kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Toksoplazmoza - wysoka awidność i dodatnie IgM. " />Dzień dobry,
Panie Doktorze, prosiłabym o jeszcze jedną poradę. Od ostatniego badania toxo, gdzie miałam wynik IgM 2,88 minęły 3 tygodnie, i wczoraj zrobiłam znowu. IgM wyszło 1,38.
Nadmienię, ze badanie robione 3 tyg temu było robione w innym laboratorium, nie pisze jaką metodą, ale pisze na wyniku:
IgM wynik w surowicy 2,88 S/CO
gdzie:
ujemny 0,0 - 0,9
wątpliwy 0,9 - 1,1
dodatni > 1,1
Natomiast badanie robione wczoraj było robione było w innym laboratorium, metodą ECL. Elecsys Roche:
IgM 1,38 wynik dodatni
gdzie
ujemny <0,8
szara strefa >=0,8 - <1,0
dodatni >= 1,0
Czy w związku z tym nadal kwalifikuje się to do leczenia czy wstrzymać sie jeszcze i za 3 tyg znowu powtórzyc badanie?
Jeśli powinnam leczyć, to czy specjalista chorób zakaźnych bedzie odpowiednim lekarzem do tej choroby?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Kosmetyki zmniejszające świąd. Rivariva, polece LIPIKAR ÄĹ mollient corporel lait-crèeme relipidant antidÄĹ ssechement, dzieki temu produktowi naprawde zadbalam o moja skore. Zawsze go stosuje po kapieli lub prysznicu i czasem w czasie dnia jesli "przyschne " dodatkowo. A wierz mi mam spore partie ciala "do obrobienia". Wedlug strony laboratorium zawiera wode termalna ze zrodel La Roche Posay, ktore maja taka renome w leczeniu chorob skory i zmian atopowych, a ta woda jest bogata w selen, ktory wedlug ich badan przerywa lancuch patologicznych reakcji na naszej skorze. No ja w kazdym razie nie rozstaje sie z tym produktem i mam zamiar nabyc tez inne z tej serii.
Pozdrawiam Wakacje wakacje... gosia dziekuje za odpowiedz. bardzo ladny ten hotel. mam go w katalogu, to sprawdze oferte, niestety u mnie w gre wchdodzi najdrozszy niestety okres- poczatek sierpnia i tylko tydzien:(
piska z tanszych kremow polecam Soraya, Balsam do opalania wodoodporny SPF 45 (wysoka ochrona) - pomaranczowe opakowanie.
Lirene Dermoprogram Kids, Mleczko ochronne do opalania SPF 69- co prawda dla dzieci, ale filt ma wysoki 69! Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris - Lirene Family - emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
Ziaja, Sopot Sun, Emulsja do opalania wodoodporna SPF 50.
Nivea - Baby - mleczko ochronne na słońce SPF 50+
z drozszych to AVENE - Spray z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+, najlepsze sa,a takze La Roche-Posay - Anthelios SPF 50+ Dermo-Pediatrics - spray do ciała dla dziec-dzieciece napewno Cie nie uczula i nie podraznia. La Roche-Posay - Anthelios SPF 50+ spray do ciała, ogolnie lepsze dla Ciebie napewno beda dermokosmetyki apteczne.Clinique - Sun Care - Body Cream SPF 50. Iwostin - Solecrin SPF40 - Emulsja do opalania. ogolnie wszytkie kremy z AVENE, la roche i iwostinu polecam. Podkręcanie phenom 9500. Nie chce laczyc kart w sli czy tripla
to rozważ chipset 770
tutaj króluje abit za 260-280
jest też asus m3a i gigabyte ds3 i s3 - o msi nie wspomnę bo to właśnie dla ,nie jest shit:)
skoro nie potrzebne są Ci 2,3,4 grafiki - to po co przepłącać?
abit ax78 to płyta dla Ceibie (dla mnie tez)
uzyskałem oficjalne informacje o tym, ze TLB da się w biosie wyłączyć i można upgradenąć bios z pendrive'a
w sumie teraz to sam nie wiem - brac tego abita, czy czekać około tygodnia na tego cudownego gigabyte mATX 780g :)
dowiedizałem się od przedstawiciela AMD, że w tym tygodniu do Polski trafi duża partia tych płyt!!!!
za ok. 250PLN dostaniemy płytke, która od CEBIT zrewolucjonizowała rynek HTPC - ponoć nie ma lepszej w tym segmencie.
Gigashita nie wezme tak samo abita.
dlaczego?
roche ponad 500 pln jeszcze mozna przezyc
jak nie wiedziałem o abicie ax78 to tez chcalem wziaść tą płytę (jako BARDZO zadowolony asusowiec)
ale po co przepłacac? ja 790FX chyba nic nie daje prócz crosfireX
normalny chipset to 770 - i cena tez normalna:D
poprawiona wersja phenomow
nie daj się zwieść prasie i intelowcom!!! - nie ma czegoś takiego jak problem z TLB!! to się zdarzyło raz!!!!! w laboratoriach AMD - jest o tym pełno na necie.
ja kupiłem phenoma chyba 2 tyg temu i co? i już 2 tygodnie chodzi podkręcony 24h/d pod 100% obciążeniem i się nie grzeje!
rewizja b3 nie wnosi żadnych usprawnień - tylko naprawia ten "błąd" - dlatego warto brać teraz phenoma kiedy jest tani jak barszcz!!! - bo potem to niewiadomo.
i chce widziec pozytywne opinie i wysokie wyniki tych prockow bo na razie moj amd 6000 @ 3.2 ghz jest wydajniejszy.
i bedzie wydajniejszy wszędzie tam gdzie obsuga 4 rdzeni jest nieobsługiwana. ale phenom pobije go np. w linuxie, itd - pisałem o tym wcześniej
a to że phenom jest gorszy od sklejki c2q - to zależy od wykonywanych obliczeń - wszedzie tam gdzie real 4 cores sa obsługiwane - phenom będzie i jest lepszy - w windowsie jest tego malo - i w 64 bit będie lepszy - wiem bo porównuje na linuxie
zapomniałeś też o cenie!!!
co z tego że powiedzmy c2q ejst lepszy o 10-15% ???? jak phenom 8500 kosztuje 540PLN a c2q 700 !!!! + płyta główna? kup świetna płytę do intela za 260 (cena świetnego abit ax78 dla am2+)
razem bezkonkurencyjnie opłaca się brać phenoma a nie intela
No chyba, ze juz sa wersje phenomow bez bledu tlb
są - w Polsce będą w tym miesiącu, albo i nawet w tym tygodniu.
zovirax side effects. xenical tratamiento xenical laboratorio roche <a target="_blank" class="ext" href=http://xenicalespanol.yolasite.com/>xenical y diabetes</a> xenical higado xenical ecuador precio xenical roche. xenical argentina xenical laboratorio chile <a target="_blank" class="ext" href=http://esp.groupsite.com/post/xenical-en-espa-ol>xenical bolivia</a> xenical se compra con receta xenical roche espana xenical y lactancia. xenical precio colombia xenical laboratorio roche <a target="_blank" class="ext" href=http://esp.groupsite.com/post/xenical-en-espa-ol>xenical orlistat roche</a> xenical hipertension xenical farmatodo Obrońcy zwierząt coraz bardziej radykalni ,gw 23.02.06. " />btw
">Obrońcy zwierząt, przede wszystkim ci niełamiący prawa, odnieśli wiele sukcesów. W całej UE istnieją ustawy ograniczające możliwość badań na zwierzętach. W 2003 r. Unia przyjęła dyrektywę zakazującą testowania na zwierzętach kosmetyków. Z niewielkimi wyjątkami wejdzie ona w życie w 2009 r.
Ale w Wlk. Brytanii część radykalnych działaczy uznała, że to za mało. Ich ataki stały się na tyle poważnym problemem, że w 2005 r. rząd zaostrzył kary za tego typu występki. Na niewiele to się zdało.
Nie widzę tu manipulacji. Jest wyraźne oddzielenie normalnych działaczy od przestępców-oszołomów. To, że ci ostatni przykuwają uwagę mediów, jest normalne. Gazety gonią za sensacją, bo gonią za nią czytelnicy. Nie ma tu żadnego spisku.
Tym bardziej, że
">Trzy miesiące temu działacze podpalili samochód rodziny Alexandra Granta, byłego szefa brytyjskiego oddziału szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Roche. Pożar auta niemal doprowadził do spalenia domu, w którym byli żona i syn Granta.
Przed wykonaniem planu obrońców zwierząt nie powstrzymało to, że Grant zmarł na krótko przed atakiem. W internecie ostrzegli jego następców: "Twoje decyzje będą cię prześladować zawsze, nawet wtedy, gdy ciebie już nie będzie".
">"Front Wyzwolenia Zwierząt rozpoczął 2006 rok od ostrzeżenia rozesłanego do wszystkich klientów laboratorium Huntingdon. Do 150 sąsiadów dyrektorów trzech firm farmaceutycznych korzystających z usług HLS poszły listy - rzekomo od policji - stwierdzające, że są oni gwałcicielami z wyrokami na koncie".
ktoś jeszcze uważa, że ten tekst pojawia się właśnie teraz w związku ze spiskiem wymierzonym w ptaki chore na grypę? HPV. Cytat znaleziony w necie: Drogie Panie, 80 % przypadków zakażenia HPV /genotypy wysokoonkogenne/ ulega samowyleczeniu nie pozostawiając żadnych skutków w waszym organizmie. Pamiętajcie, że większość ginekologów jest niedouczona a jeśli nawet wiedzą coś to nie powiedzą, bo im kasa ucieknie. Zróbcie tak, sprawdźcie w swoim rejonie gdzie jest wykonywane badanie: cytologia LBC i badanie HPV metodą PCR /koniecznie z genotypowaniem/ - jest to po pierwsza nowoczesna metoda zdiagnozowania wszelkich zmian i jednocześnie ustalenia czy jesteście zakażone HPV, cytologię LBC można wykonać również podczas miesiączki /!/ i w ciąży. Takie badanie wiem, że już wykonuje w Polsce sieć laboratoriów Diagnostyka, można też iść do nich na pobranie wymazu - bez wizyty u ginekologa, unikajcie jakich kolorowych cudów wysyłanych pocztą których wartość diagnostyczna jest mała a cena wysoka. Jeszcze słowo nt. szczepienia: proszę pamiętać, że jak na razie można się zaszczepić przeciwko 4 genotypom wysokoonkogennym wirusa przeciw pozostałym nie, nikt wam tego nie powie przy zakupie szczepionki a w szczególności firma roche czy ginekolog, który ma parę stówek od każdej szczepionki w kieszeni. Czytajcie dużo ale nie ulegajcie panice, HPV to nic nowego, do tej pory poznano ok. 100 genotypów HPV z czego kilka jest uznanych za wysokoonkogenne ale ok. 80 % zakażeń nimi kończy się samowyleczeniem, wasze organizmy je po prostu zwalczają, pozostałe genotypy HPV nie pozostawia w waszym organizmie żadnych zmian. Badajcie się okresowo, podstawa to cytologia ale ta cytologia nowa LBC nie zwykła, zwykła cytologia jest obarczona 30-50 % błędem w diagnozie, zwykle dla pewności trzeba by zrobić 3 cytologie zwykłe aby mieć w miarę wiarygodny wynik. Dont worry, be happy smile 12.02.2006 - newsy. Apelacja Hamiltona odrzucona
Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) podtrzymał wyrok w sprawie Tylera Hamiltona, któremu udowodniono przetaczanie krwi podczas Vuelta a Espana 2004. Kara Amerykanina będzie obowiązywać do 22 września br.
Jednocześnie CAS w najbliższej przyszłości wypowie się w sprawie złotego medalu zdobytego przez Hamiltona podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Próbka A zawodnika również wówczas wykazała doping krwi, jednak z powodu zniszczenia w laboratorium próbki B, wynik badania został unieważniony. Procedurę w tej sprawie zainicjował Rosyjski Komitet Olimpijski i Viatcheslav Ekimov, który zdobył srebrny medal.
Nowe kłopoty Roussela
Byłemu dyrektorowi sportowemu teamu Festina, zamieszanego w aferę dopingową w trakcie Tour de France 1998, Bruno Rousselowi, grozi ponowne postępowanie sądowe.
Trybunał w Lyonie wszczął przeciw niemu proces, dotyczący oszustw podatkowych. Oskarżyciele domagali się nawet w piątek 18-miesięcznej kary więzienia (prawdopodobnie w zawieszeniu) oraz zapłaty 12 tys.euro. Ostateczny wyrok zapadnie jednak dopiero 24 marca.
W proces zamieszana jest firma Prosport SA, powstała w Andorze w roku 1994 i która byłą jednym z głównych, obok producenta zegarków Festina, sponsorów francuskiej drużyny. Prokuratura sądzi, iż Prosport w latach 1997-98 obecny był również na francuskim rynku finansowym, tym bardziej, że miał swoją siedzibę w miejscowości Meyzieu (niedaleko Lyonu), ale z tego okresu nie uiścił podatków. Oprócz Roussela przed sądem będzie musiał się jeszcze stawić Sanchez I Palou, faktyczny manager przedsiębiorstwa.
Roussel do roku lipca 1998 obejmował stanowisko dyrektora sportowego Festiny, a dwa lata później został skazany na rok odsiadki w zawieszeniu, ponieważ dowiedziono mu nie przestrzeganie regulaminu antydopingowego. Wtedy praktycznie karze się nie sprzeciwiał, ponieważ przeciw zespołowi prokuratura dysponowała bezspornymi materiałami dowodowymi, ale teraz zamierza walczyć: Budynek w Meyzieu był magazynem przejściowym, w którym składowaliśmy materiał w przerwach między wyścigami. Poza tym byłem jedynie dyrektorem sportowym ekipy, a nie managerem Prosportu. Jeśli podpisywałem czeki, to tylko by pokryć koszty związane z pobytami zawodników w restauracjach czy hotelach.
wowo
Team Nippo jedzie dalej
Japońska grupa Team Nippo, znalazła środki na dalszą działalność i pozostanie w peletonie w roku 2006, nie wiadomo tylko czy utrzyma status ekipy kontynentalnej.
W drużynie, której dyrektorem sportowym jest Harry Lodge, znajduje się ośmiu zawodników: Tetsuya Ishida (Jpn), Kazuyuki Manabe (Jpn), Kazuya Okazaki (Jpn), David Clarke (GBr), Makoto Nakata (Jpn), Greg Roche (GBr) i Yoshiyuki Shimizu (Jpn) oraz już trzeci sezon Mariusz Wiesiak.
Syngenta...Basel. " />ja z podobnym zapytaniem czy sa tu Polacy, ktorzy tam pracuja? a moze Roche, Novartis? bardzo prosze o kontakt osoby ktore pracuja w laboratoriach na terenie szwajcarii, jezeli w ogole takie sa Przydatne książki. " />Ha, i cóż doczekaliśmy się: pełny spis wymaganej literatury. Na końcu wklejam link do rozporzadzenia. Podręczniki z zakresu diagnostyki laboratoryjnej 1. Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej (red. Dembińska-Kieć A., Naskalski J.W.), Urban &Partner, Wrocław, 2002 2. Podstawy hematologii. (red. Dmoszyńska A, Robak T. )Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2003 3. Choroby wewnętrzne. (red. Szczeklik A.), Medycyna Praktyczna, Kraków, 2006 4. Badania laboratoryjne w hematologii. (red. Mariańska B., Fabijańska-Mitek J., Windyga J.) Wydawnictwo Lekarskie, PZWL, Warszawa 2003 5. Diagnostyka czynnościowa człowieka. Fizjologia stosowana (red. Traczyk W.), Warszawa, PZWL 1999. 6. Choroby tarczycy. Kompendium (red. Królicki L., Karbownik-Lewińska M.i Lewiński A.), Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2008 7. Diagnostyka kliniczna. Poradnik kliniczny (red. B. Neumeister, I. Besenthal, H. Liebich), Urban & Partner, Wrocław, 2001 8. Badania układu hemostazy w praktyce laboratoryjnej (red. Raszeja-Specht A.) Bioksel, Grudziądz 2008. 9. Cukrzyca. (red. Sieradzki J.), Via media, Gdańsk 2006 10. Gospodarka wodno-elektrolitowa i kwasowo-zasadowa w stanach fizjologii i patologii. (red. Kokot F.) PZWL, Warszawa 2005 11. Diagnostyka medyczna. Białka w pytaniach i odpowiedziach. Roche Diagnostics. 12. Tomaszewski JJ. Diagnostyka Laboratoryjna.. Podręcznik dla studentów medycyna. PZWL1993 13. Biochemia kliniczna (red. Angielski S., Rogulski J) wyd. PZWL, Warszawa, 1991 14. Biochemia (red. Berg JM, Tytmoczko JL, Stryer L) wyd.PWN, Warszawa, 2007 15. Genetyka Medyczna (red. Jorde LB, Carem JC, Bamshad MJ, White RL) Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2000 16. Biochemia Kliniczna (red. Angielski S., Jakubowski Z, Dominiczak M), Perseusz, Sopot, 1996 17. Wykłady monograficzne z diagnostyki laboratoryjnej (red. Sztefko K.) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, 2006 18. Próbki: od pacjenta do laboratorium. (red. Guder W., Narayan S., Wisser H., Zawta B.) MedPharma Polska,, Wrocław, 2009 19. Ginekologia Onkologiczna (red. Markowska J.), Elsevier Urban & Partner, Wrocław, 2006. 20. Wykłady monograficzne z diagnostyki laboratoryjnej cz.II (red. Sztefko K.) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, 2007 21. Biochemia kliniczna i diagnostyka laboratoryjna chorób układu krążenia (red. Sitkiewicz D.) OINPharma, Warszawa, 2008 22. Immunologia krwinek czerwonych. Niedokrwistości immunohemolityczne. (red. Fabjanska- Mitek J.) OINPharma, Warszawa, 2008. 23. Czynniki zakaźne przenoszone przez krew (red. Brojer E.), OINPharma, Warszawa, 2008 24. Diagnostyka laboratoryjna w hemostazie (red. Jastrzębska M.), OINPharma, Warszawa, 2008 25. Podstawy prawa dla diagnostów laboratoryjnych (red. Huk-Augustynowicz A., Widarska A.), OINPharma, Warszawa, 2008 26. Retykulocyty â Znaczenie diagnostyczno-kliniczne wskaźników uzyskiwanych przy użyciu analizatorów hematologicznych (red. Pińkowski R.), Abbott programy edukacyjne, Łódź, 1997 27. Podstawowe laboratoryjne badania hematologiczne (red. Bomski H), PZWL, Warszawa 1089 28. Fizjologia krwi. Wybrane zagadnienia. (red. Dąbrowski Z.), PWN, Warszawa 1998. 29. Zaburzenia krzepnięcia krwi (red. Skotnicki A.B., Sacha T) Medycyna Praktyczna, Kraków, 1997. 30. Zakrzepy i zatory (red. Łopaciuk S), PZWL, Warszawa,1996 31. Jak interpretować wyniki badań. (red. Woschnagg H., Excel W.) Diogenes, Warszawa, 1997 32. Immunogenetyczne podstawy doboru dawców oraz przeszczepiania komórek krwiotwórczych i narządów. (red. Fabjańska-Mitek J., Nowak J.) OINPharma, Warszawa, 2007 33. Immunologia krwinek czerwonych. Grupy krwi. (red. Fabjańska-Mitek J., OINPharma, Warszawa, 2008. 34. Krwinki białe â automatyczna analiza, trudności, kontrowersje. (red. Pinkowski R.) Abbott programy edukacyjne, Łódź, 1999. 35. Wpływ leków na wyniki klinicznych badań laboratoryjnych (red. Czarnecki R.) Collegium Medium UJ, Kraków, 1994 36. Niedobór żelaza i niedokrwistości z niedoboru żelaza. (red. Huch R., Schaefer R.) MedPharm, Wrocław, 2007 37. Płyn mózgowo-rdzeniowy. (Lewczuk P., Mantur M.) Wyd. Ekonomia i Środowisko, Białystok 2002. 38. Atlas osadu moczu. Techniki badawcze i interpretacja wyników. (red. Althof S, Kindler J.). Sapota, Wrocław, 2005 39. Hematologia w praktyce. (Sułek K., Wąsak-Szulkowska E.) PZWL, Warszawa, 2007 40. Cytologiczny atlas hematologiczny. (red. Lewandowski K., Hellmann A.), ViaMedica, Gdańsk, 1999 Czasopisma (polskie) Diagnostyka Laboratoryjna Badanie i Diagnoza Diagnosta Laboratoryjny Biuletyny firm Abbott Voice Lab Forum In vitro Explorer Bliżej Diagnostyki Aktualności bioMerieux
http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m24 ... &ma=012641
P.S. Wiadomość jako pierwszy zamieścił niezawodny dr Gernand, pozwoliłam sobie zacytować.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|