laptop gaśnie przegrzanie
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
problem z zasilaczem. witam,
mam dosc spory problem. otoz jakis czas temu zauwazylem dwie rzeczy: raz ze laptop cholernie mi sie grzeje, dwa ze wtyczka z zasilacza czasem nie kontaktuje i jednoczesnie nagrzewa sie jeszcze bardziej niz sam laptop (az parzy). zabralem go wiec do serwisu, gdzie powiedzieli ze wystarczylo go przeczyscic zeby usunac przegrzewanie, wtyczka pewnie przegrzewala sie bo cieplo nie mialo gdzie uciekac, a gniazdo zasilacza przydaloby sie wymienic (nie powiedzieli czemu).
no i wszystko super, laptop sie juz tak nie nagrzewal, ale sytuacja z wtyczka nie ulegla zadnej poprawie. w dalszym ciagu strasznie sie nagrzewala (podczas doladowywania laptopa) i w dalszym ciagu trzeba bylo ja poprawiac zeby byl ciagly 'styk' (no ale to pewnie przez to ze nie wymienilem gniazda).
teraz niestety doszlo do tego, ze laptop sie praktycznie nie laduje. stan baterii mam 31%, wtyczka ladowania niby podlaczona, a lampka ladowania miga (zapala sie, gasnie, zapala, itp co ok sekunde).
czy ktos bylby uprzejmy powiedziec mi co sie zepsulo? niestety nie moge teraz oddac laptopa do serwisu, bo pilnie go potrzebuje, i to przez najblizsze tygodnie...
z gory dziekuje za wszelka pomoc.
pozdrawiam,
Grzegorz
Hp Pavillon Dv6000 - Problem
nowa płyta gł. zaświecą się tylko diody. laptop nie uruchamia sie - zaswieca sie tylko diody (na 2 sekundy i gasną) i nic , wentylator niekreci sie
co moze jeszcze byc nie tak?
napisałeś - nie kręci się!!! - nie ma takiej opcji - musi się kręcić bo tak jak już pisałem włącza się zabezpieczenie procka przed przegrzaniem i daje taki objaw, pasta też musi być między radiatorem a prockiem. Wystarczy "milimetr" przerwy i będzie taki sam efekt
poza tym spróbuj go odpalić tylko na jednym ramie - może te co masz nie dogadują się w dualu - to będziesz sprawdzał później
poza tym, jeżeli odpalałeś go bez radiatora/nie działa to może udało Ci się zjarać procka - byłeś szybszy niż zabezpieczenie ;) ( jak to teraz sprawdzić nie mając w domu innego lapka? - po kilku takich włączeniach kilkusekondowych rdzeń powinien być chociaż lekko ciepły)
stara płyta już nie żyje ? bo skąd wiesz, że to ona ?
proponuję Ci powrócić do starej a później do nowej - jak się pobawisz(bez pośpiechu) będziesz miał pewność, że o niczym nie zapomniałeś
Użytkownik Burns edytował ten post 22 marzec 2008 - 18:35 Laptop się wyłącza. Witam,
mam problem: 3 lata temu został zakupiony laptop Fujitsu Siemens Pi 1505. 2 lata temu (rok po korzystaniu z niego) złamał się monitor - laptop został zaniesiony do serwisu, a tam naprawiony. Niedawno przestały kontaktować kabelki od matrycy - jeżeli monitor był pod złym kątem nie świecił. Wczoraj wieczorem przywieźli laptopa, sprawdziłem - działał bez zarzutu, nic nie robiłem na nim, tylko brat patrzał co mam na dyskach. Dzisiaj rano włączam - windows XP (SP2) ładuje się, po tym jak skończył się ładować pasek przy włączaniu zrobił się niebieski ekran, poświecił gąszczem literek przez ułamek sekundy (literki były normalne, ale nie zdążyłem nic odczytać) i się zresetował i znowu i znowu. Postanowiłem przeinstalować windowsa. wkładam płytkę z windowsem (oryginalny, z zestawu) "dowolny przycisk spowoduje odpalenie z CD", sprawdzanie plików na płycie... Kiedy doszło do "enter - zainstaluj system, R - napraw, costam wyjdz" laptop zgasł. teraz sprawa wygląda tak, że laptop po prostu gaśnie po 30s - 300s. Nie ma możliwości przegrzania (jako w miarę normalnego efektu), bo jak rano go odpalałem to miał temperaturę pokojową i padł po minucie. proszę o pomoc!
Losowe zawieszanie się laptopa.. Witam
Problem polega na tym że laptop zawiesza się w bardzo dziwny sposób. Potrafi działać przez klika dni bez problemów, a jak się nim ruszy lub nawet przeniesie się go wyłączonego to potrafi już przy włączaniu zawieszać się. Zawiesza się w losowy sposób - nie raz jak ruszy się tylko matrycą, naciśnie klawisze z lewej części klawiatury lub czasami jest tak że nie włącza się matryca podczas włączania laptopa. Jeżeli komputer zawiesza się to dioda z Cd-romu świeci cały czas,wiatrak wyłącza się, dioda od dysku też się świeci cały czas. Jeszcze zauważyłem że nie raz pomaga to że jak się go włączy i matryca nie chce się włączyć to wystarczy nią poruszyć, po czym włączy się i dopiero w tedy przeprowadza test sprzętu( Dioda Cd-romu mruga na ekranie jest wyświetlany Bios). Laptop ma taką serię zawieszeń później jak się z niego korzysta ale się go nie przenosi to zaczyna normalnie działać i to przez parę dni bez problemów . Bez dysku i Cd-romu laptop też się zawiesza. Co do przegrzewania się to nie wiem czy jest to możliwie ponieważ laptop zawiesza się nieraz zaraz po włączeniu. Jeszcze jedno co zauważyłem to, że jak wyłącza się go po przez przycisk Power to trzeba go przytrzymać, podczas gdy dochodzi do serii zawieszeń to wystarczy ten przycisk tylko nacisnąć i wszystko gaśnie. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę przez co tak może być i ewentualnie jak to mogę sprawdzić. Laptop nigdy nie upadł. Problem GTA 4 - czarny ekran i zawias gry.. " /> ">Laptop - Nie stworzony do GTA IV GTA IV - Nie stworzone na Laptopa
Na twoim miejscu cieszyłbym się że to w ogóle się zainstalowało. No a więc tak , zacznijmy od początku.
Procesor za słaby ! Potrzebny jest co najmniej Dwurdzeniowy ! Jeżeli już są takie skutki na Medium to zrób coś takiego w ustawieniach
Tekstury : Medium Reflekse : Low Woda : Low Cienie : Medium Viev distance : 15 Detailed Distance : 7 Vehicle cośtam : 1
To oczywiście jeżeli chcesz aby gra ci się nie zacinała. Jeżeli natomiast chcesz aby gra dalej wychodziła do biosa albo blokowała laptopa to pozostań przy swoich ustawieniach.
Nie wiem jak mam traktowac tego posta. Gra chodzi bez najmnijeszych ciec na srednich idealnie tylko te zawiasy co sie same z siebie pojawiają. Nie poprzedza ich zaden spadek klatek albo cos takiego po prostu ekran gasnie , przez 40 sek jest dzwiek a potem trzeszczy i nic oprocz resetu kompytera. Dodam tylko ze inne zjadacze mocy takie jak Crysis Gothic czy chodzą swietnie bez takich problemów na masz detalach, <naprawde crysis na masz tylko antylising na x4> To sazmo tyczy sie wszystkich nowych produkcji Assasins Creed 2 Modern warfare 2. Podobny o ile nie taki sam problem występował przy Mass Effect objawiał się identycznie tylko ze zciny byly co jakiąś godzine wiec przemęczyłem. zato w Mass Effect 2 zadnego problemu nie było mimo iż grałem na full.
Co do przegrzewania byloby to o tyle dziwne ze czesto gram nawet i 5 h w multi modern warfare 2 na full przy tym korzystając czasami z opcji turbo w laptopie ktora podkręca procesor do ok 3.oo. Zadne przegrzewania nigdy sie nie zdarzyły. Jednak zeby wykluczyc każdą mozliwosc chciałbym i to sprawdzic wiec jak moge zobaczyc czy to nie wina przegrzewań?
PS. prosze o pomoc gdyz gra jest naprawde przyjemna i szkoda z niej rezygnowac nei mowiąc juz o wydanych pieniądzach. Toshiba Tecra A4 PTA40E - wyłącza się po 4 sek. od włączenia. Kolejny taki problem, opcją szukaj i google znalazłem pytania ale nie odpowiedzi. Dodam ze jestem bardzo zielony jeśli chodzi o hardware.
Problem: Laptop wyłącza sie 4 sekundy po włączeniu - ale nie zawsze. Statystycznie rzecz biorąc, problem występuje, gdy laptop nie był długo (ok. pół dnia) włączany i/lub był przenoszony. Zdarza się też, że laptop uruchamia się, ale nie startuje BIOS (matryca nie odpala) i wentylator zaczyna pracować na maksymalnych obrotach - wtedy jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie przez przytrzymanie przycisku włączania.
Opis:
Laptop został zakupiony w sklepie po-leasingowym, był mocno eksploatowany zarówno przed jak i po zakupie. Laptop ma około 2 lata - ponad rok ze mną i rok u poprzedniego właściciela. Przycisk od zasilania jest lekko uszkodzony, tj. jest wciśnięty, ale do tej pory działa bezproblemowo. Problem ma miejsce gdy laptop nie był wyłączony kilka godzin, został wyłączony poprzez hibernację lub przeszedł w stan wstrzymania (zazwyczaj potem się resetuje i... wyłącza po 4 sekundach) lub też był przeze mnie przenoszony (co zdarza się często, gdyż towarzyszy mi niemal codziennie w podróży środkami komunikacji miejskiej do miejsca pracy oraz na uczelnię) - niestety żadne z powyższych nie jest regułą. Potrafi sprawnie działać przez tydzień w różnych warunkach i bezproblemowo się uruchamiać, kiedy indziej przy każdym włączaniu są problemy.
Po włączeniu laptopa, sprawdza dysk, uruchamia się wentylator, migają diody nad klawiaturą oraz diody zasilania - dokładnie tak jak powinno być - po czym po 4 sekundach zostaje całkowicie odłączone zasilanie (gasną wszystkie diody zasilania, włącznie z diodą zasilacza i ładowania baterii, które po ok 1 sekundzie zostają znów zapalone). Laptop ma również tendencje do samoczynnego włączania się (niekoniecznie pod wpływem bodźców mechanicznych).
Czasami problem ustaje po kilku próbach uruchomienia laptopa - tj. w końcu odpala BIOS i laptop uruchamia się normalnie - czasami niestety odpala dopiero po kilku godzinach pozostawienia go w spokoju. Problem występuje niezależnie od źródła zasilania (na baterii, zasilaczu, zasilaczu bez baterii). Brutalne próby wymuszenia poprawnego działania poprzez oddziaływanie mechaniczne (zmiana położenia, wstrząsanie, pukanie w obudowę) nie przynoszą wyraźnej poprawy.
Dodatkowo - laptop resetuje się przy instalowaniu systemu Windows XP Professional - podczas fazy wykrywania i instalowania urządzeń (system udało się postawić metodą próbowania do skutku, za którymś razem po prostu się udało go zainstalować), oraz system działa tylko i wyłącznie przy wyłączonej obsłudze procesora w Menadżerze Urządzeń (procesor musi być wyłączony - inaczej system resetuje bądź zawiesza się zaraz po zalogowaniu użytkownika/załadowaniu systemu). Mimo tych zabiegów, nie zauważyłem żadnego spadku wydajności. W trybie awaryjnym działa bezproblemowo.
Poza tym problemem nie ma żadnych innych, laptop nie wiesza się nawet przy dużym obciążeniu, może działać przez klika dni bez przerwy, nie grzeje się bardziej niż wtedy gdy został zakupiony, wentylacja zawsze działa i jest poprawnie kontrolowana. Także przy przegrzaniu przy dużym obciążeniu (częściowo przysłonięte otwory wentylacyjne) godzinami stabilnie pracuje i normalnie się wyłącza.
Próba otworzenia obudowy laptopa zakończyła się nie tyle porażką ile brakiem sukcesu. Nie sądzę aby był to problem samego przycisku włączania, ale nie potrafię tego wykluczyć - zresztą nie udało mi się całkowicie otworzyć obudowy. W środku jest lekko zabrudzony, ale nie w takim stopniu by był to problem z wentylacją/grzaniem urządzenia.
Ktokolwiek wie co może być przyczyną, zna rozwiązanie bądź spotkał się z problemem - proszę o odpowiedź. Laptop dawno już nie jest na gwarancji - interesuje mnie czy opłacalna będzie naprawa tego problemu czy też kupno nowego laptopa - ten egzemplarz kosztował mnie lekko ponad tysiąc.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|