kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
Ciagle chora. Dawno mnie tu nie było, ponieważ po miesiącu podawania antybiotyków (ostatni Klabax) synek trafił do szpitala. Ale muszę ku przestrodze!! Wam coś opowiedzieć. Nad ranem syn zaczął się dusić własną flegmą - nie mógł jej ani zwymiotować, ani odksztusić ani połknąć. Zapakowaliśmy go o 4 rano w samochód i myk do Wwy na Niekłańską (cały czas miał gorączkę 39). Lekarz mocno zdenerwowany że go obudziliśmy poinformował od czago jest SOR i zaproponował: odstawić antybiotyki, dziecko ma infekcję wirusową - stwierdził to na podstawie badań sprzed 3 tygodni (sam przecież rzadnych nie zlecił), powalczyć o odporność dziecka podając dużo probiotyków. Na szczęście jakoś mnie nie przekonał i tego samego dnia o 14 trafiłam do pediatry która stwierdziła że oskrzela i płuca są OK ale nie wie jak ma dalej dziecko leczyć więc daje skierowanie do szpitala.O godz 16 w szpitalu w Otwocku lekarz dyżurny wysłuchał obustronne zapalenie płuc co potwierdził rentgen w dniu następnym. Mam nadzieję że po przeleczeniu szpitalnym, gdzie naprawdę kompleksowo zajęto się małym - łącznie z badaniem na mukowiscydozę, testami na alergię i konsultacją laryngologa - na jakiś czas pozbędziemy się chorób. Zawsze strasznie bałam się szpitali (może dlatego, że u moich dzieci to nie pierwszyzna) ale jak widać i pobyt w szpitalu może wyjść na zdrowie. Mam tylko pytanie czy jak długo może być podawany Imupret, i czy ma on tylko działanie obkurczające 3 migdał, czy jeszcze jakieś inne? Czy można Imupred łączyć z Pollyvaccinum mite? Czy to prawda że szczepionek bakteryjnych (a więc i Pollyvaccinum) nie można podawać przy dodatnim ASO? Pozdrawiam IMiD w Warszawie. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.
Klinika Chirurgii Dzieci i Młodzieży Kierownik: prof. dr hab. med. Zofia Dudkiewicz tel.: (022) 3277386 E-mail.: zofia.dudkiewicz@imid.med.pl , klinika.chirurgii@imid.med.pl Poradnia Chirurgiczna tel: (022) 3277261
Zespół W skład zespołu wchodzą: chirurdzy dziecięcy, chirurdzy szczękowi, foniatra-laryngolog, logopeda i 6-u ortodontów. Okresowo do prac w zespole zapraszani są: pediatra, neurolog i neurochirurg.
Zakres działalności Kliniki:
* chirurgia noworodka. Większość wad wrodzonych diagnozowana jest przez interdyscyplinarny zespół ds. wad płodu i noworodka działający w Instytucie, w skład którego wchdzi wielu specjalistów. Umożliwia to optymalne dla matki i dziecka rozwiązanie ciąży i kompleksową pomoc wielospecjalistyczną dla noworodków z wadami wrodzonymi. Specjalnością Kliniki jest także leczenie chirurgiczne noworodków urodzonych przedwcześnie lub z małą masą ciała < 1500g. * kompleksowe leczenie wad twarzoczaszki - lekarze Instytutu leczą według najnowszych rozwiązań chirurgicznych. W przypadkach najczęściej występującej wady rozwojowej twarzy jakim jest rozszczep wargi i podniebienia podstawowe leczenie chirurgiczne kończone jest w 2-3 roku życia dziecka. Dzieci idą do szkoły z mową i wyglądem nie zwracającym uwagi. Szczególnie ważne jest, aby w okresie lat szkolnych skupić się na leczeniu ortodontycznym. Znani jesteśmy z wczesnych jednoetapowych interwencji chirurgicznych. Jedyni w Polsce w jednej klinice mamy wszystkich specjalistów potrzebnych do leczenia wad twarzy i czaszki. Współpracujemy ze Specjalistycznym Zakładem Rehabilitacyjno-Leczniczym Narządów Mowy w Otwocku, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek i sprawujemy nadzór merytoryczny nad tą placówką. IMiD leczy ponad połowę dzieci w Polsce z zakresu chirurgii szczękowej. * rekonstrukcje pourazowe, po przebytej chorobie nowotworowej lub zaburzeniach rozwojowych skóry. Usuwamy zmiany skórne pokrywające znaczne powierzchnie ciała (całe plecy, całe kończyny itp.) * leczenie wad układu moczowo-płciowego z zastosowaniem najnowocześniejszych technik chirurgii wczesnej i jednoetapowej (wady te likwidowane są do 2-3 roku życia) * kompleksowe leczenie wady cewy nerwowej z udziałem neurochirurga i ortopedy, rehabilitanta i psychologów * przeprowadzanie ogólnych i specjalistycznych zabiegów chirurgicznych metodą endoskopową â nowa alternatywa dla chirurgii tradycyjnej
Klinika współpracuje z Zespołem foniatryczno-logopedyczno-psychologiczny w zakresie leczenia dzieci z wadami rozszczepowymi twarzy oraz Specjalistycznym Zakładem Rehabilitacyjno-Leczniczy Narządów Mowy, a także Poradnią Ortodontyczną.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|