kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
[A6 C5] Zepsuta Maglownica. Jak masz jeszcze gwarancje to oddaj,jak nie to bym proponował urzywkę w dobrym stanie,
W Łąkach Kozielskich masz faceta co chandluje częściami na giełdzie,może będzie miał,
dogadaj się co do gwarancji rozruchowej. Moja ori maglownica ma lekki luz od
kąd mam to auto czyli 2 lata (40000 km) i nic się z nią nie dzieje,tak więc co orginał to orginał VW Golf MK4 - rafalsl. Na trasie 1000 km gdzie 90 % autostrady i prędkości 140 km/h spala mi 5,3 litra. Po tej trasie jeszcze nawet rezerwy nie pokazywał, i zrobiłem na baku niespełna 1200 km. Innym razem ta sama trasa ale z prędkościami na autostradzie 160+ spalił mi 5,9 litra. W mieście jeszcze 6 nie przekroczyłem nigdy. A na przykład na trasie Łąki kozielskie - Gliwice (30 km) przy normalnej jeździe komp pokazał 4.7 litra. papa czy membrana na deskowanie? PILNE. :o
:cry:
...Panowie...litości...nic już nie wiem :-?
Od czasu zamieszczenia ostatniego postu (ok. godz. 22) czytałam newsy o membranach i właśni się do nich przekonałam kiedy zauważyłam nowe odpowiedzi na moje pytanie...a tu papa górą! Masakra! Pomocy!
Spokojnie. Skondensujmy. :D
1. Pełne deskowanie plus membrana dedykowana na pełne deskowanie. Kryjesz (dachówka, blacha etc.) docelowo w tym roku.
2. Pełne deskowanie plus papa. Krycie docelowe odroczone.
Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie jest absolutnie poprawne, stosowane powszechnie i pewne przy zachowaniu odpowiedniej jakości pracy i techgnologii. Niezależnie, którą drogą pójdziesz będzie dobrze.
Membrana ma jedną podstawowa zaletę-załatwia kwestię wenrtylacji połaci dachowej o ile nie połozysz jej na bardzo szczelnym deskowaniu (płyta OSB).
Więcej zalet nie posiada.
Papa wymusza zachowanie szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem, jest mechaniczne i chemicznie bardziej odporna, nie martwi Cię sól zaimpregnowanego drewna, promień słonecznego światła czy buty pomocnika dachdekera. :lol:
Celowo nie poruszam kwestii ekonomicznych.
Rodzaj dachu, rodzaj membrany lub zamiennie papy, ceny deskowania czy płyt OSB plus drobiazgi ( tu papiaki tam tasmy butyl) to zmienne, które każdy musi podstawić sobe sam do równania pod tytułem koszty dachu.
Ja budowałem dla siebie i jestem konserwatywny w poglądach. Mam ścianę 3W z klinkierem na zewnątrz i płytę OSB plus papa na dachu. Wyszło bardzo drogo albo ujmując inaczej drożej niz ściana 1W z Ytonga i sama membrana na dchu. Czy było warto? Dzisiaj za wcześnie żeby na to odpowiedzieć ale śpię spokojnie.
P.S.
Jeżeli będziesz decydowac się na papę spróbuj dorwać Icopala. IMHO to absolutnie jakościowo numer jeden. Ja przykryłem się Izobudem z Łąk Kozielskich***. Co do membran niechaj wypowiedzą się "membranowi" wraz ze swoimi doświadczeniami i wedzą. Powodzenia.
Pozdr!
***a dokładniej to połączyłem papę z membraną na jednej połaci. :D Dla drążących mogę rozwinąc temat.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|