Strona główna
  łamanie haseł poczty onet

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

brute-force do lamania hasel w necie ???. cytat:Jest to b. czasochlonne przy dlugim hasle. Czasami jednak jest to jedyna skuteczna metoda na wyciagniecie hasla. np: przyjmujac ze haslo ma dlugosc 3 znakow i ze zostaly uzyte tylko wielkie litery alfabetu lacinskiego bez znakow specjalnych istnieje 17 576 mozliwych kombinacji do zastosowania.
Przy obecnych szybkosciach procesorow jest to bardzo latwe do zlamania. Ale jezeli np: wiemy ze haslo ma 10 liter (przy tych samych zalozeniach co wyzej) to sprawa sie komplikuje. Czas potrzebny na sprawdzenie 141 167 095 653 376 mozliwych kombinacji hasla zajmie na maszynie z prockiem 333MHz na pokladzie ponad 1 rok..

to co ty tutaj opisujesz, to łamanie haseł zabezpieczających np. pliki na twoim wlasnym kompie. I to wszystko ja wiem, ale jest to zupelnie nie na temat.

Mi chodzi o lamanie hasel w necie. I pytam sie czy to jest mozliwe.

Jak sobie technicznie, konkretnie, wyobrazasz lamanie metoda silowa hasla np. do poczty w onecie, lub przelamanie .htaccess ???

brute-force do lamania hasel w necie ???. cytat:peen napisał:
to co ty tutaj opisujesz, to łamanie haseł zabezpieczających np. pliki na twoim wlasnym kompie. I to wszystko ja wiem, ale jest to zupelnie nie na temat.

Mi chodzi o lamanie hasel w necie. I pytam sie czy to jest mozliwe.

Jak sobie technicznie, konkretnie, wyobrazasz lamanie metoda silowa hasla np. do poczty w onecie, lub przelamanie .htaccess ???




E a co to za roznica....? na swoim kompie jak chce zlamac haslo do poczty to daje 127.0.0.1 a jak remote exploit 212.x.x.x

--

######WICIU######
###LRU:#260447###
##Slackware Linux##

Lamanie Hasel. hej mam pytanko
mianowicie czy sa takie programy tzn napewno sa;p do lamania hasel na poczte?? jesli tak to jakie byscie polecali i jak ich uzywac?? mialam kiedys poczte na ktorej mialam kilka waznych maili i jakis czas temu ktos zmienil mi haslo na ta poczte i nie moge sie na nia dostac:(( a bardzo mi na tym zalezy... poczta byla na onecie...
prosze o szybkie odpowieedzi
pozdrawiam

Lamanie Hasel.
hej mam pytanko
mianowicie czy sa takie programy tzn napewno sa;p do lamania hasel na poczte?? jesli tak to jakie byscie polecali i jak ich uzywac?? mialam kiedys poczte na ktorej mialam kilka waznych maili i jakis czas temu ktos zmienil mi haslo na ta poczte i nie moge sie na nia dostac:(( a bardzo mi na tym zalezy... poczta byla na onecie...
prosze o szybkie odpowieedzi
pozdrawiam


przypomnij hasło, poza tym na Twoim miejscu inaczej sprezcyzowalbym zapytanie

ps. haslo sie samo nie zmienia ;)

pozdro

ŁAMANIE HASŁA NA gg. bardzo potrzebny mi program do łamania haseł bo kurde ciągle do mnie jakaś lama pisze i robi nowe konta i blokowanie nic niedaje !! mój email : kbartek007@poczta.onet.pl
Ja mam program do łamania HASEŁ do gg. wyslij mi program do lamania hasel gg please
jkkrk@poczta.onet.pl
z
gory THX !!
Jedno hasło dla wszystkich usług? Błąd!. Jedno hasło dla wszystkich usług? Błąd!

Jednego hasła do wszystkich usług używa aż jedna trzecia użytkowników komputerów, wynika z badań Sophos. To bardzo niebezpieczna praktyka - gdy przestępca zdobędzie login i hasło do jednej z usług, może zalogować się wszędzie.

Coraz liczniejsze ataki, podczas których włamywacze obchodzą zabezpieczone hasłem konta poczty elektronicznej czy strony serwisów społecznościowych, niejednokrotnie są efektem stosowania tego samego hasła do wielu kont. Specjaliści od bezpieczeństwa starają się zwrócić uwagę na ten problem i zalecają użytkownikom komputerów nie tylko stosowanie silnych haseł, ale także upewnienie się, że są one unikalne i niepowtarzalne dla każdego konta. Ułatwi to ochronę tożsamości - zapewniają.

Tymczasem z ankiety przeprowadzonej przez firmę Sophos wynika, że jedynie 19% badanych właściwie zabezpiecza swoje dane, stosując unikalne hasła dla każdej z usług, z których korzysta. Wielu użytkowników komputerów często nie dostrzega konieczności stosowania takich praktyk. Kiedy to samo pytanie zadano trzy lata temu, 41% przyznało się, że posiada jedno hasło do wszystkich serwisów, zaś 14% stosowało różne hasła.

http://bezpieczenstwo.onet.pl/_i/art/BIG_computersecurity.jpg

"Używając jednego hasła do serwisów Facebook, Amazon i konta bankowego, użytkownicy mogą stać się łatwym celem np. dla crackera. Jak tylko jedno hasło zostanie złamane, będzie kwestią czasu zajęcie wszystkich kont i wykradnięcie informacji w celu uzyskania korzyści majątkowej" - ostrzega Graham Cluley, starszy konsultant w Sophos.

Eksperci od bezpieczeństwa komputerowego radzą ponadto wszystkim użytkownikom komputerów upewnić się, że nie używają oni jako haseł, wyrazów słownikowych. Porada wynika stąd, iż jedną z technik łamania haseł jest atak słownikowy, polegający na sprawdzeniu wszystkich możliwych wyrazów z listy słów, aż do znalezienia pasującego. Nie powinno się także stosować haseł przewidywalnych i standardowych jak admin czy 1234, ponieważ te zostaną sprawdzone na samym początku przeprowadzania ataku.

Przykładowo robak Conficker posługuje się listą 200 popularnych haseł do zdobycia dostępu do komputerów podłączonych do sieci. Znaczy to tyle, że jeśli komputer jednego z pracowników w sieci jest zainfekowany, cała sieć w firmie może być narażona na atak.

Jak wybrać trudne do złamania hasło?

Jednym ze sposobów stworzenia silnego hasła jest wybranie pewnego zdania i utworzenie hasła składającego się z pierwszych liter wyrazów w tym zdaniu. Następnie, by tak utworzone hasło wzmocnić, należy wykorzystać w nim małe i wielkie litery, wprowadzić cyfry oraz znaki niestandardowe (jeśli pozwala na to system logowania), np. takie jak !%*#$()&~.

źródło: Dziennik Internautów
źródło: bezpieczenstwo.onet.pl

Jak wybrać bezpieczne hasło. Jak wybrać bezpieczne hasło

Imię żony ani fraza "123456" nie są dobrymi hasłami. Dowiedz się jak cyberprzestępcy łamią hasła i jak wybrać takie, które będzie bezpieczne i łatwe do zapamiętania.

Autor: Marcin Kosedowski

Hasła powinny być wybierane z rozsądkiem, gdyż chronią dostęp do większości usług, danych i miejsc. Podstawową regułą jest zachowanie ich w tajemnicy, ale jeśli hasło jest zbyt skomplikowane może okazać się to za trudne.

Trudne, ale nie za bardzo

Drugą ważną zasadą jest częsta zmiana haseł, zwłaszcza tych kluczowych dla działania firmy, do banku itp. Zaleca się ich wymianę co kilka tygodni w zależności od tego jak ważna jest chroniona usługa lub dane. 2 – 3 miesiące to odpowiedni okres dla mniej istotnych kont. Dla tych najważniejszych okres ważności liczy się w pojedynczych dniach.

http://bezpieczenstwo.onet.pl/_i/art/kos/popularne.png
Lista 10 najpopularniejszych haseł. Jedno z nich mają 2 osoby na 1000.

Również złożoność hasła powinna być dostosowana do usługi. Na forum na którym logujemy się tylko raz wystarczy prosta fraza. Bardziej złożone powinny chronić pocztę i dostęp do komputera albo firmowych danych.

Jeśli nie możesz ustawić oddzielnego hasła dla każdego serwisu stosuj przynajmniej kilka do różnych usług: np. łatwe dla rzadko odwiedzanych stron, trudniejsze do ulubionych serwisów, kolejne do poczty i najtrudniejsze do banku.

Jak złamać hasło?

Cyberprzestępcy posługują się programami, które zamiast nich sprawdzają wszystkie możliwe hasła. Aby nie sprawdzać mało prawdopodobnych kombinacji po kolei (aaaaaa, aaaaab, ... , zzzzzz) hasła dzielone są na cztery grupy.

W pierwszej znajduje się zestaw kilkuset najpopularniejszych fraz (haslo, 123456, password) oraz imion. Druga grupa to hasła znajdujące się w słowniku rozbudowanym o imiona i nazwy z mitologii i literatury oraz nazwy portali. Do słów często dodaje się jedną lub dwie cyfry na końcu (zabka, frodo, myspace1, ania91).

Trzecia grupa zawiera ciągi, które statystycznie występują najczęściej. Nawet jeśli wybierzemy hasło uderzając w przypadkowe klawisze, to częściej wystąpią znaki ze środka klawiatury (s, d, f, j, k, i), niż te z jej skraju (~, }, z, \). W tej grupie znajdują się jeszcze hasła złożone z połączonych wyrazów (np. kotPies) oraz ze znakami specjalnymi zastępującymi podobne litery (malgo$ia).

Ostatnia grupa to losowe ciągi, które sprawdzane są na końcu (;%g=R5)m@F{Q).

Aby wybrać hasło należy pamiętać o 10 radach:

1. Stosuj najdłuższe hasła jakie zapamiętasz (patrz tabela na następnej stronie)
2. Nie zapisuj ich na kartce ani na dysku
3. Nie używaj fraz słownikowych, imion ani popularnych nazw
4. Używaj całego dostępnego zestawu znaków (cyfry, znaki interpunkcyjne)
5. Im mniejszy zestaw znaków stosujesz tym dłuższe powinno być hasło
6. Uważaj na znane ciągi liter i cyfr! Fraza "blink182" (nazwa grupy muzycznej) znalazła się na 9 miejscu najczęściej wybieranych haseł.
7. Nie zaczynaj hasła od początkowych liter alfabetu. W ostatniej fazie łamania hasła są sprawdzane po kolei.
8. Nie używaj informacji o sobie, takich jak imię, hobby czy data urodzenia.
9. Numer tablicy rejestracyjnej nie jest dobrym hasłem.
10. Nie twórz hasła wg schematu ("fraza01" w styczniu, "fraza02" w lutym itd.).

Dobry sposób na hasło

Jeśli twoje hasło pojawiło się w tym tekście powinieneś je zmienić. W jaki sposób?

Połączenie słów i oddzielenie ich innymi znakami (ania8Zosia!kasia) jest dobrym kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem a łatwością zapamiętania. Są mniej bezpieczne od całkowicie losowych, ale często wystarczające.

Innym sposobem jest użycie przekształconej piosenki lub wiersza, np.: Aaa, kotki dwa, szarobure obydwa, jeden duży, drugi mały. Biorąc pierwsze litery i zastępując liczebniki cyframi uzyskamy: A,k2,so,1d2m. Jest to całkiem dobre hasło i łatwo je zapamiętać. Podobne podejście stosuje się w nowoczesnych szyfrach, gdzie sposób postępowania jest jawny, a siła tkwi w kluczu (wybranej piosence).

Wybranie zbyt trudnych haseł i częste zmiany skutkują ich zapisywaniem. Powinno się tego unikać, ale wbrew pozorom są sytuacje, w których zapisanie hasła jest pożądane. Jedną z nich jest dostęp przez jedną osobę do danych, bez których firma nie mogłaby normalnie działać. Gdyby np. hasło do serwera posiadał tylko administrator naraziłoby to firmę na straty jeśli odejdzie z pracy, zacznie szantażować pracodawcę lub ulegnie wypadkowi. W takich sytuacjach zabezpieczone hasła często trafiają do sejfu.

http://bezpieczenstwo.onet.pl/_i/art/kos/tabelka.png
Liczba kombinacji hasła w zależności od długości i zestawu znaków.

Jeśli korzystamy z jednego komputera, który jest dobrze chroniony przed fizycznym dostępem umieszczenie haseł, zwłaszcza często zmienianych i długich, może być bezpieczniejsze niż ustawienie prostego zabezpieczenia, które nigdy nie jest zmieniane. Hasło takie nie powinno być jednak zapisane jawnie. Można np. dodać losowe znaki na co drugim miejscu albo na początku frazy.

Menadżery haseł

Innym sposobem na ustawienie dobrego hasła, którego nie trzeba pamiętać jest skorzystanie z menadżera haseł. Są to programy integrujące się z przeglądarką lub systemem operacyjnym, które generują długie i trudne do złamania frazy dla każdej usługi, zapisują je na dysku i szyfrują.

Menadżery mają kilka wad. Wszystkie hasła chronione są jedną frazą, którą musimy pamiętać. Jeśli włamywacz złamie jedno hasło zdobędzie wszystkie. Ponadto plik z hasłami jest narażony na kradzież przez internet. Menadżer nie sprawdzi się również jeśli korzystamy z wielu komputerów.
Niezależnie od tego czy stosujemy menadżer haseł czy uczymy się ich na pamięć, konieczny jest rozsądek. Nawet najtrudniejsze hasło da się złamać, ale nie powinniśmy ułatwiać tego cyberprzestępcom. Stosując się do podanych wyżej rad na pewno utrzymasz wystarczający do codziennej pracy poziom bezpieczeństwa.

Autor: Marcin Kosedowski
źródło: bezpieczenstwo.onet.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ewunia87.pev.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : Łamanie Gadu Gadu
     : łamacz haseł w Gadu Gadu
     : łamanie hasła gg przez odległość
     : łamanie praw człowieka pdf
     : łamania praw człowieka w Polsce
     : Łamanie swojego hasła na gg
     : Łamaniec języka Wyrewolwerowany rewolwerowiec na
     : łamanie simlocka w Nokii 6070
     : łamanie hasła na poczte interia
     : Łamanie hasła administratora 98
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT