Strona główna
  lampy oświetleniowe biurowe

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Żarówki softone?.
nigdy jeszcze takowych nie kupiłam.. jakie dają światło? Czy taka żarówka dawałaby cieplejsze światło? mam lampę z mlecznym kloszem (białym) i mleczną zwykła żarówkę - co daje w sumie bardzo zimne światło. Czym to światło "zmiękczyć"? poradzcie... Zarowki softone to tradycyjne zrodla swiatla. Jest to zarowka mleczna z odpowiednia barwa filtra wewnetrznego, odpowiednio dobranym zarnikiem i gazem .Daje rzeczywiscie swiatlo miekkie w kolorze od bezu do czerwieni. Sa takze barwione w innych kolorach. Jest to zarowka dajaca swiatlo ozdobne, nie nadaje sie do lamp biurowych, oswietlenia lazienkowego, kosmetycznego, ekspozycyjnego. Ma maly wspolczynnik wiernosci oddawania barw Ra. Podkresla barwe pomieszczen szczegolnie tych utrzymanych w cieplych barwach. Uwaza sie ,ze jest to tzw swiatlo relaksacyjne.
Zarowka o ktorej piszesz, ze masz u siebie , to prawdopodobnie zarowka ze swiatlem zimnym o wysokim Ra np.tzw. "kryptonowa" lub "ksenonowa". Daje duzo wiecej swiatla przy tej samej mocy co zarowki ze swiatlem cieplym. Zarowki Soft eliminuja efekt olsnienia, ale trzeba wiedziec , ze to zrodlo swiatla nie bedzie zrodlem unwersalnym we wnetrzu.Nie nadaje sie np do czytania .
Problem oswietlenia to najczestszy problem przy aranzacji wnetrz. Najczesciej dobor zrodel i opraw jest niestety kwestia przypadku lub widzimisie niz przemyslana realizacja celowego projektu. Wklada sie jedynie halogeny bo ladne, instaluje swietlowki kompaktowe bo tanie w eksploatacji bez zastanowienia jaki efekt koncowy bedzie porzadany :lol: :lol:.
oświetlenie gabinetu stomatologicznego. Dla gabinetu stomatologicznego spodziewałbym się, że obowiązują standardowe minimalne wymagania BHP takie jak dla pomieszczeń biurowych (tam są podane natężenia światła). Lampa doświetlająca "paszczę" pacjenta jest i tak konieczna i nie ma nic wspólnego z tym co na suficie.[/quote]

Pogrzebałem w internecie i znalazłem coś takiego:
http://www.nowygabinet.pl/oswietlenie.htm

Pozostaje teraz dobrać lampy , dzięki za namiary pewnie coś znajde.
Moje MiniStudio. Moje MiniStudio
  Hej !
Mój kolejny wątek - prezentuję tu fotki z mini studia znajdującego się obok większego w mojej piwnicy.
Podzieliłem sobie pomieszczenie :
1. Dwa tła, lapa oświetleniowa i statyw, krzesełko
2. Stolik, kilka kartek kolorowych, cztery lampki biurowe.
Oto efekty fotek z mini - może niebawem dam coś z portretów ... :wink:
1. Łyżeczka - sztuczne oświetlenie, soczewka makro 8+, mono-komp

2. Bateria Philips Longlife - oświetlenie i soczewka jak wyżej

3. Bateria - lampa błyskowa, makro 8+, tryb mono w aparacie

Czekam na konstruktywne opinie :wink: .
Pozdro
[4,5][nano] Little Lake (restart) nowe zdjęcia na str. 2. Dzięki za zaineresowanie :)
Akwa z kamieniami faktycznie wygląda o niebo lepiej :)
Co do fotek... aparat zwariował, a fotki które zrobiłam nawet w 1/5 nie pokazują akwarium- są pełne odblasków... muszę poczekać na dobre światło. Postaram się dziś pokazać, ale na "dobre" fotki dziś nie liczcie :(
Można to akwarium przyjąć za projekt "Jak robiłam od początku moje akwarium" :) Bo planuję dużo zmian. na tył- małą rotalę, na kamień- mech jawajski, na przód chyba też odrobinę mchu.
Na razie problem światła rozwiązałam w kiepski sposób... ale przynajmniej gałęzatki mają światło :) Planuję zrobić pokrywę (na razie jest szklana), ale nie wiem czy znajde wystarczająco małą świetlówkę... czy zwykła żarówka się nadaje?
Żarówka ma 20W, ale nie świeci caly czas. Czy taka żarówka (zwykła biurowa, o żółtawym świetle) może być? Widzę kilkanaście malutkich bąbli na gałęzatce, więc chyba jej nie przeszkadza, że to nie jakaś profesjonalna lampa akwarystyczna- ale wolę się upewnić :)
Oto schemat oświetlenia- (Ta książka tam jest, żeby lampka była na dobrej wysokości i na środku- wiem, dziwne jest mocowanie oświetlenia na książce pokrytej tłem ;) )
http://img142.imageshack.us/img142/7...etleniemi0.png
Problem początkującego.. Problem początkującego.
  Witam.
Sprawa jest długa ale mam nadzieję, że ktoś znajdzie chwilę na przeczytanie ;)
Tydzień temu posadziłem nasionka z karmy dla papug. Takie akurat bo to moja pierwsza uprawa. Nie chciałem się od razu porywać na jakiej droższe nasionka. Wolę się najpierw nauczyć.
Więc najpierw roślinka była 5 dni na biurku pod lampką biurową z żarówką o mocy 100 W (1500 lm). Strasznie się wyciągała więc po przeczytaniu wielu podobnych tematów zmontowałem box. Głupio mi mówić, ale nie jestem zbyt "zamożny". Mam bardzo ograniczone zasoby finansowe. Box zrobiłem z kartonu. Jego wykość to 39 cm, długość 24 cm, a szerokość 35 cm. Nie stać mnie na lampy hps ani na świetlówki. Bardzo żałuję bo czytałem że są one najlepsze. Ale może kiedyś los się uśmiechnie i będe mógł sobie na nie pozwolić. W boxie zamontowałem 2 oprawki na żarówki. Narazie używam jedej o mocy 100 W ( 1500 lm). Czy jest szansa, że cokolwiek z tego wyrośnie?
Dodam że zamontowałem 1 wentylator komputerowy o średnicy 12 cm.
Roślinkę po zdjęciu z biurka przesadziłem i zasypałem ziemią aż do liści. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pryskam na nią czasem wodą żeby było tam trochę wilgotno.
Czy takie oświetlenie wogle opłaca się trzymać czy dać sobie spokój i czekać na zamożniejsze czasy czy później kupić nasionko i dać na out.
Proszę o wyrozumiałość ;)
Pozdrawiam ;)

e: wez się w garść... :D
Panasonic seria PV80 i PV8. 1 załącznik(i) Kolory są do wyboru, na tej aukcji są dobrze pokazane:
http://www.allegro.pl/item336930550_...lobarwne_.html

Na innej aukcji, gdzie sam kupiłem po 80zł:
http://www.allegro.pl/item340719609_...nie_kolor.html

Można włączyc auto (zmieniają się po kolei) lub (rozsądniej :D) jeden z 7 kolorów.
Miałem kupic Dioder jedno kolorowy-biały, ale to jest kolor biały-zimny i troche kłuje po oczach, także z 7 kolorowego najrozsądniej się ogląda przy żółtym (jak na moim zdjęciu, wygląda trochę inaczej na żywo,fotka robiona w nocy z lampą). Jest jeden mały kłopocik, listwa musi byc przyklejona do tv, w stosunku do ściany pod kątem 45 stopni, bo inaczej pada poświata od pozostałych diodek (kolorów). Montaż do tv za pomocą taśmy dwustronnej ( w komplecie).

UWAGA: Przymiarki proponuję robic zwykłą taśmą (przykleic od gory na chwilę do tv taśmą biurową), ta z opakowania bardzo mocno się trzyma i trzeba sie pomęczyc aby odkleic i nie zepsuc listwy z diodami.
Jest jeden plus, na pewno taśma nie puści :D

Mój systemik oświetlenia składa się 3 listw od góry (z dwóch może byc ale lepiej wygląda z trzech) i po jednej z boków tv.
Kupiłem dwa zestawy (4 szt. w opakowaniu), ponieważ od razu robię podświetlenie mebli przy podłodze i jeden wygospodarowałem :D

Edit: Fotka poglądowa jak to zamontowałem:
Oświetlenie w studiu graficznym.
  Damian Karaś napisał(a):
> Witam,
> czy ktoś z Szanownych Grupowiczów zetknął się kiedyś z problemem rozwiązań
> odnośnie projektów i rodzajów oświetleń w studiach graficznych? Potrzebne mi
> są wszelkie informacje na ten temat, tzn. rozmieszczenia sprzętu
> komputerowego, lamp oświetleniowych, ich rodzajów, zaciemniania okien itp.
> Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.
>

Ogólnie powinieneś unikać stosowania świetlówek, gdyż powszechnie
wiadomo, że "spłaszczają" kolory. Najlepiej zastosować oświetlenie
naturalne, tam gdzie to tylko możliwe. Zasady są takie same jak w
przypadku atelier malarskiego z tą różnicą, że tu powinieneś zastosować
reguły odnośnie rozmieszczenia komputerów i sprzętu biurowego. Jest to
określone w odpowiednich normach dotyczących stanowisk pracy, są w nich
takie rysuneczki z rozmieszczeniem źródeł światła.

Najważniejsze do wygoda pracowników.

Pozdr.
AW

Softbox. Cytat:
Co do zarówek energooszczędnych - na forum canon-board jest analiza ich widma światła - sporo jest w tym widmie dziur, wiec też zastanowiłbym sie nad ich stosowaniem. Mam dwie takie żarówki - aktualnie uzywam do oświetlenia stanowiska do wizazu :P To może być ryzykowne - wizażystka może nie zobaczyć niektórych elementów, które wyjdą przy błysku - kilka mlecznych-opalizujących żarówek (ciągłe widmo) obok lustra dość dobrze załatwia sprawę, albo specjalistyczne świetlówki (i Markoflash, i Elfo, i Funsports mają w ofercie panele światła ciągłego na świetlówkach - wystarczy kupić takie rurki, podłączenie jest standardowe, jak zwykłej w odpowiedniej oprawie).

Cytat:
Troche na róznych forach sporo czasu spedzilem i powiem tak... co jakis czas, któś próbuje zastosowac połsrodki do robienia zdjec, wyda troche pieniedzy, szybko sie zorientuje ze nie tędy droga, po czym wydaje kolejne pieniądze na najtańsze lampy błyskowe. Tu także szybko sieokazuje ze jest ograniczony (bo np. nie bardzo da sie zalozyć akcesoria typu softbox, wrota, czy tp.) Wydaje wiec kolejne pieniądze na jakies rozwiązanie systemowe.
Przeszedłem też tą drogę - nie rób podobnego błedu, bo przesadnie oszczędny wydaje wiecej.
Niektórzy robią cuda taką amatorszczyzną, czym udowadniają, że zdjęcia "robi się" w głowie, a reszta to tylko technika (jak pokazać pomysł), np. Shushyn, Śmigiel (na tym drugim forum były backstage).
Powiem przewrotnie - opisana przez Ciebie droga jest bardzo dobra, i można ją z czystym sumieniem polecić każdemu chętnemu: jeśli zacznie na lampach biurowych, i przekona się, że czegoś mu brakuje, to jest duża szansa, że myśli o zdjęciach poważnie. Potem zmieni sprzęt - jak przestanie mu wystarczać, zmieni znowu - ale będzie wiedział dlaczego zmienia, i co chce zyskać na zmianie. Dla niektórych osób wydanie 1000-2000zł na podstawowe światła to może być mały problem, ale po miesiącu rzucą to, bo się znudzą/zniechęcą - "mam profi sprzęt, a wychodzą mi gnioty" (gorzej jak pójdzie w stronę "mam słaby sprzęt, muszę kupić lepszy, to będę miał lepsze foty") :D
Rezystancja uziemienia. Witam!

Dlaczego zakładasz Edwardzie alternatywę?
Dlaczego zakładasz z góry fuszerkę?
A co jeżeli wartość impedancji pęltli zwarcia zapewni wyłączenie wyłączników nadmiarowoprądowych w określonym czasie?
Wszak na tym polega nasza praca i jej dogłębne zrozumienie.
Tu posłużę się cytatem doktora Musiała http://www.edwardmusial.info/pliki/rcd_03.pdf

Ostatnią deską ratunku prowadzacą do eliminacji zadziałań zbędnych jest usuniecie z obwodu, a nawet z całego toru zasilania, jakichkolwiek wyłaczników różnicowopradowych. No bo czy jest zrównoważony psychicznie projektant, który mnoży zródła zasilania, aby za wszelką cene utrzymac w ruchu ważne odbiory, a nastepnie wprowadza do tej instalacji wyłaczniki różnicowopradowe, które z błahego powodu wyłączaja ją spod napięcia? Czyni tak niedouczony elektryk, któremu wmówiono, że nie ma ochrony przeciwporażeniowej bez wyłacznika różnicowopradowego i to wyłącznika wysokoczułego. A przecież jest on wymagany tylko wtedy, kiedy norma explicite badź domyślnie wymaga ochrony uzupełniajacej przy dotyku bezposrednim w obwodach gniazd wtyczkowych przeznaczonych dla laików i/lub w warunkach szczególnego zagrożenia (arkusze
700). W większosci innych sytuacji użycie wyłączników różnicowopradowych nie jest obowiazkowe, jest fakultatywne.
Są obwody bądź instalacje, w których wyłaczniki różnicowoprądowe są niepożądane, wyraznie niezalecane, a nawet zakazane. Pierwsza grupa sa instalacje bezpieczenstwa, w których ciągłość działania ma duże znaczenie dla życia bądź zdrowia ludzi, a także dla bezpieczenstwa publicznego, dla ochrony srodowiska i mienia znacznej wartosci:

i dalej

Drugą grupa urzadzeń, których problem dotyczy, są obwody i urzadzenia, których ciagłość pracy jest ważna ze względów ekonomicznych, a wystarczajaca skuteczność ochrony przeciwporażeniowej można zapewnic bez użycia wyłączników różnicowoprądowych, bo nie wystepuja przy ich użytkowaniu warunki szczególnego zagrożenia, nie sa to urządzenia reczne i nie wymagają ochrony uzupełniajacej:
 Systemy komputerowe banków;
 Pracujace bez nadzoru chłodziarki, szafy chłodnicze, zamrażarki, wentylatory i klimatyzatory;
 Domowe i biurowe komputery, monitory, drukarki i zasilacze bezprzerwowe UPS;
 Oswietlenie zewnetrzne, zwłaszcza w obszarach zagrożenia dla przechodniów lub kierowców;
 Gniazda wtyczkowe na wysokosci przekraczajacej 2,5 m, przeznaczone do przyłączania lamp lub innych odbiorników w miejscach nie stwarzających zwiększonego zagrożenia porażeniem.
Poza przywołanymi w przypisach postanowieniami norm i przepisów, stanowiacych w Polsce
uznane zasady wiedzy technicznej, sa liczne inne zródła przestrzegąjace przed nierozwanym wprowadzaniem wyłaczników różnicowopradowych w sytuacjach, kiedy przynoszą one wiecej szkody niż pożytku.

Np: PN-IEC 60364-5-56:1999 Instalacje bezpieczeństwa, pkt 561.2: Zaleca sie stosowac środki ochrony przeciwporażeniowej, które nie powoduja samoczynnego wyłączania w przypadku pierwszego uszkodzenia.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • music4you.xlx.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lampy LED do samochodów ciężarowych
     : lampy błyskowe do samochodów uprzywilejowanych
     : lampy CLEAR do Audi 80b3
     : lampy przód Rover 600
     : lampy do przyczep samochodowych alegro
     : lampy soczewkowe ROVER 420
     : Lampy elektronowe w aplikacjach audio
     : Lampy tył Polo 86C
     : lampy na zewnątrz domu zdjęcia
     : lampy diodowe do Mitsubishi Colt
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT