kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Jaką gazetkę ze wzorami polecacie?. To pochwal sie swoja praca.
Na razie robiłem "próbne pasy", czyli dziergałem na próbę ściągacz, ścieg ryżowy, i te takie fajne kwadraciki z oczek lewych i prawych Jak uznałem, że już doszedłem do wprawy to wszystko sprułem. Jak tylko wykonam coś na drutach (tylko sweter wydaje mi się sensowny, wszystko inne ładnie wychodzi na szydełku. Może jeszcze czapka i szalik, tak. Te rzeczy na szydełku nie wyglądają tak ładnie jak na drutach) na pewno to opublikuję
Co do starych gazet to teraz mi się przypomniało, że moja babcia była wielką pasjonatką wszelkich robótek ręcznych (to od niej dostałem zestaw chyba 30 par drutów , na których się uczę) i ma na działce mnóstwo starych gazet dotyczących szydełkowania! Tego są całe stosy.
Dziękuję za tak liczne odpowiedzi Robótki ręczne - boskie!!!. ładnych pare lat robiłam ze skóry,paski,torby,biżuterię,zanim zalały nas chińskie i inne tanie towary .kiedyś miałam cierpliwośc do drutów i szydełka,mam w piwnicy zaczęty dywan ale już go pewnie robale zeżarły.
potem kładłam kafelki na podłodze i ścianie w kuchni (na szczęście nie zarobkowo)ostatnio robię kompozycje z suszonych roślin,korzeni...to na razie tyle z robótek ręcznych.. sposób jak przestać rzygać. Hej dziewuszki kochane!!!
Prawie cosdziennie zagladam na forum, ale już dawno się nie udzielam....
Ostatnio wpadły mi w ręce pewne materiały i stwierdziłam, że musze się z wami nimi podzielić. To sposób na to jak zaprzestać wymiotować. Nie wiem czy skuteczny. Zebrałam najważniejsze i najciekawsze oraz najprawdziwsze (jak myśle) rzeczy i ładnie przepisałam że by je wam udostępnić. Może już to znacie, może jest to dla was nowością- nie wiem. Napiszcie co o tym myślicie. Koniec przynudzania - OTO ONE:
-Dla osób które wymiotują prawie codziennie lub częściej niż raz dziennie
-które wymiotują podobnych przekąskach, normalnym posiłku i po dużym jedzeniu
-dla osób, które przyzwyczaiły się wymiotować często, używając to jako sposób radzenia sobie ze stresem i zdenerwowaniem oraz też jako sposób na to aby nie utyć
Proces oduczania się może początkowo nie być łatwy, ważne jest więc aby nie wymagać od siebie zbyt wiele – zbyt dużo na raz. Prawdopodobnie obecnie znane ci są tylko dwa stany:
1. Stan przykrego przejedzenia
2. stan zupełnej pustki w żołądku
Osoby ZDROWE znają wiele stanów pośrednich – począwszy od uczucia lekkiego głodu do przyjemnego nasycenia po posiłku. Potrzebujesz powrócić do pamiętania i przeżywania tych właśnie różnych stanów. Będzie to możliwe dzięki stopniowemu opóźnianiu momentu zwracania(wymiotowania).
1. Na podstawie ostatnich dwóch tygodni zastanów się w jakim czasie po posiłku najczęściej wymiotujesz.
2. Przez najbliższy tydzień postaraj się nieznacznie wydłużyć czas pomiędzy posiłkami, a wymiotowaniem, np. o 5 min.
3. W kolejnym tygodniu wydłuż ten czas o następne pare minut i dalej o następne, tak aby czas pomiędzy posiłkiem, a zwracaniem wzrósł na stałe.
4. Pamiętaj aby nie stawiać sobie zbyt dużych wymagań lepsze małe kroczki za to regularne.
UWAGA!
Opóźnienie czasu wymiotowania prowadzi często do znacznego wzmocnienia poziomu stresu i rozdrażnienia. Możesz czuć się okropnie
-wypchana
-gruba
-pełna
a strach, że utyjesz może wzrosnąć do przekraczającego wyobrażenia poziomu.
Bardzo ważne jest abyś przez chwilę zajęła myśli czymś innym. Najlepiej znajdź swój sposób np. pójść na spacer z psem, zadzwonić do znajomego, robić robótki na drutach, szydełkować, wyszywać serwetki.
Warto rozpocząć jakakolwiek pracę ręczną jaką lubisz robić i wracać do niej w tych trudnych chwilach. Dużą satysfakcje daje widok jak wiele zdążyłaś zrobić bo jednocześnie świadczy o odciąganym czasie zwracania jaki udaje ci się uzyskać.
Są osoby, którym pomaga odmawianie różańca bądź modlitwa.
Czytanie książki, oglądanie TV to metody MAŁO skuteczne.
WAŻNE!
Nie myśl zbyt intensywnie o tym, że w najbliższej przyszłości nie zamierzasz wymiotować. Może to powodować zbyt dużą presję prowokującą złamanie postanowienia.
PAMIĘTAJ! Najważniejsze jest teraz.
Może jutro, może dzisiaj wieczorem będziesz wymiotować, ale TERAZ postaraj się zjeść i strawić normalnie. Myśl o tym, że od jutra zaczynam się zdrowo dożywiać i/lub nie wymiotować skłania do niezdrowego obżarstwa DZISIAJ.
UWAGA!!!!!!!!!
JEŻELI NA RAZIE NIE JESTEŚ W STANIE PRZESTAĆ WYMIOTOWAĆ, PAMIĘTAJ, ABY NIE MYĆ ZĘBÓW ZARAZ PO ZWRACANIU.
Jest to bardzo niekorzystne ponieważ powoduje wcieranie w żeby kwasu obecnego ustach na skutek wymiotów. Lepiej wypłukać usta tylko wodą lub roztworem dwuwęglanu (bloearbonate) albo fluorku (fluoride).
Nie przejmuj się również porażkami. Są one normalne w procesie leczenia. PAMIĘTAJ, że każda porażka-poślizg nie zdarza się ot tak sobie. Zastanów się czy:
1. jadłaś wystarczająco?
2. nie robiłaś zbyt dużych przerw między posiłkami?
3. objadanie nadal jest najszybszą i najłatwiejsza forma przyjemności jaką możesz sobie dać?
4. porażka to wynik stresu, obaw, poczucia smutku, beznadziejności, zdenerwowania?
IM DOKŁADNIEJ PRZEANALIZUJESZ PORAŻKE TYM WIĘCEJ MOŻE CIĘ ONA NAUCZYĆ.
ZŁOTE ZASADY NA KONIEC:
1. zmiany wprowadzaj stopniowo, po jednej, a nie kilka na raz.
2. jeśli coś się nie uda wróć do planu łatwiejszego
3. wynagradzaj swoje osiągnięcia, nie pomijaj nawet drobnego sukcesu gdyż musisz pamiętać że ROBISZ POSTĘPY
4. nagrodami mogą być drobiazgi- kup sobie kwiatek, pozwól sobie na chwilę relaksu, zrób sobie kąpiel z pianą i olejkami, masaż. Nigdy nie nagradzaj się jedzeniem, albo w nagrodę nie rób sobie uczty!!!!
5. nie planuj nic zbyt intensywnie. Myśl- teraz jest teraz i ten posiłek zjem normalnie.
POWODZENIA!!!!
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|