Strona główna
  łączenie się spółek kapitałowych

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

BORYSZEW [BRS]. dobrze mówicie . dzis spotkanie w celu omówienia parytetu. mysle że to ma najwiekszy wpływ na obecny kurs. gbyby nie fuzja bor dzis 100 jak nic . a tak po fuzji oj nie chce nawet mówic ale wysoko .O fuzji Impexmetalu i Boryszewa
Michał Śliwiński



Inwestorzy będą omawiać połączenie firm z zarządami obu spółek oraz BDO Polska, doradcą i audytorem. Być może poznamy pierwsze szczegóły dotyczące parytetu.


Boryszew ma niecałe 66% akcji Impexmetalu i przygotowuje się do fuzji. Być może dojdzie do niej jeszcze w tym roku. Spółka z Sochaczewa wyda akcjonariuszom warszawskiej firmy swoje papiery. Ustalenie parytetu wymiany walorów powierzono BDO Polska.

Na dzisiejszym spotkaniu w siedzibie BDO Polska (godz. 13.00) pojawią się zapewne drobni akcjonariusze Impexmetalu, którzy reprezentują niecałe 2% kapitału zakładowego. Obawiają się, że parytet może być dla nich niekorzystny. Twierdzą, że wspólnego zarządu Impexmetalu i Boryszewa nie można traktować jako dwóch stron, tylko jedną, natomiast drugą zainteresowaną stroną są właśnie oni. Dlatego chcieliby pracować nad ustaleniem parytetu. Być może polegałoby to na zatwierdzeniu drugiego biegłego (pierwszy jest wybierany na wspólny wniosek zarządu Impexmetalu i Boryszewa), który oceniłby parytet przed zatwierdzeniem fuzji przez sąd rejestrowy. Wcześniej zarząd Boryszewa uspokajał, że ustalenie parytetu będzie się odbywać na takiej zasadzie, aby zadowoleni byli akcjonariusze obu stron. Faworyzowanie inwestorów jednej czy drugiej firmy nie ma bowiem sensu. Oba podmioty bezpośrednio i pośrednio mają tego samego dominującego właściciela, którym jest Roman
źródła wzrostu lub spadku wartości przedsiębiorstwa w Polsce w latach 2007-2008. Cała działalność przedsiębiorstwa prowadzi do osiągnięcia maksymalizacji zysku.Czynnikami wpływającymi na wzrost wartość przedsiębiorstwa tzw nośnikami wartości są stopa wzrostu przychodów, rentowność operacyjna sprzedaży, efektywna stopa podatku dochodowego, stopa inwestycji w kapitale obrotowym netto, stopa inwestycji w aktywa trwałe netto, okrres przewagi konkurencyjnej, struktura i koszt kapitału.
Rok 2008 jak się okazuje jest lepszy.Mianowicie ok 10% jest mniej przedsiebiorstw bankrutujących. W 2007 roku liczba upadłości w Polsce znacznie spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym łącznie o 480 a 2006 roku wynosiła 648. Najbardziej ryzykowne branże to produkcja, wyroby spożywcze i napoje oraz maszyny i urządzenia. W 2008 roku polska gospodarka ma rozwijać się w tempie około 5% PKB a inflacja może być wyższa niż zaplanowane przez rząd 2,3%. Motorem wzrostu polskiej gospodarki pozostaje popyt krajowy, który w głównej mierze będzie zasilany nowymi inwestycjami. Ich wysoki poziom będzie możliwy przede wszystkim dzięki funduszą europejskim, które są i będą wykorzystywane do współfinansowania przedsiębiorstw. Spadek wzrostu gospodarczego w Polsce w tym roku będzie także spowodowany brakiem działań prywatyzacyjnych w obrbie państwowych przedsiębiorstw. Mamy czasy kiedy upadają firmy państwowe ,natomiast mają szanse przede wszystkim prywatne przedsiębiorstwa.
a koniec 2007 roku wartość emisji papierów dłużnych wyemitowanych przez banki, przedsiębiorstwa i jednostki samorządów terytorialnych wynosiła 42,5 mld PLN. Zwiększyła się w ciągu roku o 35%. Wzrost zainteresowań polskich przedsiębiorstw emisjami obligacji na krajowym rynku w celu dywersyfikacji źródeł finansowania. Sprzyjają takie działania rozbudowie Polskich przedsiębiorstw.
W ostatnim okresie 2007\2008 roku umocnił się polski złoty i spadają inne waluty co sprzyja Polsce pod względem wzrostu przedsiębiorstw. Natomiast polskiemu eksportowi nie sprzyja Polski złoty który się umocnił. Upadają sklepy z mięsem, hurtownie spożywcze, które zastępują hurtownie sieciowe.
Upadłości pojawiają się w spółdzielniach, spółkach akcyjnych czy cywilnych bądz działalnościach osób indywidualnych.Wydaje mi się ze w celu poprawy sytuacji przedsiebiorstw należy przyjąć jakąś strategię działania, efektywne połaczenie cech jakościowych i materialnych, oraz usprawnienie samej orgaznizacji.
Spółki z KSH i KC :). Łączenie się spółęk



Dział I
Łączenie się spółek
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 491.
§ 1. Spółki kapitałowe mogą się łączyć między sobą oraz ze spółkami osobowymi;
spółka osobowa nie może jednakże być spółką przejmującą albo spółką nowo
zawiązaną.
§ 2. Spółki osobowe mogą się łączyć między sobą tylko przez zawiązanie spółki
kapitałowej.
§ 3. Nie może się łączyć spółka w likwidacji, która rozpoczęła podział majątku, ani
spółka w upadłości.
Art. 492.
§ 1. Połączenie może być dokonane:
1) przez przeniesienie całego majątku spółki (przejmowanej) na inną spółkę
(przejmującą) za udziały lub akcje, które spółka przejmująca wydaje wspólnikom
spółki przejmowanej (łączenie się przez przejęcie),
2) przez zawiązanie spółki kapitałowej, na którą przechodzi majątek wszystkich
łączących się spółek za udziały lub akcje nowej spółki (łączenie się
przez zawiązanie nowej spółki).
Art. 529.
§ 1. Podział może być dokonany:
1) przez przeniesienie całego majątku spółki dzielonej na inne spółki za udziały
lub akcje spółki przejmującej, które obejmują wspólnicy spółki dzielonej
(podział przez przejęcie),
2) przez zawiązanie nowych spółek, na które przechodzi cały majątek spółki
dzielonej za udziały lub akcje nowych spółek (podział przez zawiązanie
nowych spółek),
3) przez przeniesienie całego majątku spółki dzielonej na istniejącą i na nowo
zawiązaną spółkę lub spółki (podział przez przejęcie i zawiązanie nowej
spółki),
4) przez przeniesienie części majątku spółki dzielonej na istniejącą spółkę lub
na spółkę nowo zawiązaną (podział przez wydzielenie).
Podział spółęk

Przekształcenia spółek

Przekształcenia spółek
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 551.
§ 1. Spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowoakcyjna,
spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna (spółka
przekształcana) może być przekształcona w inną spółkę handlową (spółkę
przekształconą).
§ 2. Spółka cywilna może być przekształcona w spółkę handlową, inną niż spółka
jawna. Przepis ten nie narusza przepisów art. 26 § 4-6.
Plan połączenia Netii z jej spółką zależną. Zarząd Netii SA (dalej „Spółka" lub „Netia") informuje, że w związku z prowadzonym procesem wewnętrznej konsolidacji spółek z grupy kapitałowej Netia („Grupa Netia") została podjęta decyzja o połączeniu w trybie art. 492 ust. 1 pkt. 1 Kodeksu spółek handlowych („ksh") Spółki z jej spółką jednoosobową (łączenie się przez przejęcie), mającą siedzibę w Warszawie i działającą pod firmą Netia Wimax SA, zwaną dalej „Spółką Przejmowaną”.

Celem wewnętrznej konsolidacji jest uproszczenie i uczynienie bardziej przejrzystą struktury kapitałowej Grupy Netia. W opinii Zarządu wpłynie to korzystnie na jej funkcjonowanie, w szczególności poprzez ograniczenie kosztów oraz zmniejszenie skali uciążliwych dla prowadzenia działalności bieżącej rozliczeń wewnątrzgrupowych.

Netia Wimax SA jest spółką prowadzącą działalność w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych.
W związku z powyższym, Zarząd Spółki oraz Zarząd Spółki Przejmowanej, podpisali w dniu 25 czerwca 2008 roku Plan Połączenia o następującej treści:

Plan Połączenia

Połączenie dotyczy spółki publicznej pod firmą Netia Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej „Netia”) oraz jej spółki jednoosobowej z siedzibą w Warszawie działającej pod firmą Netia Wimax SA (dalej „Spółka”).

Połączenie nastąpi na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych (dalej „ksh”) w związku z art. 515 § 1 ksh poprzez przeniesienie całego majątku Spółki (spółka przejmowana) na Netię (spółka przejmująca) bez podwyższenia kapitału zakładowego Netii, bez wymiany akcji oraz bez zmiany Statutu Netii.

Połączenie nastąpi bez wymiany udziałów Spółki na akcje Netii, w związku z czym w niniejszym Planie Połączenia pominięto informacje, o których mowa w art. 499 § 1 pkt 2-4 ksh jako bezprzedmiotowe.

Zarząd Spółki zwraca uwagę na fakt, że informacje dotyczące wartości majątku Spółki Przejmowanej oraz oświadczenia zawierające informacje o stanie księgowym Netii oraz Spółki Przejmowanej, o których mowa w powyższym Planie Połączenia, zostały sporządzone wyłącznie na potrzeby wewnętrznej konsolidacji Grupy Netia, nie stanowią sprawozdań finansowych Netii ani Spółki Przejmowanej.

ź/telix.pl
Uwarunkowania przy wyznaczaniu wartości przedsiębiorstwa. Wielu doświadczonych teoretyków oraz praktyków twierdzi, że wycena przedsiębiorstwa jest dziedziną z pograniczna nauki i sztuki, wymaga indywidualnego podejścia do zasad i procedur oraz nie uznaje stosowania sztywnych schematów. Samo pojęcie wartości przedsiębiorstwa jest wielowymiarowe i może się istotnie różnić w zależności od przyjętego kontekstu

Właściwa wycena wartości przedsiębiorstwa jest jednym z kluczowych problemów dla współczesnej teorii finansów. Zapotrzebowanie na efektywne wyznaczanie wartości podmiotu gospodarczego związane jest przede wszystkim z występowaniem następujących zdarzeń:
•transakcjami fuzji i przejęć (M&A),
• transakcjami kupna-sprzedaży akcji na rynku publicznym,
• transakcjami kupna-sprzedaży akcji bądź udziałów na rynku prywatnym,
• prywatyzacją przedsiębiorstw,
• wewnętrznym badaniem wartości przedsiębiorstwa jako wskaźnika pomiaru efektywności do celów związanych z zarządzaniem wartością firmy,
• dla rozstrzygania spraw sądowych związanych np. z podziałem majątku.

Wartość przedsiębiorstwa zależy od siedmiu finansowych czynników:
- wzrostu sprzedaży,
- marży zysku operacyjnego,
- dodatkowej inwestycji w majątek trwały,
- dodatkowych inwestycji w kapitał obrotowy,
- gotówkowej stopy podatkowej,
- kosztu kapitału,
- okresu wzrostu wartości.

Trzy powody dokonywania wyceny:
 ceny emisji akcji,
 ceny kupna-sprzedaży przedsiębiorstwa lub jego części oraz często związanych z nią rat sprzedaży,
 czynszu za dzierżawę mienia.

Niezbędność wyceny przedsiębiorstwa pojawia także przy okazji:
 zmiany formy prawnej działalności przedsiębiorstwa,
 wstąpienia (wystąpienia) wspólnika do (z) spółki,
 w związku z wewnętrznymi nieporozumieniami lub rozliczeniami.
łączenia się przedsiębiorstw,

W problematyce wyceny wartości przedsiębiorstwa zwraca się uwagę na wielość spełnianych przez nią funkcji. Najczęściej wyróżnia się trzy funkcje wyceny:
• doradczą (decyzyjną),
• pośredniczącą (mediacyjną),
• uzasadniającą (argumentacyjną).

Jedną z podstawowych cech wyceny przedsiębiorstw jest jej indywidualizacja. Proces wyceny przebiega w każdym przypadku w pewnym zakresie odmiennie, co głównie wynika
z wspomnianej już wielokrotnie niepowtarzalności i zróżnicowania przedsiębiorstw jako przedmiotów wyceny, ale także z konieczności uwzględnienia pewnych elementów otoczenia, w którym to przedsiębiorstwo funkcjonuje. Dlatego też wycena nie może mieć charakteru sztampowego, dokonywać się według ściśle określonych, identycznych w każdym przypadku schematów.
Cel wyceny jest czynnikiem wyznaczającym w pierwszym rzędzie zakres wyceny; decyduje czy przedmiotem wyceny jest tylko majątek przedsiębiorstwa lub jego część, czy przedsiębiorstwo jako całość.

Dla przebiegu procesu wyceny, a zwłaszcza dla doboru metod, nie jest obojętna sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa. Wyznaczają ją takie elementy, jak:
• Pozycja przedsiębiorstwa na rynku, wyznaczona przez jego udział w rynku, jakość jego produktów, posiadanie tradycji i znaku firmowego, stopień zagrożenia przez konkurencję, itp.,
• Stan majątku i kondycja finansowa, tj. wielkość, struktura, wiek i poziom nowoczesności majątku trwałego, rozmiary zadłużenia, zdolność płatnicza, kredytowa, itp.
• Zdolność do generowania nadwyżek finansowych.



  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • saga.htw.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : łączenie plików MP4 w jeden plik
     : łączenie paneli pomiędzy pomieszczeniami
     : łączenie kamieni zaprawą jaką
     : łączenie plików VOB w chaptery
     : Łączenie się z routerem z innego miejsca
     : łączenie Bebiko 1 i piersi u noworodka
     : Łączenie pionowe tabel w exelu
     : Łączenie napisów z filmem mpg
     : łączenie z Aresem ile to trwa
     : Łączenie plików za pomocą AVIRevolution
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT