kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
TECHNOLOGIA NOWOCZESNEJ IZOLACJI. Może jednak warto podać autora (JBZ) i odnosnik do całego tekstu : http://www.bdb.com.pl/zdjecia/salon/20080705112844353232.pdf , tym bardziej, że autor napisał " Wszystkie prawa zastrzeżone". Dodam tylko, że wilgotność ta została obliczona dla ściany murowanej z cegły ręcznie formowanej o grubości 60cm ocieplonej 6cm styropianu pokrytego akrylowa wyprawą elewacyjną (ściana zabytkowej plebani).
To teraz zadanie dla TB - w jakim zakresie będzie wilgotność zewnętrznych warstw styropianu przy następującej ścianie zewnętrznej (od wewnątrz): - farba dekoracyjna akrylowa, - gładź gipsowa 3mm, - tynk cementowo-wapienny 1,5cm, - bloczki z betonu komórkowego "600" na klej gr. 24cm, - wyprawa tynkarska z zaprawy cementowej 0,5cm, - styropian NEOPOR lambda 0,032W/(m2K) gr. 30cm, - wyprawa klejowa wzmocniona siatką z włókna szklanego, - wyprawa elewacyjna silikatowo-silikonowa "baranek". Może Pan przyjąć warunki klimatyczne Warszawy, wilgotność powietrza wewnętrznego 50%, temperaturę wewnętrzną 20st. C. Nie podałem autora, bo czekałem aż autor - (kolejny raz )pod swoim tekstem napisze -"co za bzdury ...."
Pan tak buduje - ( ja juz to robiłem) wilgoc i wysokie rachunki. Lepiej poroterm T 50 i plan + 5 - 10 cm wełny z folią w stelażu. Może Pan też "podzielić" izolację i dać 10 cm wełny z folią od środka - tak poprawiło scianę domu 540m2 pu biuro "fabryka projektów"
Ocieplenie poddasza - super polynum. Czy warto użyć w miejsce foli paroszczelnej foli bąbelkowej (nazwa "Super polynum"). Podane dane: R = 2.98 (m² K/W) co ma zastąpić dodatkowe ocieplenie (około 13 cm wełny mineralnej - dane z firm handlujących ww materiałem). Czy ktoś posiada instrukcję montażu tej folii? Oczywiście podany opór cieplny należy traktować jako chwyt reklamowy producenta, bo faktyczna izolacyjność cieplna na drodze przewodzenia jest znacznie mniejsza. Zakładając bowiem, że folia ma "babelki" wypełnione powietrzem o współczynniku lambda 0,023 W/m K to przy grubości 5 mm (0,005m) przenikalność cieplna wyniesie 0,023 : 0,005 = 4,6 W/m2 K a więc opór cieplny wyniesie 1/4,6 = 0,217 m2 K/W czyli efekt ocieplenia będzie znikomy. Jedyna korzyścią z zastosowania takiej folii jest odbijanie promieniowania cieplnego przez pokrywająca folię warstwę aluminium, ale efektywność ograniczenia strat cieplnych przez promieniowanie tylko nieznacznie wpływa na zmniejszenie strat ciepła z pomieszczenia i z pewnością nie zastąpi grubej izolacji z wełny mineralnej. Jakiego masz Garba ?. zapoznaj się z zawartością forum, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania a jak nie to pytaj zakładając tematy.
keblar? kevlar?
myślę że poprzedni właściciel stuningował sobie wnętrze i wykleił te elementy o których piszesz folią.
CB czy CD?
montowanie cb na widoku to zaproszenie do zbicia szyby.
dobre miejsce na cb to dół konsoli centralnej, pod włącznikami albo okolice podłokietnika.
radia można nie używać, po co je demontować, stanowi optyczną całość.
6 głośnikowy moonsoon żonie nie pasuje? dziwne
a co ze zmieniarką?
co do innych pytań:
- o lakier pytaj naszego eksperta od lakierów
- na zimę zakup stalowe felgi o rozmiarze 16" z oponami 205/55 lub 15" z oponami 195/65
- aqy niestety pali tak jak M-STUDIO1 napisał ale łatwo go zagazować jak chcesz zmniejszyć koszty eksploatacji.
- silnik jest niezniszczalny ale często padają sondy lambda i przepływomierze.
- instrukcja pl jest na forum
cena za twój samochód wydaje się podejrzanie niska jak za opisywany stan i wyposażenie - koniecznie sprawdz historię auta aby nie było niespodzianek (potwierdz zwłaszcza przebieg i wymianę rozrządu)
FOTY! FOTY! FOTY!
EDIT: sorry pomyłka, monsoon ma 9 głośników z subem
dnia Pią 10:54, 04 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz [O1] CHEK ENGINE. Nico21
Mam sposób na CHECK. Przepływka i lambda u mnie nowe ori i nadal świeci i wyrzuca te same błędy (mieszanka zbyt bogata, zbyt uboga - błąd sporadyczny)
Silnik pracuje OK tylko ta kontrolka razi w oczy. A raczej raziła bo przy modzie podświetlania zegarów podkleiłem tarczę obrotomierza w miejscu kontrolki czarną folią.
I teraz już nic nie zakłóca harmonii podświetlonych na krwistoczerwono cyferblatów. [O1] CHEK ENGINE. podkleiłem tarczę obrotomierza w miejscu kontrolki czarną folią. sory ale mnie to kojarzy się z druciarnią.
Znam przypadki że kupujesz auto a tu tak kontrolka oleju odłaczona co by sie nieswieciła chek odłaczony żeby sie nie swiecił itd... Jak się cos zjebało to trzeba zrobic!!!
Najczęście z tego co wiem u naszego kolegi koleszek on ma 2.0 jak miał czek to za pierwszym razem była to przepływka dopiera druga z koleji org była ok a raz to lambda sonda. "Termex,Eko FIber" kontra Wełna. Drogi Panie Wojtku,
Chodzi o welne typu isoflock, thermoflock czy tez tu wspomniany eko-fiber.
Te materialy sa w sobie praktycznie wiatroszczelne.
Nie mowie ze wiatroszczelnosc powinno sie przy tej okazji pomijac... o nie!
Faktem jest ze te welny poprzez ich strukture nie pozwalaja "wiatrowi" poruszac sie w ich plaszczyznie (jak np. w komorach miedzyszybowych okienek..., czy tez welny szklanej).
Przymocowanie welny zszywkami jest bardzo trudne (raczej niemozliwe) w realizacji.
Ma Pan oczywiscie racje = teoretyczna wartosc lambda jest wazna. Tylko jak ja Pan chce sprawdzic czy ona jest naprawde 040 czy 035? Drewno mozna zmierzyc a tu?
To samo jest z folia paroszczelna albo z paroprzepuszczajaca (0,2 czy 0,25mm) ?
Czy kazdy sprawdza grubosc foli? Ja kilka razy te folie wezylem i oddawalem spowrotem
dostawcy..
To samo jest z welna. Trzeba bylo by ja bylo teoretycznie wazyc aby ja ocenic.
Niestety stracilem czesciowo moje zaufanie do producentow.
Dziekuje Panie Wojtku za uwage i mysle ze wyjasnilem o co mi chodzilo w szczegole.
Mysle ze producenci czuja tego blusa... Czy tak można?. W powyższym układzie brakuje płyty poszycia.
Układ powinien wyglądać następująco:
- siding drewniany na ruszcie,
- styropian ryflowany lub wełna między elementami rusztu,
- folia wiatroizolacyjna,
- płyta poszycia - np. płyta OSB/3,
- izolacja cieplna grub. 150 mm,
- słupki ściany grub. 140 lub 150 mm,
- folia paroizolacyjna,
- okładzina wewnętrzna - płyta g/k lub boazeria,
I terez trochę komentarza do Twoich zapytań:
- w przedstawionym przez Ciebie układzie brakuje zewnętrznego poszycia ścian, które jest niezbędne chociażby do mocowania folii wiatroizolacyjnej i dodatkowego ocieplenia. W tym zakresie zamiast styropian proponuję wełnę.
- desek nie należy stosować na poszycia ścian, gdyż szpary między deskami zwiększają przewiewność izolacji cieplnej, a tym samym mogą ją wychładzać. Ponadto, w deskach surowych, mogą zalegać zarodniki grzybów czy owadów, które pod wpływem sprzyjających warunków mogą się rozwinąć.
- stosując 15 cm izolacji cieplnej w ścianach plus 5 cm dodatkowego ocieplenia plus dodatkowe warstwy uzyskasz współczynnik U w granicach 0,24 W/m2K. W tym zakresie materiałem o najlepszych parametrach izolacyjnych jest Super Mata prod. Isover'a, która ma współczynnik lambda = 0,033 W/mK.
Obowiązki inspektora nadzoru znajdziesz w Prawie Budowlanym - poszperaj po Necie. Każdy inspektor ma swoją własną cenę za swoje usługi. A czy ten inspektor zna technologię? Ocieplenie domu szkieletowego od wewnątrz. Przy takim układzie warstw ściany jak najbardziej możesz wykonać ocieplenie od strony wewnętrznej.
Proponuję:
- wykonać konstrukcję szkieletową,
- wypełnić ją wełną,
Proponuję Super Matę, Isovera, która ma najlepszy współczynnik lambda - 0,033 W/mK. Grubość wełny nie może przekraczać połowy grubość izolacji istniejącej.
- założyć płytę gipsowo-kartonową bez folii paroizolacyjnej. Podświetlenie zegarów. to nie są ani żaróweczki ani diody... kupiłem odpowiednią folię kolorową, przezroczystą i nakleilem od wewnątrz, dlatego tak słabo widać na zdjęciu. Gdyby to były diody byłoby lepiej widać. A folię kupiłem tu: PHP Lambda Sp. z o.o.
Jest to folia ORACAL Transparent Cal 8300. I jest spory wybór kolorów.
A tu conieco o tej folii (plik w formacie pdf): ORACAL Transparent Cal 8300
Diody mam w wyświetlaczu z datą, godziną i temperaturą, ale kupiłem zamienniki tych małych żaróweczek, żeby się nie bawić w lutowanie, ale w dzień nic nie widać. Dlatego muszę kupić większe i mocniejsze diody i przylutować. Wtedy będzie podobno ok Prośba o ocenę materiałów i wyceny. Dostałem wycenę wybranego projektu Majka Rex .
Proszę o opinię na temat użytych materiałów, na co zwrócić uwagę, no i samej ceny końcowej. Dom 100 m2 pow. uż.
Myślałem o stanie surowym, różnica wynosi 80 tys., tym bardziej, że nie planuję instalacji CO, tylko kominek z płaszczem wodnym + ogrzewanie elektryczne. Do instalacji elektrycznej mam szwagra elektryka z uprawnieniami, więc i na tym bym pewnie zaoszczędził. Dobrze myślę?
Jak rozumiem będzie to od wewnątrz szkielet z wełną i paroizolacją, na tym stelaż systemowy. W związku z tym będę musiał na to dać płyty GK (co to jest wspomniana w wycenie akupłyta?) i np. gładź, tak?
Oczywiście dopuszczam odchylenia od tej ceny, obawiam się np. słabego współczynnika montowanych standardowo okien itp.
Stan surowy zamknięty
Fundament wraz z płytą izolowany termicznie styrodurem 5cm.+ folia
kubełkowa-murowany z bloczków betonowych ze zbrojonymi wieńcami- górą i
dołem.
Konstrukcja drewniana- drewno impregnowane ciśnieniowo, strugane
czterostronnie , suszone komorowo- zbijana gwoździami
pierścieniowymi-ocynkowanymi, obita płyta OSB3 12mm.
Elewacja - dom obłożony wiatroizolacją COROTOP + styropian 10cm, montowany
na ruszcie drewnianym + tynk akrylowy Kreisel (kolor do wyboru).
Komin Schiedel- nad połacią dachu wykończony standardowo tynkiem akrylowym
lub klinkierem..
Blachodachówka BRATEX z blachy szwedzkiej.-do 35zł za m2
Orynnowanie systemowe PCV.
Wełna ISOVER Super Mata w ścianach zewnętrznych i połaciach dachowych -
lambda 0033.+ zamontowana paroizloacja
Wykonane ściany działowe nośne.
Parapety zewnętrzne blacha powlekana BRATEX.
Cena obejmuje okna PCV (drewnopodobne) i drzwi zewnetrzne (do 1 500 złotych)
223 630 złotych brutto
Stan deweloperski
Montaż płyty GK montowane na stelażu (szpachlowane, szlifowane,
gruntowane-ściany przygotowane do pomalowania ostatnia wartswą czyli na
wybrany kolor). W pomieszczeniach mokrych montaz płyt przeciwwilgociowych-2
wartswty.Montaż akupłyty-tłumiacej dźwięki.
Rozprowadzenie instalacji: wodno kanalizacyjnej, CO oraz elektrycznej od
skrzynki rozdzielnikowej do punktu odbioru, bez białego montażu, gniazdek
włączników i lamp.
309 230 złotych brutto
isobooster. Poszukuję info na temat folii izolacyjnej isobooster. Podobno folia o grubości 40mm izoluje jak wełna grubości 12-13 cm. przy współczynniku LAMBDA 0,0118 W/m*K
Czy ktoś byłby uprzejmy napisać czy zastosował taką folię i jakie są efekty.
zamierzam izolować dom szkieletowy Pianka poliuretanowa - metoda wtrysku. Wybrane parametry pianki:
- Gęstość pozorna: 25-31 kg/m3
- Nasiąkliwość wodą (24h): ≤ 0,2 kg/m2;
- Nasiąkliwość wodą (28 dni): ≤ 3% (v/v)
- Zmiana wymiarów liniowych (48h; 70°C; wilgotność wzgl. 90%):
- Grubość: ≤ 4%
- Długość i szerokość: ≤ 3%
- Naprężenia ściskające (10% odkształcenia względnego): ≥ 90 kPa
- Wytrzymałość na rozciąganie: ≥ 130 kPa
- Przyczepność do:
- Płyta wiórowa: ≥ 150 kPa
- Lakierowana blacha stalowa: ≥ 110 kPa
- Beton: ≥ 170 kPa
- Współczynnik przewodzenia ciepła (10°C): 0,034 W/mK
- Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: klasa E
- Średnia wartość oporu dyfuzyjnego pary wodnej: 14 m2hhPa/g (EN12086:2000)
Lambda troszke gorsza od Isover Supermata (0,033 W/mK) ale ściana z z zastosowaniem tej izolacji już pewnie ma gorsze parametry niż z zastosowaniem pianki.
Cytat ze strony wykonawcy:
"Inną dość ważną zaletą tego systemu izolacji jest niski ciężar warstwy, z reguły nie przekracza 3,5 kg/m2 powierzchni, toteż nie ma potrzeby stosowania żadnych systemów podwieszania warstwy, stosowania folii izolacyjnych, systemów wietrzenia izolacji gdyż na tak położonej warstwie nie występuje zjawisko wykraplania się wody"
i kolejny:
"Spośród innych cech pozytywnie wyróżniających poliuretanową piankę izolacyjną warto wymienić trwałość materiałową i trzymanie parametrów izolacyjnych na przestrzeni dziesiątek lat, neutralność dla innych elementów budowli - np. naniesiona na drzewo nie powoduje jego butwienia i gnicia, nie jest siedliskiem rozwoju bakterii i grzybów.
Materiał izolacyjny zaklasyfikowany został w zakresie reakcji na ogień jako samogasnący, nie wykazujący tendencji skapywania płonących kropli"
Nie wiem tylko czy można tę technologię stosować na zewnątrz do docieplania i jako nośnik wykończenia elewacji?
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|