Laureaci i finaliści Olimpiady
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
mish po ib. owszem, srednia ale nie arytmetyczna tylko wazona (ustne sa mniej 'wazne' od pisemnych).
jako olimpijczyk zapewne wiesz ze dzieki tytulowi finalisty/laureata na Twoim swiadectwie maturalnym z przedmiotu ktorego dotyczyla olimpiada (jesli zostal zadeklarowany) otrzymujesz 100% na poziomie podstawowym i rozszerzonym ergo suma oraz srednia ocen jest wyzsza. zadnych zaswiadczen sie nie przynosi bo rekrutacja pzebiega elektronicznie a po otrzymaniu decyzji o przyjeciu na studia sklada sie oryginaly swiadectw.
no chyba ze to byla olimpiada geograficzna - wtedy faktycznie wyniki nie maja znaczenia bo ten przedmiot nie znajduje sie na liscie wymaganych.
polecam lekture tej stony: http://www2.uj.edu.pl/MSH/egzaminy.html
k. Studia. Mam pytanie odnośnie ww. indywidualnych studiów fizycznych na obu uczelniach. Ja co prawda już studiuję, ale w zeszłym roku miałem 97 z matury z fizyki, 96 z matmy i 100 z chemii (finalista OCh). Myślicie, że wystarczyłoby to do dostania się? Podejrzewam że mimo wszystko większość studentów tam to finaliści i laureaci OF.
edit: w szczególności chodzi mi o to, czy np. wszyscy studenci tam to finaliści bądź laureaci, bo rozumiem że finalistów olimpiad przyrodniczych przyjmują w pierwszej kolejności, dopiero potem liczy się świadectwo). Studia. Jeśli chodzi o SMP, w pierwszej kolejności są przyjmowani finaliści/laureaci większości, o ile nie wszystkich, przyrodniczych/matematycznych olimpiad, w tym chemicznej. Słyszałem, że w zeszłym roku przyjęto 30 osób, z czego 25 było finalistami, a aby się dostać bez finału trzeba było mieć przynajmniej po 92% z matury z matematyki i z jakiegoś przyrodniczego przedmiotu. Olimpiada Języka Niemieckiego. Olimpiada Języka Niemieckiego
Strona WWW: http://www.ojn.amu.edu.pl
Informacje o Olimpiadzie:
Organizowana jest od 1977/78 roku dla uczniów wszystkich klas uczniów szkół średnich.
Etap szkolny odbywa się w listopadzie, trwa 90 minut.
Podczas pisemnego testu sprawdzana jest znajomość języka
(na poziomie szkoły średniej).
Etap okręgowy przeprowadzany w lutym składa się z pisemnego
90-minutowego testu, którego rozwiązanie w 80% prowadzi do części ustnej.
Sprawdza ona umiejętność prowadzenia rozmowy w języku niemieckim,
wiedzę o kulturze i literaturze germańskiej, znajomość historii, geografii,
polityki krajów niemieckojęzycznych.
Etap centralny odbywa się na początku kwietnia. Jest dwustopniowy.
Po części pisemnej do finału zostaje zakwalifikowanych 40 zawodników.
Odpowiadają na pytania związane z życiem codziennym i społecznym,
historią, gospodarką, kulturą, polityką krajów niemieckojęzycznych.
Spośród finalistów wyłonionych zostaje 15 najlepszych - laureatów. Odwołanie dyrektora III LO w Świdnicy- dezyzja. W artykule "Najlepsi z najlepszych" (WŚ z 31.01.06r.) omówiono miejsca powiatowych szkół ponadgimnazjalnych w rankingu najlepszych szkół w Polsce za 2005 rok. Na liście 400 najlepszych szkół w Polsce znalazły się tylko I LO i ZSE ze Świdnicy. Nie ma natomiast ani słychu ani widu o "najlepszej szkole w Polsce" w mniemaniu Ryśka S., czyli ZSO Nr III w Świdnicy. Gdzie więc podziały się te całe tabuny laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych szczególnie z j. polskiego, j. obcych. historii, matematyki, biologii, geografii, fizyki, plastyki, muzyki czy strzelania, prowadzonych także przez cały tabun zasłużonych i doświadczonych emerytowanych nauczycieli pod świetlanym przewodnictwem "najlepszego w Polsce" oświatowego menedżera", "nowego dyrektora" Ryśka S.
A przecież w art. 7 ust. 2 pkt 1) ustawy Karta Nauczyciela mówi się, że DYREKTOR SZKOŁY ODPOWIEDZIALNY JEST W SZCZEGÓLNOŚĆI ZA DYDAKTYCZNY I WYCHOWAWCZY POZIOM SZKOŁY.
Ale przecież za poziom dydaktyczny i wychowawczy w ZSO Nr III w Świdnicy nie jest zdolny odpowiadać nawet najlepszy "menadżer w Polsce".
Dudek Marian - moherowy beret Laureat, a profil. Ilość punktów, jakie można zdobyć podczas rekrutacji do liceum zależy od szkoły, niemniej jednak przyznawane są w takich "kategoriach":
lwyniki egzaminów na koniec gimnazjum (łącznie 150 pkt.)
loceny z konkretnych przedmiotów wymaganych na dany profil
lczerwony pasek lub jego brak (a przynajmniej tak mi się wydaje)
Bycie laureatką (podkreślam - laureatką, nie tylko finalistką) olimpiady na poziomie wojewódzkim automatycznie zwalnia Cię z obowiązku pisania egzaminu z danego przedmiotu (w tym wypadku z egzaminu z przedmiotów ścisłych) i sprawia, że podczas rekrutacji masz z tego egzaminu maksymalną ilość punktów (50). Zazwyczaj każda szkoła ustala pewien próg punktowy, od którego przyjmowani są uczniowie (często różny dla poszczególnych klas, no i oczywiście zależny od ogólnych wyników zgłaszających się uczniów); dlatego postaraj się o dobre wyniki również w nauce (przynajmniej z przedmiotów, które są liczone na Twój wymarzony profil) oraz w miarę porządne wyniki egzaminu humanistycznego i językowego.
Ale przede wszystkim wczytaj się dobrze w to, co jest napisane na stronie internetowej szkoły, do której się wybierasz - niektóre (podkreślam, niektóre) licea bycie laureatem uznają za wystarczający powód do przyznania uczniowi z góry maksymalnej liczby punktów (to znaczy możesz mieć same dwóje na świadectwie itp., a i tak w rekrutacji jesteś na pierwszym miejscu z maksymalną ilością pkt., np. 250), inne tylko punktują to dodatkowo. Jaki kierunek studiów wybrać?. Ja tam już wybrałem :) - index mam z konkursu, tak że matruke pisałem na luzie (tylko tyle żeby mieć te 30%).
Szkoła - Politechnika Koszalińska, szkoła ma złą sławę za sprawą wydziału Automatyki i Robotyki (IZK - Inżynieryjne zastosowania komputerów, czyli Idiota Za Komputerem...).
Ale np. po wydziale elektronicznym (elektronika i informatyka) z pracą nie ma najmniejszeg problemu (ten wydział jest na 6 czy 8 miejscu w polsce pod względem znalezienia pracy [wyżej niż szczecin czy chyba nawet warszawa - serio], mam znajomego który skończył ten wydzial i pracuje w irlandi w Intelu :) niedługo dostaje awans i idzie na inżnierię procesorów :P).
Wydział Elektronika i Informatyka, specjalizacja Inżynieria komputerowa.
Kierunek ciekawy, bo jest wsztstko począwszy od programowalnych układów (mikroprocesory), troche fizyki w tym i matematyki (algorytmy) itd. systemy operacjyne (unix'y itd :P ), na całe szczęście niewiele baz danych...(ufff) sporo o sieciach. W sumie fajny kierunek...dlatego tam idę :)
------------------------------------------
na stronie internetowej wydziału:
I. Przyjęcie na I rok studiów odbywa się wg poniższych zasad:
* z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego
o na podstawie Uchwały Senatu z dnia 19 listopada 1997 r. w odniesieniu do laureatów "Konkursu dla przyszłych studentów Politechniki Koszalińskiej" <- :P tu się zaliczam hie hie hie
o w ramach 30% limitu miejsc na podstawie Uchwały Senatu z dnia 20 kwietnia 2005 r. laureatów i finalistów niektórych olimpiad,
o posiadaczy dyplomów IB tzw. matury międzynarodowej, Zapiski Człowieka Szczęśliwego. Powodzenia Wam życzę, dziewczyny
Olimpiada kuratoryjna z polskiego to fajna rzecz, chociaż jak dla mnie dwa pierwsze etapy to jedynie sprawdzanie, czy uczeń wykuł na pamięć wszystkie miejsca, opisy potworów, zna kaszubski, biografie bohaterów, o których wspomniano na dwóch stronach książki... Dopiero finał jest przyjemny (: I pamiętajcie, że klucze są bezwzględne i potrafią uprzykrzyć człowiekowi życie. Dwa lata temu do małopolskiego laureata zabrakło jednego punktu (a raczej zabrakło go dwudziestu osobom, ale niestety nie rozpatrzono pozytywnie mojego odwołania; i tak - do dzisiaj mam uraz!).
A tak ogólnie to powinno mnie tu nie być w tym temacie, więc zmykam jak najszybciej pożalić się na okrutne życie! Jakie ono jest?. To nie jest zły wynik... Powiedziałabym nawet, że dobry
W imieniu "Kaspra" zapraszam
a wiesz, że laureaci (nie wiem jak finaliści) wojewódzkich olimpiad przedmiotowych maja "wstęp wolny"? Ich normalne zasady rekrutacji jakby nie obowiązują. Dodatkowym atutem jest startowanie i sięgnięcie jakiegoś dobrego wyniku w konkursach/olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez liceum. Zawsze na takich kandydatów inaczej patrzą W Kasprze trochę tych konkursów zawsze było. Chemia, biologia, matematyka... skąd wzięła się nazwa twojego nicku?. zawarliśmy umowę, że jeśli będę miał ponad 100 punktów na koniec (egzamin + oceny) to mi założy .. miałem 115 ..
Teraz zaszpanuje... Ja miałem 200/200, bo byłem laureatem wojewódzkiej olimpiady z fizy, do tego finalistą z wojewódzkiej olimpiady z gegry A średnia miałem coś około 5,58, czy jakoś tak...
A może by tak zachować nieco powściągliwości w utyskiwaniu?. trismegistos, rozumiem Twoją sytuację, ale nie potrafię zrozumieć postawy. Sam byłem w podobnej sytuacji, także pomagałem innym w zdaniu matury, ale nigdy nie oczekiwałem czegoś w zamian. Intelektualnie też mi raczej nigdy nic nie brakowało - skończyłem 3 kierunki studiów na jednej z najlepszych uczelni w Polsce, w liceum byłem finalistą i laureatem olimpiad, itd.
Rozumiem Twoją sytuację, bo sam pierwszy raz związałem się z dziewczyną w wieku 24 lat. Spędziłem z nią prawie 9 lat, kilka miesięcy temu ode mnie odeszła i właśnie dlatego tutaj jestem. Cierpiałem z powodu samotności podobnie jak Ty, a teraz cierpię z powodu zdrady i porzucenia. Podstawowa różnica, że do samotności przyzwyczajałem się latami, a raczej wychowywałem się w niej, więc był to dla mnie stan w miarę normalny. Natomiast sytuacja, w której jestem teraz, pojawiła się nagle i stąd obecny stan uważam za bardziej bolesny, bo w krótkim czasie musiałem zaakceptować fakt zburzenia wielu moich planów i marzeń, zaakceptować fakt, że osoba, której ufałem okłamywała mnie, itd.
To, że większość kobiet lubi, gdy mężczyzna w większym lub mniejszym stopniu dominuje w związku, nie jest wystarczającym powodem do Twojej agresji wobec nich. Może po prostu trzeba ten fakt zaakceptować, a nie użalać się nad sobą. Licealna Olimpiada Biologiczna - zmiana przepisów podczas jej trwania. Licealna Olimpiada Biologiczna - zmiana przepisów podczas jej trwania
Witam. Nie wiem czy temat ten założyłem w dobrym miejscu, jeśli nie to przepraszam. Mam pytanie, a mianowicie czy dozwolona jest zmiana Regulaminu Olimpiady dla uczniów liceum podczas jej trwania. Chcąc przybliżyć wam ten temat przedstawię kilka faktów. Olimpiada ta polega na:
- 1 etapem jest napisanie pracy badawczej
- 2 etap jest test pisemny: 100 najlepszych uczniów przechodzi do finału
I teraz zaczyna się problem.
DAWNIEJ:
- Wszyscy uczniowie którzy przeszli do finału, czyli 100 najlepszych, jest zwolnionych z matury z biologii na poziomie rozszerzonym (dostają 100%) pod warunkiem że zjawią się na 3 etapie czyli finale. Mogą napisać na 0 pkt i i tak z matury mają 100%. W finale walczy się już tylko o wolny wstęp na uczelnie i tytuł laureata.
OBECNIE:
Finalistami Olimpiady Biologicznej zostają wszyscy zawodnicy, którzy w zawodach III stopnia zdobędą co najmniej 30% punktów z testu.
Czy dozwolone jest zmienianie regulaminu na 3 tygodnie przed finałem?? We wszystkich innych Olimpiadach Przedmiotowych w zawodach III stopnia można uzyskać 0 punktów i mimo tego zostaje się finalistą.
JAK FINALISTĄ MOŻE NIE BYĆ UCZESTNIK FINAŁU?
Uczniowie nie zostali poinformowani o tej zmianie, a wprowadzona ona została po przeprowadzeniu II etapu (PO AŻ 2 miesiącach). Jak dla mnie to jest śmieszne. Chciałbym się dowiedzieć czy coś takiego można zrobić, czy jest to zgodne z prawem?? Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO.
Cytat:
mhm, zgodnie z rankingiem to PIS stworzyl dobry rzad... tak samo wiarygodny jak i twoj;]
co mój?... :| ranking? ranking nie jest mój tylko "Rzeczpospolitej", i wiarygodny w pewnym stopniu jest, gdyż takim samym kryteriom oceniania poddawana była każda szkoła, jak mówiłem brali pod uwagę ilość laureatów i finalistów olimpiad
ale mniejsza z tym, nie będę się z Tobą kłócił bo większego sensu to nie ma :) Życie maturzysty. No właśnie coś mi się tak zdawało, bo kolega z klasy, który jest finalistą (czy tam laureatem, sama nie wiem dokładnie) olimpiady z informatyki, mówił coś że on się nie boi o maturę, bo ma już i tak zapewnione miejsce na studiach. Paweł Golionek laureatem konkursu "Unia Europejska...&q. Paweł Goljonek, abiturient Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi został jednym z pięciu laureatów konkursu "Unia Europejska szansą dla Warmii i Mazur". Ponadto przyznane zostały stypendia czwórce młodych ludzi z Warmii i Mazur, jednią z nich jest gołdapska licealistka- Elżbieta Kaczmarczyk.
Patronatem konkursu byli posłowie SLD Tadeusz Iwiński i eurodeputowany Bogusław Liberacki. Prace należało złożyć do końca marca bieżącego roku. Wybrano pięć najlepszych, ustalono jedno pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Paweł Goljonek znalazł się w pierwszej trójce. Zapytany o pomysł napisania pracy odrzekł:
- Wszystko to są moje prywatne przemyślenie i obserwacje. Przedstawiłem własne wnioski, jak skorzystaliśmy na wejściu do Unii Europejskiej, co zrobiliśmy źle i co należy jeszcze wykorzystać.
Nagrodą dla laureatów jest wyjazd od Parlamentu Europejskiego.
Młody, zdolny gołdapianin, po zdaniu matury (którą zdaje z matematyki, WOS-u i języków obcych) chciałby studiować finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Pod koniec miesiąca przyznano stypendia
Dwudziestego ósmego kwietnia w Biurze Poselskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów czwórce młodych ludzi z Warmii i Mazur. Od szeregu lat profesor Iwiński prowadzi akcje pozyskiwania od sponsorów pomocy finansowej w formie stypendiów, sam je także funduje. Obdarowywani są maturzyści z regionu, którzy wyróżniają się w nauce, a pochodzą z rodzin o niskich dochodach, miedzy innymi ze środowisk popegeerowskich. Kandydatów typują szkoły średnie. Swoich uczniów docenił dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi:
- Cieszę się z tego, że Elżbieta otrzymała stypendium, jest zdolną uczennicą ze średnią powyżej 4,0 - powiedział Grzegorz Klimaszewski. - Pieniądze, które zostały jej przyznane z pewnością się przydadzą; Paweł natomiast już w zeszłym roku reprezentował szkołę, będąc jednym z finalistów trzydziestej siódmej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Elżbieta Kaczmarczyk czuje się dumna z przyznanego jej stypendium:
- Jestem bardzo zadowolona; cieszę się, że otrzymam stypendium - mówi. - Pieniądze z pewnością przydadzą się na utrzymanie podczas studiów.
Abiturientka liceum wybrała już kierunek studiów- zamierza zdać na psychologię. Ale najpierw czeka ją reszta egzaminów maturalnych. Zdaje biologię, WOS i geografię. Wszystkie pisemne egzaminy ma już za sobą. Trzymamy kciuki.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|