powrót do góry
Mapa polskich cules. hjehje ja już się dodałam można mnie znaleźć w miejscowości Łańcut

A czy zapisanie się na tą mapę jest bezpłatne?
BEZPŁATNE
Utrudnienia dla kierowców na Podkarpaciu (mapa). W związku z remontami, w najbliższych dniach kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu na następujących odcinkach dróg na Podkarpaciu.



Droga nr 4
Odcinek Machowa - Pilzno
Na odcinku 7,5 km trwa przebudowa jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jezdnia jest zwężona do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Roboty są prowadzone na przemian po lewej i prawej stronie.

Odcinek Pilzno-Dębica
W miejscu prowadzenia robót obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jezdnia jest zwężona do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Utrudnienia występują na długości 5,5 km.

Odcinek Dębica-Ropczyce
Prace trwają na długości 9,2 km. Obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/h i zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach.

Odcinek Ropczyce - Sędziszów Małopolski - Klęczany
Na remontowanym odcinku (12,3 km) obowiązuje zwężenie jezdni do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/h. Roboty są prowadzone odcinkami, na przemian po lewej i prawej stronie oraz na wysepkach.

Odcinek Rzeszów-Łańcut
Na remontowanym odcinku zwężenie jezdnia jest zwężona do dwóch pasów ruchu po 3,5 m w obu kierunkach. Obowiązuje zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 50 km/h, strefa robót wygrodzona jest tablicami kierującymi i zaporami drogowymi. Utrudnienia na długości 11,7 km.

Droga nr 9
Odcinek Wyżne - Połomia
Na odcinku o długości 2,7 km trwa remont drogi. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Droga nr 28
Besko, most na Wisłoku
Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Z powodu złego stanu technicznego mostu został wprowadzony ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną. Szerokość pasa ruchu wynosi 4 m.


www.nowiny24.pl
Coś dla miłośników Karpat Wschodnich (i przyległości). Jedynym plusem złapania wrednej infekcji i "utraty głosu" jest możliwość oddania się lekturze. Książek uzbierała się niezła kupka więc mam w czym wybierać. Najpierw przeglądnęłam wszystkie, potem zabrałam się za czytanie. Jestem po lekturze fajnego przewodnika Tadeusza Misiaka "Magiczne drzewa w dziejach,legendach i środowisku nad środkowym Sanem". Książka została wydana przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu. Nie darzę sympatią tego wydawnictwa, większość wydanych przez nich przewodników nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że ich nie kupuję. Czasami kieruję się zasadą na bezrybiu i rak ryba. Niewątpliwym plusem tego wydawnictwa jest bogactwo oferty, nie ograniczają się tylko do Bieszczadów i regionów popularnych turystycznie. Przewodnik Tadeusza Misiaka ładnie wpisuje się w bogactwo oferty, przestawia bowiem nieznane szerszemu gronu czytelników walory przyrodnicze Pogórza Przemyskiego i wschodniej części Podkarpacia. Jest w pewien sposób nowatorski, jak dotąd nikt nie pokwapił się aby zebrać w jednym opracowaniu informacje o ciekawostkach dendrologicznych. Są wprawdzie interesujące publikacje J. Pióreckiego dotyczące ogrodów dworskich i E. Marszałka poświęcone drzewom ale one obejmują tylko wycinek zagadnienia.
Przewodnik Tadeusza Misiaka budzi we mnie mieszane uczucia. Bardzo podoba mi się część przewodnicka, informacje o ciekawych drzewach, ich opis, podanie lokalizacji ale niestety Autor w tytule obiecał nam też poopowiadać o dziejach, legendach. Oczywiście, robi to ale w sposób trochę powierzchowny, ograniczony. Szkoda, albowiem dendrologia obrosła w mity, legendy, drzewa były podmiotem kultu,wierzeń, zabobonów, niejedno z nich ma bardzo bogatą historię.
Autor przestawia magiczne drzewa z okolic: Babic, Birczy, Bolestraszyc, Dubiecka, Jarosławia, Krasiczyna, Krzywczy, Lubaczowa, Łańcuta, Medyka, Przemyśla, Przeworska, zarzecza, Żurawicy. Przewodnik zawiera 250 barwnych fotografii, zdjęcia archiwalne, ciekawostki, biogramy ciekawych postaci związanych z naszym regionem,mapy, informacje praktyczne, atrakcje turystyczne . Jest napisany ze swadą, bardzo przyjemnie czyta się go. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla przewodników beskidzkich i turystycznych. Mimo pewnego niedosytu polecam go wszystkim zainteresowanym naszym regionem. Tym bardziej, że jest tani, w leskiej księgarni Bosza kosztuje niecałe 20 zł.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • gim12gda.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : Łańcut Najpiękniejsze niejsca
     : Łańcut wystawa storczyków
     : lancut-krakow PKS
     : Łańcut ul Dominikańska 9
     : Łańcut zabytki przyrody
     : Łańcut Starostwo Powiatowe
     : Łańcut Rozkład jazdy
     : Łańcut PKP
     : Lancut KURSY
     : Łańcut Polen
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT