Strona główna
  lampy OTK

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Proszę o rozpoznanie lamp. Podłącze się pod temat, wykopałem w czasie porządków w szafie takie lampy jak na zdjęciach, nowe zapakowane w tekturowe pudełka, jednak bez żadnych napisów czy ulotek w środku. Jedyne napisy na lampach to 5 i pod kreską OTK w kółku (co widać częściowo ale nieostro na zdjęciu) i niżej 0 lub O w rombie.
Na cokół wyprowadzone są 4 elektrody, ale we wnętrzu tylko 3 wchodzą do systemu lampy (którego zresztą w ogóle nie widać, od spodu i od góry zasłania go jakby mikowa przekładka, boki srebrna warstwa na szkle), czwarte wyprowadzenie wygięte jest w środku w dół i podłączone do takiego małego 'kapelusika' wiszącego po prostu w przestrzeni.

Lepszych zdjęć niestety nie mam czym zrobić, ale może to wystarczy:




Radzieckie lampy - co za licho?. Witajcie.
Dostałem dwie ruskie lampy i mam problem ze znalezieniem zamienników.

Pierwsza to:
OTK 8
6P4Π
8703

Druga to:
OTK 3
6Π43Π-E
cccp

Pomocy.

Lampy te nie pochodzą z Rusi, by określać je mianem "ruskich"
Tytuł poprawiony.
Sprzedam radzieckie lampy miniaturowe.. Sprzedam radzieckie lampy miniaturowe z demontażu, ze sprzętu wojskowego (OTK) jak i nowe.
Średnica lampy - 9mm, długość (wysokość) – 35mm, bez wyprowadzeń. Wyprowadzenia do wlutowania – 25mm.
Symbole lamp podaje wg pisowni łacińskiej;
-6N16BW (3 szt.) – 10zł
-6N17BW – 10zł
-6Ż16B – 10zł
-6P30B-R NOS, fi-15 mm – 15 zł
oraz wyświetlacz do multimetru IW-18, okrągła 8 pól, - NOS –20zł
IWŁ 1-8/13, płaska 12 pól –10zł

Lampa 6N16BW była montowana m.in w radiowysokościomierzu RW-3.
Schematy jej zastosowania można znaleźć we wzm. mcz.
Armatura czy biżuteria?. Masz na mysli brak -EW lub czegoś podobnego na końcu? Czy lampy wojskowe koniecznie musiały być oznaczane w ten sposób? A nie było przypadkiem tak, że o przeznaczeniu militarnym decydował jakiś stempelek np. cyfra przy OTK albo jakieś dodatkowe znaczki np. cyfra w rombie, gwiazdka?
Na zdjęciach tej 6S33S widoczny jest mały sześcianik w rzucie ukośnym. Co to oznacza?
Co to TGL?.
Praktycznie każdy element elektrotechniczny miał swoją normę TGL czyli

Technische Normen und GĂźtevorschriften


...ale wszystko co było produkowane w "Enerdowie" na skalę przemysłową

A tak na marginesie: jest to chyba nieuleczalna "choroba" wielu "chłamdełesów" czyli handlujących przysłowiowym "mydłem, bydłem, szwarcem i powidłem" wystawców na Allegro, którzy nie mogąc odczytać zatartego napisu na lampie ładują owo TGL (tudzież rosyjskie OTK) w miejsce symbolu owej lampy.

Pzdr. ZoltAn
ЛП4 - wie ktos co to jest?. Takie coś znalazłem na ebayu: http://cgi.ebay.it/VALVOLA-RUSSA-OTK-84_W0QQitemZ6586507655QQcategoryZ846QQrdZ1QQcmdZViewItem

Google nic nie znalazło, a lampa wygląda dziwnie - orientuje się ktoś co to jest?
OTK napis na lampach radzieckich. Panowie a co powiecie na temat opisów OTK 1 , OTK 13 ..... itd.
Myślę, że to jest bardzo ważna informacja szczególnie jeśli chodzi o to przez które stanowisko kontroli przechodziły lampy. Wydaje mi się że najpoważniejsze kryteria kontroli przeszły lampy z OTK 0(zero) co często zauważyłem w urządzeniach które miały bardzo ważne znaczenie w niezawodności pracy. Co o tym sądzicie i czy może to być jakiś klucz do poszukiwań lamp o najlepszych parametrach choćby partrząc na sam napis.
OTK napis na lampach radzieckich. To rzeczywiście ciekawe. Nie zwracałem dotychczas uwagi na numer przy oznaczeniu OTK. Teraz sprawdziłem i te lampy, które obejrzałem mają wszystkie oznaczenie OTK1. Czy rzeczywiście istnieje tak duży zakres numeracji - jakoś nie mogę sobie skojarzyć ani OTK0 ani OTK10....
Na lampach stanowiących wyposażenie sprzętu wojskwego mam OTK1. Ciekaw jestem co w takim razie może oznaczać OTK0 - lampy wykorzystywane w badaniach kosmicznych?
OTK napis na lampach radzieckich.
To rzeczywiście ciekawe. Nie zwracałem dotychczas uwagi na numer przy oznaczeniu OTK. Teraz sprawdziłem i te lampy, które obejrzałem mają wszystkie oznaczenie OTK1. Czy rzeczywiście istnieje tak duży zakres numeracji - jakoś nie mogę sobie skojarzyć ani OTK0 ani OTK10....


Poszperałem trochę wśród swoich lamp i rzeczywiście najwięcej mam z OTK1, ale znalazłem też trochę OTK2, co ciekawe, trzy spośród posiadanych przeze mnie 6S33S z pastylkowym geterem mają oznaczenie OTK6, a jedna OTK8, 6P45S z pastylkowym getterem - OTK9, znalazłem też 6N13S z oznaczeniem OTK71


Pozdrawiam
OTK napis na lampach radzieckich. Wydaje mi się jednak, że to zależało od tego gdzie lampy miały być wykorzystane czy w wojsku czy nie. Na niektórych egzemplażach lamp są dodatkowe cyfry w ,, rombie ,, i to też chyba ma znaczenie. Co do jakości lamp to wiemy że lampy cywilne 6p3s są cienkie jak barszcz i napisów OTK nie posiadają przynajmniej starsze egzemplaże ale już w z 1990 roku (mam 10 szt) mają OTK2 i parametry również się w nich pojawiły. Wojskowa wersja 6p3s-e we wszystkich rocznikach posiada napis OTK. Coś w tych oznaczeniach jednak jest.
OTK napis na lampach radzieckich.
Nie doszukiwałbym sie jakichś prawidłowości w tych OTK-xxx

Szkoda, już myślałem że im wyższe OTK, tym lampa zacniejsza Zwłaszcza, że na swoich triodach w słuchawkowcu mam OTK-76
Nie ma jakiegoś katalogu z radzieckimi oznaczeniami, żeby to sprawdzić?
OTK napis na lampach radzieckich.
Witam.
W przypadku lamp 6WS-1 numer pod pieczątką kontroli OTK jest chyba przypadkowy. Na moim egzemplarzu tej lampy ma on wartość 137, a w innym wątku naszego Forum widziałem tą samą lampę z numerem 189.

Pozdrawiam,
Romek


A ja zapytam z ciekawości - co to za lampa ?
OTK napis na lampach radzieckich. Witam!
Najbliżej prawdy był kolega Alek, ponieważ skrót OTK oznacza Otdieł Techniczeskowo Kontrola, a numerek po skrócie to numer kontrolera.
Natomiast numer w rombie to numer zamówienia na produkcję danej serii
lamp. Był on różny dla różnych wykonań, a zatem i przeznaczeń danego typu lampy.
Pozdrawiam
Darek
OTK napis na lampach radzieckich. Witam!

Właśnie przywiozłem kilka lamp z Wrocławia. W tym 4 ruskie. Oznaczenia OTK są ale niekoniecznie z numerami. Jedna 6Ż1P nie ma wogole oznaczenia OTK tylko chyba date I-66 i śmieszny symbol oraz napis po rosyjsku. Druga 6Ż1P-EW ma napis OTK1 i poniżej numer 11 w rombie. Natomiast jedna z 6Ż9P-E na napis OTK w trójkącie oraz numer 8 w rombie. Także date III-72 (dwa razy wybita, raz przy symbolu lampy raz przy ósemce w rombie) oraz napis chyba ze wyprodukowano w CCCP. Druga 6Ż9P-E podobnie tylko ma 0 w rombie i date I-74. Widac ze róźnie oznaczano i kto wie co dokładnie to oznaczało...

Jak zrobie to dołączę zdjecia.
Pozdrawiam!
OTK napis na lampach radzieckich. Ja osobiście rosyjskich lamp mam bardzo dużo i jednocześnie widziałem wcześniej również ich całe skrzynie. Z moich obserwcji wynika iż lampy o zaostrzonych parametrach technicznych posiadały dwa znaczki kontroli jakości OTK ( najlepiej z zerem w rombie) i jak lampa jeszcze posiada czerwoną farbą zamalowany dzióbek to już jest rewelacja. Posiadadam 6 szt 6H13C z czerwonymi kropkami 5 jest dobrana idealnie co do parametrów tzn. ich prądy anodowe oraz pozostałe nie odbiegają od siebie +-1mA myślę że to jest naprawdę nieźle a szósta lampa niestety ma zwarcie na siatce wewnątrz. Z pozostałych lamp 6H13C 20 szt bez żadnych kropek różnice wynoszą do 40 mA w jednej triodzie. lampy nowe. Mam kilka lamp 6H2P-EW z kropką tam także zauważyłem pomijalne różnice między dwiema triodami, 6H23P z kropką tak samo. Ogólnie to im więcej napisów na ruskich lamapach tym lepiej.
identyfikacja lampy (chyba lampy). witam!

dostałem w spadku skrzynie pełną nosów zamiennikiów najróżniejszych
lamp i rodzespołów wojskowych generalnie wszystko jest dla mnie jasne
za wyjątkiem dwóch rzeczy pierwsza to ta ze zdjęcia
pytanie do niej brzmi
co to jest? i do czego służy?
ma to parametry otk 101 rb-5
druga rzecz jest o wiele dziwniejsza i jak ją oczszcze i zrobie zdjęci to dodam do tego posta

pozdrawiam
Ruskie metryczki.. Po raz pierwszy spotkałem się, z użyciem przez sowietów na metryczce lampy tak "doniosłego" symbolu jak ichnie godło, i to jeszcze na czerwono. Czy to częste ? Pierwszy raz widzę też napis "eksport"

Por. załącznik

Zupełnie inaczej jest wykonany opis lampy - napisy zamiast szarą farbą wykonano wyraźnym granatowym nadrukiem, pieczęć OTK jest srebrna, jest również srebrny kwadrat z literą "Э". Niestety nie umiem rozpoznać producenta. (Pudełko z symbolem duodiody, i koncentrycze okręgi czarne i zielone).
czerwona kropka. Ja natomiast zastanawiam się co oznacza numer OTK na lampach radzieckich. Na lampach wojskowych jest to z reguły 1, na innych ulepszonych wersjach 1 do 3, natomiast na zwykłych zdarzają się najróżniejsze numery. Czy to ma jakikolwiek związek z jakością, czy jest po prostu numerem stanowiska, na którym sprawdzono lampę?
czerwona kropka.
Ja natomiast zastanawiam się co oznacza numer OTK na lampach radzieckich.
O tym już kiedyś było na tym forum.
http://www.trioda.com/php/forum/viewtop ... hlight=otk
lampy polskiej produkcji.. Wrócę jeszcze raz do moich 12Ż1Ł bo pierwszy raz się z takimi spotkałem. Lampy są ewidentnie produkcji sowieckiej, o czym świadczy stempel na pudełku, karta charakterystyki, i stempel OTK. Ale prócz tego, i polskiej etykiety "ZWLE im Róży Luksemburg" na pudełku, lampy mają polskie stemple kontroli jakości. W sumie na każdej lampie są trzy stemple:

- ruski OTK (fioletową farbą)
- polski KJ (okrągły, białą farbą)
- "1W - 20" (okrągły, białą farbą)
Końcówka mocy - szeregowy PP. Pomierzyłem swoje dwie sztuki 6C41C i tak jak myślałem nie jest za najlepiej - przy 85V anodowego i -21V na siatce jedna z lamp daje 130mA a druga 110mA. Zastanawiają mnie oznaczenia na tych lampach - jedna ma niebieską kropkę (ta mocniejsza) a druga różową. Widziałem także na innych radzieckich lampach czerwone kropki - z tego co mi wiadomo to oznaczają one że lampa ma małe odchyłki od danych katalogowych lecz pewien nie jestem. Interesująca jest również litera "O" lub liczba "0" w środku rombu takiego samego w jakim jest napisane "OTK 17". Czy szanowni koledzy wiedza co owe kropki i romby oznaczają?
Znalezione na Allegro 2008 rok.
Witam
Może i nie to miejsce ale związane z Allegro , ale.... niejaki "noine" skupuje co tylko się da jeżeli chodzi o trafa zasilające i głośnikowe lampowe a także lampy podbijając nieprawdopodobnie ich ceny. Można zawsze przeglądnąć jego aukcje . Tam jest to czego nam tu nieraz brakuje. To tylko tak aby wszyscy wiedzieli, już nie raz z nim przegrałem
pozdrawiam
Andrzej


eh z przykrością potwierdzam ten koleś licytuje chyba wszystko...
co prawda wszystkie aukcje, w których mnie przebił, były juz za wysoko (np TG5 powyżej 25zl )


http://allegro.pl/item410112924_2a3_ele ... 2a3eh.html
co robi na tych lampkach pieczątka OTK ?
6P14P-K. 6P14P to odpowiednik EL84. mój katalog podaje wersje E i EW jako te o przedłużonej trwałości. ani słowa o wersji K.
z zewnątrz te lampy niczym się nie różnią od podstawowej wersji. kupiłem je w przekonaniu, że dostanę 6P14P.

jaka jest różnica między wersją K, a podstawową?

i jeszcze jedno pytanie - jakie jest rozwinięcie skrótu OTK?
Wybór lamp do wzmacniacza.
W Azji jest masa fanów lampy , jest wiele manufaktór robiących bardzo dobre wzmacniacze , na dobrych kompotentach , świetne kondensatory i transformatory za niezbyt wygórowane pieniadze , ale do tego sa potrzebne dobre lampy .
I cena idzie w górę


A niestety nowa produkcja nie dorasta do pięt starym rozwiązaniom.
Ja ostatnio kupowałem trochę 6N23P-EW (odpowiednik E88CC). Ceny NOS'ów są zależne od roku i miejsca produkcji - najdrożej "chodzą" lampki w fabryki "Woschod" (pod Omskiem) wyprodukowane przed 1990 r. (kiedy jeszcze nie liczono się z kosztami produkcji dla wojska).
Kupiłem takich 5 lamp. Pudełka "palce lizać" - trzymam jako eksponat. Szara tektura z "kolorowym" nadrukiem, fioletowa, lekko rozlana pieczątka z typem lampy. A w środku świadectwo kontroli technicznej (OTK) z ręcznie wpisanymi najważniejszymi parametrami i podpisem!
I co najdziwniejsze - wartości parametrów wahają się pomiędzy lampami o mniej niż 5%!!!
i co jeszcze dziwniejsze - wpisane ręcznie przez kontrolera wartości zgadają się dokładnie (w granicach mojego błędu pomiaru) ze zmierzonymi przeze mnie po prawie 20 latach!!!
Czas eksploatacji określono na 10000 (dziesięć tysięcy!) godzin, a odporność na przyspieszenia - 500 g jednorazowo, 150 g wielokrotnie i 100 g przyspieszenia ciągłego!
Odporność na pracę w warunkach ciągłych wibracji - 6 g w zakresie częstotliwości od 5 do 600 Hz!!!

Porównanie w układzie z 6922/6DJ8 (ElectroHarmonics i JAN), E88CC (NOS Tesli i nowe JJ) - po prostu nie ma porównania!!!

Nic dodać - nic ująć! "To już ostatni, co tak poloneza wodzi!!!"
Kto dziś tak robi lampy...

pozdrowienia
Radia& TV, podzespoły oraz sporo fachowej litelatury. Witam.
Oto spis posiadanych przeze mnie lamp elektronowych. Niestety nie mogę sprawdzić ich stanu technicznego

OT 100 Tungsram
ZA4 Tungsram
UM11 RWN Nehaus
GR 20612 DGL
SG35 Elektron Tube RCA
JAN CHS 6H66T/6 VT-90-A
RFT RFG5 10/55
EY 81
6N8S
6V6 Amerty Mullard
6K3 XII 53 OTK RC8
6R8 IV 50 OTK
6K7 44643
6A7 XII-53 350TK
6SC7 Kenrad
6 Ж 4 OTK1 ZSRR
2SL6G Triad
EF-22 VI-60 Telam
AZ-1 X56
EF 98 Miniwat Philips
4624 G52 Philips
E870 III 57
CY2 28 Tungsram
EZ-12 RWM Neuhaus
EZ-12 RWM Neuhaus
6 Ж 8 II 61
6P9 XII-57
AZ 21
ECH 3
6P3S
EBL1
UM11
GR2012 DGL
RE 034K
EZ 11
S 130 COSSOR
4DROX U926 OSRAM
ECH 4 Tungsram
2G2S
5Y36T Sylvania
EL36
ECH 35 Mullard
CY2 Miniwatt Philips
EF 9 - Tungsram
EF 39
SF - 32
EF 50 - Mullard
2K2M
3K2M
EF 38 Cifte
6Ф6M1 VIII 56
6 П 13C
5Ц 36
5Ц 4C
2Ц 2C
CГ 4C
6 П 6C
6 П 9
6AC7 Halton
6 К 7
6A8 V-53 B 240 П
6Г 7
VII 64 Д 0,8555,5 - 12
VT-150 4521 Kenrad
3 ГК 7
T Г 1 -01/03 -V66



TRNZYSTORY

TG- 40/2B
TG- 50/2B
TG- 37/9J
TG- 39/8C
TG- 55/4J
TG- 50/2G
TG- 50/3B
TG- 71/1J
TG- 70/9E
TG- 3A/2E
TG- 5/2G

Oprócz wymienionych lamp posiadam jeszcze kilka niezidentyfikowanych, między innymi Blaupunkta.

Ponad to posiadam różnego rodzaju kondensatory typu ELWA, TELPOD, MIFLEX Potencjometry UNITRY i TELPOD oraz zbiór różnorodnych oporników tych firm.

Posiadam również zabytkowy miernik lamp elektronowych.

Kontakt mati82@neostrada.pl
OTK napis na lampach radzieckich. Przeglądając moje lampy spotkałem się z OTK 83 i 94 oraz 98. Tak wysokie numery były na lampach elektronowopromieniowych.
OTK napis na lampach radzieckich. Witam.
W przypadku lamp 6WS-1 numer pod pieczątką kontroli OTK jest chyba przypadkowy. Na moim egzemplarzu tej lampy ma on wartość 137, a w innym wątku naszego Forum widziałem tą samą lampę z numerem 189.

Pozdrawiam,
Romek
OTK napis na lampach radzieckich. witam. nie tylko lampy elektronowe noszą oznaczenie OTK. mam kondensator zmienny (powietrzny), w prostokącie jest napis OTK 225

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • gdziejesc.keep.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lampy LED do samochodów ciężarowych
     : lampy błyskowe do samochodów uprzywilejowanych
     : lampy CLEAR do Audi 80b3
     : lampy przód Rover 600
     : lampy do przyczep samochodowych alegro
     : lampy soczewkowe ROVER 420
     : Lampy elektronowe w aplikacjach audio
     : Lampy tył Polo 86C
     : lampy na zewnątrz domu zdjęcia
     : lampy diodowe do Mitsubishi Colt
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT