Latawiec w budowie Szpital
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Poseł zalewska nadzoruje budowę szpitala "Latawiec". Na stronce http://www.annazalewska.hb.pl/strony/o_mnie.htm znajduje sie wpis : "Anna Zalewska
Lat 42, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty.
Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Członek Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych zajmującego się poręczeniami kredytowymi i pożyczkami dla bezrobotnych.
Członek Stałej Konferencji Współpracy przy Wojewodzie Dolnośląskim, opiniującej wszystkie programy europejskie, realizowane przez beneficjentów Dolnego Śląska.
Nadzoruje budowę "Latawca" - Regionalnego Szpitala w Świdnicy.
Wspieram stowarzyszenia i organizacje pozarządowe."
Czy ktoś może mnie i innych uświadomić na czym polega "nadzór" pani poseł nad budową? Czy ta budowa się już skończyła? I to jest właśnie przykład co PIS może, a może wszystko nawet nadzorować.!!!Pomijam fakt,że ta pani ma cały czas 42 lata- hehehehe. Co na to były już PIS-owiec Ryszard W.?
[/u] Będzie chodnik do "Latawca"?. 21 sierpnia 2010 - Będzie chodnik do „Latawca8221;
Do końca sierpnia potrwają prace przy budowie chodnika prowadzącego od przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Janusza Korczka do szpitala „Latawiec8221;.
Pierwszy odcinek chodnika do skrzyżowania z ulicą Leśną zostanie wykonany z miału kamiennego ze względu na fakt, że na tym odcinku w przyszłości planowana jest przebudowa.
Pozostała część zostanie wykonana z kostki. Prace prowadzone będą na odcinku ponad 150 metrów i będą kosztowały 42 tysiące złotych.
Czy w UM już wszystkich powaliło??? Chwalić się 150 m chodnika??!! No cóż, widać,że chodnik w Świdnicy to nie jest normalna rzecz, o normalnych rzeczach nie daje się anonsów rzecznika.Gratulacje panie prezydencie.Niewątpliwie to wasz sukces. Bardzo sie cieszę ja i wielu innych,że do szpitala dojdziemy chodnikiem:):):) Ruszamy do politycznego działania- Sami Swoi. Przedstawiam ostatnią kandydatke do okręgu nr 4 :
Ewa Leśniewska
Mieszkanka Zawiszowa , rodzinnie : dorosły syn
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej – magister inżynier elektryk , wieloletni inspektor nadzoru, nadzorowała między innymi : budowę Szpitala Latawiec, Osiedla Zawiszów, Osiedla Słowiańskiego ,obecnie modernizację Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Była Członkiem Zarządu Dolnośląskiej Izby Inżynierów Budownictwa .
Laureatka wielu wyróżnień za działalność charytatywną na rzecz domów dziecka i domów opieki społecznej w województwie dolnośląskim.
Znakomita specjalistka w dziedzinie telekomunikacji, od 10 lat właścicielka prywatnej firmy telekomunikacyjnej.
Hobby : jazda konna,kultura , dalekie podróże
BolekM
Oddajmu euro np. Włochom. Użytkownik ""Rafał "SP" Gil"" <usenet@motopower.pl> napisał w wiadomości
news:f9epai$p2t$1@inews.gazeta.pl...[color=blue]
> Czuję, że będzie jak z szpitalem woj. w Przemyślu - po oddaniu był
> przestarzały technologicznie ...[/color]
To jest pikuś w porównaniu do szpitala Latawiec w Świdnicy :) Zaczęli go
budować Niemcy w 1944 roku i w stanie surowym (bez wykończenia - tynki,
wnętrza, schody) czekał aż do połowy lat 90. Budowę skończyli w 2004 roku -
60 lat po postawieniu pierwszej cegły ;]
Oddajmu euro np. Włochom. Użytkownik "SOCAR" <socar@op.pl> napisał w wiadomości
news:1j4mn80fdoe30.dlg@socar.gov...[color=blue][color=green]
>> To jest pikuś w porównaniu do szpitala Latawiec w Świdnicy :) Zaczęli go
>> budować Niemcy w 1944 roku i w stanie surowym (bez wykończenia - tynki,
>> wnętrza, schody) czekał aż do połowy lat 90. Budowę skończyli w 2004
>> roku -
>> 60 lat po postawieniu pierwszej cegły ;][/color]
>
> "Budowę skończyli", tzn budowali na tym co "zostało" ? Trudno nie
> zazdrościć w takim razie solidności, dyscypliny i przede wszystkim
> jakości
> niemcom. Choć nie pałam do nich wielką miłością :/[/color]
Budowali Polacy dokładnie na tym co zostawili Niemcy. Mój ojciec w latach
60. jeździł na rowerze po dachu tego szpitala a ja pamiętam go z początku
lat 90. jak stał w takim stanie surowym. Na mapie Świdnicy z 1989 roku jest
zaznaczony - "Szpital Latawiec (w bud.)" ;]
Oddajmu euro np. Włochom.
Użytkownik "Neo[EZN]" <adessaxKASUJ@wp.pl> napisał w wiadomości
news:f9fass$cvq$1@nemesis.news.tpi.pl...[color=blue]
> Użytkownik ""Rafał "SP" Gil"" <usenet@motopower.pl> napisał w wiadomości
> news:f9epai$p2t$1@inews.gazeta.pl...[color=green]
>> Czuję, że będzie jak z szpitalem woj. w Przemyślu - po oddaniu był
>> przestarzały technologicznie ...[/color]
>
> To jest pikuś w porównaniu do szpitala Latawiec w Świdnicy :) Zaczęli go
> budować Niemcy w 1944 roku i w stanie surowym (bez wykończenia - tynki,
> wnętrza, schody) czekał aż do połowy lat 90. Budowę skończyli w 2004
> roku - 60 lat po postawieniu pierwszej cegły ;][/color]
To chyba rekord :)
Rak
[url]www.amara.com.pl[/url]
Pogotowie w katastrofie budowlanej?. Na początek kilka faktów.
1) Pogotowie na ul.Wojska Polskiego zdaniem władz powiatu od dawna jest "KATASTROFĄ BUDOWLANĄ"
2) Próby wywłaszczenia Pogotowia z obiektu przy ul.Westerplatte kilka lat temu podejmował jaśnie nam panujący Książe z Kalna.
3) Środki na budowę nowej siedziby Pogotowia obiecywała Pani Posłanka ze Świebodzic a żródłem ich pochodzenia miały być fundusze unijne.
Jak uczy doświadczenie i historia z obiecanek nie zostało nic. Środki na budowę pochodzić będą tylko i wyłącznie z tego co zapłaci Fundusz Zdrowia za usługi pogotowia.Biedne malutkie żuczki tyrające w Pogotowiu znowu nie zobaczą pieniążków.A tyle im obiecano! Wydymano Was!!!
Zapewne pacjenci także odczują "politykę oszczędnościową" i dłużej będą czekać na przyjazd upragnionych ratowników.
Niebawem na terenie dawnego ZEM-u rozpocznie się budowa wielkopowierzchniowego obiektu handlowego a obiekt Pogotowia przy ul.Westerplatte jest naprzeciwko.Czyżby ktoś ze "swoich" zwęszył niezły interes? W końcu w tym mieście niewiele zostało już do sprzedania, po Świerkowej i całym smrodzie z nią związanym nic nie może już dziwić.Pogotowie posiada stację benzynową, całe mnóstwo garaży, warsztaty i myjnię.Przy niewielkim nakładzie środków można zrobić kokosowy interes.Może jak głosi plotka powstanie tam kolejny salon samochodowy? Czas pokaże. Jeszcze tylko sprawa "katastrofy budowlanej". Sypiąca się ruina, odpadający tynk, walące się dachówki, smród i biegające szczury. Polecam szczególnie w czasie deszczu. Błoto powyżej kostek i ciemno jak nie powiem gdzie. W cały ten bajzel na nie wiadomo jak długo spędzą całą dyrekcję pogotowia. Chore. Budowa nowej siedziby przy szpitalu Latawiec jest największą bzdurą jaką można wydumać. Przecież tam jest Szpitalny Oddział Ratunkowy. Mieszkańcom Świdnicy pogotowie potrzebne jest jak najbliżej centrum miasta a nie w Witoszowie.Ale kogo to obchodzi.Władza jest nieomylna i wie lepiej. A może" władza" ma w tym "jakiś" interes? Jak nie wiadomo o co chodzi to .....Pozdrawiam i mam nadzieję że Moderator nie "wytnie"niczego . Szpital "Latawiec". Co z kontraktem na Latawiec?
Nie ma jeszcze informacji w jakiej wysokości finansowana będzie inwestycja budowy szpitala "Latawiec" w Świdnicy, nie wiadomo również w jaki sposób i na jakich zasadach ewentualne środki finansowe z budżetu centralnego spłyną do naszego powiatu na dokończenie inwestycji w tym roku. -"Staramy się robić wszystko, aby budowę szpitala "Latawiec", która ciągnie się już nieprzyzwoicie długo, ukończyć jak najszybciej." - podkreśla Anna Zalewska, Wicestarosta Świdnicki, odpowiedzialna za służbę zdrowia w naszym powiecie. Nie było to możliwe w ubiegłych latach, gdzie środki z kontaktu wojewódzkiego, jakie przyznano szpitalowi, były zbyt niskie. W ubiegłym roku dostaliśmy bowiem nieco ponad 8 mln zł. Jest to niewiele biorąc pod uwagę fakt, że na zakończenie inwestycji i przeniesienie do "Latawca" oddziałów ze starej, mocno zniszczonej bazy na ul. Westerplatte potrzeba ok. 48 mln. Deklarowane corocznie kwoty są więc kroplą w morzu potrzeb.
-"Dlatego tak mocno staramy się lobbować naszą inwestycję. Rozmawiamy z wieloma ważnymi osobami, które mogłyby pomóc nam w pozyskaniu środków finansowych. Niepokoi nas brak informacji co do wysokości dofinansowania budowy szpitala w tym roku. Wysłaliśmy pisma praktycznie wszędzie, gdzie było to możliwe. Przygotowaliśmy wszelkie wymagane prze Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dokumenty. Niestety do dzisiaj nie znamy źródła finansowania budowy naszego szpitala." - mówi Wicestarosta Anna Zalewska.
W tym temacie doszło do spotkania Wicestarosty Anny Zalewskiej z Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Stanisławem Jurcewiczem, który przyjechał do Świdnicy na zaproszenie Etatowego Członka Zarządu Romana Etela.
Realizację inwestycji budowy szpitala "Latawiec" rozpoczęto w listopadzie w 1985 r. - 22 lata temu. Jest to więc jedna z dłużej ciągnących się inwestycji w służbie zdrowia. Takie tempo jej realizacji naraża budżet państwa na niepotrzebne koszty oraz powoduje problemy z realizacją programu restrukturyzacji SP ZOZ Świdnica i ponoszenie przez ten zakład, z powodu rozproszenia bazy nieefektywnych wydatków. Na spotkaniu Wiceprzewodniczący Stanisław Jurcewicz wyraził chęć pomocy w pozyskiwaniu środków na finansowanie tej inwestycji.
Pamiętamy także jak w lutym ubiegłego roku specjalnie na zaproszenie ówczesnych władz powiatu na sesję przybyli zaproszeni goście: dolnośląscy posłowie, radni sejmiku, wicemarszałek, dyrektorzy wydziałów zdrowia urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego, przedstawiciele NFZ. Attache polityczni obejrzeli wtedy szpital Latawiec a także szpital w budowie. Mogli zobaczyć również sypiący się budynek starej bazy przy Westerplatte. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że inwestycję należy zakończyć jak najszybciej i zadeklarowali pomoc oraz wsparcie w staraniach o większe środki. Po roku czasu temat powraca jak bumerang.
-"Pewne jest, że potrzeba nam 8 milionów zł., aby oddziały pozostałe w placówce przy Westerplatte zostały przeniesione do "Latawca" . Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby sfinalizować przenosiny jeszcze w tym roku." - podkreśla Anna Zalewska.
Priorytetem na dzisiaj jest przeniesienie z Westerplatte oddziału: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznego, ginekologiczno-położniczego, fizjologii i patologii noworodka oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
13 marca odbędzie się społeczne forum dyskusyjne na temat polskiej służby zdrowia w Unii Europejskiej. Patronat Honorowy nad Forum objęli: Ewa Kopacz - Przewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia oraz Władysław Sidorowicz - Przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia. Przewodniczącym Komitetu Honorowego Forum został Zbigniew Religa - Minister Zdrowia.
-"Powiat Świdnicki również otrzymał zaproszenie na tą sesję panelową. Także tam będę starała się poruszyć temat naszego szpitala." - mówi Anna Zalewska.
http://portal.swidnica.pl...umer=1172899303 Wybory Prezydenckie 2006. Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek oficjalnie ogłosił zamiar ponownego ubiegania się o stanowisko Prezydenta Miasta. W gronie członków Komitetu Honorowego kandydat spotkał się z dziennikarzami. Za jeden ze swych najważniejszych atutów Wojciech Murdzek uznał apolityczność. - Liczę na poparcie wielu środowisk, ponieważ od współdziałania osób o różnych zawodach, doświadczeniach życiowych i poglądach politycznych zależy realizacja planów dotyczących Świdnicy - powiedział na konferencji. Jako swoje plusy wymienił także kilkunastoletnie doświadczenie w samorządzie, w tym niezwykle cenne doświadczenie we współpracy z inwestorami, posiadanie wizji rozwoju miasta, ale także umiejętności jej konsekwentnej realizacji oraz konieczność kontynuacji rozpoczętych działań, szczególnie w zakresie podnoszenia poziomu życia mieszkańców. - Świdnica godna jest wyjątkowej rangi, a świdniczanie powinni być ze swojego miasta dumni. Będę do tego dążył - podkreślił Wojciech Murdzek.
Prezydentowi towarzyszyły osoby wchodzące w skład Komitetu Honorowego, popierającego go jako kandydata w kolejnych wyborach. Jest to szesnastoosobowa grupa, w której skład weszli artyści, sportowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska kombatanckiego, służby zdrowia, szkolnictwa wyższego, związków zawodowych, ale też pracodawcy - szefowie dużych świdnickich firm i przedstawiciele rzemiosła.
Pytany przez dziennikarzy o to czego mieszkańcy Świdnicy mogą spodziewać się w następnej kadencji, jeśli ponownie zostanie prezydentem, Wojciech Murdzek odpowiedział: - Po tym dużym ożywieniu gospodarczym jakie przeżywa Świdnica, chciałbym aby jednym z moich strategicznym celów stała się teraz rewitalizacja miasta, ale - tu podkreślił - mam na myśli prawdziwą i kompleksową rewitalizację z wyznaczeniem nowych funkcji dla niektórych obszarów. Nie chodzi tylko o pomalowanie elewacji, ale o kompleksowe załatwienie wielu problemów. Prezydent zaznaczył, że jego kolejnym celem będzie także wyzwolenie potencjału drzemiącego w mieszkańcach Świdnicy. - Ludzie są najważniejsi. Inwestorzy, z którymi się spotykam, pytają o infrastrukturę, drogi, ale przede wszystkim o ludzi oraz ich zdolność do rozwoju, doskonalenia zawodowego, kształcenia ustawicznego lub - jeśli zajdzie taka potrzeba - nawet do przekwalifikowania się, do zmiany profesji.
Komitet Honorowy
popierający Wojciecha Murdzka jako kandydata na Prezydenta Świdnicy
Rafał Dutkiewicz – Prezydent Wrocławia, jednego z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie.
Jan Tomasz Adamus – szef artystyczny Świdnickiej Opery Kameralnej i organizator wielu przedsięwzięć muzycznych w mieście. Dyrygent, muzyk. Wykłada we wrocławskiej Akademii Muzycznej.
Krystyna Bartela – długoletni Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Inicjator i uczestnik wielu przedsięwzięć z dziedziny kultury i nauki.
Józef Broda – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Świdnica.
Jacek Domejko - Dyrektor świdnickiego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, zarządza Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym „Latawiec8221;.
Ireneusz Jóźwiak – Profesor Politechniki Wrocławskiej, od 2001 r. Rektor Wyższej Szkoły Technologii Teleinformatycznych w Świdnicy.
Grzegorz Kostka – młody kierowca rajdowy, laureat konkursu „Debiut Gospodarczy8221; organizowanego w ramach Miejskiego Programu Aktywizacji Bezrobotnych, właściciel warsztatu samochodowego.
Bogdan Kowalik – Prezes Zarządu IMP Comfort należącego do europejskiej grupy Industrie Maurizio Peruzzo. Firma we wrześniu zakończy w Świdnicy budowę fabryki tkanin technicznych i planuje kolejne inwestycje.
Konrad Makowiec – Od 2002 roku przewodniczy Młodzieżowej Radzie Miasta Świdnicy. Jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego.
Wiesław Modzelewski – działacz NSZZ „Solidarność8221;, przewodniczący struktur związku w Świdnicy, członek zarządu regionu związku.
Maria Skiślewicz – współtwórca i długoletni choreograf Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg8221;.
Piotr Snopczyński – ratownik górski, alpinista, uczestnik wypraw narodowych, m.in. na najwyższe szczyty Himajalów oraz wielu wypraw we wszystkich górach świata.
Janusz Szostak – Prezes świdnickiej fabryki Remy Automotive Poland, Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Świdnicy.
Anna Trzeciak – wychowawca młodzieży, nauczyciel tańca, członek oraz asystent choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat8221;, choreograf dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych.
Irena Trzcińska – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Świdnicy, długoletni współwłaściciel „Cukierni Romena8221; przy ul. Łukowej.
Elżbieta Węgrzynowicz – Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|