Strona główna
  Larson piłkarz szwedzki

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

La Maquina. Do pogody w Szwecji ciężko jest się przyzwyczaić. Jeszcze kilka dni temu graliśmy w 35 stopniowym upale, a teraz w środku lipca w meczu z Elfsborg musieliśmy uważać by nie poślizgnąć się na zmrożonym boisku.

Sam mecz jednak mógł rozgrzać zmarzniętych kibiców. Obie drużyny stworzyły sporo sytuacji podbramkowych, ale zawodnicy umówili się, że bramki nikt nie zdobędzie i tak też się stało, a sam siebie przeszedł Amoateng, który pierwszy dopadł do sparowanej przez bramkarza piłki i nieatakowany z pięciu metrów trafił prosto w golkipera.

09.07.2009, Idrottsparken: 8742 widzów
A (16/30) NorrkĂśping [1.] - Elfsborg [6.] 0:0

Bakiu - Nylund, Ilie ©, Kuivasto, TomĂĄz Jr - Ekwueme, Sivakov - Roman, Karim, Bronowicki - Amoateng

MoM: Jan Kjell Larsen (Elfsborg); GK - 8

Z Kalmar wystarczyło zagrać tak samo tylko, że skuteczniej, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna. Pierwsza połowa może i wyrównana w strzałach, ale gospodarze stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji i od 10 min. prowadzili po bramce Olesena. W drugiej połowie gospodarze pokazali nam jak się powinno wykorzystywać sytuacje podbramkowe i rozbili nas. Dwie bramki dołożył jeszcze Olesen, który skompletował hat-tricka, odpowiedzieliśmy bramką Karima, ale kwadrans później Babatunde pogrążył nas ustalając wynik 4:1.

12.07.2009, Fredriksskans: 7147 widzów
A (17/30) Kalmar FF [10.] - NorrkĂśping [1.] 4:1 (1:0)

10. J.Olesen 1:0
47. J.Olesen 2:0
52. J.Olesen 3:0
64. B.Karim 3:1
79. I.Babatunde 4:1

Bakiu - Nylund, Ilie ©, Kuivasto, TomĂĄz Jr - Ekwueme, Risholt - Ljungberg, Karim, Bronowicki - Amoateng

MoM: Jacob Olesen (Kalmar FF); N - 9

Felipe został naszym nowym napastnikiem. Zapłaciliśmy za niego 550 000 €, a przyszedł do nas z Juventude.

[Piłka Nożna] Eliminacje ME: Czy Polska ma jakieś szanse?. Ale bez Larsona to juz nie jest to samo