kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Obsada do 375l. " />Co sądzicie o takiej obsadzie do 375l (150x50x50):
- Pseudotropheus saulosi
- Pseudotropheus socolofi
- Labeotropheus trewavasae
Jako, że to moje pierwsze pyszczaki zależy mi na obsadzie spokojnej i z miarę ładnymi samiczkami. Nie wiem czy warto coś do tego jeszcze dołożyć (np. rdzawe) czy pozostać przy tym? Ile tych ryb powinno być w takim akwarium i czy kupować wszystkie na raz, czy rozłożyć zarybianie akwarium w czasie? 120X50X50 - 300L dla poczatkujacego Malawisty. " />Witam po zarwanych nockach sleczac nad obsada malawi w moim 120x50x50 wyszlo mi cos takiego:
Saulosi 2+6
Rdzawy 1+4
No i co dalej? chcialbym jeszcze 3 gatunek ale (pomimo moich studiow) nie moge sie zdecydowac co im dobrac majac na uwadze usposobienie i zywienie.
Wybralbym Labeotropheus trewavasae 1+4 ale sa dosc podobne do Saulosi, hmm moze w tym natloku informacji o czym oczywistym zapomnialem?
prosze doswiadczone kolezanki i kolegow o pomoc. "Przenosiny" do 665l. " />Witam. Piszę na forum pierwszy raz, ale staram się (w miarę wolnego czasu) odwiedzać je jak najczęściej - od kiedy postanowiłam rozpocząć przygodę z Malawi. Teraz zakładam nowy zbiornik, ponieważ mój "stary" - mam go pół roku - już się "skurczył" - więc będą dwa:) Poprzedni to standardowe 240 l - (120x40x50), Hydor Prime 30, Atman At-202. Pływają: - Pseudotropheus saulosi coral 3+3+1 maluch, - Labidochromis caeruleus 3+2, - Iodotropheus sprengerae 3+2, - Pseudotropheus acei 3+2 (chyba...), kupione z myślą o większym akw, jak trochę podrosną:). Teraz dojrzewa 665l - (190x70x50), JBL CristalProfi e1500, Atman At-203 (narazie jeden). Założenie jest takie, że nikt nie wylatuje, bo bardzo się lubimy i nie chcę wcale zmieniać obsady. Brakuje mi 2, góra 3 gatunków i pomysłu na fajny podział na dwa akw. Chcę pozostać przy mbuna, gdyż podobają mi się najbardziej, raczej nie "mięsożernych", choć caeruleus już jest i przede wszystkim NIE chcę, żeby obecni mieszkańcy dostali baty (faworyci to rdzawe i acei - są piękne) - to tyle z założeń. Chciałabym dokupić kilka acei i rdzawych, saulosi same sobie radzą (jeden potomek się uchował i już dzielnie pływa) a z caeruleusami nie wiem co zrobić - może faktycznie ze względu na ich dietę powinny wylecieć - wtedy będzie mi ich brakowało (i żółtego). Jako dodatkowe gatunki podobają mi się (co nie znaczy że mają być): - Labeotropheus fuelleborni, - Labeotropheus trewavasae, - Pseudotropheus e. chailosi, - Pseudotropheus e. chewere, - Pseudotropheus e. spot, - Pseudotropheus e. usissya, - Melanochromis interrups, - Melanochromis johannii, - Tropheops sp. "chilumba", - Tropheops sp. "mauve", - Tropheops sp. "red fin, - ...a może jeszcze coś innego... Wybrane gatunki do najspokojniejszych nie należą, jeśli trzeba na pewno sobie odpuszczę. Bardzo podobają mi się fulleborni i elongatusy, reszta jest opcjonalna. Czytałam, że Tropheopsy to zadymiarze - są piękne, ale czy wszystkie aż takie bojowe (może chociaż chilumba?)? Jeśli tak, to niech ich nie będzie. Chciałabym, żeby było ładnie i kolorowo i w miarę (wiadomo, że się nie da:) bezpiecznie. Podział na dwa akw jest dowolny, w małym może zostać coś z obecnych, a może dać dwa lub trzy zupełnie nowe gatunki, lub pomieszać. Pozdrawiam serdecznie i czekam na dobre rady fachowców. "Przenosiny" do 665l. " />Jak zdecydowałeś się oddać Yello to ja bym zostawił w 240 rdzawe i saulosi z szansą na wielosamcowość a do Acei w dużym masz ogromne możliwości doboru choćby Metraclima msobo "magunga" Labeotropheus trewavasae M. johannii
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|