Olimpiada Pekin 2008. Sergio Batista podał skład olimpijskiej reprezentacji Argentyny w piłce nożnej :

bramkarze: Óscar Ustari (Getafe CF), Sergio Romero (AZ Alkmaar)

obrońcy: Pablo Zabaleta (Espanyol), Ezequiel Garay (Real Madryt), Federico Fazio (Sevilla FC), Luciano Monzón (Boca Juniors), NicolĂĄs Burdisso (Inter)

pomocnicy: Juan RomĂĄn Riquelme (Boca Juniors), Ever Banega (Valencia CF), Javier Mascherano (Liverpool), JosĂŠ Sosa (Bayern Monachium), Fernando Gago (Real Madryt), Lautaro Acosta (Sevilla FC)

napastnicy: Lionel Messi (FC Barcelona), Angel Di MarĂ­a (Benfica), Diego Buonanotte (River Plate), Sergio AgĂźero (AtlĂŠtico Madrid), Ezequiel Lavezzi (Napoli)

Riquelme, Messi, AgĂźero, Gago WoW jeśli chodzi o indywidualności to Argentyńczycy prezentują się wspaniale ...
MŚ U-20. Piłkarska reprezentacja Argentyny zwyciężyła w tegorocznej edycji mistrzostw świata do lat 20. W wielkim finale młodzi Argentyńczycy pokonali Czechów 2:1.

Jest to szósty w historii tytuł Argentyńczyków. W drodze do tryumfu gracze z Ameryki Południowej pokonali reprezentację Polski 3:1 (1/8 finału).

Argentyna - Czechy 2:1 (0:0)

Bramki:
60' [0:1] Martin Fenin
62' [1:1] Sergio Aguero
86' [2:1] Mauro Zarate

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).

Argentyna: Sergio Romero - Gabriel Mercado, Federico Fazio, Leonardo Sigali, Emiliano Insua - Mauro Zarate, Ever Banega, Matias Sanchez, Pablo Piatti (80 min. - Lautaro Acosta) - Maximiliano Moralez, Sergio Aguero.

Czechy: Radek Petr - Ondrej Kudela, Ondrej Mazuch, Jan Simunek, Lukas Kuban - Jakub Mares (76 min. - Marcel Gecov), Lubos Kalouda, Marek Suchy, Tomas Micola - Martin Fenin, Marek Strestik (82 min. - Tomas Pekhart).

Mistrzostwa Świata U-20. MŚ U- 20: Cudowna młodzież Argentyny

Argentyna, po zwycięstwie w Toronto w finale nad Czechami 2:1 (0:0), zdobyła tytuł piłkarskiego mistrza świata drużyn do lat 20. Od początku spotkania przewagę uzyskali Argentyńczycy, ale rywale długo stawiali im zacięty opór. Piłkarze obu drużyn nie przebierali w środkach - już w pierwszej połowie hiszpański arbiter odgwizdał 29 fauli i pokazał sześć żółtych kartek.

Bramki padły w drugiej połowie. W 60. minucie Martin Fenin zdobył prowadzenie dla Czechów, ale dwie minuty później wyrównał najlepszy strzelec kanadyjskiego turnieju Sergio Aguero.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 86. minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Mauro Zarate, którą zakończyłem celnym strzałem z narożnika pola karnego i zapewnił Argentynie szósty w historii tytuł mistrza świata w tej kategorii wiekowej.

Wcześniej Argentyńczycy triumfowali w latach 1979, 1995, 1997, 2001 i 2005.

Wygrana zespołu z Ameryki Płd. może stanowić także pocieszenie dla polskich piłkarzy, którzy odpadli z turnieju w Kanadzie po porażce z Argentyną 1:3 w 1/8 finału.

Czesi przegrywając w finale stracili nie tylko mistrzowski tytuł, ale i ... możliwość bezpłatnego korzystania przez najbliższe 12 miesięcy z wyrobów jednego z rodzimych browarów.

Bramki: dla Argentyny - Sergio Aguero (62), Mauro Zarate (86); dla Czech - Martin Fenin (60).

Argentyna: Sergio Romero - Gabriel Mercado, Federico Fazio, Leonardo Sigali, Emiliano Insua - Mauro Zarate, Ever Banega, Matias Sanchez, Pablo Piatti (80-Lautaro Acosta) - Maximiliano Moralez, Sergio Aguero

Czechy: Radek Petr - Ondrej Kudela, Ondrej Mazuch, Jan Simunek, Lukas Kuban - Jakub Mares (76-Marcel Gecov), Lubos Kalouda, Marek Suchy, Tomas Micola - Martin Fenin, Marek Strestik (82-Tomas Pekhart)