Strona główna
  łączenie pdf

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi..
Czy ktos z was uzytkuje pompe napowietrzną?
Chodzi mi o doswiadczenia w newralgicznych zakresach temperatur, czyli około 0 oraz poinizej -10 st C.

A najbardziej oczywiscie o jej wydajnosc. Klient buduje pensjonat tam gdzie nie ma gazu, nie ma tez mozliwosci wykonania gruntowego kolektora. Sprawa jest ryzykowna, bo to góry, wiec trzeba sie liczyc z okresowymi duzymi mrozami. spotkalem sie z takim rozwiazaniem z rezerwowym kotłem elektrycznym, ale instalacja niedawno zaczeła działac i nie wiadomo jak bedzie z rachunkami.

Bede wdzieczny za jakas symulacje, porownania itd. Czy mozna zaryzykowac pompe Nibe 2025 w gorskich warunkach? Czy Altherma jest lepszym rozwiazaniem? O ile mniejsza będzie wydajnosc wzgledem pionowego kolektora gruntowego? Zapotrzebowanie na moc ok 64 KW, wiec w gre wchodzi kaskadowe laczenie pomp. ale takie rozwiazanie widziałem.

coraz wiecej ludzi pyta sie o te pompy do instalacji w domach. Dla nich pominiecie kosztow gruntowych jest niezwykle atrakcyjne, ale oczywiscie maja wielkie obawy czy przy niskich temperaturach nie zbankrutuja, czy nie bedzie problemow przy zamarzaniu itd.
Z lektury forum tez mozna nabawiić się lęków. Z kolei producenci pomp sugeruja ze przyszlosc to własnie te pompy. Czy mają rację?
Śledzę ten wątek od dawna i po rozważaniach wiem jedno - gruntowej pompy nie zrobię, kolektor płaski odpada, sondy pionowe drogie i też mogłyby zaszkodzić moim starym drzewom. Woda/woda odpada. Zostaje czekać na gaz lub pompa powietrzna.
Na tym wątku było np. o Mitsubishi ZUBADAN. Do -15 st. ma stałą moc, działa do - 25 st.
Trochę danych i testów jest tutaj:
http://www.klimageraete24.eu/pdf/mit..._Wasser_WP.pdf
Czy ktoś widział to już w Polsce?

Była niedawno w Muratorze tabelka z kosztami różnych nośników energii. Wyliczyłam, że jeśli zrobię instalację tak, by można było grzać tylko w II taryfie ( duża akumulacyjność, podłogówka wszędzie) to grzanie prądem ( zwykłym kotłem elektrycznym) wypada mi tak samo jak gazem ziemnym - do gazu dochodzi wysoki abonament. Jeśli pompa miałaby COP choćby marne 2 - to i tak jest dwa razy taniej niż gazem. A Zubadan ma w Niemczech średniorocznie około 3.5....

Pompa powietrzna to dużo mniejsze ryzyko, że coś instalatorzy skopią - odchodzi dobieranie wielkości kolektorów, rycie działki, problemy z funkcjonowaniem kolektorów. Wydajność ziemnych kolektorów też się zmienia i pod koniec zimy może być niska.
Wybór apple a może cos innego??. Cytat:
Calliactis, używasz może na tym macBook'u PS CS3 i Lightroom'a?
Zastanawiam się nad takim zakupem ale mam rozterkę pomiędzy MacBook i Macbook Pro 2,2 GHz...nie miałem okazji sprawdzić, porównać jak się te programy zachowują podczas obróbki kilkunastu dużych plików z 5D pod PS albo podczas selekcji kilkuset pod LR...
Wciąż czekam na dostawę <grrrr>. Podobno jest problem z dostępnością matryc LED'owych.

Narazie kupiłem sobie stacjonarny (Core2Quad @ 4x2,4GHz, 4GB RAM, 2x320GB HDD w RAID 1 - stripped) i muszę powiedzieć, że nie ma mowy o tym aby coś 'muliło' :)... Chodzi wszystko na Viście i muszę przyznać, że jak tego systemu nienawidziłem (Bety i wersje 'z sieci') tak po zakupieniu oryginału to jakoś - stabilnie, szybko, grzecznie i elegancko.
Do Lightroom'a wpakowuję ok. 800 zdjęć z 30D naraz - kataloguję, opisuję, daję rating, obróbka wstępna <- wszystko chodzi super, bez przycięcia. Eksport Slideshowu do PDF'a (ok. 200 ujęć, docelowo 1600x1200) mniej niż 1,5 minuty.

Photoshop CS3 - też super chodzi - wczoraj składałem panoramki z 4-8 ujęć z 30D. Automatyczne łączenie przy opcji 'cylindrical' w Photomerge - ok 1 min 20 sek. Powyżej 8 zdjęć włącza już plik wymiany i czas spada do ok. 3 - 3,5 minuty.

Co do Apple'a - zdecydowałem się na niego bawiąc się w sklepie w Manchesterze - tam po raz pierwszy zobaczyłem LED'y. Pracowałem też na iMacach w pracowniach no i sam kiedyś miałem apple (jeszcze modele na G3 i wcześniejszych PowerPC). Przywiązanie do marki to jedno, ale jakość wykonania i parametry to drugie. Czy jest obecnie jakiś nowy laptop z C2D 2,2GHz na Santa Rosa, z 8600GT-M i taką matrycą w niższej cenie? Nawet jeśli maczek miałby działać na Windowsie, to i tak warto (tylko, że dopłacisz za system). W tym momencie dostałem w kredycie cenę 6999zł na podstawową konfigurację (zniżka studencka 10% + dłuższa znajomość z obsługą iSpota) i pierwszą ratę mogę zapłacić za 10 miesięcy (lub spłacić do tego czasu całość bez odsetek). Uważam to za świetną ofertę.

PS CS3 chodzi pod jabłuszkami jak marzenie; Lightroom - też (choć więcej robiłem na Aperture). Nie ma co liczyć na nagły mega skok prędkości przy tym samym sprzęcie biorąc pod uwagę MacOSX vs. Vista/XP. Wygoda pracy OSX - Vista - podobna, ale mimo wszystko, wciąż bardziej 'ufam' Apple.

Jeśli przeszkodą dla zakupu jest kompatybilność programów - to jeśli kupujesz coś na Viście - i tak się przygotuj na przeprawy. Ja straciłem 2 noce na instalację AutoCAD'a 2007, i uruchomienie 3D Studio. Gdyby były dwa ww. programy pod OSX'a, to uwierzcie mi, że pewnie bym się zadłużył i kupił Mac'a Pro jako stacjonarnego...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • choler.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : łączenie spółek spółek KSH
     : łączenie plików MP4 w jeden plik
     : łączenie paneli pomiędzy pomieszczeniami
     : łączenie kamieni zaprawą jaką
     : łączenie plików VOB w chaptery
     : Łączenie się z routerem z innego miejsca
     : łączenie Bebiko 1 i piersi u noworodka
     : Łączenie pionowe tabel w exelu
     : Łączenie napisów z filmem mpg
     : łączenie z Aresem ile to trwa
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT