Strona główna
  Lampy warsztatowe Oświetlenie

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

Plac Sikorskiego.
Oby więcej takich iluminacji.

W zakresie podkreślania miejsc za pomocą świtła, to jeszcze w tym roku nowe podświetlenie będzie miała fontanna na rynku z nowa muzyką. W przyszłym roku winny się znaleźć pieniądze na tzw. fale - tzn. taki układ sterujący, że strumienie wody będą tryskac i opadać w rytm puszczanej muzyki.

W tym roku będą jeszcze wymieniane lampy na dojściach do Rynku i PL.Kościuszki , na takie jakie są na pl.Sikorskiego.

Co do planów, to rozpoczeliśmy rozmowy z Philipsem nt zorganizowania warsztatów dla projektantów oświetlenia, pod kątem zaprojektowania oświetlenia dla terenów zieleni - np. pl.Targalskiego.

Jak już będą konkrety, to dam znać.
[mk5] Fiesta by sandkar. hehe nie ogladalem fotr z bagaznika ale jak tommi o tym wspomnial to az zajzalem z ciekawosci. jej. przeceiz to lampa wiszaca-warsztatowa z kablem jak do gniazdek 220v pewnei zostala przerobiona na 12v. a tak swoja droga to wbrew pozorom jak to wyglada i jka jest zamocowane..... daje bardzo dobre oswietlenie ( przy naprawach bardzo sie przydaje )
Czym Waszym zdaniem handluje się w Internecie?.
Być może wy macie jakieś pomysły jak zrobić dobre zdjęcie nie korzystając z usług jakiegoś studia fotograficznego (ogromne koszty).
w teco masz teraz lampy warsztatowe za 70zł 2szt po 500W -> kupujesz 2 takie zestawy.

na allegro kupujesz namiot bezcieniowy za 60zł.

Koniec kosztów, teraz nawet telefonem zrobisz dobre zdjęcie produktowe.

Ja w tym wypadku (na tym zdjęciu) miałem do dyspozycji namiot, 2x1000W + 2x500W żarówki i moją lustrzankę.
Cały zestaw oświetlenia kosztował by może z 300... 400zł, a efekt ?
http://www.digart.pl/prac...i_pasowej_.html

Fotografia reklamowa przedmiotu musi przede wszystkim wyglądać profesjonalnie.

poza tym wszystko zależy co sprzedajemy.

W tym wypadku trzeba było zrobić tak zdjęcie, by pokazać jak najlepiej jak nawięcej elementów, idealnie by było, jakbym jeszcze na fotkę nałożył wymiary rolki itp -> rysunek techniczny.

Ale są takie przedmioty, które wręcz robi się zupełnie inaczej, gdzie ważne jest by było kolorowo, ładnie, z jakimś kolorowym tłem - tam nie liczy sie dokładnie odwzorowanie, lecz efekt końcowy - ma przyciągać uwagę (np. właśnie wieloma kolorami) - również widać to na allegro, choć na allegro wielu sprzedawców zamiast dać dobre zdjęcie na ładnym tle daje czerwone tło i ramkę w paincie - i powiedz mi tu, że to wygląda na profesjonalne.
Prostownik - kilka podstawowych pytań. Moim zdaniem należy przejść na zasilanie 12 V i po problemie, a i bezpieczniej będzie. Trzeba uciąć przewody biegnące z zewnętrznego gniazda 230V i zakończyć bieg 230 V zwykłym podwójnym gniazdkiem nadtynkowym. Do tego powstałego gniazdka podłączamy ładowarkę do akumulatorów samochodowych za pomocą fabrycznej wtyczki, a przewody z krokodylkami zakładamy na akumulator .Ładowarka powinna być mała, z funkcją podtrzymywania/ dołądowywania, czyli cały czas może być doprowadzony do niej prąd 230V, a ona według uznania doładowuje akumulator w przyczepie (np 75 Ah). Na klemy akumulatora zakładamy krokodylki z przewodami, które łączymy z tymi odciętymi od gniazda 230 V. Przewód od + przy akumulatorze, przecinamy, by zainstalować bezpiecznik 15 A. kiedy ruszamy w drogę pamiętajmy, o zdjęciu jednego krokodylka od ładowarki, bo pobierać będzie niepotrzebnie mały prąd na stycznik wewnętrzny.
Tym sposobem Kolego możesz podłączyć sobie telewizorek z DVD na 12 V z dużym dość ekranem z Saturna za circa 800 zł( pobór mocy 20 W), zwykła antena ze wzmacniaczem niby na 230 V też może działać, bo ma zasilacz 12 V, który wywalisz, poucinasz oprawki w fabrycznych lampkach i
wmontujesz ze sklepu motoryzacyjnego oprawki na żarówki pozycyjne. Oświetlenie jednak lepiej zrobić diodowe z lamp warsztatowych, mocując je na cokołach z grubych listew maskujących wiązki przewodów z Castoramy.
Zyskasz jeszcze możliwość podłączenia ładowarki samochodowej do komórki, zamontujesz sobie najtańsze CB radio, by wzywać pomocy, gdyby wieś przyszła Cię spalić, a zasięgu ni ma
Oświetlenie diodowe.
[Paweł- a kiedy kupiłeś te neonówki?? Ja wielokrotnie szukałem czegoś podobnego na allegro i znalazłem tylko przenośną lampę warsztatową

Zakupiłem je dokładnie w połowie maja 2007.
Już napisałem e-mail do sprzedającego z zapytaniem czy posiada je jeszcze w sprzedaży. Wtedy jak kupowałem, była to oferta KUP TERAZ z ilością 50 sztuk. Niestety zakupiłem tylko 3, z czego jedna dla kolegi. Dziś trochę żałuję, że skąpiłem na więcej...

Za to z chęcią sprzedam oświetlenie diodowe 3 razy droższe od moich lamp i w aluminiowych srebrnych oprawach zajefajnie wyglądające i mało prądu zużywające lecz nic po za tym
Oświetlenie diodowe. Zastosowałem lampy diodowe warsztatowe w kształcie pałki. Każda ma ok.20 diód i akumulatorki. Kupiłem w "Biedronce" po 30 coś tam zł sztuka. Zamontowałem na suficie 5 sztuk pod różnym kątem ale wcześniej wyjąłem z nich akumulatorki! Szczęśliwie można to było zrobić poprzez odłączenie fabrycznej wtyczki i wyjęcie. Dzięki temu nie mam strat prądu na grzanie i doładowywanie akumulatorków. Całość podłączyłem do gniazda zapalniczki jak w samochodzie. Jest na tyle jasno, że można czytać siedząc pod taką lampą, choć światło jest białe, zimne. W mojej przyczepie mam wejście na 230 v ale wszystko idzie poprzez ładowarkę akumulatorową na akumulator i stamtąd na wszystkie odbiorniki w przyczepie. Zachowałem też poprzednie oświetlenie lampkami na żarówki pozycyjne samochodowe. Sądząc po wydzielaniu ciepła i ewidentnie większej jasności, sprawa jest chyba sensowna. Mam też nad łóżkami lampki pozycyjne samochodowe, diodowe, które dają dość spójny snop światła wystarczający do odczytu termometru, czy orientacji we wnętrzu przyczepy. Grunt to nowoczesność w polu i zagrodzie
Oświetlenie diodowe. Moje "studyjne" oświetlenie diodowe, to lampy warsztatowe z Biedronki zamontowane na podstawkach oddalających je od sufitu aby można było obsługiwać włącznik.
Lampy świecą jak widać ale mogą jeszcze dawać słabszy strumień wzdłuż osi długiej, co ułatwia zaglądanie do szafek.
Każda może być włączona osobno albo wszystkie razem.
Jedyna przeróbka, to wyjęcie akumulatorków, celem oszczędności głównego akumulatora przyczepy.
Na zdjęciu widać ocieplenie/ochłodzenie sufitu.
Nejka.
a mi sie podoba 2 i 5, dobrze radzisz sobie ze swiatlem; jak doswietlasz, ile lamp etc.?
Dziękuję. Zdjęcia są z warsztatów. Lampy: najczęściej 2-3 studyjne z różnymi modyfikatorami. Wykorzystane były duże blendy, okty, sofboxy. One wg mnie dały najprzyjemniejsze miękkie światło
na 4 jest beauty dish i blenda które dały ostre oświetlenie. Świetna sprawa to piloty w tych lampach, doskonale widzisz jak wygląda rozkład cieni zanim jeszcze zrobisz zdjęcie.
zestaw minimum Quantuum. marcin-t1, oczywiście sołtys dobrze zauważył że "(...) powinno się wpierw mieć konkretne pomysły na takie zdjęcia i pod nie podporządkować dobór wszelkich technikaliów (...)" ale wiadomo że ten zestaw będzie Ci słuzył nie tylko do tej jednej sesji.
Jestem na tym etapie że mam ochotę sprawić sobie takie małe studio i po kilku dniach szukania wiem co mi jest potrzebne (inna sprawa że ja jeszcze nie mam środków na finansowanie zestawu ale intensywnie myślę jak je zdobyć )

Mój zestaw:
lampa(400) + softbox (80x120) + statyw
lampa do oświetlenia tła i nie tylko (300) + strumienica + statyw
blenda (juz mam)
zestaw do wieszania teł
.....
(a jak będzie brakowało światła to dokupić można 3 lampe z parasolką )

Jeśli będziesz miał do wydania 2 tys. to myślę że zestaw z 2 lampami z Quantuum to koszt ok. 2 tys.

Zaznaczam że nie mam doświadczenia (a tylko 3 dni warsztatów) i taki zestaw jest dla mnie optymalny (dla mnie amatora ofkors)

Oglądnij vid Youtube - Confession (epizod 1, ale jest ich w sumie 9) tam kreatywny fotograf radzi sobie nawet z 1 lampą
Oświetlenie diodowe.
Moje "studyjne" oświetlenie diodowe, to lampy warsztatowe z Biedronki
Używam tego samego systemu
tematy zajęć - propozycje i dyskusja. pierwsza propozycja - nadesłana przez Selenkę, na bazie planu proponowanego przez Dominikę

1.Historia fotografii
2. Podstawy korzystania z aparatu fotograficznego
3.Obiektyw, przysłona, migawka + zajęcia praktyczne
4. Wartość ISO + zajęcia praktyczne (przysłona, migawka, ISO)
5. Przepalenia, niedoświetlenia
6.Lampa błyskowa + zajęcia praktyczne (przepalenia, niedoświetlenia, lampa błyskowa)
7.Kadrowanie i ostrość zdjęcia
8.Portret
9.Plener fotograficzny
10. Omówienie zdjęć wykonanych podczas pleneru oraz wstęp do makrofotografii.
11.Makrofotografia

ja osobiście mam kilka "wniosków doskonalących"
1. tematy bardziej ogólne
2. układ od ogółu do szczegółu

konkretnie proponował bym
1. historia fotografii i konstrukcji aparatów
2. konstrukcja współczesnych aparatów - przysłona, migawka, obiektyw, korpus...
3. prawidłowa ekspozycja (przysłona, migawka, czułość - współzależności, prześwietlenia/niedoświetlenia...)
4. ogniskowa (kąt widzenia, geometria kadru, unikanie poruszeń - zależność z ekspozycją..)
5. kompozycja kadru w różnych sytuacjach zdjęciowych (zasady ogólne "podręcznikowe" - trójpodział, mocne punkty, przeszkadzajki...)
6. od ustawień automatycznych do manualnych - kiedy i jak być "mądrzejszym od aparatu"
7. ergonomia pracy w różnych sytuacjach zdjęciowych - zajęcia głównie warsztatowe
8. światło zastane i dodatkowe oraz ich maksymalne wykorzystanie (równowaga bieli, typy światła i ich charakterystyka - w tym praca z oświetleniem sztucznym ciągłym i błyskowym, proste modyfikatory DiY i "sklepowe" - blendy, filtry...)
9. podstawowe sytuacje zdjęciowe i sposób użycia nabytej wiedzy (podsumowanie części podstawowej kursu) - portret, reportaż/dokument, architektura, przyroda, makro...


plenery - osobno (w soboty lub niedziele), poświęcone poszczególnym typom fotografii, omówienie plenerów (wykonanych zdjęć) na zajęciach bezpośrednio po plenerze (w najbliższy poniedziałek po plenerze)

proponowanych zajęć 9 - dlatego że mamy planowane około 9 spotkań przez trzy miesiące kursu

plenery tematyczne w trakcie trwania kursu, plener podsumowujący na zakończenie - z elementami pracy w studio
Warsztaty "Sztuka Fotografowania Ludzi". Witam
Zapraszam na warsztaty "Sztuka Fotografowania Ludzi", które odbędą się 12 czerwca w Warszawie.
Warsztaty są skierowane dla początkujących amatorów fotografii oraz dla tych co nie czują się pewnie w tematyce portretów.

Mam ochotę się na nie wybrać tylko, że nie mam ochoty znowu jechać sama Chętnych zapraszam koszt warsztatów: 167zł

Program dla zainteresowanych:
9.30 - 9.55 Rejestracja uczestników
10.00 - 10.30 Dlaczego dobry aparat to nie wszystko?
Jaki minimalny zestaw do portretu? Lustrzanka czy kompakt i dlaczego lustrzanka? Czym wyróżniają się obiektywy portretowe i co to ten Bokeh? Przykłady obiektywów portretowych w różnych systemach (Canon, Nikon, Olympus, Sony). Lampy błyskowe - zło konieczne? Statyw, czy warto dźwigać dodatkowe 3 kg? Marek Waśkiel
10.30 - 11.15 Fotografia rodzinna- nie tylko imieniny cioci Krysi
Dzieci, obiekty w ciągłym ruchu -"tajna" metoda na nawiązanie współpracy z maluchami. Jak zaangażować dzieci w sesję zdjęciową? Niemowlak modelem - jak zadbać o jego komfort? Fotografowanie członków rodziny - dlaczego warto odejść od stołu? Najważniejsze zasady komponowania grupowych portretów rodzinnych. Fotografia reportażowa w rodzinnym gronie. Członkowie rodziny na 4 nogach, czyli psy i koty pozują do zdjęć Sławomir Gawryluk
11.15 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 - 12.15 Portret w plenerze
Minimum teorii o rodzajach portretu. Najważniejsza zasada komponowania portretów Gdzie zaaranżować sesję plenerową? Najlepsza pogoda na sesję w plenerze. Chmury jako bezpłatny dyfuzor. Dlaczego kontrastowe światło zabija (twoje zdjęcia). Jakie dodatkowe akcesoria wspomogą nas w słoneczny dzień? "Nie rób zdjęć pod słońce!" prawda czy mit? Jak błysk flesha w słoneczny dzień uratuje Twój portet?
Marek Waśkiel
12.15 - 13.15 Jak dzięki makijażowi zaoszczędzić sobie pracy przy obróbce graficznej zdjęć - wykład z elementami pokazu.
Podstawy makijażu fotograficznego. Jakie przyrządy i kosmetyki są niezbędne na planie zdjęciowym? Jak uzyskać efekt cery idealnej bez niedoskonałości i przebarwień? Kiedy i jak w najprostszy sposób korygować owal twarzy. Jak skutecznie niwelować błyszczenie skóry?

Ewa Luśtyk
13.15 - 14.15 Przerwa na lunch
14.15 - 15.00 Jak zaaranżować studio fotograficzne w domu
Cechy światła, jak kontrolować światło. Przydatne akcesoria: parasolki, blendy, softboxy, tła - krótki przegląd rynku. Oświetlenie Rembrandtowskie - okno jako jedyne źródło światła. Oświetlenie żarowe - podstawowe ustawienie lamp. Oświetlenie błyskowe - czy warto inwestować w lampy studyjne. Przewodowe i bezprzewodowe wyzwalanie lamp błyskowych. Jak współpracować z modelką, 3 zasady o których warto pamiętać.
Marek Waśkiel
15.00 - 16.00 Fotografia uliczna.
Czym jest fotografia uliczna? Jak się przygotować, jak się ubrać, jaki sprzęt wykorzystać? Jak sobie radzić z fotografowaniem obcych ludzi Jak trenować fotografię uliczną? Czy płacić za zdjęcie fotografowanym osobom? Specyfika robienia zdjęć w innych kulturach
Piotr Trybalski
16.00 - 16.30 Cyfrowa ciemnia
Kiedy i w jakim zakresie warto użyć programów graficznych. Dlaczego wszyscy mówią o RAW? Jak usunąć niedoskonałości skóry. Jak wyostrzyć istotne elementy portretu. Białe zęby w 60 sekund.
Piotr Trybalski, Marek Waśkiel
16.30 - 16.45 Przerwa kawowa
16.45 - 17.15 Fotografowanie wydarzeń
Festiwale, turnieje, zawody sportowe, festyn - jak i gdzie znaleźć ciekawą i barwną imprezę? Jak się przygotować? Jak fotografować ludzi na imprezach masowych? Jak się zachowywać, jaki wybrać sprzęt? Dlaczego warto podglądać zawodowców? Czy aby na pewno najciekawsze dzieje się w centrum wydarzeń?
Piotr Trybalski
17.15 - 18.45 Mocne i słabe strony 30 zdjęć. Panelowa ocena wybranych zdjęć nadesłanych przez uczestników dokonana przez prelegentów. Odpowiedzi na pytania. Dyskusja. (więcej nt. nadsyłania zdjęć do oceny w ofercie)
ok. 18.45 Zakończenie warsztatów
Warsztaty u Karola Tomaszewskiego / Warszawa. Witam !!

Nazywam się Karol Tomaszewski. Fotografią zajmuję się od lat. Moją dotychczasową twórczość można zobaczyc na stronie www.vidoq.pl.

Chciałbym serdecznie zaprosic na warsztaty fotograficzne których rodzaj oraz zakres podaje poniżej:

1. Jednodniowe intensywne warsztaty dla średniozaawansowanych

Przygotowanie sesji zdjęciowej. Przekazanie podstawowych informacji jak pracować ze stylistami, wizażystami i stylistami fryzur oraz jak komunikować się z modelem/modelką. Zapoznanie się rodzajami światła studyjnego. Porównanie firm dostępnych na rynku (czyli na co trzeba zwrócić uwagę oraz jakie parametry są najważniejsze). Budowanie obrazu światłem czyli różne rodzaje modyfikatorów. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną podstawowe ustawienia świateł do zdjęć portretowych, modowych, reklamowych. Po zakończeniu części teoretycznej wszyscy uczestnicy będą mogli wykonać zdjęcia profesjonalnie przygotowanej modelce. Całość warsztatów będzie opierać się na praktycznym wykorzystaniu wszystkich przekazanych informacji. Fotografia to głównie praktyka dlatego też wszystkie zagadnienia teoretyczne będą natychmiast pokazywane na przykładach. Na planie również będzie obecna cała ekipa stylizacyjna, która chętnie wyjaśni uczestnikom szczegółowe zagadnienia dotyczące ich pracy.
Ilość osób – 8-10
Cena – 500zł
Terminy: 17.04.2010, 23.04.2010, 24.04.2010, 01.05.2010
(od 10.30 do oporu )



2. Intensywne warsztaty z zaawansowanych technik oświetleniowych.

Prace z briefem. Produkcja sesji zdjęciowej. Dobór pionu stylizacyjnego. Przygotowanie techniki zdjęciowej. Rodzaje światła błyskowego. Niestandardowe modyfikatory światła. Grip (nietypowe blendy, murzyny, lustra). Światło kolorowe. Światło mieszane. Pomiar światła mieszanego. Przygotowanie materiałów pod postprodukcje. Praca z cyfrowym średnim formatem. Efekty specjalne na planie (pirotechnika, woda, dym). Zakresy tonalne, temperatura barwowa, profile kolorystyczne. Podstawy postprodukcji. Praca z agencją modelek (bookerzey, castingi i zakres praw wizerunkowych). Praca z klientem.
Ilość osób – 4-6
Cena – 1100
Terminy: 18.04.2010, 25.04.2010, 02.04.2010
(od 10.30 do oporu)



3.Intensywne warsztaty ze światła ciągłego w fotografii
(od halogenów do lamp filmowych)

Różnice między światłem błyskowym i stałym. Plusy i minusy używania światła stałego. Rodzaje światła stałego i zapoznanie się z nimi (halogen, PAR, kino-flo, dedo- light, HMI, dynolight). Temperatura barwowa światła stałego. Filtry konwersyjne. Modyfikatory do światła stałego. Chimery, ramki murzyny, flagi, blendy, filtry dyfuzyjne. Zabezpieczenie elektryczne planu i zasady bezpieczeństwa. Zasady współpracy z oświetleniowcami i gripami. Praca z ekipą. Podczas warsztatów towarzyszyć będzie nam mistrz oświetlenia filmowego oraz elektryk.
Ilość osób – 6 -9
Cena – 900 zł
Terminy: 8.05.2010 , 15.05.2010
(od 10.30 do oporu)


Zapisy mailowo lub telefonicznie:
sylwia@vidoq.pl
666-723-773

W mailu proszę podać imię i nazwisko, termin, rodzaj kursu oraz ewentualne pytania.


Pozdrawiam serdecznie
Karol Tomaszewski
www.vidoq.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • arsenalpage.keep.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : lampy LED do samochodów ciężarowych
     : lampy błyskowe do samochodów uprzywilejowanych
     : lampy CLEAR do Audi 80b3
     : lampy przód Rover 600
     : lampy do przyczep samochodowych alegro
     : lampy soczewkowe ROVER 420
     : Lampy elektronowe w aplikacjach audio
     : Lampy tył Polo 86C
     : lampy na zewnątrz domu zdjęcia
     : lampy diodowe do Mitsubishi Colt
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT