Strona główna
  LAW maszyny rolnicze

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Auto Tuning Show. " />Witka

Sa juz foty, jak chcecie to ogladajcie, podobno niezle sie dzialo 3000 autek bylo a ludzi okolo 20 - 30 tysiecy ehh duzo sie dzialo ale z tego co wiem to z roku na rok coraz wiecej burakow tam przyjezdza polecam obadanie fotek niektore auta sa w stylu..... Tuning Maszyn Rolniczych

TU LINK DO ZDJEC - http://koza.403.pl/ats28062003.htm

a tutaj zasyce jedna fote, bo nasi ty byli Wroclaw RESPECT



shark a ty sie bales wejsc na dach swojego Golfa



mam nadzieje ze sie foty zaladuja [/img]
Czym handlujemy?. " />
">Poza tym pochodzą z dwóch różnych fabryk - jednak to Mesko a druga chyba rosyjska bo ma 3 cyfrowy kod (3..)

Jeśli amunicja jest z kodem "343" to też jest z Polski.
Producentem był Wydział Produkcji Specjalnej Fabryki Maszyn Rolniczych Pilmet Wrocław / Pilczyce.
[Dolnośląskie] Newsy 2010. 12 marca 2010 godz. 18:37

Sprytny przedsiębiorca, nie pytając nikogo o zgodę, zaorał kilkadziesiąt hektarów strefy gospodarczej w Kostomłotach pod Wrocławiem i rozpoczął tam uprawę ziemi. Agencja Nieruchomości Rolnych przymknęła oko i naliczyła niewielką karę.

Nic innego nie mogliśmy zrobić - przekonuje dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji. Władze gminy Kostomłoty marzą o inwestorach. Znalazły dla nich 150 hektarów tuż przy autostradzie A 4. Do 2002 roku grunty dzierżawiła spółka rolnicza.

Interes idzie jednak kiepsko, inwestorów nie było, a ziemia stała odłogiem. W strefie na razie powstała tylko jedna fabryka. Rolnik - Jan Szwedo - postanowił więc wydzierżawić od Agencji 50 hektarów na terenie strefy przemysłowej. Odmówiono mu.

W tym rejonie ziemie są dobre a kultura rolna wysoka, ceny też - 25 tys. za hektar. Miejscowi rolnicy przeżyli prawdziwy szok, kiedy na terenie przyszłych fabryk pojawiły się maszyny rolnicze.

Ziemia należy do Agencji Nieruchomości Rolnych. Dyrektor Jamrozik opowiada rzeczy przedziwne. Gdybyśmy go wyrzucili musielibyśmy mu zapłacić, musielibyśmy ponieść nakłady, które on poniósł na uprawę - przekonuje. Mimo że nielegalnie zajął ziemię.

Same unijne dopłaty do ponad 40 hektarów ziemi wynoszą ok. 40 tys. zł rocznie. To czysty interes - przekonują nas rolnicy z Kostomłotów. Tylko na Dolnym Śląsku w ten sposób uprawia się prawie 3,5 tys. hektarów.

Albert Bystroński

TVP Wrocław

Źródło: http://ww6.tvp.pl/234,20100312964564.strona
[Wrocław] Newsy 2008. Miękinia boom-story

Data 2008-04-14
Autor: Ryszard Mulek

Podwrocławska Miękinia, będąca do niedawna typową gminą rolniczą, przeżywa boom inwestycyjny. Sprzyja temu utworzony park przemysłowy Źródła-Błonie oraz strefa aktywności gospodarczej w Krępicach

Park przemysłowy oraz strefa aktywności gospodarczej położone są zaledwie 15 kilometrów od Wrocławia, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 94. Grunty na terenie parku mają już miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Można na nich budować zakłady produkcyjne, bazy, magazyny oraz obiekty usługowe i handlowe. Z kolei w Krępiach na odrolnienie czeka 200 hektarów, na których w przyszłości również będą mogły powstać zakłady produkcyjne, usługowe i handlowe.

Będzie gaz, będzie inwestor
Na terenie 200-hektarowego parku przemysłowego Źródła-Błonie działalność prowadzi już jedenaście firm, w tym spółka Harper (produkcja oraz specjalistyczna obróbka szkła i luster do mebli), IGM of Poland (przerób i sprzedaż materiałów kamieniarskich), Odra-Trans Spedycja (transport ciężarowy i spedycja celna), Techcom (sprzęt komputerowy), Kuc (maszyny rolnicze) oraz Clinco Medical (produkcja sprzętu medycznego). Z kolei w Krępiach zainwestowały firmy: Tektura Wrocław sp. z o.o. (produkcja palet do opakowań z tektury falistej i litej), Verpa Folie sp. z o.o. (produkcja filii politylenowej) oraz wrocławskie przedsiębiorstwo Bisek, które wybudowało Wytwórnię Mas Bitumicznych.

Jan Marian Grzegorczyn, wójt Miękini: - W tym roku pozyskaliśmy kolejnych czerech inwestorów, którzy kupili już działki na terenie naszego parku i w najbliższej przyszłości zamierzają tutaj wybudować swoje zakłady. Przewidujemy, że do końca roku sprzedamy w sumie 14 działek. Zaawansowane rozmowy prowadzimy między innymi z firmą leasingową, która chce u nas otworzyć oddział oraz ze spółką Poland Alloys. Katowicka spółka planuje wybudować na terenie parku zakład branży stalowej i zatrudnić 200 osób.

Poland Alloys sp. z o.o. stawia jednak warunek. Do produkcji potrzebuje gazu, prawie 200 metrów sześciennych w ciągu godziny. Spółka w umowie o sprzedaży gruntów pod inwestycję chce więc mieć zagwarantowane, że do jej działki doprowadzony zostanie gaz. Gminie w tej sprawie trudno jest jednak dogadać się z gazownikami, chociaż w sąsiedztwie parku przebiega magistrala gazownicza. Włodarze gminy deklarują się także przekazać działkę pod budowę podstacji.

Potrzebne drogi i internet
Brak gazu to nie jedyny problem, który hamuje pozyskanie kolejnych firm. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali już w parku przemysłowym Źródła-Błonie, skarżą się, że mają ograniczone możliwości korzystania z szybkiego internetu.

- Telekomunikacja Polska, do której już kilka razy zwracaliśmy się w tej sprawie, nie jest zainteresowana inwestowaniem na naszym terenie. Na szczęście udało się nam porozumieć z Telefonią Dialog, która najprawdopodobniej wybuduje odpowiednią infrastrukturę techniczną dla firm zlokalizowanych na terenie parku przemysłowego - informuje Radosław Śliwa, skarbnik gminy Miękinia.

Na terenie parku potrzebne są również drogi. Gmina nie może jednak strać się o dotację na ich budowę. Są to bowiem drogi wewnętrzne. Miękinia buduje je więc za własne pieniądze. W ten sposób w ubiegłym roku powstał 350-metrowy odcinek drogi. Natomiast w tym roku powstanie kolejny 1500-metrowy odcinek. Koszt tej inwestycji uszczupli gminną kasę o prawie 2,5 miliona złotych. Gmina 1,5 miliona złotych wyda również na budowę nowej drogi w Krępicach oraz dołoży 1,7 miliona złotych do remontu 3,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Błonie-Miękinia.

- Dla naszej gminy, której tegoroczny budżet wynosi 30 milionów złotych, jest to duże obciążenie. Chcąc jednak ściągnąć inwestorów, musimy zapewnić im dobrą komunikację. Z czasem to zaprocentuje. Im więcej firm zainwestuje na naszym terenie, tym więcej pieniędzy wpłynie do gminnej kasy, które następnie będziemy mogli przeznaczać na remonty szkół lub budowę boisk sportowych. W lutym podpisaliśmy porozumienie z wrocławskim MPWiK, które umożliwi nam odprowadzenie ścieków do oczyszczalni na Janówku. Wcześniej musimy jednak wybudować 40 kilometrów kanalizacji ściekowej, do której w pierwszej kolejności podłączeni zostaną mieszkańcy Wilkszyna, Brzeziny, Mrozowa i Miękini - mówi Jan Marian Grzegorczyn.

Szacuje się, że koszt tej inwestycji pochłonie 35 milionów złotych. Gmina część środków na ten cel chce pozyskać z Funduszu Spójności. Znaczną kwotę będzie musiała jednak wyłożyć z własnej kasy. Wójt miękińskiej gminy jest jednak pełen optymizmu i wierzy, że nowe inwestycje rozpoczną spółki, które prowadzą już działalność w parku i mają duże działki pod rozbudowę swoich zakładów. Po zakończeniu tych inwestycji do gminnej kasy będą spływały dodatkowe pieniądze za podatki od nieruchomości, a następnie przeznaczy się je między innymi na budowę kanalizacji.

http://wroclaw.biznespolska.pl/gazeta/a ... tid=162800
[Wrocław] Newsy 2008. [MIĘKINIA]

Gmina Miękinia - przyjazna dla przedsiębiorców

Gmina Miękinia leży w środkowej części województwa dolnośląskiego, w północno-wschodniej części powiatu średzkiego, przy głównych trasach komunikacji kolejowej i samochodowej łączących Wrocław z zachodnimi rejonami Polski.
Od wschodu graniczy z Wrocławiem, od północnego wschodu z gminą Oborniki Śląskie, od północy z miastem i gminą Brzeg Dolny, od zachodu z gminą Środa Śląska, od południa z gminą Kostomłoty i od południowego wschodu z gminą Kąty Wrocławskie. Odległość od centrum Wrocławia wynosi ok. 15 km. Gmina Miękinia, a zwłaszcza jej środkowa część, posiada dogodne powiązania komunikacyjne drogowe i kolejowe z miastem Wrocław oraz gminą i miastem Środa Śląska.

Obecnie istnieje bardzo duże zainteresowanie terenami przemysłowymi w Gminie Miękinia, a szczególnie w rejonie Parku Przemysłowego Źródła - Błonie.

Powierzchnia kompleksu wynosi ok. 125 ha, z czego część jest już w posiadaniu prywatnych inwestorów. Park usytuowany jest w odległości 8 km od granic Wrocławia i 15 km od jego centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 94. Grunty na terenie parku mają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, co umożliwia szybkie przeprowadzenie procesu inwestycyjnego. Gmina wychodząc naprzeciw inwestorom obniżyła stawki podatków od nieruchomości, które są znacznie niższe od maksymalnych ustawowych.

Ponadto gmina przeprowadziła inwestycje drogowe na terenie obszarów przeznaczonych pod przemysł, co stanowi znaczne obciążenie dla budżetu, a nie ma prawnych możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych na tego typu przedsięwzięcia.

W celu zapewnienia pełnej infrastruktury na tych terenach Wójt Gminy podjął skuteczne kroki i doprowadził do zlokalizowani nowoczesnych łączy światłowodowych przez Telefonie Dialog. Należy zauważyć, iż Telekomunikacja Polska i Netia pomimo opłacalności inwestycji nie były zainteresowane.

Tereny pod inwestycje zakupiła na terenie gminy firma Alloys Polska. Katowicka spółka planuje wybudować zakład z branży stalowej i stworzyć 200 nowych miejsc pracy. Pollad Alloys stawia jednak jeden warunek. Do produkcji potrzebuje gazu, prawie 200 m3 w ciągu godziny. W tej sprawie trudno dojść do porozumienia z wrocławskimi gazownikami, chociaż w sąsiedztwie Parku przebiega magistrala gazownicza. Ze swojej strony gmina już wydzieliła z zasobu komunalnego działkę pod budowę stacji redukcyjnej. W celu gazyfikacji terenu przemysłowego Wójt podpisał porozumienie dotyczące przeprowadzenia prac przygotowawczych z innym operatorem

Na terenie parku działa już kilkadziesiąt firm. Zainwestowała tu między innymi Spółka "Harper"-(produkcja i specjalistyczna obróbka szkła i luster do mebli), IGM of Poland"(przerób i sprzedaż materiałów kamieniarskich), "ODRA-TRANS SPEDYCJA" - transport ciężarowy i spedycja celna), 'TECHCOM" (sprzęt komputerowy), "ROPA POLSKA" sp. z o.o. (maszyny rolnicze), PROMA POLSKA S.A. (produkcja maszyn i narzędzi) oraz MOTO - PRESS (naprawa i produkcja podzespołów do pojazdów mechanicznych). W bieżącym roku zostali pozyskani kolejni inwestorzy, gmina w pierwszym kwartale sprzedała kolejne jedenaście działek pod inwestycje.

Jako modelowy przykład szybkiego procesu inwestycyjnego jest firma ROPA POLSKA, która w niespełna w rok od zakupu nieruchomości uruchomiła obiekt przemysłowy. Było to możliwe dzięki konsekwentnej realizacji założeń planistyczno - logistycznych i dobrej współpracy z administracją lokalną.

Poza obszarami przemysłowymi gmina oferuje również atrakcyjne działki pod budownictwo mieszkaniowe. Władze gminy dążą do stwarzania przyjaznych warunków dla przemysłu i rozwoju budownictwa mieszkaniowego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zostały przeznaczono ciekawe tereny pod zabudowę mieszkaniową. W drugiej połowie roku gmina przeznaczy do sprzedaży działki mieszkaniowe w miejscowości Brzezina. W celu wybudowania infrastruktury wodno - ściekowej dla terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe gmina zamierza składać wniosek aplikacyjny do Funduszu Spójności. Realizując to zadanie gmina podpisała porozumienie z MPWiK dotyczące zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków oraz zleciła opracowanie studium wykonalności w tym zakresie.

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,90202,5187174.html

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewunia87.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : LAW M72 do kupienia w sklepie
     : Law Andrew Bonar
     : Law Reklama pl
     : Law in Sri Lanka
     : Law Students
     : ładowacz rolniczy
     : Ładowarki rolnicze
     : laborki z Podstawy konstrukcji maszyn
     : Łamanie hasła download
     : LAMPA EL 34 schemat
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT