X

Strona główna
  Laparoskopia Pęcherzyk żółciowy

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

ciąża a operacja kamieni żółciowych. Kochane dziewczyny,w listopadzie przeszłam ostre zapalenie trzustki na tle kamicy pecherzykowej...od tej pory jestem na diecie niskotłuszczowej itp...Problem w tym,ze kilka dni temu zaczęły mnie łapac ataki bólu,umiejscowione w okolicy trzustki.Bóle na szczescie przechodza po paru minutach,gdy przyjme pozycje zgietą,wręcz''siedze na własnych stopach''...aaa..no i jestem teraz w ciązy...Popijam tez gdy zaboli-herbatke miętową,leków-zadnych w tym stanie nie biorę.No i-jesli taki atak bólu nieminie po chwili-pewno znów wezmie mnie pogotowie...no i strach,co bedzie...czy laparoskopia pecherzyka w ciązy jest mozliwa?chyba nie...czy rozwiazą mi ciążę wczesniej?hm...mam zmartwienie...Pocieszam sie,ze to dzidzius rosnie i macica drażni okolice trzustki..stąd bolesnosc...ale pamietając jak w listopadzie spedziłam tydzien w szpitalu z sondą zołądkową i w bólach... Bardzo sie boje...Do mojego lekarza ide we wtorek...oby juz nie bolało...ale...
CO ROBIC?CO O TYM MYŚLEĆ???
ciąża a operacja kamieni żółciowych. maminka z tego co wiem w ciąży nie przeprowadza się laparoskopii. Jesli są kamienie w pęcherzyku żółciowym to raczej przy wątrobie, a nie trzustce boli. Dziwie się, że nie zdecydowałaś się na zabieg przed ciążą skoro były już zdiagnozowane. Ja swoje miałam usuwane dokładnie rok temu, kiedy planowaliśmy maluszka.

Może umów się do lekarza wcześniej, lub skontaktuj się z nim telefonicznie
Zdrówka życze
LISTOPAD 2006. Dagmarko - tak to właśnie jest z ojcami, że się nie oszczędzają i nie chcą za bardzo leczyć - mam to samo z moim, ale to generalnie chyba cecha wszystkich facetów...

Co do pęcherzyka, to błoto żółciowe jest rodzajem bardzo drobnego piasku. Jest to forma kamicy żółciowej, w której nie tworzą się klasyczne kamienie lub złogi żółciowe (konkrementy). Jeśli Tata ma z tego powodu dolegliwości, to pewnie lekarze zaproponują mu laparoskopowe usunięcie pęcherzyka, jeśli przebiega to bezobjawowo, to zazwyczaj wystarcza obserwacja.

Może faktycznie Twój Tata teraz zdecyduje się przystopować i zająć się zdrowiem, ze względu na wnuka? Trzymam kciuki aby tak było i jeśli tylko w czymś mogę pomóc - pisz śmiało.
Laparoskopia czy metoda tradycyjna-woreczek (pęcherzyk) żółc. Witam!
Chciałbym zapytać co jest bardziej bezpieczne czy tak powszechnie stosowana Laparoskopia czy metoda tradycyjna tzn. wiem, że po laserze szybciej "staje sie" na nogi lecz u osób z którymi rozmawiałem, po zabiegu wystepowało np. przez jakiś czas omdlenie mięśni nie wiem czy jest to spowodowane samym wycięciem pęcherzyka zółciowego czy w każdym przypadku tak jest.
Prosze o podpowiedź co jest Państwa zdaniem lepsze dla naszego zdrowia, które jest tak dla nas cenne - niestety w wielu przypadkach tylko dla nas-chorych!
CHLEBY,CHAŁY,BUŁKI.... wereczko, teraz pęcherzyk zółciowy robi si e laparoskopia w trzy sekundy i po krzyku, wychodzisz nastepnego dnia
nic sie nie bój
jak po takiej laparoskopii byłam jescze pod wpływem narkozy, to wszystkich w korytarzu (wieźli mnie) zapraszałam na balange w pokoju nr 8 i zachecałam ludzi do operacji, mówiąc ze to świetna historia taka opreacja....ludzie ponoc oczy szeroko otwierali ze zdumienia, a ja chichotałam i sie cieszyłam totalny odjazd miałam
DO a kamica żółciowa. Użytkownik "Leszek" <komisjaelblag@wp.pl> napisał w wiadomości
news:clbn6q$5u9$1@venus.artexim.pl...

Ja równiez jestem ciekaw czy ktoś pozbył sie kamieni w taki sposób.
Kiedyś,
gdy jeszcze nie słyszałem o DO mając tylko jeden kamień wielkości ok 6 mm
przeżyłem koszmar. Po obfitym posiłku ów kamyk wypłynął z pęcherzyka
żółciowego i zatkał przewód. Oto co było dalej: - żółtaczka - początkowo
oddział zakąźny - AM Gdańsk - stół operacyjny - trzy miesiące zwolnienia.
Pomimo iż na DO jestem dwa lata nie odważył bym się na taki eksperyment. Z
tego co mi powiedzieli lekarze wątroba podczas takiego zatoru dostaje
ostro w
kość.

Witam
Miales super lekarza, skoro zoltaczke zatorowa zdiagnozowal jako zoltaczke
zakazna, na zatorowa nie lezy sie w szpitalu zakaznym. Hmm i 3 mies
zwolnienia? niezle cie musieli pociac, laparoskopu nie mieli?
Pozdr
maf
Co widziałam/em w szpitalu?. o matko punkcja i biopsje to coś czego się aktualnie boję najbardziej (dzięki Housowi ) oraz kolonoskopii. Ale widzę, że sporo ludzi to przeszło

No ale z moich wspomnień to- pomijając widok kobiety chorej na żółtaczkę tak, że jej niewiele życia już dawali- moja prywatna trauma.
Miałam umówiony zabieg- laparoskopię pęcherzyka żółciowego- i poszłam przed zameldowaniem w szpitalu do znajomej pielęgniarki. To miała być w ogóle moja pierwsza wizyta w szpitalu i chciałam wiedzieć co i jak. To mi opowiedziała- akurat pracuje na bloku operacyjnym- ze szczegółami co i jak.
No i się nakręciłam intubacją- przeraziłam się nie na żarty. Znajoma uspokajała mnie, że pacjenci nawet tego nie pamiętają, bo zaraz po przebudzeniu im wyjmują, kilka znajomych osób po narkozie zapewniało mnie, że pierwsze słyszą o intubacji.
No a ja, jak to ja, obudziłam się po operacji i zaczęłam dusić jak dzika rurką. Nie mogli mnie uspokoić dużo czasu- ja panika- oni się boją wyjąć rurkę, masakra. A ja nie potrafiłam logicznie myśleć, jeszcze byłam na narkozie przecież. Pffff (Bo ja mam jakieś schizy związane z oddychaniem, nie umiem pływać i boję się dużych wód itp.) No i super. Potem jeszcze upiększyłam pielęgniarkę tak, że jak mnie wywozili to nie chcieli się do mnie zbliżać pielęgniarze (na szczęście byłam już po tabletce na mdłości)

Co do szpitala- fajnego miałam chirurga, ogólnie fajne pielęgniarki, naprawdę miłe i sympatyczne. Tyle że w nocy po zabiegu trafiła mi się akurat ta zła- przebudziłam się około północy i chciało mi się siusiu. Koleżanka przycisnęła guzik (jeden na dwa łóżka był ) i pielęgniarka przyszła i mnie zjechała że nie chciałam siku godzinę wcześniej jak niosła kaczkę koleżance. No świetnie, ja po narkozie byłam i spałam, hallo.
Po czym na odchodne powiedziała mi "pani ma dren, pani jeszcze dobre kilka dni poleży". Załamałam się. A rano przyszły inne pielęgniarki i mnie postawiły na nogi i powiedziały, że wyjdę jutro. I wyszłam
kamienie w woreczku - znowu!!!!. Witajcie!
Mam do Was pytanie.
Wczoraj miałam zabieg laparoskopi. Mam na pęcherzyku żółciowym kamień 1,57 cm. Niestety zabieg się nie udał. Nie udało się usunąć pęcherzyka. Lekarz krtóry wykonywał zabieg, powiedział, ze wątroba przykryła caly pęcherzyk. Że wątroba jest bardzo powiększona i krucha. gdy tylko próbował ją trochę odsunąć, żeby dostać się do pęcherzyka, bardzo krwawiła. Co powinnam teraz zrobić? Jaka może być tego przyczyna? Dlaczego ta wątroba jest taka powiekszona skoro nic mnie nie boli, ani nigdy nie bolało/ Jaka jest tego przycZyna? Czy to coś groźnego? Proszę odpowiedzcie mi bo bardzo się martwię. Dzieki i pozdrzwiam. Według lekarki powinnam zgłosić się do szpitala - na operacyjne usunięcie woreczka. Niestety trudno mi w to wierzyć, bo Pani Doktor nie zrobiła nawet na wizycie USG, nie przepisała żadnych badań, ani leków. Może jet ktoś kto zna się na wątrobie. Czytając Wasze posty, wiele razy natknęłam się na ludzi (nie wiem czy są lekarzami ) ale znają się na tych sprawach czasem lepiej niż lekarze). To moje wyniki badań - zrobione prywatnie i samodzielnie.
Morfologia:
WBC - 5,0 10^3/mm^3
RBC - 4,53 10^3/mm^3
HGB - 13,8 g/dl
HCT - 42,8 %
PLT - 320 10^3/mm^3
PCT - 307 %

MCV - 94 um^3
MCH - 30,4 pq
MCHC - 32.2 g/dl
RDW - 15,2 %
MPV - 9.6 um^3
PDW - 12,4 %

%LYM - 34,2
%MON - 7,6
%GRA - 58,2
#LYM - 1,7 10^3/mm^3
#MON - 0,3 10^3/mm^3
#GRA - 3.0 10^3/mm^3

Teraz reszta badań:
ALAT - 56
bIAŁKO W SUROWICY: 8,09
kREATYNINA - 0,64
Kwas moczowy - 5,35
OB - 15
TSH 3gen - 1,205
Cholesterol całkowity - 217
Diastaza w surowicy - 63
Glukoza we krwi - 98CRP - ujemne

GGTP - kobiety - 50
Fosfalaza alkaliczna - 76
Bilirubina - 0,6
Antygen HBs - ujemny
P.ciała anty HCV - ujemny
ASPAT - 40
ALAT - 54 (po 2 tygodniach)

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i poradę.
Bardzo Wam dziękuję.Magda
DO a kamica żółciowa. "MarekF" napisał(a):



Użytkownik "Leszek" <komisjaelblag@wp.pl> napisał w wiadomości
news:clbn6q$5u9$1@venus.artexim.pl...
Ja równiez jestem ciekaw czy ktoś pozbył sie kamieni w taki sposób.
Kiedyś,
gdy jeszcze nie słyszałem o DO mając tylko jeden kamień wielkości ok 6
mm
przeżyłem koszmar. Po obfitym posiłku ów kamyk wypłynął z pęcherzyka
żółciowego i zatkał przewód. Oto co było dalej: - żółtaczka - początkowo
oddział zakąźny - AM Gdańsk - stół operacyjny - trzy miesiące
zwolnienia.
Pomimo iż na DO jestem dwa lata nie odważył bym się na taki eksperyment.
Z
tego co mi powiedzieli lekarze wątroba podczas takiego zatoru dostaje
ostro w
kość.
Witam
Miales super lekarza, skoro zoltaczke zatorowa zdiagnozowal jako zoltaczke
zakazna, na zatorowa nie lezy sie w szpitalu zakaznym. Hmm i 3 mies
zwolnienia? niezle cie musieli pociac, laparoskopu nie mieli?
Pozdr
maf

Więc tak: przy początkowych objawach: zażółcenie powłok skórnych wysłali

mnie na zakaźny. Po badaniach na usg zobaczyli guza ( to byl ten kamień w
przewodzie) w okolicy trzustki wiec uznali, że mam raka trzustki. W AM
wukluczono raka trzuski przy pomocy badania nazwa chyba ERCP. No i dalej
stół. Długi okres zwolnienia lekarskiego jest spowodowany przecieciem
przewodu żółciowego. Linia cięcia ok 25 - 30 cm.

--
Wysłano ze strony http://forum.dieta-optymalna.info/
Operacje w IMiDz-opinie. berem napisał/a:
Bliższe informacje:

dr n. med. Marek Górniak
Specjalista urolog i chirurg dziecięcy
www.gorniak.strefa.pl

SCANMED Centrum Diagnostyczno-Lecznicze w Krakowie
Aleja Pokoju 2A
Armii Krajowej 5
www.scanmed.pl
Telefon rejestracji (12) 629 88 00

W ramach kontraktu z NFZ (bezpłatne):
- wszystkie konsultacje i zabiegi z zakresu urologii dziecięcej i chirurgii dziecięcej
- wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej (konsultacje są płatne)

Zabiegi operacyjne wykonywane w trybie jednego dnia lub w razie potrzeby z pozostawieniem chorego na jeden nocleg pod opieką pielęgniarki.

Typowe zabiegi urologii dziecięcej:
- endoskopowe leczenie odpływów pęcherzowo-moczowodowych (Deflux, teflon)
- laparoskopowe i otwarte leczenie niezstąpionych lub niebadalnych jader
- laparoskopowe leczenie żylaków powrózka nasiennego
- przepuklina pachwinowa i wodniaki jąder
- spodziectwo
- stulejka
- kręcz szyi
- torbiele wrodzone szyi
- laparoskopowe leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego
- minimalnie inwazyjne zabiegi TVT w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu po uprzedniej diagnostyce urodynamicznej
- badania urodynamiczne u dzieci i dorosłych

Opieka urologiczna i ortopedyczna (łącznie z leczeniem zabiegowym) dzieci z myelodysplazją.

Pełna diagnostyka urologiczna: USG, urografia, cystografia. Badanie renoscyntygraficzne w Szpitalu Wojskowym.


Skopiowałam Ci tekst naszej szefowej Berem ,bo cos dzieje mi sie z kompem Moj Bartosz operowany był na torbielowatosc lewej nerki ,został wycieta ,ale tez ma spodziectwo tylko ,że I stopnia tzn;ma tylko napletek oderwany i trzeba go zszyc ,ale siusiacka ma w porzasiu-dobre i to Moja kolezanka tez jest ze Stalowej , bedzie operowany pod koniec listopada.Nie moge pisac za nia ,może po operacji napisze tutaj ,jak przebiegła operacja ,będe ja namawiac.Ja rozmawiałam z innymi mamami były zadowolone ,naprawde .Zadzwon co Ci szkodzi
_________________
Doktor Marek Górniak-Krakow!. Bliższe informacje:

dr n. med. Marek Górniak
Specjalista urolog i chirurg dziecięcy
www.gorniak.strefa.pl

SCANMED Centrum Diagnostyczno-Lecznicze w Krakowie
Aleja Pokoju 2A
Armii Krajowej 5
www.scanmed.pl
Telefon rejestracji (12) 629 88 00

W ramach kontraktu z NFZ (bezpłatne):
- wszystkie konsultacje i zabiegi z zakresu urologii dziecięcej i chirurgii dziecięcej
- wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej (konsultacje są płatne)

Zabiegi operacyjne wykonywane w trybie jednego dnia lub w razie potrzeby z pozostawieniem chorego na jeden nocleg pod opieką pielęgniarki.

Typowe zabiegi urologii dziecięcej:
- endoskopowe leczenie odpływów pęcherzowo-moczowodowych (Deflux, teflon)
- laparoskopowe i otwarte leczenie niezstąpionych lub niebadalnych jader
- laparoskopowe leczenie żylaków powrózka nasiennego
- przepuklina pachwinowa i wodniaki jąder
- spodziectwo
- stulejka
- kręcz szyi
- torbiele wrodzone szyi
- laparoskopowe leczenie kamicy pęcherzyka żółciowego
- minimalnie inwazyjne zabiegi TVT w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu po uprzedniej diagnostyce urodynamicznej
- badania urodynamiczne u dzieci i dorosłych

Opieka urologiczna i ortopedyczna (łącznie z leczeniem zabiegowym) dzieci z myelodysplazją.

Pełna diagnostyka urologiczna: USG, urografia, cystografia. Badanie renoscyntygraficzne w Szpitalu Wojskowym.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • comawhite.htw.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : laparoskopia ginekologiczną i wywołanie miesiączki
     : Laparoskopowe wycięcie wyrostka robaczkowego
     : laparoskopia ile zwolnienia L4
     : laparoskopia a szczepienia przeciw żółtaczce
     : laparoskopia w szpitalu na ul Kopernika
     : laparoskopia torbieli jajnika NFZ
     : laparoskopia jajowodów udrażnianie Warszawa
     : laparotomia usuwanie mięśniaka macicy
     : Laparoskopia mięśniaków Warszawa
     : Laparoskopia z NFZ Warszawa
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT

    Drogi uĹĽytkowniku!

    W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

    Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

     Tak, zgadzam siÄ™ na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerÄ‚Ĺ‚w w celu dopasowania treĹ›ci do moich potrzeb. PrzeczytaĹ‚em(am) PolitykÄ™ prywatnoĹ›ci. Rozumiem jÄ… i akceptujÄ™.

     Tak, zgadzam siÄ™ na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerÄ‚Ĺ‚w w celu personalizowania wyĹ›wietlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treĹ›ci marketingowych. PrzeczytaĹ‚em(am) PolitykÄ™ prywatnoĹ›ci. Rozumiem jÄ… i akceptujÄ™.

    Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.