Laureaci Olimpiady Chemicznej
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
problem wyboru studiów:((. "Laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego ubiegającym się o
przyjęcie na studia w WSOWL – w procesie rekrutacji zalicza się maksymalną ilość
punktów tj. 100 (warunki uchwalone przez Senat na lata 2009-2011), za przedmiot:
– matematyka – Olimpiady: Matematyczna, Astronomiczna, Wiedzy Ekonomicznej,
Wiedzy Technicznej,
– fizyka – Olimpiady Fizycznej,
– informatyka – Olimpiady Informatycznej,
– chemia – Olimpiady Chemicznej,
– język angielski – Olimpiady Języka Angielskiego."
Takie coś jest napisane w informatorze Zmechu. Mam wrażenie, że ty coś kręcisz i że ten cały wątek to jakaś prowokacja. :lol2:
Szkoła. jejku, widzę, że wśród nas same ambitne osoby są :P wymarzone liceum, studia, dobre oceny, konkursy... aż miło poczytać.
elinor, w gimnazjum miałam dokładnie to samo co Ty. zawsze twierdziłam, że mam jeszcze czas i ostatecznie całą naukę zostawiałam sobie na ostatnią chwilę :P ale teraz, w liceum, zaczęłam się od razu uczyć z lekcji na lekcję, głównie biologii i chemii, bo mam te przedmioty rozszerzone i po prostu materiału jest zbyt dużo, żeby zostawiać wszystko "na potem". a zresztą już są odpytywania i niezapowiedziane kartkówki, więc wiedza się przydaje ;)
w takim razie, elinor, co do tych olimpiad to życzę Ci szczęścia :) mam nadzieję, że się uda. zresztą sama będę się o to modlić za rok i za dwa lata, kiedy będę brała udział w olimpiadzie biologicznej lub chemicznej. jejku, jak miło byłoby zostać laureatem i mieć maturę z któregoś z tych przedmiotów od razu na 100%! <marzyciel>
a co do Twojego pytania, Zaczytana - myślę, że każdy ma na to jakieś swoje sposoby. myślę, że jeśli chodzi o angielski, to dobrym rozwiązaniem są jakieś dodatkowe zajęcia, powtórki materiału, no a poza tym ćwiczenia ze słuchu i czytania.
a z polskiego? hm, myślę, że głównie trzeba mieć na perfekt wszystkie formy wypowiedzi, a co do reszty to też zależy od tematyki konkursu, bo ja np roku temu brałam udział w olimpiadzie z polskiego, której głównym tematem był teatr. Co Cię Wkurwia. jesli to do mnie: jestem licealista, bio-chemikiem z aspiracja zostania nanotechnologiem i rozkrecenia w tym kierunku wlasnego biznesu. Poza tym dosyc rozgarniety: finalista wojewodzkich olimpiad przedmiotowych z biologii i chemii, 2x laureat konkursu 'Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski' na szczeblu ogolnopolskim (odpowiednio 1 i 2 miejsce). To bylo w gimnazjum teraz juz sie tak zajebiscie nie ucze i ledwo zdalem z niemieckiego i angielskiego, nie interesuje sie biologia ani pochodna do niej ochrona srodowiska lecz zadania i doscwiadczenia chemiczne moglbym robic cale 7 godzin lekcyjnych zamist innych przedmiotow (oprocz wf - lubie sobie pozbijac w sitkowke bo mam 188 cm). Pierwszy miesiąc w szkole . . .. matury sie nie pisze dopiero bo zdobyciu tytulu laureata w olimpiadzie licealnej, ktora jest o niebo trudniejsza od gimnazjalnej i naprawde trzeba byc bardzo dobrym z przedmiotu zeby cokolwiek osiagnac...szczegolnie biorac pod uwage olimpiady z dluga tradycja, jak np. matematyczna, fizyczna, chemiczna itp bo im dluzej istnieje olimpiada tym sa trudniejsze zadania Nurkowanie a studia!. poczytaj posty Smoka to zrozumiesz jak te kierunki mogą byc potrzebne
To proste zostajesz laureatem olimpiady; matematycznej, fizycznej, chemicznej, ..
i wybierasz studia jakie chcesz tak było za wrednej komuny.
Po prawie każdych studiach możesz związać się z nurkowaniem, po prawie jako "prorok" możesz ścigać nurków którzy nic nie wiedzą o dekompresji, po medycynie aplikować lewatywę nurkującym w twoim zdaniem nie właściwej organizacji. A po wzornictwie przemysłowym możesz projektować zewnętrzny wygląd sprzętu.
pozdrawiam rc Adam Slodowy et consortes. 2. przyznac przed soba, ze moje dziecko jest po prostu glupie. Dostaje wstęp na studia bez egzaminów jako laureat olimpiady fizycznej. Wcześniej 1 miejsce na olimpiadzie chemicznej w szkole podstawowej. Czy pamiętasz swoje zachowanie i prośbę z tematu http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=15172
Uniwersytet Gdański oraz Akademia Medyczna w Gdańsku. Kryteria Kwalifikacyjne 2006/2007
Dziekanat Wydziału Biotechnologii
ul. Kładki 24, 80-822 Gdańsk
tel. 0-58 3010410, fax. 0-58 301-03-81
- Ustalono limit przyjęć - 38 osób
- Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego przyjmowani są laureaci stopnia centralnego olimpiad: biologicznej, chemicznej, ekologicznej,fizycznej lub matematycznej.
- Spośród osób przyjętych na stacjonarne ( I stopień) na Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii 4 osoby mogą zostać zakwalifikowane na studia w oparciu o program międzynarodowy "Job creation oriented Biotechnology Diploma" koordynowany przez Uniwersytet Perugia, Włochy. Studenci pokrywają we własnym zakresie koszty utrzymania w Perugii (mieszkanie, wyżywienie i przejazdy)
- Punktacja: oceny na maturze 0-130 punktów; testy łącznie 0-130 punktów;
więcej informacji na stronie www: http://www.biotech.ug.gda.pl : olimpijczycy. Witam! Jako absolwent nie przebywający na miejscu( w Płocku) chciałbym zadać pytanie szanownym członkom plemienia forumowiczów. Czy w tym roku komuś udało się zostać finalistą lub laureatem jakiejś olimpiady? A co do humanistów to jakby to powiedzieć, lepiej podrywać dziewczyny na wiersze i filozofię (swoją drogą na filozofię idzie dużo często dardzo ładnych dziewwczyn ), niż na całki i inne wzory chemiczne .Po prostu wiedza humanistyczna ułatwia komunikację między ludźmi.Pozdrawiam jako niewierzący w bakterie i inne atomy. ZŁOOO I LO czy II LO ????????. Hm, powiem wam, że moja nauczycielka matematyki chyba lekko wystraszyła gimnazjalistów ;]
Przyszli do nas na lekcję, kiedy omawialiśmy granice ciągów i miny mieli nie za ciekawe ;]
Szczerze mówiąc, gdybym zobaczyła to dwa lata temu, również nie byłabym lekko zdezorientowana ;]
Wy, humaniści, to macie dobrze.
Mat - fiz jest klasą, po której z założenia można zdawać każdy przedmiot na maturze, dlatego my wszystkie przedmioty do końca ciągniemy (oczywiście te, które na maturze zdawać można).
A co do olimpiad - nie żartujcie sobie. Nadal są uczniowie, którzy mają osiągnięcia.
Na wojewódzki konkurs fizyczny pojechały 2 lub 3 osoby - z naszej szkoły.
W tym roku również jeden chłopak z biol-chemu został laureatem olimpiady chemicznej (zwolniony z matury).
Olimpiada z angielskiego - nie orientuję się dokładnie, ale wiem, że z naszej szkoły też ktoś brał w niej udział.
W zeszłym roku mój kolega został laureatem olimpiady historycznej - mógł sobie wybrać uczelnię na którą pójdzie, zwolniony z matury.
Dwa lata temu z Brzegu tylko jedna osoba dostała się na wojewódzką olimpiadę matematyczną - ze starego.
Ok, to przykłady, które ja znam.
Starczy ;] Mike Aldrin.
Mike James Aldrin
Pseudonim: Mike, M.J
Wiek: 17
Klasa/Praca: II
Charakter: Mike jest geniuszem i wie o tym, dlatego jak przystało na dżentelmena, dzieli się wiedzą z innymi. Na ogół nie przepada za ludźmi, szczególnie głupszymi od niego (czasami się z nich nabija. Bardzo), więc ma niewielu przyjaciół. Znajomych ma dużo, bo na ogół jest miły, ale na prawdę dopuszcza do siebie niewielu ludzi- przyjaźni się głównie z ludźmi z kółka korepetytorów. Ale zawsze musi być jakiś wyjątek, prawda? Mike od całego, bitego roku jest zakochany w Ronnie. Zrobiłby dla niej wszystko. Szkoda tylko, że dziewczyna nie bardzo zwraca na niego uwagę...
Zainteresowania, umiejętności: Jako geniusz ma dużo umiejętności. Jest laureatem wielu olimpiad chemicznych i matematycznych. Umie uczyć innych, ale czasami się przy tym dość ostro denerwuje. Nikomu o tym nie mówi, ale lubi też malować.
*koło/a zainteresowań: koło korepetytorów
Biografia: Mike jest dzieckiem lekarzy. Jego matka- Stephanie Aldrin, to specjaliska w okulistyce. Jest bardzo znaną i szanowaną panią doktor. Często wykłada, dlatego też często jej nie ma. Ojciec- Daniel Aldrin to chirurg naczyniowy. Mniej znany niż matka, ale leczy najczęściej jakieś znane osoby, dlatego nie zarabia od żony dużo miej. Mike jest jedynakiem. Na ogół mieszka sam w wielkim domu. Rodzice są tam tylko gośćmi. Aldrin jednak nie narzeka. Lubi samotność, którą sukcesywnie przeznacza na oglądanie seriali.
Sława: David Henrie. 39 Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna. Na 39 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej zespół z Polski okazał się bardzo mocny. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 3 miejsce za Chinami i Rosją.
12 miejsce zajął Dawid Grzegorz Lichosyt, 13 miejsce - Krzysztof Cezary Kosiński, 19 miejsce - Wojciech Dominik Magon, 30 miejsce - Przemysław Krzysztof Tredak. Zwycięzcą został Lei Xu z Chin.
Wszystkim uczestnikom i laureatom - a w szczególności Polakom - serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji: http://www.icho39.chem.msu.ru/ Rocznik 1992. Jeśli już jesteśmy w tym temacie... Niech ktoś mnie oświeci czy dalej jest tak, że każdy najbzdurniejszy konkurs/olimpiada organizowany przez kuratorium daje wolny wstęp/punkty do liceum, a np. taki konkurs jak Kangur Matematyczny nie daje nic?
Swoja drogą jakby zostawić szkołom możliwość wyboru, które olimpiady/konkursy dają wstęp wolny (lub dodatkowe punkty) do danego profilu/klasy to byłoby bardzo pozytywne. IMO ilość laureatów składających podanie do najlepszych klas by spadła, a nie to co teraz, osoby z olimpiadą historyczną, chemiczną czy jakąkolwiek inna - nie związaną - wbijają do mat-fizów (przykładowo) tym samym zabierając miejsca osobom uzdolnionym z przedmiotów profilowanych (bez urazy ), którym sie nie udało napisać olimpiady (trochę loteria)... Jeszcze jedno zjawisko, pisanie olimpiad pod rekrutacje, z czegoś z czego relatywnie prosto zostać laureatem.
[ Dodano: 2008-06-25, 20:29 ]
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|