kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Wojna krymska (1853-56). Szanowni Panowie,
skoro pojawil sie temat Krymu, to moze chcielibyscie sie tam wybrac? Bylem na Krymie kilka lat temu i moglbym sprobowac zorganizowac (albo pomoc zorganizowac) tam jakas wyprawe. Poza miejscami stricte historycznymi, Krym (zwlaszcza latem) to piekne plaze i swietne imprezownie. Mozna sie tez wybrac z plcia piekna, bo tam jest co robic.
W firmie dla ktorej pracowalem przez ostatnie dwa lata grupy liczyly maksymalnie 12 osob i zorganizowanie podobnej wycieczki mogloby miec sens. Kto bylby zainteresowany? Nocki lydkowlose w Janowku. Nocek Natterera ma najbardziej jasny pyszczek, nocek rudy nieco mniej jasny, ale za to ma najwieksza jasna plame na pyszczku (idzie ona na pyszczku sensu stricte oraz wokol oka). Zdjecia - to moze Mopek, bo ja nie mam w wersji cyfrowej... Ale wiesz pewnie, ze najlepiej popatrzec...
No to zapraszamy w marcu, bedzie to pewnie 13/14 marca, trzeba by zapytac Judyty (czasami sobie lowi z piatku na sobote...). Liczenie tam zajmuje ze trzy godziny a potem mozna polapac. Ale uczciwie pisze - w marcu sie sporo nie na lapie... Na lapanie to lepiej latem, ale wowczas nie bedzie zimujacych... Wszystkiego miec nie mozna. Próba definicji puszczaństwa. Właśnie, ale twoje definicje były jednoznaczne, czy książka „ Lato Leśnych Ludzi” jest książką puszczańską?
Marcin, ja uważam, że słowo puszczaństwo jest jednoznaczne co już jak sądzę udowodniłem powyżej. Słowo woodcraft ma tych znaczeń o wiele więcej.
Jeśli chodzi o książkę pióra M. Rodziwiczówny pt. "Lato leśnych ludzi" to uważam, że świetnie oddaje ducha puszczaństwa, czyli tzw. leśną mądrość ale książką sensu stricto puszczańską czy o puszczaństwie nie jest.
Obozownictwo, które proponujesz na swojej stronie to zdecydowanie za mało aby uznać je za puszczaństwo. David Gemmell 1948-2006.. David Gemmell (1 sierpnia 1948–28 lipca 2006) to angielski autor fantasy i powieści historycznych.
Urodził się w zachodniej części Londynu latem 1948. W wieku szesnastu lat został wyrzucony ze szkoły za zorganizowanie klubu hazardowego. Od tamtej pory za dnia pracował fizycznie, a w nocy jako ochroniarz w klubie nocnym w Soho. Pisał też artykuły do "Daily Mail", "Daily Mirror" i "Daily Express".
Opublikował swoją pierwszą powieść, Legendę, w roku 1984. W 1986 zaczął utrzymywać się z pisarstwa. Jego ostatnią opublikowaną książką była powieść Troy: The Lord of the Silver Bow, wydana w 2005, której kontynuacja, Troy: Shield of Thunder miała ukazać się we wrześniu 2006. Zmarł w piątek, 28 lipca 2006, dwa tygodnie po operacji pomostowania tętnic wieńcowych.
(za Wikipedią)
Gemmell jest znany m. in. z sagi o Drenajach, cyklu greckiego i cyklu tojańskiego. Przygodę z tym autorem rozpocząłem właśnie od tego ostatniego. Obecnie czytam "Troję. Tarczę Gromu". Jest to drugi tom cyklu. Autor zmarł przed ukończeniem trzeciego ale ponoć większość już napisał a zakończenie podyktował przed swoją śmiercią żonie.
W "Troi" czuje się dojrzałego, doświadczonego pisarza, którego pióro jest zarówno lekkie jak treściwe. Styl jest esencją przyjemnego czytania, płynności i refleksji.Jestem ciekaw jak Gemmell piaął wcześniej. Zna ktoś może jego inne książki? Jak wypada ten autor literaturze fantasy sensu stricte?
Chętnie poznam wszelkie opinie.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|