kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem.. Oddział Katowicki Stowarzyszenia KoLiber oraz Koło Naukowe Politologów zapraszają na spotkanie z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem pt. " Czy Polska będzie niepodległa? ". Termin spotkania- 02.06 (środa), godzina 13.30, sala 238 Wydziału Nauk Społecznych UŚ .
Rafał Ziemkiewicz- pisarz, publicysta, komentator polityczny. Karierę publicysty zaczynał jako felietonista tygodnika "Najwyższy CZAS!". Jego teksty ukazywały się w "Newsweeku Polska", tygodniku "Wprost" i "Przewodniku Katolickim". Pojedyncze publikacje można było przeczytać również w "Polityce". Współpracował z TV Biznes, Radiem Vox FM, Radiem TOK FM oraz radiową Jedynką. Od września 2006 do lutego 2007 prowadził w TVP1 cotygodniowy program kulturalny "Ring". Aktualnie jego felietony ukazują się w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej" oraz "Niezależnej Gazecie Polskiej. W TVP Info prowadzi cotygodniowy program "Antysalon Ziemkiewicza".
Laureat Nagrody Kisiela w 2001. W kwietniu 2005 został członkiem honorowym Stowarzyszenia KoLiber.
Kontakt z organizatorami: kn.politologow.us@gmail.com Markolfowe Wybory Parlamentarne 2007. Co nie jest automatycznie równoznaczne z tym, że jeżeli zrobimy tak jak Bartoszewski sugeruje, to będzie dobry wybór
Prawda ale dla mnie człowiek który:
Jest odznaczony Orderem Orła Białego (1995)
Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Polonia Restituta (Londyn 1986)
Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RFN (2001, za pracę na rzecz pojednania między Polakami, Niemcami i Żydami),
największym papieskim odznaczeniem przyznawanym osobom świeckim
Orderem św. Grzegorza Wielkiego
Wielkim Krzyżem (GCLJ) Zakonu Rycerskiego i Szpitalnego św. Łazarza z Jerozolimy
austriackim Krzyżem Honorowym za Naukę i Sztukę I klasy
oraz wieloma innymi odznaczeniami.
15 lipca 1991 nadano mu dyplom honorowego obywatela Państwa Izrael. Laureat wielu nagród literackich. Doktor honoris causa kilku uniwersytetów (PUNO - Londyn 1981, Hebrew College - Baltimore, USA 1984, Uniwersytetu Wrocławskiego - 1994, Uniwersytetu Phillipa w Marburgu - 2001, Warszawskiego - 22 listopada 2002 i Gdańskiego - 29 września 2005). Honorowy obywatel Warszawy, Gdyni, Wrocławia, Gdańska i Szczecina, Sopotu, Honorowy Obywatel Dolnego Śląska (2007). Laureat Nagrody Kisiela w 1995.
... jest bardzo wiarygodny.
Dla mnie to oznacza że człowiek ten wie co mówi.
Trzeba się wsłuchać w to co mówi i nie ślepo wierzyć, ale brać jego słowa pod rozwagę.
Koniec Kapituły Kisiela. Patent ma na nagrodę, którą wybiera Kapituła w której skład wchodzą osoby którym tą nagrodę przyznał sam Stefan Kisielewski. Osoby którym przyznano nagrodę automatycznie zasiadają w KAPITULE(chyba, bo Hanna Gronkiewicz-Waltz nie dostała tej nagrody od Kisiela, lecz od późniejszej kapituły, a mimo to są w niej zasiada).
Jeszcze uważasz że WPROST miał wpływ na laureatów tej nagrody? Koniec Kapituły Kisiela. Nie to nie oznacza tego jak to sobie wytłumaczyłeś. To oznacza tylko że wg. części kapituły ta gazeta ma niski poziom swoich artykułów i budzą one poważne zastrzeżenia.
Dobra jeszcze raz:
Wytłumacz mi w jaki sposób, jakim cudem KAPITUŁA mogłaby zostać stronnicza, skoro to ona wybiera sama bez WPROST laureatów nagrody KISIELA, ten dwutygodnik nie ma żadnej możliwości by zrobić tą nagrodę stronniczą. No chyba że ty wiesz o czymś o czym ja nie wiem? Maciej Rybiński "Ryba lubi pływać". Dziś rano w wieku 64 lat zmarł Maciej Rybiński - dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i pisarz, jeden z najznakomitszych współczesnych polskich felietonistów.
Był felietonistą "Gazety Polskiej", tygodnika "Wprost", dziennika "Fakt" i "Rzeczpospolitej". Jego dowcipne, ironiczne komentarze i felietony publikował także portal Niezalezna.pl.
Debiutował jako dziennikarz sportowy. Był jednym ze scenarzystów kultowego serialu "Alternatywy 4", występował w Kabarecie pod Egidą.
13 grudnia 1981, po wprowadzeniu stanu wojennego, został aresztowany a władze PRL obłożyły go zakazem wykonywania zawodu po tym, jak nie przeszedł "pozytywnej weryfikacji". W latach 1982-1998 przebywał na emigracji w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pisał m.in. dla paryskiej „Kultury”, „Kontaktu”, „Dziennika Polskiego” i „Dziennika Żołnierza”, „Orła Białego”, „Poglądu”. W 2002 roku – jak najbardziej zasłużenie - został laureatem Nagrody Kisiela. Był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zmarł podczas snu.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/26555 Requiescat in pace.
"Znany scenarzysta, dziennikarz, publicysta Maciej Rybiński zmarł z środy na czwartek w Warszawie. Rybiński znany jest z pracy scenarzysty który napisał "Alternatywy 4", w zawodzie zadebiutował jako dziennikarz sportowy. Następnie został felietonistą tygodnika studenckiego "ITD".
W 2002 roku został laureatem Nagrody Kisiela (nagrodę przyznano mu za to, że "pisze, bo myśli")."
Źródło: www.hatak.pl Jan Kułakowski w Pile!. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile, Towarzystwo Miłośników Miasta Piły oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Staszica w Pile zapraszają na spotkanie z Janem Kułakowskim (doktor praw, pierwszy negocjator Polski z UE, członek Komitetu Integracji Europejskiej, laureat Nagrody Kisiela), do sali sesyjnej Urzędu Miasta w Pile, które odbędzie się 7 stycznia 2005 r. (piątek) o godzinie 12.00. Temat spotkania: "Jaka Europa? Szanse i zagrożenia integracji". Spotkanie będzie miało charakter otwarty. prof.Andrzej Nowak i prof.Janusz Majcherek (328 - 2.5.2010). Andrzej Nowak (ur. 12 listopada 1960 w Krakowie)[1] - polski historyk, publicysta, sowietolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, docent w Instytucie Historii PAN (kierownik pracowni Dziejów Rosji i ZSRR w IH), członek Polskiej Akademii Umiejętności, redaktor naczelny dwumiesięcznika "Arcana". Poza tym dwumiesięcznikiem jego teksty publikuje "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolita", "Gazeta Polska", "Nasza Polska", "Dziennik Polski" oraz "Najwyższy Czas!".
Janusz Majcherek (ur. 1955) – polski filozof i socjolog kultury, publicysta, profesor Instytutu Filozofii i Socjologii krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego[1].
W latach 1993-1995 publikował w "Życiu Warszawy" i "Rzeczpospolitej" (od 1995 stały komentator tej gazety), od 1989 współpracuje również z "Tygodnikiem Powszechnym". Prezentuje poglądy liberalno-demokratyczne.
W 1999 został uznany najlepszym publicystą roku i otrzymał nagrodę Grand Press. Laureat Nagrody Kisiela za rok 2003 za "walkę z populizmem". Jest zwolennikiem poprawy kształcenia przedmiotów humanistycznych kosztem przedmiotów ścisłych.
Przyślij swoje pytanie na mk@mlodziezkontra.pl!
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|