laboratoria badawcze praca magisterska
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
kącik TOLERANCYJNY :). KAWAŁ NA DZISIAJ:
Biotechnologia - dzienne 5-letnie, jednolite studia magisterskie
Specjalność - biotechnologia roślin, biotechnologia zwierząt, biotechnologia w medycynie weterynaryjnej, biotechnologia mikroorganizmów
Kierunek biotechnologia integruje wiedzę z dziedziny chemii, biochemii, biologii molekularnej, inżynierii genetycznej i przygotowuje do modelowania genetycznego roślin i zwierząt. W czasie studiów student zdobywa wiedzę z przedmiotów ogólnych, np.: genetyka, biologia komórki, chemia ogólna i fizyczna, fizyka i biofizyka, matematyka, biochemia oraz z przedmiotów kierunkowych, np.: biotechnologia procesowa, roślinne i zwierzęce kultury in vitro, technologia fermentacji, immunologia, preparatyka biomolekuł, mapowanie genomów, diagnostyka molekularna. Na trzecim roku studiów następuje wybór jednej z czterech specjalności i wybór jednostki dydaktycznej, w której realizowana będzie praca magisterska (w zakresie wybranej specjalności) Absolwent kierunku Biotechnologia będzie przygotowany praktycznie i teoretycznie do stosowania współczesnych metod biotechnologicznych do biosyntez, biotransformacji, diagnostyki oraz analityki. Może podjąć pracę w gałęziach przemysłu wykorzystujących procesy biotechnologiczne w technologii żywności, firmach farmaceutycznych, wytwórniach surowic i szczepionek, laboratoriach kontrolnych i diagnostycznych, zakładach higieny weterynaryjnej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, stacjach ochrony roślin, placówkach naukowo-badawczych. Szukam pracy. Szukam pracy jako konstruktor na Slasku w Krakowie, Wroclawiu badz Warszawie.
W okolicach marca 2007 planuje obronic dyplom magisterskich studiow dziennych na Wydziale Budownictwa Politechniki Slaskiej w Gliwicach.
W 2004 roku uzyskalem dyplom inz. o specjalizacji: konstrukcje budowlane i inzynierskie, po czym przez niespelna rok pracowalem jako glowny konstruktor w biurze architektonicznym, gdzie moja praca byla nadzorowana przez doswiadczonego konstruktora spoza firmy.
Obecnie jestem na ostatnim semestrze studiow magisterskich na ww. specjalizacji o profilu: geotechnika i budownictwo podziemne. Prace dyplomowa pisze w laboratorium geotechnicznym w Grenoble (Francja) a jej temat dotyczy wyznaczania parametrow gruntu za pomoca badan propagacji fal w gruncie.
Znam podstawowe programy komputerowe takie jak: Robot, AutoCAD (z nakladka BestCAD), Rm-Win, pakiet Office w stopniu zaawansowanym oraz: AnSYS, Microstation, ArchiCAD, MathCAD, Zuzia, Norma - podstawy.
Poslugiwanie sie jezykiem angielskim nie stanowi dla mnie problemu, ponadto znam podstawy jezyka francuskiego, ktorego sie obecnie ucze.
Planuje wrocic do Polski z koncem Stycznia 2007.
Kontakt: 500324129 Do Jacka- uzupelnienie informacji!!!. "Wojtek" napisał(a):
Czesc!!!
W tym fragmencie nie jest podany sklad diety, JK mowi ze w/g jego zalecen-
w
zwiazku z tym jakie proporcje byly mozna wnioskowac.
Natomiast w wypowiedzi
prof. Rafalskiego napisane jest ze byla to dieta niskoweglowodanowa, ktora
"odpowiada pojeciu dieta optymalna". Dodam, ze prof. Rafalski pisze ze w
efekcie tych badan dieta
"nie spowodowala uchwytnych niekorzystnych zmian w stanie zdrowia
(ocenianym
na podstawie szerokiego zestawu badan laboratoryjnych i klinicznych)"
Pozdrawiam
Wojtek
i tu znowu pojawia sie pytanie walkowane na tej grupie od wiekow: gdzie mozna
znalezc kopie tych materialow? chetnie nawet za nia zaplace albo pojade i
przeczytam na miejscu;
bo jak juz tu kiedys pisalem slynne badania na szczurach byly przeprowadzane
na diecie 20% bialka 10% wegli 70% tluszczu czyli z duzo mniejszym spozyciem
tluszczu w stosunku do bialka i wegli niz na DO;
i nie byly to badania sensu stricto tylko praca magisterska syna
Kwasniewskiego (prosze o sprostowanie jezeli sie myle)
nie mowiac o tym ze szczur akurat nie jest najlepszym zwierzeciem do
wyciagania wnioskow o wplywie diety wysokotluszczowej na czlowieka;
--
Wysłano ze strony http://forum.dieta-optymalna.info/
.. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Studia inżynierskie kończą się egzaminem dyplomowym. Większość absolwentów ma możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich wybierając specjalizacje: biotransformacje, technologia fermentacji oraz mikrobiologia techniczna i żywności.
Studia magisterskie kończą się wykonaniem pracy dyplomowej i egzaminem dyplomowym. Studia obejmują przedmioty biologiczne, inżynierskie i technologiczne, chemię i biochemię, ochronę środowiska, informatykę, organizację i zarządzanie.
Absolwenci mają wiedzę z zakresu chemizmu procesów biotechnologicznych, enzymologii, technologii przemysłów biotechnicznych, mikrobiologii żywności oraz oceny jakości produktów procesów biotechnologicznych. Studia przygotowują do pracy w laboratoriach analitycznych – chemicznych, biochemicznych i mikrobiologicznych, zwłaszcza w przemyśle fermentacyjnym i biopreparatów oraz spożywczym, na stanowiskach technologów w przemysłach biotechnologicznych, a także do pracy w służbach sanitarnych i placówkach badawczych.
źródło: http://www.up.wroc.pl/polish/index.html mikroskop stereoskopowy. Witam,
piszę pracę magisterską dotyczącą mikrośladów, ale nie szukam pomocy w odnalezieniu materiałów, gdyż z tym w miarę radzę sobie sama dlatego tez nie umieściłam tego tematu w dziale dotyczącym poszukiwania materiałów do prac mgr.
ale do rzeczy....
Książki i inne publikacje, traktują temat bardzo teoretycznie a niekiedy nawet ogólnikowo i zbyt często brakuje w nich informacji mówiących o praktycznym zastosowaniu metod badawczych i poszukiwania śladów. Chciałabym poznać zdanie techników o praktycznym zastosowaniu mikroskopu stereoskopowego. Czytałam o mikroskopie stereoskopowym przenośnym, specjalnie dostosowanym do pracy w terenie. Czy faktycznie podczas oględzin jest on stosowany?? Czy ktoś z Was w praktyce się z tym spotkał lub może stosował? Czy zebrane próbki badane są pod tym mikroskopem jedynie w laboratorium a nie na miejscu zdarzenia? Niestety w materiałach jest jedynie wzmianka o nim i stad moje pytanie.
Druga kwestia, która mnie nurtuje (od strony praktycznej) ma związek z zastosowaniem substancji ujawniających ślady a mianowicie chodzi mi o lucygeninę i siloksen.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ... już po wszystkim .... Lat temu prawie 30 gdy pisałem pracę magisterską to jednak promotor załatwił mi tworzywo i udostępnienie na 3 dni wtryskarki wraz z obsługą oraz potrzebne na próby tworzywo a wszystko to w Instytucie Przetworstwa Tworzyw Sztucznych w Poznaniu a później zrobienie badań w laboratorium WSK w Świdniku. Bez dojść i pomocy promotora nic bym nie poradził. Do Jacka- uzupelnienie informacji!!!. Użytkownik "Pawel (Paleo)" <ppaleo@interia.pl> napisał w wiadomości
news:bf8ui1$2p7$1@tryton.plocman.pl...
"Wojtek" napisał(a):
Czesc!!!
W tym fragmencie nie jest podany sklad diety, JK mowi ze w/g jego
zalecen-
w
zwiazku z tym jakie proporcje byly mozna wnioskowac.
Natomiast w wypowiedzi
prof. Rafalskiego napisane jest ze byla to dieta niskoweglowodanowa,
ktora
"odpowiada pojeciu dieta optymalna". Dodam, ze prof. Rafalski pisze ze w
efekcie tych badan dieta
"nie spowodowala uchwytnych niekorzystnych zmian w stanie zdrowia
(ocenianym
na podstawie szerokiego zestawu badan laboratoryjnych i klinicznych)"
Pozdrawiam
Wojtek
i tu znowu pojawia sie pytanie walkowane na tej grupie od wiekow: gdzie
mozna
znalezc kopie tych materialow? chetnie nawet za nia zaplace albo pojade i
przeczytam na miejscu;
Trzeba szukać w Bibliotece AM-Łódź, SGGW-Warszawa i AR-Poznań, tam były
wykonywane badania, prace magisterskie i doktorskie.
bo jak juz tu kiedys pisalem slynne badania na szczurach byly
przeprowadzane
na diecie 20% bialka 10% wegli 70% tluszczu czyli z duzo mniejszym
spozyciem
tluszczu w stosunku do bialka i wegli niz na DO;
i nie byly to badania sensu stricto tylko praca magisterska syna
Kwasniewskiego (prosze o sprostowanie jezeli sie myle)
nie mowiac o tym ze szczur akurat nie jest najlepszym zwierzeciem do
wyciagania wnioskow o wplywie diety wysokotluszczowej na czlowieka;
Badania na szczurach były zrobione nie po to aby przenieść ich wyniki na
ludzi ))
Tylko aby sprawdzić jak DO działa na te gryzonie ))
Szczury są używane do badan nie tylko DO, ponieważ sa wszystkozerne (
podobnie jak człowiek) oraz relatywnie krótko żyją co umozliwia u nich
obserwacje wielopokoleniowe
Slawek
.. : Na co iść jak chcę być dziennikarzem. g3t jezeli chcesz byc dziennikarzem idź na materiałozawstwo czyli na inżynierie materiałoą
Cytat: Inżynieria materiałowa jest nowym, interdyscyplinarnym kierunkiem studiów poświęconych nauce o wytwarzaniu i właściwościach nowoczesnych materiałów. Powstał jako wspólne przedsięwzięcie Instytutu Fizyki Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz Wydziału Chemii UJ. Współczesna nauka o materiałach obejmuje szereg interdyscyplinarnych zagadnień i wykracza poza program tradycyjnych kierunków uniwersyteckich i technicznych. Dwa pierwsze lata studiów poświęcone są głównie przyswojeniu przez studentów podstawowych wiadomości z matematyki, fizyki i chemii, niezbędnych do dalszej edukacji. Trzeci rok studiów stanowi przygotowanie do wyboru i studiowania jednej ze specjalności: -Nanostruktury i nanotechnologie; -Inżynieria układów molekularnych; -Inżynieria materiałów magnetycznych, półprzewodnikowych i nadprzewodzących; -Fotonika i inżynieria stanów kwantowych; -Polimery naturalne i syntetyczne; -Materiały nano i supramolekularne; -Biomateriały. Czwarty i piąty rok studiów polega na realizacji programu wybranej specjalności oraz przygotowaniu pracy magisterskiej. Absolwent studiów magisterskich na kierunku ”Inżynieria materiałowa” uzyska interdyscyplinarne wykształcenie ogólne w zakresie nauk ścisłych i technologii nowoczesnych materiałów. Absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w tzw. sektorze zaawansowanych technologii, w tym w placówkach badawczych o typowo akademickim charakterze jak i w laboratoriach naukowo-badawczych związanych bezpośrednio z przemysłem oraz zakładach przemysłowych stosujących w produkcji technologie oparte na nowych osiągnięciach w dziedzinie badań materiałowych. Praca dla : SZEF LABORATORIUM, LABORANT CHEMIK. Firma P.P.H.U. Frost poszukuje kandydatów na stanowisko:
LABORANT CHEMIK
P.P.H.U. Frost jest firmą handlowo-produkcyjną w branży dekoracyjnych powłok na drewno i produkty drewnopochodne. W ramach istniejących możliwości jakie daje nam dofinansowanie z funduszy : Innowacyjna Gospodarka szukamy osób do uczestniczenia w nowym projekcie w jednostce badawczo-rozwojowej. Zapraszamy do współpracy!!!
Lokalizacja:
Biertowice
Opis stanowiska:
Rodzaj stanowiska: specjalista
Szef laboratorium, kierowanie zespołem w swoim dziale, doradca - technolog produkcji, kontrola jakości,
opracowywanie nowych produktów oraz rozwój już istniejących,
przygotowywanie i lub zbieranie ofert handlowych, utrzymywanie kontaktów oraz prowadzenia negocjacji handlowych z dostawcami i klientami,
przygotowywanie materiałów marketingowych oraz innych dokumentów firmowych,
opracowywanie oraz tworzenie bazy surowcowej, dziennika prac badawczych, współpraca w zespole przy tworzeniu kart technicznych oraz charakterystyki produktów,
ścisła współpraca z zewnętrznymi jednostkami naukowo-badawczymi oraz instytucjami państwowymi
Wymagania:
Wykształcenie: wyższe magisterskie
Prawo jazdy: kategoria B
co najmniej kilkuletnie doświadczenie w produkcji oraz w tworzeniu farb, lakierów do drewna,
minimum wykształcenie średnie chemicznie ( preferowane organika lub polimery )
dobra znajomość środowiska Windows i pakietu Office,
dobra znajomość zagadnień analitycznych,
kreatywność
wysoka kultura osobista,
dokładność, samodzielność, uczciwość, zaangażowanie, dyspozycyjność
łatwość w nawiązywaniu kontaktów.
władanie poprawną polszczyzną oraz zmysł redaktorski
Warunki współpracy:
- Forma zatrudnienia: umowa o pracę
- Wymiar czasu pracy: cały etat
Oferujemy:
przyjazną atmosferę i wysoką kulturę pracy w młodym zespole
atrakcyjne wynagrodzenie
praca na pełen etat w siedzibie firmy (Biertowice koło Myślenic, Małopolskie)
program profesjonalnych szkoleń
Dodatkowe informacje:
Osoby spełniające powyższe wymagania, zainteresowane podjęciem pracy na wspomnianym wcześniej stanowisku prosimy o przesłanie aplikacji (CV i list motywacyjny ze zdjęciem) na adres woodcoat@gmail.com, zamieszczając w tytule maila zapis informujący o stanowisku, którego przesyłane dokumenty dotyczą. Do dokumentów proszę dodać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”. Osoba prowadząca rekrutację: Paweł Maj
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|