Strona główna
  łamanie haseł skrzynki pocztowej

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Cain and l0phcrack. Tak, złamać można wiele kodów, ale należy takie łamanie zapisać w spadku swoim prawnukom
Na wyciąganie hasła administratora z Windowsa NT/2000/XP są inne szybsze metody, wymagają jedynie trochę przebiegłości i naiwności administratora tego systemu.
Choć by trojan z keyloggerem i wyskakujący komunikat na panelu użytkownika, że ta opcja wymaga praw administratora , w okienko wpisuje hasło a trojan wysyła logi na skrzynkę pocztową, keylogger w systemie z ukrytym plikiem logów, po wejściu do systemu w jakikolwiek sposób można mieć hasło. Na obecnym poziomie łamanie 128 bitowych kodów może trwać od kilku miesięcy do kilku tysięcy lat. A są logowania (coraz częściej stosowane) gdzie zwykłe łamanie haseł jest prawie nie możliwe, bo musi być w jakiś sposób autoryzowane- taki aby automat nie mógł wpisywać haseł (na dodatek coraz skuteczniejsze).
Kłopot ze skrzynką pocztową.. Problem polega na tym, że mój sąsiad i jednocześnie były kumpel (od dziś były) włamał mi sie na konto. Jakimś cudem cwel wynalazł na kompie archiwóm z hasłem. Oczywiście archiwóm było zabezpieczone. Jak wyszedłem na chwile z pokoju to pewnie wysłał sobie na meila i w domu użył jakiegoś programiku do łamania haseł w archiwach. Wszedł na konto. Zmienił hasło i teraz nie moge sie dostać do skrzynki. Napisałem już do BOK na interi, ale jak narazie nie odpisują. Próbowałem też wyciągnąć hasło od kumpla który przy tym był ale on już nie pamieta tego hasła. Mówił, że to jest coś po hiszpańsku. Pomóżcie. Co moge jeszcze zrobić
Dodatek specjalny>OFF TOP<. Księga Wielkich


Jak wiadomo nasza kraina posiada wielu obywateli, mniej lub bardziej zaangażowanych w jej życie ale jednak. Ciągle coś się w niej dzieje i dochodzi do różnych ciekawych zdarzeń, które niestety niektórzy z nas omijają, bo wiadomo, że na sen także należy znaleźć czas. Tak więc postanowiliśmy zarzucić Wam tu kilka ostatnich ciekawostek z krainy,które dotyczą konkretnych ludzi. Sądzę, że obecność tych osób należy uczcić minutą ciszy, bądź docenić poprzez umieszczenie w naszym artykule

-Zapewne wzruszy Was wielki powrót Xarra i jego wielkoduszność Nasz "Wielki" Xarr oprócz wyczyszczenia nam skrzynek pocztowych, co nawiasem mówiąc jest strasznie irytujące, dokonał także kilku poprawek. Nareszcie działają klanowe tagi, komentarze przy wieściach, a także poleceni.

-Nasz "Wielmożny" zajął się także multikontami co łatwo zauważyć po ilosci multikontowców siedzących w lochach Rekordy wszelkie jednak pobija niejaka Alathea której liczba multikont wyniosła, bagatela, 22 naprawdę gratulujemy "sprytu". Swoją drogą podziwiam władzę, jakim cudem oni wpadli na jej trop ? Alathea zostaje wpisana do naszej księgi jako "światły umysł" i bedzie zasiadała w loży "głupota nie boli"

-Wielki szacun należy się także Dżimiemu Bastetowi. Jeden z niewielu odchodzących i nie umiejących odejść. Miesiąc temu żegnał się z wszystkimi zarówno w swoim profilu jak i podpisie. Jednak jak zauważacie nadal jest wśród Nas i psuje krew kolejnym ludziom. Koło niego możnaby wymienić jeszcze kilka osób które odeszły aczkolwiek wróciły jako inna postac, ale nikt nie odszedł tak spektakularnie jak Dżimi, wracajac po dwóch dniach i to nawet nie zmieniając postaci Wpisujemy cię Dżimi do naszej księgo pozytywnie popierniczonych i prosimy : nie pozywaj nas do sądu

-Ciekawą osobowością jest także słodka Amelia. Wiele można usłyszeć o dennych, nieklimatycznych profilach i ich twórcach, wiele także słyszy się o profilach tak zwanych "kucykach", czyli maksymalnie przesłodzonych, lub o braku jakiegokolwiek profilu, ale ta Pani łamie wszelkie stereotypy...W stu procentach Ashanti, jej śliczne zdjątka, śliczny domek, śliczne autko ah ah... Autko w średniowieczu... Kto to widział ??? Na forum już istnieje temat o profilach także zajrzyjcie proszę na niego i dopiero wtedy twórzcie profil... A Amelia także dostanie wpis do naszej księgi. Będzie w niej figurować jako: sweet barbie girl a w prezencie otrzymuje toster na baterie firmy herbapol.

-a na sam koniec chciałabym przyznać nagrodę "żart miesiąca" Quinlanowi Vos za hasło "klnięcie to oznaka męskości, a ponieważ jestem facetem to klnę" hahahaha gratuluję Quinlan naprawdę mnie rozbawiłeś dostajesz od naszej gazety półroczną prenumeratę za darmo XD maszynkę do golenia dla twego meskiego zarostu, oraz gumową kaczuszkę do kąpieli, gdybyś jednak wolał pozostać dzieckiem

PS: Gdybym przegapiła kilku ciekawych Krejzoli to proszę o kontakt na moją pocztę furlandzką a zapewne zamieszczę co nieco o nich w kolejnym numerze

Pozdrawiam
(R.P)
Sztuka ustalania bezpiecznego hasła. Wydaje się, że ustalenie hasła, które skutecznie zabezpieczy nasze internetowe konto bankowe czy profil na Facebooku, nie jest skomplikowane, a zasady jego tworzenia znają niemal wszyscy. Ale to tylko pozory, bo jak dowiodło już kilka badań, większość internautów korzysta z najprostszych haseł, takich jak „1234”, „hasło” czy „qwerty”. Specjaliści z firmy ESET przygotowali kilka porad, jak utrudnić internetowym włamywaczom życie, tworząc silne i - co równie ważne - łatwe do zapamiętania hasło.

Wśród najpopularniejszych błędów popełnianych podczas ustalania haseł ESET wymienia m.in. wykorzystywanie własnego imienia, nazwy stosowanego systemu operacyjnego, numeru telefonu komórkowego, numeru rejestracyjnego samochodu, nazwy hobby czy wreszcie powtórzenie frazy widocznej w tekście na stronie podczas logowania np. „witamywbanku”.

Błędem podczas konstruowania hasła jest również korzystanie wyłącznie z małych lub dużych liter czy cyfr, szczególnie wtedy, gdy łączna liczba znaków nie przekracza siedmiu. Nie należy także tworzyć haseł bardzo skomplikowanych, które z racji ogromnego poziomu abstrakcji są po prostu trudne do zapamiętania, przez co zmuszają użytkownika do zapisania ich na kartce.

123456 - najpopularniejsze hasło w Hotmail?

David Harley, członek Działu Badawczego oraz dyrektor Działu Wywiadu Zagrożeń firmy ESET, określił 9 zasad, które pozwalają stworzyć bezpieczne i łatwe do zapamiętania hasła.

1. Łącz i przeplataj znaki dwóch słów, stosując przy tym duże i małe litery, np. czerwony garnek = CeZwRnOyGraEnK

2. Przeplataj litery dowolnego wyrazu z cyframi, np. flash 9708 = f9L7a0s8H

3. Łącz ze sobą dwa słowa, używając jako łącznika dowolnego symbolu, np. CzeRwoNy^GarNek

4. Wpleć w hasło znaki specjalne (!@#$%)

5. Twórz hasło z błędną pisownią (bądź przy tym konsekwentny), np. mózg = MuSk

6. Stosuj duże litery w niekonwencjonalnych miejscach, np. waRszAwa

7. Twórz hasło jako zlepek pierwszych liter wyrazów tworzących dłuższą frazę, np. MtRdM (mamy tego roku deszczowy maj)

8. Zastępuj litery cyframi: E=3, A=4, T=7, np. K4$74 (kasta)

9. Nie wykorzystuj tego samego hasła do zabezpieczania kilku serwisów lub komputerów.

Im więcej z wymienionych powyżej zasad internauta zastosuje podczas tworzenia bezpiecznego hasła, tym będzie ono trudniejsze do odgadnięcia przez niepowołane osoby lub specjalne aplikacje przeznaczone do łamania zabezpieczeń. Warto również pamiętać, że silne hasło powinno składać się z co najmniej 8 liter, zawierać duże i małe litery oraz znaki specjalne.

Randy Abrams, odpowiedzialny za edukację techniczną pracowników firmy ESET, wcześniej wieloletni pracownik Microsoftu, radzi użytkownikom bezpłatnych serwisów pocztowych, gdzie możliwe jest zresetowanie hasła poprzez wpisanie ustalonej wcześniej frazy, aby... kłamali. Zwykle fraza ta jest odpowiedzią na z góry ustalone pytanie, np. jakie jest panieńskie nazwisko twojej mamy, do jakiej szkoły chodzisz, jak wabi się twój pies itd.

Wiele serwisów i jedno hasło? Błąd!

Dlaczego Randy Abrams radzi, aby kłamać? Dlatego, że większość odpowiedzi na tego typu pytania można bez trudu znaleźć, korzystając z takich serwisów, jak Nasza Klasa, Facebook czy MySpace itd. Ofiarą ataku, polegającego na przejęciu skrzynki pocztowej przez zresetowanie hasła padła m.in. była gubernator stanu Alaska - Sarah Palin. Cyberprzestępca zresetował jej hasło tylko dlatego, że odpowiedź na zadane przez serwis pytanie była publicznie znana.

Pytania zabezpieczające nie zabezpieczają

Jedyną trudnością przy stosowaniu metody Abramsa może być zapamiętanie błędnej odpowiedzi. Ekspert radzi zapominalskim, aby zastępowali np. nazwisko rodowe matki nazwiskiem ulubionego bohatera filmowego itp. Można również stosować prawdziwe nazwisko panieńskie matki, ale w odpowiedzi na pytanie, jak wabi się twój pies i odwrotnie.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alpsbierun.opx.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : Łamanie Gadu Gadu
     : łamacz haseł w Gadu Gadu
     : łamanie hasła gg przez odległość
     : łamanie praw człowieka pdf
     : łamania praw człowieka w Polsce
     : Łamanie swojego hasła na gg
     : Łamaniec języka Wyrewolwerowany rewolwerowiec na
     : łamanie simlocka w Nokii 6070
     : łamanie hasła na poczte interia
     : Łamanie hasła administratora 98
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT