Strona główna
  Labrador Association

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Psy szukaja piratow. Dwa czarne labradory to pierwsze na swiecie psy, ktore maja pomoc w wykrywaniu podrobek. O fakcie tym poinformowala brytyjska organizacja Federation Against Copyright Theft (FACT). Lucky i Flo zostaly wyszkolone do wykrywania plyt DVD, dzieki czemu maja pomoc w zwalczaniu piractwa.

Organizacja FACT polaczyla sily z firmami FedEx i HM Revenue & Customs. Jest to czesc projektu promowanego przez MPA (Motion Picture Association). Jak tweierdzi rzecznik organizacji, psy potrafia znalezc plyty zapakowane w pudelka, koperty, a takze schowane miedzy innymi przedmiotami.

Pierwszym testem dla psow byla praca na lotnisku Stansted w Essex, gdzie od razu wykryly nielegalne plyty w paczkach, ktore przeznaczone byly na rynek brytyjski.

Jak twierdzi FACT, w 2005 roku przechwycono ponad 2 miliony nielegalnych plyt DVD.

zrodlo - cdrinfo.pl
Zaprojektuj sobie psa. Miniaturowy złoty labrador? Buldog o długości jamnika? Już niedługo możliwe będzie "uszycie" psa na zamówienie właściciela. Sukcesy w klonowaniu czworonogów otwierają pole dla niecodziennych eksperymentów - twierdzą naukowcy.






Podczas odbywającej się w Stanach Zjednoczonych konferencji American Association for Advanced Science (AAAS) naukowcy omawiali najnowsze odkrycia w dziedzinie klonowania psów. Jest się czym pochwalić - pierwsze klony stworzone na zamówienie trafiły już do właścicieli, a genom psa jest jednym z najlepiej poznanych przez naukę. To zaś otwiera zupełnie nowe możliwości - tworzenia krzyżówek lub nawet zupełnie nowych ras psów na życzenie.

Mówiła o tym Elaine Ostrander, "psi" genetyk z National Human Genom Research Institute. Według niej naukowcy dysponują narzędziami, które pozwalają oglądać i zestawiać ze sobą tysiące wersji genów naraz. A dzięki temu znanych jest coraz więcej genów, które odpowiadają za wzrost, choroby, a nawet kolor sierści psa.

- Czy możliwe jest zatem stworzenie psa zaprojektowanego na zamówienie? - zapytał jeden z reporterów. - Tak - odpowiedziała badaczka. Dodała jednak przy tym, że jej ośrodek nie podjąłby się tego ze względów etycznych.

Co nie oczywiście oznacza, że "szyte na miarę" psy nigdy nie powstaną.



źródło dziennik.pl
W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania. FAKTY
Obcinanie ogona jest chirurgiczna ingerencją, która redukuje skórę, mięśnie, do siedmiu par nerwów, kość. Zabieg jest bez znieczulenia w wieku szczeniaka od 3 dni do 5.
Badania udowadniają że szczeniaki czują ból mimo tego wieku.
Dlaczego obcinamy
Obcinanie jest praktykowane ze względów zdrowotnych, aby zapobiegać złamaniu i amputacji w dorosłym wieku u pracujących psów. Jednak nigdy nie mamy gwarancji że szczenię będzie pracujące ani nikt nie przepowie który pies złamie ogon a który nie. Dlatego nie ma najmniejszego sensu, aby w imię dobra zwierzęcia amputować na zapas ogon. Obcięcie ogona staje się standardem dla rasy niezależnie od tego gdzie trafi pies. Czy do osoby użytkującej psa jako pracującego czy jako trzymanie jako pupilek domowy.
Springer spaniel i angielski, seter mają podobną użytkowość i podobnej długości ogony a tylko spaniele mają obcinany. Owczarek niemiecki i labrador tak samo użytkowany w policji i jako przewodnik niewidomego i nie mają obcinane ogony. Nie ma żadnego dowodu ze jedne ogony są bardziej narażone na urazy a inne mniej

Badania szwedzkie i duńskie
Zgodnie z naukowymi badaniami 1996 r w Danii gdzie objęto 76 000 psów w 10 klinikach było 26 przypadków uszkodzenia ogona. Co daje 0,037% nawet jeśli podnieść to o 20% ( 0,044 %) to i tak byłoby to od 0,037 – 0,044% czyli za mało aby powoływac się na to jako argument. 99,95% psów cieszyłoby się z długiego, nieuszkodzonego ogona.
Szwedzi badali też gabinet w Niemczech, na 191 tylko 7 musiało mieć amputację ogona, czyli 97 % nie musiało.

Szwecja utrzymuje zakaz cięcia ogonów u psów, razem z nią Austria, Belgia, Czeska Republika, Niderlandy, Węgry, i Szwajcaria.

The Royal College of Veterinary Surgeons (RCVS), British Veterinary Association (BVA), the British Small Animal Veterinary Association (BSAVA) I the RSPCA chcieliby aby kosmetyczny zakaz obcinania ogonów był Ustawa wydaną przez Parlament


Dla tych co chca lepiej sobie przetłumaczyć
http://www.rspca.org.uk/servlet/Sate...=1139667873389
Sklonowane labradory w Seulu. Dziś rano na TVN24 oglądaliśmy news o sześciu sklonowanych labradorach, które pracują na Seulskim lotnisku walcząc z przemytnikami narkotyków.



Za interią wraz z filmikiem

http://interia.tv/rozrywk...681,0,4,1100072

"W Korei Południowej do pomocy celnikom na międzynarodowym lotnisku w Seulu i trzech innych punktach granicznych przekazano sześć sklonowanych psów - zakomunikował w oficjalnym oświadczeniu urząd celny kraju.

Psy skończyły właśnie trwające 16 miesięcy specjalne szkolenie w wykrywaniu narkotyków.

Pochodzą z miotu siedmiu szczeniaków, urodzonych w 2007 roku poprzez sklonowanie na uniwersytecie seulskim komórek labradora, pełniącego z powodzeniem służbę na lotnisku. Siódmy szczeniak nie ukończył nauki z powodu obrażeń, jakich doznał w bliżej nieokreslonej sytuacji.

Wszystkie psie klony noszą imię Toppy, stanowiące połączenie angielskich słów "szczenięta jutra" (tomorrow i puppy).

Urząd Celny Korei Południowej uważa, iż zastosowanie sklonowanych psich specjalistów od wykrywania narkotyków pozwoli ograniczyć koszty, związane z poszukiwaniem i szkoleniem psów, uzdolnionych w tym kierunku. Obecnie tylko średnio trzy na dziesięć psów, wyselekcjonowanych do tego zadania, kończy z powodzeniem kosztowne szkolenie."

i dodatkowo za Portalem Bio-technolog.pl

"Obecny stan wiedzy pozwala na stworzenie psa dokładnie według opisu właściciela. Może być to na przykład owczarek kaukaski o wymiarach pekińczyka. Tak przynajmniej twierdzili naukowcy na spotkaniu American Association for Advanced Sccience w lutym tego roku. Nikt jednak takich prac się nie podjął ze względów etycznych. Za to pierwsze sklonowane psy trafiły już do właścicieli.


Na krótko przed konferencją do mieszkającej w Boca Raton (Floryda) rodziny, trafił szczeniak labradora, będący genetyczną kopią zmarłego rok wcześniej protoplasty. Właściciele szczeniak już dużo wcześniej wiedzieli, że w przypadku śmierci ich poprzedniego psa, chcą mieć dokładnie jego kopię. Komórki niezbędne do wykonania klonowania pobrano i przekazano do baku 5 lat temu. W tym okresie ich właściciel był jeszcze w pełni sił. Klonowanie przeprowadziła się amerykańsko-koreańska firma BioArts International. Koszt całego procesu określono na 155 tysięcy dolarów. Chętnych do tego typu ofert jest znacznie więcej. Właściciele byli jedną z pięciu rodzin, którzy w lipcu ubiegłego roku wygrali licytację na przeprowadzenie klonowania.

Procedurę komercyjnego klonowania psów opanowali Koreańczyk i każdy dysponujący kwotą około 100 tysięcy dolarów może się zgłosić z taką propozycją. Pierwszeństwo przy obsłudze mają jednak służby państwowe. Niedawno za połowę ceny otrzymały klona psa do pracy w służbach celnych. Jego protoplasta odznaczał się znakomitymi zdolnościami w wykrywaniu narkotyków w bagażach podróżnych. Naukowcy mają nadzieję, że także jego klon będzie miał podobne zdolności. Z podobnymi nadziejami sklonowano suczkę Marinę rasy labrador retriever odznaczającą się dużymi zdolnościami „wywąchywania” u pacjentów nowotworów. Jej właścicielem jest japoński ośrodek szkoleniowy dla psów St. Sugar Cancer Sniffing Dog Training Centre w Shirahamie. Nie mógł on jednak doprowadzić do jej rozmnożenia ponieważ ma ona usunięta macicę.

Tymczasem RNL Bio oraz Uniwersytet Narodowy w Seulu ogłosiły o opracowaniu nowej metody klonowania psów wykorzystując komórki tkanki tłuszczowej. Metoda ma być dużo tańsza od poprzednich, pozwalając obniżyć koszty klonowania do 50 tysięcy dolarów. Na dowód swojego osiągnięcia pokazała dwa sklonowane szczeniaki rasy Beagle, wabią się Magic i Stem. Metoda ma być dopracowana i udostępniona komercyjnym zapotrzebowaniom w ciągu trzech lat.

Podczas pierwszego komercyjnego klonowania psa, amerykańskiego pitbulla o imieniu Booger, należącego do Bernann McKinney, komórki pobrano z skóry na uchu. Następnie ich jądra zostały przeniesione do komórek jajowych, a uzyskane zarodki umieszczono w dwóch matkach zastępczych. Doprowadziło to do urodzenia w połowie 2008 roku 5 szczeniąt. Po nieudanych próbach w Stanach Zjednoczonych sukces ten osiągnęła Koreańska firma RNL Bio. Skuteczność tej metody szacuje się poniżej 10%. Początkowa cena miała wynieść 150 tysięcy dolarów ale w wyniku korzystnego postępu prac obniżono ją do 50 tysięcy dolarów. Nowo opracowana procedura wykorzystania komórek z tkanki tłuszczowej daje 20% skuteczności stąd jej cena ma być dwukrotnie niższa.

W lutym ogłoszono także połączenia w parę dwóch sklonowanych psowatych - wilka o imieniu Minguk i wilczycy Snuwolffy. Pracami kieruje Lee Byeong-Chuna z Narodowego Uniwersytetu w Seulu. Rok wcześniej tym samym badaczom udało się doprowadzić do rozmnożenia pary psów. Prace te mają być potwierdzeniem opanowania bezpiecznego klonowania psów.

Źródło:
- bbc.com, 29.01.2009r., Firm hails dog clone breakthrough,
- dziennik.pl, 17,02.2009r., Zaprojektuj sobie psa,
- ScienceNOW Daily News, 28.05.2008r., Rover II, Going Once, Going Twice ..."

Co o tym myślicie?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • anulka69megan.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : Labrador pytania przy zakupie
     : Labradory w schronisku dla zwierząt w Krakowie
     : Labrador retriver opis rasy
     : Labrador Golden retriever zdjęcia
     : labrador krosty na pysku
     : labrador chora wątroba
     : Labradory waga wzrost
     : Labrador Retriever Fotos
     : Labrador info Oddam
     : Labrador Retriever sale
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT