Strona główna
  lampowy wzmacniacz gitarowy PCB

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Wzmacniacz lampowy-kit avt-ecc83-el84-pytanie. Witam serdecznie.Poniżej link do wzmacniacza który jak wiadomo zrobiony jest na płytkach pcb a dokładniej jest to wzmacniacz gitarowy .W wzmacniaczu występują 4 potencjometry bez potencjometru gain.Czy jest to możliwe aby na kanale czystym występowało takie przesterowanie?.Czy przesterowanie w filmiku wynika z nagrywania przez mikrofon?.Kiedyś pytałem na tym forum i otrzymałem odpowiedż że nie jest to możlwe do wykonania na jednym stopniu.Prosze o sprostowanie i możliwe wytłumaczenie bo coś mi się tu nie zgadza w brzmieniu.
Oto link do filmiku :

http://www.youtube.com/watch?v=ltJxekkXCGA

W odpowiedzi od sprzedającego otrzymałem odpowiedż że przester jest z końcówki mocy:).Trafo głośnikowe to TG 5/46.Lampa mocy to EL84.Przester na takiej końcówce????
Pozdrawiam
Oto link do schematu:

http://www.audioton.republika.pl/gitarowiec.html

Proszę poprawić pisownię [Futrzaczek]
Lampowy wzmacniacz gitarowy 5W. Witam serdecznie! Dziś pragnę przedstawić zrobiony przeze mnie 5W wzmacniacz gitarowy skonstruowany wg schematu ze strony audioton.republika.pl typowa "fenderowska szklanka", jeden kanał.
Na pewno wszystkim bardzo dobrze znany, wiele razy pojawił się na tym forum dlatego nie będę się rozpisywał na ten temat. Wzmacniacz zrobiłem na zamówienie do gry w domu i małych klubach. Współpracuje z kolumną Marshall 1912. Starałem się wykorzystać najlepsze elementy elektroniczne dostępne na rynku. Gałki Marshall Silver. Panel przedni zrobiony z laminatu dzięki pomocy kolegi marvel za co wielkie Bóg zapłać (wierzch metaliczny,spód czarny - napisy i otwory wypalone laserem). Chassis wykonane i malowane proszkowo przez jedną z najlepszych toruńskich firm (namiar podam zainteresowanym na e-mail). PCB wykonane metodą termotransferu, cynowanie płytek bezprądowe preparatem dostępnym na portalu aukcyjnym. Obudowa wykonana z białego skaju, czarnej żyłki i bizy. Kontrolka koloru purpurowego. Mam nadzieję, że zdjęcia dobrze odzwierciedlają wygląd tego wzmacniacza. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam!
DSC00970 [800x600].JPG
Lampowy wzmacniacz gitarowy 5W. Wykonany w całości (elektronika) przeze mnie, ale i tak pewnie będzie kolega miał wątpliwości tak jak to opisał na elektrodzie. ja nie wiem już o co tu chodzi? Inni wykonywali ten sam wzmak z prowizoryczną obudową której rozkład biologiczny nastąpi pewnie po roku i nikt z szanownych się nie czepiał. Co w tym złego że to KIT? Nie każdy musi być fanatykiem do obłędu "pająków, skrętek itp" PCB przynajmniej wygląda schludnie, a nie jak kłębowisko kabli wyglądające jak wnętrzności bizona co to niektórzy uważający się za geniuszy lampowych prezentowali!
Niech ta konstrukcja służy młodym amatorom elektronikom, którzy chcą mieć własny gitarowy wzmacniacz lampowy małym kosztem i do ćwiczenia w domu.
"Triodowy" dwukanałowy wzmacniacz gitarowy 18W - sonda. Witam,

Ponieważ co najmniej dwóch Triodowiczów jest poważnie zainteresowanych płytką do osiemnastowatowca, postanowiłem zasięgnąć opinii, bo mam kilka dylematów.

Założenia:
- dwa kanały: clean na trzech stopniach, drive na trzech lub czterech, czyli Atomic albo SLO (jeśli SLO, to korektor podpięty do anody czwartego stopnia),
- do każdego kanału regulacja Gain, Bass, Middle, Treble, Volume,
- potencjometry jednego kanału montowane na PCB, drugiego na przewodach (albo oddzielnym PCB, jedne nad drugimi)
- przełączanie przekaźnikiem zasilanym z powielacza podpiętego do żarzenia, sygnalizacja LED-ami na panelu i footswitchu,
- podstawki montowane do chassis, łączone z płytką przewodami (można wtedy sobie okablować żarzenie pod ECC83 lub 6N2P, jak również pod inne lampy w końcówce),
- bias automatyczny (katodowy),
- zasilacz na osobnej płytce, dzięki czemu robiąc wersję "vintage" można zastosować prostownik lampowy i dławik oraz przełączanie kanałów tylko przełącznikiem na panelu i nie ma potrzeby robienia płytki zasilacza, w wersji "modern" na płytce zasilacza prostownik krzemowy, zasilacz żarzenia z powielaczem do zasilania przekaźnika
- złącze do podpięcia pętli efektów i/lub reverbu na oddzielnej płytce
- ze dwa "mody" przełączające wartości elementów w katodach albo dzielnikach międzystopniowych, dostępne z przełączników na panelu.

Czy o czymś jeszcze zapomniałem?
Pierwszy wzmacniacz lampowy. Witam wszystkich forumowiczów. Po latach grania na gitarze, mając za sobą kilka udanych konstrukcji efektów gitarowych, przyszedł czas na zbudowanie czegoś ambitniejszego, mianowicie wzmacniacza lampowego. Konstrukcja ta ma być przeznaczona do użytku domowego, więc konstrukcje powyżej 5W nie wchodzą w rachubę. Wzmacniacz powinien mieć dwa kanały: Clean oraz Drive (przester). Byłbym bardzo wdzięczny osobom, które takowe konstrukcje wykonały o opinie oraz propozycje wzmacniaczy (layout, PCB, itp). Na forum jest wiele ciekawych konstrukcji ale większość do wzmaki powyżej 10W.
Jak sprawuje się Marvel Atomic ? Pytanie to kieruje do osób które miały styczność z tym wzmacniaczem. Lepiej jest układ sklecić na wytrawionej PCB czy na turrecie? Jak mniej więcej wyglądają koszty takiej konstrukcji, biorąc pod uwagę że trafa będą z odzysku oraz lampy, na razie bez "domku ". Jeśli chodzi o chassis, czy ktoś ma namiar na osobę która się czymś takim zajmuje na terenie Wrocławia? Bardzo interesuje mnie wzmacniacz do cięższego grania, z mocnym kopem.
Grzebiąc po internecie dokopałem się do takich konstrukcji:
http://www.ceriatone.com/productSubPage ... pUltra.htm
http://www.ax84.com/hioctane.html
Co o nich sądzicie?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, opinie oraz pomoc.
Gotowe kity wzmacniaczy lampowych zza granicy, U.S.A..
Jedyna tania alternatywa do wykonania lampowego gitarowca jaką znalazłem i niestety jedyna....to kit ze sklepu avt Lampowy Wzmacniacz Gitarowy
http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/48283/lampowy+wzmacniacz+gitarowy+-+plytka+drukowana.html

Wyjaśnij proszę, w jaki sposób kupienie PCB za dwie dychy sprawia, że wzmacniacz staje się tańszy? To jest może z 5% całkowitego kosztu tego wzmacniacza, może 10 jak ktoś używa części z demobilu. Pomijam już fakt, że to pieniądze wyrzucowne w błoto, bo taką konstrukcję można z powodzeniem złożyć na dwóch łączówkach po pięć oczek, a jak ktoś sie uprze to nawet na pająka.
Poszukuje wielokanałowego preampa na wzór.
stosowania nietypowych lamp i rozwiązań w wielokanałowm preampie gitarowym?
Kluczem jest właśnie ta "wielokanałowość". Bo trzy kanały ciężko zrobić przestrzennie, trzba na PCB. A zmiana wartości rezystora w trzykanałowcu na PCB to na prawdę porażka. Można oczywiście uruchamiać na stole, ale higain nie zadziała bez zamontowania w chassis i zaekranowania lamp kubkami.

Domyślam się, że na studiach koledze wpoili, że wszystko się da najpierw policzyć ewentualnie jeszcze dla pewności wrzucić do symulatora i ma działać. Tylko pewnie zapomnieli dodać, że wyjątkiem są lampowe wzmacniacze gitarowe, które nie tylko mają działać (wzmacniać sygnał) ale też, a właściwie przede wszystkim, brzmieć.
Gotowe kity wzmacniaczy lampowych zza granicy, U.S.A.. Tak się składa że mam speca od roboty lampowej co mógłby mi złożyć każdy sprzęt...
Niestety gorzej jest z samymi gotowymi płytkami.
Nie znam się na wytrawianiu a on sam raczej zdecydowałby mi się zrobić coś z gotowego kity
czyli gotowej płytki.

Chciałbym żeby to coś grało w przedziale od 15 do 25w, testowałem takie lampowce
i wystarczały mi na małe próby w kręgu przyjaciół przy przysłowiowym piwie.
Na naszym rynku jest ich bardzo dużo np.orange tiny terror czy coś takiego.

Jeśli chodzi o budżet to nie mam za dużego potencjału chociaż z czasem pewnie by się coś nazbierało....
Doradzano mi przerabianie końcówek mocy typu ZDZ BIS, lub innych na gitarowce, doradzano sprzęt typu MV3,
Mam też Melomana 25-szczerze dżwięk zaskakuje i cieszy ciepłem ale przy dużej głoścności wszystko się muli, więc muszę go sprzedać.

Może wiecie jak złożyć taki niskobudżetowy sprżęt o mocy 15-25w za małe pieniądze?
Tu ciekawostka mały kit ze sklepu AVT Lampowy wzmacniacz gitarowy:
http://sklep.avt.pl/p/pl/48283/lampowy+wzmacniacz+gitarowy+-+plytka+drukowana.html
i strona jego projektodawcy:
http://www.audioton.republika.pl/gitarowiec.html

Niestety 5w to za mało i leży ta płytka tylko u mnie w szafie.
Może warto szukać podobnych kitów w Niemczech o mocy 15w,
lub może coś innego doradzicie.

Lub też może znacie kogoś kto byłby w stanie mi takie coś (mowa o 15-25watach) zaprojektować w jakimś programie
do wykonywania obrazów PCB, i przygotował spis elementów potrzebnych do wykonania.

Posty scalono

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alpsbierun.opx.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lampowy piec indukcyjny
     : lampowce.prv.pl
     : lampowy OTL
     : Lampowe amplitunery
     : Laboga Wzmacniacz
     : Łatwe chwyty gitarowe
     : lampowy wzmacniacz słuchawkowy DIY
     : lampowy wzmacniacz do bluesa
     : lampowy wzmacniacz do CB
     : lampowe combo gitarowe schemat
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT