łączenie przycisku schodowego
|
kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
2 Włączniki dzwonkowe 1 dzwonek. Nie, nie zda. Automat schodowy służy zupełnie do czego innego. Przycisk łączymy szeregowo do zasilania dzwonka. Jeśli chcesz podłączyć więcej przycisków łączysz je równolegle wobec siebie. Prościej się chyba nie da wytłumaczyć, komuś który rzekomo specjalizuje się w instalacjach elektrycznych.
Regulamin: 8.1 8.3 => Kosz. Zdalnie sterowany potencjometr. Masz rację co do tego "cudeńka" za 95 zł. U mnie we wzmacniaczu selektor wejść będzie na przekażnikach sterowanych za pomocą zwykłego przełącznika obrotowego. Mój wzmacniacz jest konstrukcją na podstawie układu JONASA z działu DIY FONARU na lampach końcowych KT88. Jest po próbach z wynikiem więcej niż zadawalającym. Teraz tylko kosmetyka. Mam wiele zdjęć z etapów budowy którymi kiedyś się pochwalę
Co do twojej propozycji: oczywiście że byłbym zainteresowany projektem.
Ale znowu będzie dla mnie problem oprogramowania mikroprocesora.
A teraz chyba cię rozśmieszę. Miałem zrobiony jednoklawiszowy przełącznik on/off na 4013. Połączyłem przekaźniki tego zdalnego z tym na przycisk tak jak elektrycy łączą wyłączniki schodowe oświetlenia i to działa. Trzeba se radzić -rzekł baca zawiązując kierpca dżdżownicą
Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe.
Pozdrowienia
Stanisław Medal of Honor : BETA - dyskusja, wrażenia, recenzje, problemy. Tak co do dźwięku to macie rację mnie powalił moment gdy zacząłem strzelać z ak47 na klatce schodowej na mapie Kabul Ruins i to było coś niesamowitego zupełnie inny dźwięk, pogłos wystrzałów odbijający się od ścian i wracający do moich uszu rewelacja jednym słowem !
Animacje wybuchów też stoją na wysokim poziomie. A zwłaszcza atak z moździerzu przy którym na prawdę chce się uciekać gdy kawałki ziemi i gruzu zaczynają latać dookoła.
Bronie rzeczywiście mają troszkę za słaby odrzut i można z bardzo daleka zabić kogoś bez większych problemów trzymając często przycisk wduszony przez cały czas.
Gra ma w sobie jakąś dziwną miodność mimo, że w becie mamy tylko dwie mapy i po 3h gry znam już je na pamięć to nadal chce się grać.
Co do bugu z telefonem Talibanów to nie doświadczyłem niczego takiego, ba gra mnie ani razu nie wyrzuciła oraz nie miałem żadnych problemów z łączeniem się. Więc to mógł być lag z twojego łącza.
@Pawlito Na oficjalnym forum Bety MoH'a jest temat założony z tym problemem ludzie tam piszą do adminów i dostają chyba nowe klucze albo te które już mają są odblokowywane bo to dość powszechny problem. Napisz tam i na pewno Ci pomogą.
Pozdrawiam i wracam do gry ;]
Edit:
Jest jeden bug dźwiękowy otóż gdy dostajemy nagrodę za killstreak'a to dźwięk który o tym oznajmia jest jakby hmmm jakby to powiedzieć jest jakby za głośno nagrany i nawet jak ściszymy głośniki do minimum to efekt ten jakby charczy nam w głośnikach. Tak jakbyśmy mieli źle zamontowaną tubę na tylnym siedzeniu fiata 126p ;p
Edit 2: Jest kolejny bug tj. bardzo często na koniec rundy jest napisane "Your team Won" nawet jeśli twój team ma mniej punktów i fragów niż drużyna prezciwna ;]
Premiere a Vegas. " />co do jkości: wystarczy porównć powiększone ujęcie w Premiere i Vegas. Zgraj z kamery, powiększ fragment w premiere i vegas około 80%
Vegas powiększy idealnie wygłdzając piksele i zrobi to zupełnie realistycznie a Premiere będzi wyglądał jak moja klatka schodowa - Łódzka kmienica na wschodniej.
kiedy pisałem o precyzji: tak. mam na myśli funkcje które w Premiere pojawiły się dopiero teraz, nie przypominam sobie nazw tych okien bo musiałbym zainstalować teraz wersję 6.5 i sprawdzić a nie chcę mieć więcej permiere bo do tej pory brakuje w nim masek i tyle. Jak pisałem After FX czasem mi się przydaje ze względu na filtry.
powiedzmy że chcę zrobić coś takiego
ekran z efektem, a na nim ekran bez efektu
w vegas robie tak - kopiuje ujecie na gore nad oryginal
na dolnym ustwiam efekt i na gornym rysuje maske
i to moja filozofia montażu, a nie przechodzenie do after fx albo czeknie z pomysłem do postprodukcji
wszystko co do jednego piksela
a w premiere? nie zrobie tego i proste
musze dokupic AfterFX, a tu mam dwa w jedynym działające o niebo lepiej
Premiere używałem już dawno od 4.1 chyba - na poziomie 6 i 6.5
wciąż były stałe problemy z przeplotem i trzeba było robić deinterlace
Vegas po prostu działa
wersja 7 premiera była szczególnie idiotyczna bo prerendering audio i wideo zajmowały dwa razy więcej miejsca na dysku - idiotyzm
od pro1.5 podobno poprawili
Premiere jest wolniejszy - obciąża procesor a to istotne nawet przy Atlonie 2000+
myślę o edycji na jakimś laptopie - może koło 500, albo 800 i wtedy już nie ma o czym mówić
używałem wszystkiego co jest na rynku i Avida nie rozumiem a Premiere jest moim zdaniem wciąż w wersji "beta- czyli przepraszam że jestem, ale kiedyś będę dobry bo jestem obiecujący".
Sony zrobiła najlepszą rzecz jak mogła kupując ten pakiet [nie pkietowi bynajmniej] i nawet wybaczam im ten panel lcd i uzunięcie przycisków z kamer. mam nadzieję że nie zrobią z niego pośmiewisk w wersji 6. 5 jest super i jest kontynuacją linii i filozofii Sonic Foundry, która była najlepszą firmą na rynku software do audio. Jakość z audio przenieśli na wideo.
jeśli ktoś łączy ujęcia może robić to wszędzi i za mniejsze piniądze, al jeśli chc kupić do pracy premiere to porażka, ale do wesel wystarczy.
http://michal.brzezinski.net skasowano z tematu o numerze 1158901 mod Akrzy74. Może stary temat, ale nigdzie nie znalazłem zadowalającego rozwiązania, musiałem sam wpaść na bardzo interesujący model ściemniacza Legranda, instalacja taka jak przy łączniku schodowym i krzyżowym - dwużyłowa (z tym że z połączenia szeregowego łączników musimy stworzyć połączenie równoległe przycisków najlepiej stosując mostkowanie).
Wykorzystujemy ściemniacz przyciskowy Legrand 774062, + dwa (lub więcej/mniej) przyciski "światło / dzwonek", np. Legrand 774011.
1 - żyła fazowa do zacisku [1] ściemniacza i równolegle do wejścia przycisków "światło / dzwonek"
2 - żyła zera roboczego (od żarówki) do zacisku [2] ściemniacza.
3 - żyła łącząca wyjścia przycisków i zacisku [B] ściemniacza - połączenie równoległe.
Zacisk [B] pozwala na sterowanie ściemniaczem (ściemnianie/rozjaśnianie) przytrzymując ponad 2s. którykolwiek z przycisków "światło / dzwonek". Naciskając króciutko (poniżej 2s.) którykolwiek z przycisków "światło / dzwonek" załączymy, lub wyłączymy ściemniacz. Opis przycisków ściemniacza wydaje mi się zbyteczny gdyż ma osobne przycisk do załączania, osobny do wyłączania i osobne dwa przyciski +/- do ściemniania i rozjaśniania. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie jakie można sobie wyobrazić przy powyższym problemie. Opisałem górny rysunek z załącznika, dolne rozwiązanie nie ma możliwości sterowania ściemnianiem i rozjaśnianiem, natomiast stosując łącznik krzyżowy musielibyśmy zastosować trzecią żyłę ze stałą fazą, gdyż wejście [1] ściemniacza ma taki właśnie wymóg, że musi być stale zasilane fazą, lub z innego źródła doprowadzać stałą fazę do wejścia [1]. Natomiast z przyciskami mamy to samo, a nawet więcej bez kombinowania i to na dwóch żyłach.
Nadmienię tylko, iż podobny i całkiem zadowalający efekt można uzyskać stosując kompaktową - energooszczędną żarówkę (świetlówkę) ściemnialną GOVENA SWITCH produkowaną w Polsce. W tym przypadku żarówka jest ściemniaczem (w układzie równoległym może być ich większa ilość), którą możemy sterować zwykłymi łącznikami, także w układzie schodowo-krzyżowym (oczywiście stosując odpowiednie do danego układu łączniki). Sterowanie opisane w załączniku [Karta_kat_cfl SWITCHb.pdf]
Cenowo wychodzi różnie, gdyż w jednym układzie mamy tylko żarówki żarowe bądź halogenowe, w tym drugim świetlówki energooszczędne (wg.producenta 20W świeci jak 100W) wyposażone w ściemniacz (sterowanie troszkę mniej wygodne uważam, gdyż żeby ściemnić musimy czekać na pełne rozjaśnienie). Z kolei o ile GOVENA SWITCH jest do dostania w sklepach internetowych, z Legrandem jest znacznie trudniej musiałem dokonać przepłatę 100% w hurtownii NOWA FRANCE ul. Św. Michała 24, gdyż żekomo sprzedali ich dotąd tylko 4sztuki (nie dziwię się na takich warunkach), sieć Alladyn twierdzi że żeby ściągnąć coś od Legranda musi zamówić towar za min 3 000zł, czyli typowe polskie realia oferta w katalogu, w sklepie brak.
Archeologia (1 rok).
[Akrzy] Układ ze ściemniaczem + łącznik schodowy + łącznik krzyżowy. Ponieważ nigdzie nie znalazłem zadowalającego rozwiązania, musiałem sam wpaść na bardzo interesujący model ściemniacza Legranda, instalacja taka jak przy łączniku schodowym i krzyżowym - dwużyłowa (z tym że z połączenia szeregowego łączników musimy stworzyć połączenie równoległe przycisków najlepiej stosując mostkowanie).
Wykorzystujemy ściemniacz przyciskowy Legrand 774062, + dwa (lub więcej/mniej) przyciski "światło / dzwonek", np. Legrand 774011.
1 - żyła fazowa do zacisku [1] ściemniacza i równolegle do wejścia przycisków "światło / dzwonek"
2 - żyła zera roboczego (od żarówki) do zacisku [2] ściemniacza.
3 - żyła łącząca wyjścia przycisków i zacisku [B] ściemniacza - połączenie równoległe.
Zacisk [B] pozwala na sterowanie ściemniaczem (ściemnianie/rozjaśnianie) przytrzymując ponad 2s. którykolwiek z przycisków "światło / dzwonek". Naciskając króciutko (poniżej 2s.) którykolwiek z przycisków "światło / dzwonek" załączymy, lub wyłączymy ściemniacz. Opis przycisków ściemniacza wydaje mi się zbyteczny gdyż ma osobne przycisk do załączania, osobny do wyłączania i osobne dwa przyciski +/- do ściemniania i rozjaśniania. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie jakie można sobie wyobrazić przy powyższym problemie.
Opisałem górny rysunek z załącznika, dolne rozwiązanie nie ma możliwości sterowania ściemnianiem i rozjaśnianiem, natomiast stosując łącznik krzyżowy musielibyśmy zastosować trzecią żyłę ze stałą fazą, gdyż wejście [1] ściemniacza ma taki właśnie wymóg - musi być stale zasilane fazą, lub z innego źródła należy doprowadzać stałą fazę do wejścia [1], z tego samego obwodu oczywiście. Natomiast z przyciskami mamy to samo, a nawet więcej bez kombinowania i to na dwóch żyłach.
Jeżeli nie zależy nam na sterowaniu z każdego łącznika układu to możemy zastosować ściemniacz obrotowy np. LEGRAND 774061, który ma funkcjonalność przełącznika i może przerzucać fazę między oba wyjścia tak jak łącznik schodowy (schemat z załącznika [schemat ściemniacza obrotowego.pdf]), taki ściemniacz w układzie może zastąpić dowolny jeden łącznik schodowy, regulacja ściemniania będzie tylko przy pomocy ściemniacza pozostałe łączniki będą tylko załączać/wyłączać oświetlenie.
Nadmienię tylko, iż podobny i całkiem zadowalający efekt można uzyskać stosując kompaktową - energooszczędną żarówkę (świetlówkę) ściemnialną GOVENA SWITCH produkowaną w Polsce. W tym przypadku żarówka jest ściemniaczem (w układzie równoległym może być ich większa ilość), którą możemy sterować zwykłymi łącznikami, także w układzie schodowo-krzyżowym (oczywiście stosując odpowiednie do danego układu łączniki). Sterowanie opisane w załączniku [Karta_kat_cfl_SWITCHb_.pdf]
Eksploatacja cenowo wychodzi różnie, gdyż w jednym układzie mamy tylko żarówki żarowe bądź halogenowe, w tym drugim świetlówki energooszczędne (wg.producenta 20W świeci jak 100W) wyposażone w ściemniacz (sterowanie troszkę mniej wygodne uważam, gdyż żeby ściemnić musimy czekać na pełne rozjaśnienie). Z kolei o ile GOVENA SWITCH jest do dostania w sklepach internetowych, z Legrandem jest znacznie trudniej musiałem dokonać przepłatę 100% w hurtownii NOWA FRANCE ul. Św. Michała 24, gdyż żekomo sprzedali ich dotąd tylko 4sztuki (nie dziwię się na takich warunkach), sieć Alladyn twierdzi że żeby ściągnąć coś od Legranda musi zamówić towar za min 3 000zł i trzeba by się wbić jak robią zamówienie, nie zdarza się to jednak często, czyli typowe polskie realia oferta w katalogu, w sklepie brak.
Koszt wersji ściemniacz przyciskowy Legrand 774062 + przycisk "światło/dzwonek" to ok 100-150zł ściemniacz + niewielki koszt przycisków (nie muszą być Legranda)
Koszt ściemnialnej żarówki GOVENA SWITCH to ok. 50-80zł za sztukę + koszty łączników schodowych i krzyżowych. Nie trzeba przerabiać instalacji jeśli istnieje jedyne co trzeba zrobić to wkręcić żarówki w istniejącą instalacje - ważne żeby przy wkręcaniu każda żarówka była w tej samej fazie rozjaśniania, aby np. jedna żarówka się nie rozjaśniała a inna była w fazie najciemniejszej. Bezpieczeństwo sieci domowej. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Opiszę wpierw ustawienia przed przystąpieniem do zmian z prośbą o ich ocenę.
Wiem już, że WEP to niewiele, ale chodzi mi o ocenę wszystkich czynników,
które poniżej opisałam, łącznie.
Zaskakujące dla mnie jest to, że moją domową sieć widać w komórce w sporej
odległości od mojego mieszkania. Przed decyzją o zainstalowaniu LiveBoxa
przeglądałam w Internecie informacje na jego temat i pamiętam narzekania
o słabym zasięgu. Mowa była o braku zasięgu w domkach jednorodzinnych
na parterze gdy LiveBox był na piętrze, itp. A przecież w moim przypadku to
jest wielka płyta z lat 70-tych. To zupełnie „uśpiło” moją czujność w tej sprawie.
Gdy używam laptopa w moim mieszkaniu to wyłącznie w tym samym pokoju,
więc problemu dalej nie drążyłam.
Jeśli chodzi o komórkę, od której moje podejrzenia się zaczęły, to pomimo,
że moja domowa sieć pokazuje się w sporej odległości wokół mojego mieszkania
wygląda jednak na to, że połączenie nie jest możliwe, bowiem po jego wybraniu
pokazuje się komunikat:
"Łączenie przez ‘domowa’
WLAN
Nie można połączyć
Nie znaleziono sieci WLAN"
Czy dobrze mi się wydaje?
Powyższy komunikat pokazuje się zarówno wtedy gdy stoję z komórką tuż przy
LiveBoxie, jak i wtedy gdy jestem na klatce schodowej o 6 kondygnacji wyżej
niż moje mieszkanie.
Odnośnie instalacji połączenia bezprzewodowego laptopa, zachowały mi się notatki
z wykonania tego połączenia przy pomocy kogoś z neostrady, z których wynika,
że podawałam wtedy WEP z nalepki na LiveBoxie oraz naciskałam przycisk REG.
Teraz po wybraniu Find Wireless Networks pokazuje się kilka sieci, jedną z nich jest moja,
gdzie jako Network Name wyświetla się SSID z nalepki na LiveBoxie, dalej Encrypted,
802.11g, channel 10 oraz MAC Address inny niż na nalepce na LiveBoxie (ten sam MAC
wyświetla się w formularzu konfiguracyjnym na komputerze stacjonarnym).
Na komputerze stacjonarnym, który jest połączony z LiveBoxem kablem USB, weszłam
na stronę usług bezprzewodowych (192.168.1.1) gdzie pokazał mi się formularz konfiguracji
sieci bezprzewodowej:
Adres MAC – inny niż na nalepce LiveBoxa ( jak wspomniałam wyżej,
ten sam MAC pokazuje się na laptopie po wybraniu Find
Wireless Networks)
SSID - nazwa, która widniej na nalepce LiveBoxa
Kanał - kanał 10
Tryb - 802.11 b+g
Zabezpieczenie - WEP
Odnośnie filtrów MAC, to jak to wygląda u mnie można zobaczyć tutaj: http://www.voila.pl/134/1fj5w/?1
z tym, że zmieniłam adresy MAC, bo chyba nie powinnam ich upubliczniać.
W rzeczywistości po lewej stronie jest MAC laptopa, a po prawej MAC komórki.
Czy z powyższego wynika, że żaden inny komputer nie miał dostępu do mojej sieci?
Nacisnęłam także Konfiguracja WEP i wtedy pokazało mi się:
Typ WEP: 128 bits
Klucz: ciąg 26 znaków po 2 oddzielone dwukropkiem
Ten ciąg znaków to jest mój WEP tylko zapisany w iinym formacie
Zrobiłam jeszcze jedno "doświadczenie". Zabrałam mojego laptopa do samochodu,
który stoi na ulicy kilkanaście metrów przed domem.
Mogłam surfować po Internecie, ale nie wiedziałam z jakiej sieci tak naprawdę korzystam.
Wybrałam więc znowu Find Wireless Networks i pokazało mi się 7 sieci, w tym moja.
Gdy ją zaznaczyłam i wybrałam Connect pojawił się komunikat:
Unable to connect to the selected wireless network. You may need to configure your system
to support the authentication method that is in use. Do you want to configure now?
Wybrałam Nie.
Nie wiem co ten komunikat oznacza.
Pozdrawiam
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plshirli.pev.pl
|
|
|