Strona główna
  laboratorium grzywacz

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Laboratorium - Modern Pentathlon jazz. Laboratorium - Modern Pentathlon http://img71.imageshack.us/img71/7113/frontvinylvy1.jpg

Quality: MP3 VBR

Tracklist:

1. Pięciobój nowoczesny (zespół)2. Funky dla Franki (J. Grzywacz)3. Szalony baca (J. Grzywacz, M. Stryszowski) 4. ABZ (J. Grzywacz) 5. Grzymaszka (J. Grzywacz)Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://odsiebie.com/pokaz/262768---9707.html Download bez limitów

Laboratorium - Quasimodo (1979). " />1. Przejazd
2. I’m sorry, I’m not driver
3. Etiudka
4. Śniegowa panienka
5. Lady Rolland
6. Quasimodo
7. Kyokushinkai
8. Ikona

Janusz Grzywacz: piano, Rhodes, Arp Odyssey
Marek Stryszowski: vocals, alto and soprano sax
Pavel Scieranski: guitar
Krzysztof Scieranski: bass guitar
Miecyslaw Gorka: drumkit

osobista klasyka, harmonia pod najczystszą postacia. mistrzostwo
Koncerty(około)jazzowe. Myślę, że tak. Karolak to absolutna klasa, oczywiście jeśli ktoś lubi brzmienie Hammonda. Nazwa koncertu i obecność Bzyka i Guzika znaczy, że na pewno zagrają to: http://youtube.com/watch?v=Ml3XFSTm7wY (na dole strony tekst http://www.diapazon.pl/PelnaWiadomosc.p ... uly&Id=310) Co do Czerwińskiego (bębny) to się nie wypowiadam, nie chce publicznie nikogo obrażać :j Gdyby to było u mnie to bym poszła, chociażby, żeby posłuchać tego utworu na żywo, bo zabawnie się go słucha jeżeli dokładnie wiesz o kim śpiewają i .. no mniejsza o to. Idź.

edit. To jest też warte polecenia:
U Louisa 24.04 g. 20 - Laboratorium (Janusz Grzywacz - keyboards, leader; Marek Stryszowski - saxophones, vocal; Krzysztof Ścierański - bass guitar, Grzegorz Grzyb - drums, Marek Raduli - guitar)

Radio Kraków, Studio S5 26.04 g. 20 - El Greco (Jorgos Skolias - vocal, Joachim Mencel - piano, Dj Krime - turntables, Andrzej Święs - double bass, Łukasz Żyta - drums)
Nędza. " />
Twórcy:Reżyseria: Filip Rudnicki
Scenariusz: Filip Rudnicki
Zdjęcia: Paweł Labe
Muzyka: Janusz Grzywacz
Cza projekcji: 40 min.
Premiera: 31.V.2010 r.

Obsada:Iwona Bielska-Grabowska - Krystyna Nędza
Jacek Romanowski - Janusz
Ewa Kaim - Nina
Krzysztof Globisz - ksiądz katecheta
i inni

Fabuła:Adaptacja opowiadania Wojciecha Kuczoka "Zianie". Krystyna Nędza jest nauczycielką polskiego, znaną w szkole jako k**** Nędza. Pod pozorem odstręczającego staropanieństwa bohaterka skrywa jednak namiętne uczucie do Janusza - kolegi z pracy. Nędza co noc rozpamiętuje kilka upojnych chwil, które spędzili na studenckim wypadzie w góry. Ta wieloletnia romantyczno-erotyczna fascynacja Januszem doprowadza w końcu do tragicznego finału, który każe Nędzy przewartościować całe swoje dotychczasowe życie.

Film na podstawie prozy mojego krajana, Kuczoka z muzyką byłego członka świetnej jazz-rockowej kalpeli Laboratorium, to dwa plusy tego filmu. Temat wydaje się doskonałym materiałem na przyzwoity film, który traktuje go z przymróżeniem oka, ale co z tego wyjdzie, dopiero się przekonamy, bo film zapowiadany jest jako dramat.
MAPA MIEJSC KONCERTÓW NIEMENA W KRAJU I NIE TYLKO. " />NIEMEN & LABORATORIUM

Po rozmowach z muzykami ustaliłem kilka istotnych miejsc wspólnej trasy koncertowej we wrześniu 1975 roku - (15-25.09.1975r.).
Koncerty rozpoczęły się po przygotowaniach i próbach w Zakładzie Tytonowym w Krakowie, gdzie Janusz Grzywacz pełnił rolę szefa d/s k.o.
Pierwsze dwa koncerty odbyły się, dzień po dniu, w Filharmonii Krakowskiej, a następnie ruszyli w trasę, poczynając od Teatru "Morskie Oko" w Zakopanem. Trasa została zwieńczona koncertem w Hali Ludowej we Wrocławiu.

Po czym Czesław (26.09.1975r.) wziął udział w Jury III MFM w katowickim Spodku i na finał NIEMEN I LABORATORIUM zagrali po raz ostatni w tym roku wspólnie.

Jeśli ktoś pamięta, bo może uczestniczył w tych koncertach, prosze o kontakt i szczegóły na Forum lub na mój adres mailowy
rataj_b@poczta.onet.pl
MUZYCY, z którymi grał NIEMEN - co robią dziś?. " />Swego czasu Czesław Niemen występował z czołowym w latach 70. zespołem jazzowym LABORATORIUM.
Pamiętamy, że był wspólny wyjazd na Jazz Yatra'78, ale też i koncerty w Rumunii oraz krótka trasa po województwach południowej Polski.
Zespół pod nową, nieznacznie zmodyfikowaną nazwą i w nieco zmienionym składzie (bez perkusisty Mieczysława Górki) koncertuje nadal jako Laboratorium Second Life.
Lider: Janusz Grzywacz i Marek Stryszowski uzupełnili skład o gitarzystę Marka Radulego i perkusistę.
Obecny skład zespołu:
Janusz Grzywacz – inst. klawiszowe, lider
Marek Stryszowski – saksofony, wokal
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Marek Raduli – gitara
Grzegorz Grzyb – perkusja

(*)
Laboratorium. " />Laboratorium – polska grupa grupa muzyczna wykonująca jazz i jazz-rock, powstała w 1970 roku w Krakowie.

Historia

Zespół zadebiutował w 1971 roku na festiwalu muzycznym Gitariada ’71, zaś dwa lata później wydał debiutancką płytę.
Skład grupy

W momencie powstania grupy należeli do niej:

* Janusz Grzywacz (fortepian)
* Mieczysław Górka (perkusja)
* Wacław Łoziński (flet)
* Edmund Mąciwody (gitara basowa)
* Marek Stryszowski (wokal, fagot, saksofon)

W 1975 do zespołu dołączyli bracia Krzysztof i Paweł Ścierańscy.

Na początku lat 90. grupa przestała istnieć, została jednak reaktywowana w 2007, występując na festiwalu United Europe Jazz Festival w Zakopanem. Rok później wystąpiła na kilku koncertach, w tym na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Nowymi członkami zespołu zostali gitarzysta Marek Raduli i perkusista Grzegorz Grzyb.

Dyskografia

* 1973 – Latoratorium - zbiór nagrań niepublikowanych, wyd. PolJAZZ w serii Biały kruk czarnego krążka
* 1976 – Modern pentathlon
* 1977 – Aquarium live
* 1977 – Diver
* 1979 – Quasimodo
* 1980 – Nogero
* 1982 – The blue light pilot
* 1984 – No. 8
* 1986 – Anatomy lesson
* 2006 – Anthology 1971-1988 (10CD BOX)
Laboratorium. " />"Laboratorium zaistniało w 1970 roku jako duet perkusisty Mieczysława Górki i pianisty Janusza Grzywacza. W ciągu kolejnych miesięcy duet przeistoczył się w jazz rockową formację grającą w składzie: M. Górka – perkusja, J. Grzywacz – fortepian, organy, M. Górski – bas W. Łozińki – flet i M. Stryszowski – śpiew i saksofon. Formalnie zadebiutowali w 1971 w rodzinnym mieście Krakowie w trakcie amatorskich konkursów muzycznych Gitariada i Dni Młodości. Rok później wystąpili na kaliskim Festiwalu Młodzieżowej Muzyki Współczesnej i zdobyli I nagrodę".

Kolejny rewelacyjny polski jazz-rockowy band, który warto znać jeżeli lubi się takowy rodzaj jazzu . Słuchając w szczególności Modern Pentathlon słychać duży wpływ Weather Report na chlopaków z Laboratorium.

http://pl.youtube.com/watch?v=78il-Xkr3TE
http://pl.youtube.com/watch?v=_GsfVkzA0 ... re=related
Laboratorium - 24.X. - Amfiteatr. " />

Legenda polskiego jazz-rocka lat 70. wraca na scenę po sukcesie wydanego ostatnio dziesięciopłytowego box-u p.t. „Laboratorium Anthology 1971-1988 Nagrania wszystkie”.

Marek Stryszowski – saksofony altowy i sopranowy, wokal
Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Grzegorz Grzyb – perkusja
Marek Raduli - gitara

- Można powiedzieć, że Laboratorium jest polskim odpowiednikiem Weather Report. Janusz Grzywacz to taki nasz Joe Zawinul, Marek Stryszowski to Wayne Shorter, a Krzysztof Ścierański jest polskim Jaco Pastoriusem.- Tak o zespole mówił Paweł Brodowski, redaktor naczelny “Jazz Forum”.

Krakowskie Laboratorium to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów jazzowych. Zespół wygrywając najpoważniejsze krajowe konkursy jazzowe (Wrocław, Lublin) doszedł do takiej pozycji, z jakiej mógł przełamać polskie przyzwyczajenie do tego kręgu nazw i nazwisk, które przez wiele lat były, na prawach wyłączności- kojarzone z polskim jazzem.
KONCERTY JAZZOWE W RAMACH HANZY. Zapraszamy serdecznie na cykl koncertów rzygotowanych w ramach V Hanza Jazz Festiwal
WSTĘP NA WSZYSTKIE KONCERTY WOLNY 

Zaczniemy 21 aździernika – otwarcie Festiwalu, Kino Kryterium, godz. 20.00
Wystąpi Laboratorium - jeden z najważniejszych olskich zespołów lat 70. (nasze Weather Report), owraca w 2007 roku w wielkiej formie - m.in. wspaniały koncert na Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej i sukces wydanego ostatnio dziesięciopłytowego box-u .t. ‟Laboratorium Anthology 1971-1988 Nagrania wszystkie”. 
- Można owiedzieć, że Laboratorium jest olskim odpowiednikiem Weather Report. Janusz Grzywacz to taki nasz Joe Zawinul, Marek Stryszowski to Wayne Shorter, a Krzysztof Ścierański jest olskim Jaco Pastoriusem.- Tak o zespole mówił Paweł Brodowski, redaktor naczelny “Jazz Forum”. Krakowskie Laboratorium to jeden z najpopularniejszych olskich zespołów jazzowych. Zespół wygrywając najpoważniejsze krajowe konkursy jazzowe (Wrocław, Lublin) doszedł do takiej ozycji, z jakiej mógł rzełamać olskie rzyzwyczajenie do tego kręgu nazw i nazwisk, które rzez wiele lat były, na rawach wyłączności- kojarzone z olskim jazzem.
Obecny skład:
Marek Stryszowski – saksofon altowy, wokal
Janusz Grzywacz – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Mieczysław Grzyb – erkusja

Tego samego dnia o 22.00 w Klubie festiwalowym REZERWAT zagra NEW BONE.Zespół ‟New Bone”, to akustyczny kwintet jazzowy, który został założony w 1996r. rzez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W tym też roku zadebiutował na krakowskim festiwalu trębaczy jazzowych ‟Miles Davis Memorial Night” wystąpił wtedy w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Marcin Ślusarczyk-saksofon altowy, Łukasz Hodor- uzon, Piotr Wyleżoł- fortepian, Robert Kubiszyn- kontrabas, Tomasz Grochot- erkusja.
22 aździernika, 21.30- Klub festiwalowy REZERWAT - Piotr Kułakowski Quartet
23 aździernika, 21.30- Klub festiwalowy REZERWAT –Trio A3
24 aździernika, 20.30 – Kino Kryterium - uroczyste zakończenie festiwalu, występ wykładowców wraz z najlepszymi uczniami, Koncert ‟Ray Blue and Polish Fire”
ARTYSTYCZNE KONTAKTY. " />Po rozpadzie grupy „Niemen Aerolit” zainteresowanie Niemena padło na formację „Laboratorium”, z którą dał szereg koncertów, przede wszystkim w 1975 roku, ale także w latach 1977-78.
Współpraca ta nie miała stałego charakteru, stąd sam Niemen określał pomoc muzyków z „Laboratorium” mianem występów „gościnnych”.
Zespół powstał w Krakowie, w 1970 z inicjatywy pianisty i późniejszego lidera formacji – Janusza Grzywacza. W momencie scenicznego spotkania z Niemenem grupa była już dość dobrze znana, zwłaszcza w środowisku muzyków jazzowych. Nie bez powodu w pierwszej połowie lat 70 tych była kilkakrotnie nagradzana m. in. na festiwalu Jazz nad Odrą, a już w 1972 roku dokonała pierwszych nagrań płytowych. Ich styl , pełen brzmieniowych i harmonicznych eksperymentów można określić jako jazz-rock z elementami fusion i funky.
„W 1975 zespołowi zaproponował współpracę Czesław Niemen, który porzucił swoją formację Aerolit. Wystąpił z Laboratorium na wielu koncertach i festiwalach, przedstawiając muzykę z płyty "Katharsis" oraz nowe kompozycje, które stały się podstawą wydanego kilka lat później dwupłytowego albumu "Idee Fixe". Współpraca miała jednak charakter "gościnny" - Niemen niebawem powołał do życia nowy zespół, a Laboratorium dalej szło wytyczoną przez siebie ścieżką”. A więc dzięki muzykom Laboratorium Niemen tworzy zespołowe wersje Katharsis i „testuje” w pierwotnym kształcie utwory , które znalazły się później na „Idee Fixe”.
W 1975 z Niemenem grali następujący muzycy formacji :
Janusz Grzywacz (fender, clavinet), Mieczysław Górka (perkusja), Marek Stryszowski (saksofony, instrumenty perkusyjne).
W 1978 roku, dzięki kontaktom M. Stryszowskiego z środowiskiem jazzowym Półwyspu Indyjskiego, dochodzi do wyjazdu polskiej ekipy na festiwal Jazz Yatra. Oprócz „Laboratorium” zaproszono do Indii także zespoły : Niemena i Zbigniewa Namysłowskiego.
Eksportowy program szlifowany był w Polsce, w ramach festiwalu Jazz Jantar (1977).
W tym czasie w grupie „Laboratorium” grali już także : Krzysztof (gitara basowa) i Paweł (gitara) Ścierańscy.
Zagadkowy temat. " />Pomyślałem , że może chodzić o Andrzeja Nowaka.. grywał on m.in. w Piwnicy pod Baranami.
Bardziej znany od niego był Janusz Grzywacz z Laboratorium, ale on raczej nie grywał na Hammondzie, więc chodzi pewnie o Wojciecha Karolaka (występ z -em na JJ'86)
Janusz Grzywacz - Młynek kawowy poezja śpiewana. Janusz Grzywacz - Młynek kawowy (2005)


Jeśli w świecie muzyki nie da się już nic nowego wymyślić, to można chociaż starać się, by być rozpoznawalnym. Janusz Grzywacz, jakby świadomy tej prawdy, zdaje się postępować właśnie w ten sposób - pisze muzykę abstrakcyjną i całkowicie oderwaną od oklepanych płaszczyzn współczesnej liryki; buduje pejzaże i wielobarwne impresje, tchnąc życie w przedmioty pozornie tylko mało interesujące.
Lider "Laboratorium" wrzuca codzienność i szarość w niebanalne stelaże poetyckie, wszystko doprawiając swym niskim, zachrypniętym głosem. W tym starciu z rzeczywistością intymna muzyka Grzywacza okazuje się zwycięska – wygrywa dzięki niezwykłym aranżacjom oraz niespotykanemu podejściu do tematu. Słowo nie jest tu najważniejsze, stanowi rodzaj tworzywa, z którego buduje się kompozycje jędrne i mięsiste – raz żwawe i rześkie, a raz flegmatycznie tylko wijące się pośród akordów i nut. Z pewnością muzyka ta nie zmieni świata, bo też i nie taki jej cel; jej działanie jest inne –pozwala potencjalnemu odbiorcy na przeniesienie się w zupełnie inną rzeczywistość: pozbawioną ram, wyzutą z akuratności i muzycznych przykazań. W „Młynku kawowym” panuje bowiem nastrój niejednorodny – fertyczny i diabelski. Jest w tych utworach, które gra Grzywacz, coś pociągającego, jest w tym pożywnym wywarze jakaś przedziwna, humorystyczno–dydaktyczna esencja oddziałująca na wszystkie zmysły.
Prasa, nie bez racji, nazwałaby te utwory groteskowymi – lecz jest to określenie zdecydowanie zbyt ciasne. Małe „dzieła” w rodzaju „Rondelka”, „Człowieka ogromnego” czy „Medali” nie dają się wcisnąć w jakiekolwiek szufladki, natomiast niski, ciepły i tajemniczo niedookreślony tembr głosu autora przywołuje setki skojarzeń – nie tylko tych muzycznych. Jest tu coś z dokonań praojca jazzu, Louisa Armstronga, tekstów Janerki, miniatur literackich Kofty i Białoszewskiego – lecz przede wszystkim jest tu sam Grzywacz, charakterystyczny i „własny”. I ta właśnie jego rozpoznawalność nie pozwala go ani sklasyfikować, ani porównać do nikogo innego. Niezależnie jednak od tego, ile by o tej płycie mówić, jedno jest pewne – to niemałe wydarzenie w dusznym świecie polskiej muzyki. Czyni to wydawnictwo Metal Mind Productions publikacją nie tylko dla „myślących”, ale i tych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić.


http://merlin.pl/Mlynek-kawowy_Janusz-Grzywacz,images_product,14,CDMMP0383.jpg

320kbps

Tracklist:
01. Młynek Kawowy
02. Człowiek ogromny
03. Rondelek
04. Medale
05. Kobra
06. Peski
07. Zegarek
08. W swojej samotności
09. Kazik Archanioł
10. Historia szafy grającej
11. Jan Beznogi
12. Puć tu do mnie, dziedzko
13. Młynek Kawowy (podwórkowy)

Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/328768282/JG-Mk.rar Download bez limitów

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • black-velvet.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : Laboratorium Kryminalistyczne Policji w Bydgoszczy
     : laboratoria badawcze praca magisterska
     : łączenie równolegle zasilaczy laboratoryjnych
     : laboratorium przy szpitalu na Kamińskiego
     : laboratoria chemiczne zagrożenia zawodowe
     : Ładowanie akumulatora zasilaczem laboratoryjnym
     : laboratoria z Fizyki Politechnika Wrocławska
     : laboratorium Kraków beta HCG
     : Laboratorium Medyczne Fryda
     : Laboratorium Kosmetyczne Dr Eris
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT