kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
: Konwent Mistrzów ???. To jest to co przed chwila poczta doszlo:
(nie jestem autorem tekstu i za niescislosci nie odpowiadam )
HISTORYCZNY KONWENT
POLSKICH MISTRZÓW JUJUTSU
Z okazji 100-Lecia Jujutsu na Ziemiach Polskich, z inicjatywy Tomasza Gui, w hotelu „Panska Góra” w Jaworznie odbyl sie „Historyczny Konwent Mistrzów Jujutsu”, w ramach którego przeprowadzono:
-Kongres Liderów Organizacji Jujutsu w Polsce,
-Seminarium Jujutsu,
-Miedzynarodowa Konferencje Naukowa „100 Lat Jujutsu na Ziemiach Polskich”,
-Pokazy klasycznych japonskich sztuk walki, samoobrony i walki wrecz Guja Jiujutsu.
Honorowymi goscmi imprezy byli miedzy innymi: profesor dr hab. Henryk Cwiek z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, nestor Jujutsu sportowego w Polsce mistrz Andrzej Trepte z Warszawy, prekursor samoobrony Jujutsu na Górnym Slasku Roman Witek z Katowic, prezes Czeskiej Organizacji Samoobrony Jiujutsu Stanislav Lansky z Olomouc.
W „Kongresie Liderów Organizacji Jujutsu w Polsce” udzial wzieli:
-Wojciech Cynarski (prezes Stowarzyszenia Idokan Polska z siedziba w Rzeszowie),
-Roman Grzegorz (prezes Miedzynarodowej Federacji Modern Ju-Jitsu z siedziba w Glogowie, podczas Kongresu reprezentujacy równiez Polska Akademie Ju-Jitsu z siedziba w Zielonej Górze),
-Tomasz Guja (prezes Polskiej Organizacji Jiujutsu, reprezentujacy równiez Centrum Kobudo Kenkyukai z siedziba w Opolu),
-Zenon Liszkiewicz (prezes Polskiego Stowarzyszenia Okuyama Ryu i Hakko Ryu Ju-Jutsu z siedziba w Krakowie),
-Roman Witek (honorowy prezes Polskiego Zwiazku Ju-Jitsu)
-Jan Slopecki (prezes Centralnego Okregowego Zwiazku Ju-Jistu z siedziba w Warszawie)
Liderzy poszczególnych organizacji przedstawili wlasny dorobek na polu propagowania sztuki i sportu walki Jujutsu w Polsce oraz poza granicami kraju. Zaprezentowano równiez historie, cele statutowe zwiazków, stowarzyszen i federacji oraz osiagniecia ich reprezentantów na arenie miedzynarodowej.
Roman Witek odpowiadajac na pytania uczestników Kongresu staral sie wskazac podloze i wyjasnic przyczyny funkcjonowania wiekszosci osrodków Jujutsu poza strukturami Polskiego Zwiazku Ju-Jitsu, któremu przewodzil przez kilka lat. Wraz z Janem Slopeckim, który przez pewien czas kierowal dzialalnoscia Komisji Dan PZ Ju-Jitsu wyjasniono kwestie przyznawania stopni mistrzowskich dzialaczom i szkoleniowcom Zwiazku. Sprawa przyznawania stopni Dan przez Polski Zwiazek Ju-Jitsu osobom nie posiadajacym odpowiednich kwalifikacji byla przedmiotem dyskusji liderów organizacji Jujutsu w Polsce.
Na prosbe Tomasza Gui niektórzy uczestnicy Kongresu przedstawili historie rozwoju samoobrony w poszczególnych miejscowosciach. Mariusz Ossowski ze Stowarzyszenia Ju-Jitsu Kobudo z siedziba w Lubsku wraz dyrektorem Wydzialu Samoobrony Polskiej Organizacji Jiujutsu – mistrzem Pawlem Kraszewskim (6. Dan POJ) przekazali szereg cennych informacji na temat poczatków samoobrony w Glogowie, która rozwijala sie w tym miescie od 1979 roku. W latach 80-tych, juz pod nazwa ju-jitsu, glogowska szkola samoobrony transmitowana zostala do wielu innych miejscowosci polozonych w zachodniej czesci kraju.
Poczatki i rozwój Jujutsu w Katowicach, Lodzi, Warszawie, Piastowie oraz Skarzysku Kamiennej przedstawili kolejno: Roman Witek (Polski Zwiazek Ju-Jitsu), Maciej Lisowski (Polska Federacja Ju-Jitsu), Jan Slopecki, Krzysztof Dawidowicz i Stanislaw Makuch.
Zajecia praktyczne na macie, które odbyly sie w ramach „Seminarium Jujutsu”, prowadzili: Wojciech Cynarski ze Strzyzowa (Idokan Jujutsu Yoshin ryu, SIP), Jan Slopecki z Warszawy (samoobrona Jujutsu, COZJJ), Marcin Walendowicz z Glogowa (Modern Ju-Jitsu MFMJJ), Zenon Liszkiewicz z Krakowa (Hakko ryu Jujutsu PSOHJJ), Mariusz Ossowski z Lubska (Modern Ju-Jitsu SJJK), Pawel Kraszewski z Glogowa (samoobrona Jiujutsu POJ) i Tomasz Guja z Jaworzna (Guja Jiujutsu POJ). Mistrzowie przedstawili rózne odmiany Jujutsu, dzieki czemu uczestnicy Konwentu mieli okazje przesledzic wspólczesne tendencje rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju. Zaprezentowano równiez film na temat Hakko ryu Jujutsu.
Po zajeciach szkoleniowych odbyla sie konferencja naukowa „100 lat Jujutsu w Polsce”, która poprowadzil dr Wojciech Cynarski. Tematy referatów:
1. Struktura treningu sportowego jujutsu (dr Tadeusz Ambrozy)
2. Westernizacja dalekowschodnich sztuki walki czy easternizacja zachodniej kultury fizycznej na przykladzie jujutsu (dr Wojciech Cynarski)
3. Zarys historii jujutsu w Polsce (Eryk Murlowski)
4. Nowy podzial wspólczesnych sportów walki (mgr Tomasz Guja)
5. Ocena dzialan technicznych zawodników jujutsu na podstawie Mistrzostw Polski Polskiej Organizacji Jiujutsu w 2001 roku (mgr Jaroslaw Gdak, mgr Jan Slopecki)
6. Historia samoobrony w Republice Czeskiej (mgr Stanislav Lansky)
7. Wychowawczy aspekt tradycyjnej japonskiej formy przekazu i oceny w sztukach walki – Menkyo (mgr Zenon Liszkiewicz)
8. Wspólzaleznosc poziomu zdolnosci zachowania równowagi ciala z efektywnoscia rozstrzygania walk turniejowych jujutsu i poziomem mistrzostwa sportowego (mgr Artur Tykwinski).
9. Motywy podejmowania treningu Jiujutsu przez dzieci i mlodziez gimnazjalna (mgr Tomasz Guja).
Ta pierwsza w historii miasta Jaworzno konferencja naukowa zostala wysoko oceniona przez profesora Henryka Cwieka z katowickiej AWF, który bazujac na materiale zawartym w wygloszonych referatach zobowiazal sie zredagowac zeszyty metodyczno-naukowe.
Póznym wieczorem odbyly sie pokazy klasycznych japonskich sztuk wojennych – Kenjutsu (szermierka) i Yawara/Jujutsu, w których wystapili: Mariusz Blaszkiewicz z Nowego Brzeska oraz Zenon Liszkiewicz z Krakowa. Z kolei reprezentanci „Guja Jiujutsu Team” z Jaworzna przedstawili techniki samoobrony i walki wrecz Jiujutsu. Ostatnim punktem pokazów byl wystep Tomasza Gui. Utytulowany zawodnik i twórca nowoczesnego systemu walki wrecz zademonstrowal obrony przed uderzeniem piescia, kopnieciem oraz atakiem nozem. Na koniec jaworznianin ulozony zostal na ostrych szklach z potluczonych butelek i przykryty betonowa plyta, która nastepnie rozbito przy uzyciu ciezkiego mlota. Tegoroczny mistrz swiata w sportowym jujutsu wyszedl bez szwanku.
Prestizowa impreza byla równiez okazja do wreczenia mistrzowskich certyfikatów. Swiadectwo potwierdzajace uzyskanie stopnia 1. Dan Polskiej Organizacji Jiujutsu otrzymal Lukasz Proksa z Jaworzna – trzykrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Swiata w 2003 roku. 3. Dan otrzymal Stanislav Lansky z Olomouckiej Skoly Sebeobrany Jiujutsu.
Zorganizowana w Jaworznie impreza zostala wysoko oceniona przez jej uczestników, którzy wyszli z idea jej kontynuowania w nastepnych latach pod szyldem Unii Organizacji Jujutsu w Polsce. Spotkaniu w Jaworznie towarzyszyla przyjacielska atmosfera. Niewatpliwie ten historyczny konwent przyczynil sie do integracji srodowiska propagujacego rózne odmiany Jujutsu. KONCERT FINAŁOWY KONKURSU MUTESTUDIO - Dąbrowa Górnicza. Czwartek, 17 września 2009
Godzina: 17.00
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
Sala Teatralna
Wstęp bezpłatny.
17 września odbędzie się Finał konkursu muzycznego jaki był organizowany przez Muteustudio na terenie ślaska. Finał ten ma miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Na dużej scenie wystąpi 10 finalistów z których zostanie wybranych dwóch najlepszych, nagrodą jest darmowa nagrywka utworu w naszym studio. Wstęp na imprezę jest darmowy i ma na celu promowanie nieznanych zepołów."
Poniżej lista finalistów konkursu, którzy zaprezentują swoje utwory podczas finałowego konkursu:
PRETXTRAP
Skład powstał 2001 roku w składzie który istnieje do dzisiaj, a w który wchodzą Zieliusz oraz Astiko. Na koncie mają 5 płyt nagranych w podziemiu, ponad setkę koncertów na śląsku i kilka featuringów. Styl Pretxtu to połączenie hardkorowego lekko ulicznego flow Astika ze spokojnymi i pełnymi przemyśleń nawijkami Ziela. A wszystko to na mocnych, melodycznych beatach.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DEGIE
DEGIE to projekt pod batutą dąbrowskiego producenta o pseudonimie Szu, który odpowiedzialny jest za producencką stronę całego przedsięwzięcia, a zarazem udziela się jako emce. Raperzy, którzy uczestniczą w tym całym zamieszaniu to: JANOJANO, ANGIE, EMCEEKA, wspomniany wcześniej Niewidzialna Ręka SZU oraz LUKSON. DEGIE to połączenie wielu styli, wielu flow i wielu toków myślenia, jeżli macie ochotę przekonać się jak na Was może wpłynąć ta mikstura zapraszamy do posłuchania numeru "ANTIDOTUM" w którym gościnnie wziął udział JuniorAztek.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
De Trebles
Zespół porusza się w nurcie muzyki De Trebles! Pod tą nazwą kryje się energiczna i autorska mieszanka funky z elementami takich gatunków jak jazz, soul, pop. De Trebles tworzą młodzi, pełni energii i wykształceni muzycy - studenci uczelni artystycznych z Katowic, Krakowa i Cieszyna. Pomimo krótkiej historii (De Trebles istnieje od 2007 roku), muzycy mają na swoim koncie wiele koncertów i projektów muzycznych.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DubSerum
DubSerum to trójka młodych artystów spełniających się wypełniając wolny czas poprzez nagrywanie muzyki. Grupa powstała w drugiej połowie 2008 roku. Po wielu przygodach i dołączeniu się do niej Ubka obrała odpowiedni kurs pod nazwa DubSerum. LNS, Lansky, RASTON i Ubek mimo kłopotów związanych z obowiązkami i częściowego braku czasu udało nam się zagrać już kilkanaście imprez za każdym razem zbierając gruby aplauz i propsy od naszej sceny z podziemia. Tworząc Label MUZAJAKTLEN udało nam się zebrać ekipę i czekając na propozycje koncertów nagrywamy płytę która będzie naszym debiutem.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MBQ
Zespół MBQ powstał jesienią 2008 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków ze Śląska. Łączy takie gatunki muzyczne jak jazz, soul i funk. Założycielką zespołu jest Małgorzata Bigaj, która pisze teksty i tworzy linie melodyczne do wszystkich utworów. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Mateusz Fersztorowski to klawiszowiec i aranżer, Zbyszek Zobek basista i zarówno najstarszy członek zespołu. Perkusistą zespołu jest Tomasz Machański.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cover Brass Band
Zespół Cover Brass Band tworzą młodzi ludzie z różnych miast Polski, działając przy tym projekcie na terenie Bielska - Białej blisko trzy lata. W skład bandu wchodzą kształceni instrumentaliści, a także pasjonaci muzyki. Zespół ma do zaoferowania dynamiczną i zgraną sekcję dętą, której rola na polu muzyki rozrywkowej jest nieoceniona. Cover Brass Band proponuje znaną i lubianą muzykę takich gwiazd jak Incognito, Michael Jackson czy Jamiroquai w nowych, niebanalnych aranżacjach. W repertuarze zespołu są również autorskie utwory, do których należy prezentowana "Taka Gra".
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomau
Pomau to górnośląski awangardowy projekt muzyczny. Swój żywot zespół zaczął w 2007 roku jako klasyczna ekipa hip-hopowa, przygotowująca płytę na bitach jednego z lepszych producentów w kraju Stony. Na początku 2009 roku ekipa rozszerzyła się o zespół utalentowanych muzyków, w wyniku czego Pomau wykracza poza tradycyjnie rozumiany hip-hop, a z mozaiki styli, wśród których doszukać można się zarówno funku, jazzu jak i progresywnego rocka, kipi niepowtarzalna, pozytywna energia.
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Razzmatazz
Razzmatazz to czteroosobowy skład muzyków z Bielska - Białej, hołdujących skrajnie odmiennym gatunkom muzycznym, czego efektem są nietuzinkowe teksty, oryginalne, energiczne kompozycje i psychodeliczne zabiegi przestrzenne. Skład zespołu formował się w bólach od zimy 2007 roku. Wartą odnotowania jest niewątpliwie różnorodność fascynacji muzycznych poszczególnych członków kapeli, co przekłada się w znacznej mierze na brzmienie - od hip hopu przez elektronikę, psychodeliczne, basowe dźwięki, skomplikowane partie perkusyjne, po sięgające Metallicy i Iron Maiden heavy trashowe riffy
--------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sarcast
Sarcast reprezentuje bardzo rzadką w Polsce gałąź muzyczną. Ich muzyka to hip-hop oparty na brzmieniu żywych instrumentów. Ich inspiracje pochodzą z wielu gatunków muzycznych. Lubią bawić się muzykę i nie ograniczają się do jednego nurtu. W ich utworach można usłyszeć jazz, funk, soul, r'n'b, a nawet rock. Pomimo tej gatunkowej różnorodności tak naprawdę w ich muzyce wszystko łączy się w całość, tworząc charakterystyczne brzmienie Sarcast.
Zapraszam
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|