Strona główna
  Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia

kaniagostyn *UKS Kania Gostyń

golić czy wyrywać?. To ja mogę też tutaj dodać co nieco 1010. To moja zmora 1014.
Moje problemy z nadmiernym owłosieniem zaczęły się wtedy gdy zaczęłam tyć. Najpierw wąsik, potem po kilka włosków na twarzy. Wyrywałam je pęsetą. Z czasem na baczkach zaczęły się pojawiać. To zaczęłam je wybielać. Nawet nie wiem kiedy, zrobiło ich się całe mnóstwo, a depilowałam wtedy woskiem do twarzy. Cała broda, wąsik no i baki. Czułam się fatalnie. Zaczęłam szukać innego sposobu no i trafiłam na ofertę usuwania laserowego. Postanowiłam skorzystać. Na te zabiegi nie można chodzić gdy skóra jest opalona i gdy jest się w ciąży. Byłam na trzech zabiegach, na wiosnę. Na lato zrobiłam sobie przerwę, a jesienią byłam już w ciąży 1001. Taka długa przerwa sprawiła, że były znowu. Może nie wszystkie, ale większość. Potem pojechałam znowu w październiku i od tego czasu byłam 3 razy, teraz muszę jechać. Tylko jakoś kasy brakuje. Jeden zabieg to około 300zł.
To jest skuteczne, ale właśnie trzeba tych zabiegów 7-8 w moim przypadku i potem raz na rok powtarzać. Lekarz powiedział, że dopóki nie będę miała uregulowanych hormonów to te włoski będą rosły 1006.
Depilacja laserowa a bielactwo. "Nadmierne owłosienie stanowi znaczny problem kosmetologiczny, a dostępne metody jego usuwania są mało skuteczne i czasochłonne. Trudność w uzyskaniu pełnego efektu wynika z asynchronicznego cyklu wzrostu włosów u człowieka, który obejmuje trzy fazy: anagen, katagen i telogen. Tylko włosy będące w fazie anagenu zawierają wystarczającą ilość barwnika melaniny, która pozwala na skuteczne ich usunięcie. Podczas fotoepilacji energia lasera działa bezpośrednio na melaninę, która ma zdolność absorbcji energii lasera. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a co za tym idzie do jego odparowania. Zazwyczaj epilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku jasnych i rudych włosów, które zawierają znacznie mniejszą ilość barwnika, ale MYDON dzięki szczególnym własnościom fizycznym umożliwia depilację nawet jasnych włosów. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 6 razy. Niestety włosy rosną naraz w różnych fazach i zabieg trzeba powtarzać w odstępach 2-3 miesiecznych. Trwała likwidacja zbędnego owłosienia wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, ale efekt zadowalający można osiągnąć już po 3 zabiegach. Zabiegi są bezpieczne i bezbolesne, nie wymagają stosowania leków przeciwbólowych. "znalazlam :na tej stronie http://www.laseroterapia....n.php?m=14&id=8
Depilacja. Jaka jest Wasza ulubiona metoda depilacji? A może jest jeszcze coś co chciałybyście wypróbować??

internet



W dzisiejszych czasach depilacja ciała to coś naturalnego. Większość kobiet łączy ją z higieną dnia codziennego i traktuje jako obowiązek. Jednak, mimo, że każda z nas chciałaby mieć piękne gładkie ciało, często w praktyce bardzo trudno jest to osiągnąć.

Intensywność owłosienia na ciele kobiety w dużym stopniu zależy od jej karnacji. Zwykle blondynki mają mniej włosów na skórze niż brunetki.
O intensywności owłosienia decyduje także poziom hormonów - m.in. hormonu męskiego testosteronu. Jeżeli występuje on w nadmiarze może to powodować pojawienie się męskiego typu owłosienia: na górnej wardze, brodzie, klatce piersiowej, łydkach, przedramionach. Jego poziom wzrasta w okresie dojrzewania czy przekwitania.

DEPILACJA to usuwanie nadmiernego owłosienia poprzez golenie, wosk, specjalne kremy czy zastosowanie depilatorów elektrycznych. Efekt jest natychmiastowy, ale niestety po takich zabiegach włosy odrastają w wolniejszym (wosk) czy szybszym tempie (golenie).

Metod depilacji jest bardzo wiele, dlatego każdy ma szansę wybrać dla siebie tą najmniej kłopotliwą. Wszystko zależy od tego jak dużo czasu chcemy poświęcić na depilację, jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz czy jesteśmy wrażliwi na ból (depilacja woskiem i depilacja depilatorem elektrycznym to dość bolesne zabiegi). Obecnie najdoskonalszym pod względem długotrwałości efektu i bezbolesności jest zastosowanie lasera, ale niestety metody te są wciąż drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Pamiętać trzeba, że należy unikać wyrywania włosów pęsetą, bo pobudza to ich wzrost. Natomiast wszelkie włosy wyrastające ze znamion na skórze czy brodawek najlepiej obcinać nożyczkami. Nie wolno ich wyrywać i nie wolno stosować na nie żadnych środków kosmetycznych, ponieważ ich podrażnienie może doprowadzić do rozwoju komórek nowotworowych.

Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to jeden z najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie kosmetycznym. Wiele kobiet próbuje także w domu wykonywać depilację - różnymi metodami i z różnym efektem.

Najlepszy sposób na zwalczanie zbędnego owłosienia?. ciekawy artykuł

METODY TRWAŁEGO USUWANIA ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA

Polegają na umieszczeniu w mieszku włosowym cienkich igieł spełniających rolę elektrod. Przepływający prąd pomiędzy elektrodą i skórą uszkadza naczynia brodawki, powodując powstanie mikroblizny w okolicy opuszki mieszka włosowego. W ten sposób uszkodzone włosy są łatwo usuwane pęsetą. Zabiegi są w niewielkim stopniu bolesne.

W metodzie elektrolizy wykorzystuje się prąd stały o niskim napięciu i natężeniu, który przepływając przez tkankę wywołuje reakcję chemiczną, w wyniku której dochodzi do wytworzenia wodorotlenków i uszkodzenia opuszki mieszka włosowego. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, gdyż do usunięcia jednego włosa potrzeba ok. 1 minuty.

Technika elektrokoagulacji (diatermii) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu. Prąd o takiej charakterystyce wywołuje znaczny miejscowy wzrost temperatury, niszcząc strukturę opuszki mieszka włosowego. Stad właśnie zabieg ten określa się czasem mianem termolizy.
Mikroliza:

Dość modne w ostatnim czasie stały się zabiegi mikrolizy. Zabiegi te są prowadzone przy użyciu prądu o niskim woltażu i natężeniu. Elektrodą zaś jest nie jak w przypadku elektrolizy igła, a specjalny żel rozprowadzany na powierzchni skóry. Zabiegi są miernie bolesne a zastosowanie żelu umożliwia szybkie wykonanie zabiegu na dużych powierzchniach. Ze względu na brak fachowego piśmiennictwa o skuteczności tej metody, trwałości jej efektów i bezpieczeństwa stosowania należy ostrożnie podchodzić do gwarancji udzielanych przez producenta i zakłady kosmetyczne oferujące tą metodę.
Lasery:

Dzięki laserom możliwe stało się usuwanie owłosienia z dużych powierzchni skóry, w krótszym czasie i mniej boleśnie niż w przypadku elektrolizy i diatermii. Rozwój techniki laserowej umożliwił konstruowanie aparatów o wysokiej selektywności i swoistości emitowanego światła. Wiązka laserowa jest dzięki odpowiedniej długości fali absorbowana tylko przez ciemne struktury włosa, powodując tzw. Zjawisko fototermolizy. Polega ona na tym że światło laserowe dociera do wybranego mieszka włosowego gdzie jest absorbowane przez ziarna melaniny. Kumulująca się energia cieplna uszkadza nie tylko samą melaninę, ale przenosi się także na komórki rozrodcze włosa trwale je uszkadzając. Stosowane dodatkowo schłodzone żele lub chłodzące końcówki zmniejszają ryzyko uszkodzenia termicznego naskórka. Tą metodą najefektywniej usuwa się włosy u osób z jasną, nieopaloną skórą (I lub II fototypem) i z ciemnymi włosami. U pacjentów z ciemniejszą skórą i jasnych włosach zabiegi te nie dają już tak dobrych efektów, a ponieważ skóra zawierająca dużo melaniny intensywnie absorbuje energię wiązki laserowej, są oni bardziej podatni na oparzenia w trakcie zabiegu i wystąpienie przebarwień po laseroterapii.
Nielaserowe źródła światła:

Wszystkie przedstawione powyżej metody niestety nie gwarantują całkowitego usunięcia zbędnego owłosienia. Zarówno elektrokoagulacja, elektroliza jak i laseroterapia umożliwiają trwałe usunięcie owłosienia w ok. 30-40% po kilkakrotnych prawidłowo przeprowadzonych zabiegach. Odrost pozostałych włosów pojawia się ok. 6-9 miesięcy po ostatnim zabiegach. Jednak odrastające włosy są najczęściej cieńsze i krótsze. Powszechnie panujący pogląd o skuteczności usuwania włosów przy użyciu laserów czy mikrolizy jest na pewno przesadzony, choć niewątpliwą zaletą tych zabiegów jest ich nieinwazyjność.
Podsumowanie:

Do usuwania zbędnego owłosienia wykorzystuje się także pulsujące światło nielaserowe. Ponieważ urządzenia emitujące ten rodzaj światła wykorzystują różne długości fali elektromagnetycznej uszkadza ono wybiórczo mieszki włosowe nie absorbując się nadmiernie w ciemnej skórze. Ośrodki posługujące się tymi urządzeniami donoszą o zadowalających efektach leczenia, porównywalnych ze stosowaniem światła laserowego.

W ostatnich latach do usuwania nadmiernego owłosienia wykorzystuje się także metodę fotodynamiczną z miejscowym stosowaniem ALA (kwasu delta-aminolewulinowego). Polega ona na naświetlaniu skóry posmarowanej uprzednio żelem zawierającym ALA, który wbudowuje się wybiórczo w mieszki włosowe. Pod wpływem światła czerwonego ALA wytwarza wolne tlen uszkadzając komórki macierzy włosa.

METODY NIETRWAŁEGO USUWANIA ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA
Rozjaśnianie:

Nie prowadzi ono oczywiście do utraty niechcianego owłosienia, ale czyni go mniej widocznym. Wykorzystuje się do tego celu kremy i roztwory zawierające nadtlenek wodoru, który aktywnie rozjaśnia zmiękcza i utlenia włosy.
Golenie:

Jest jedną z najstarszych i tanich metod usuwania zbędnego owłosienia. Niestety następuje szybki odrost włosów, uczucie szorstkości wygolonych powierzchni i podrażnienia skóry. Część osób twierdzi ponadto, że golenie wzmaga tempo odrostu i grubość włosów, choć nie potwierdzono tej tezy badaniami naukowymi.
Depilacja tradycyjna:

Prowadzona jest najczęściej pęsetą lub elektrycznymi depilatorami. Główna wadą tej metody jest dyskomfort odczuwany podczas zabiegu. Zabiegi wykonywane depilatorami elektrycznymi powodują ponadto szybszy odrost włosów.
Depilacja mechaniczna:

Jest obecnie stosowana niezmiernie rzadko, ze względu na częste podrażnienia skóry. Wykorzystuje się tu takie środki ścierne jak paski czy rękawice papieru ściernego albo pumeks. Materiały te przesuwane ruchami okrężnymi po owłosionej skórze ścierają włosy z jej powierzchni. Skuteczność tej metody jest porównywalna do golenia.
Depilacja chemiczna:

Chemiczne środki do depilacji działają na włosy poprzez uszkadzanie wiązań dwusiarczkowych. Ponieważ łodyga włosa jest bogatsza niż naskórek w aminokwasy zawierające siarkę doprowadza to do oddzielenia się włosa od mieszka włosowego. Częstym działaniem niepożądanym depilacji tą metodą są podrażnienia lub odczyny alergiczne na składniki kremów.
Depilacja woskiem:

Zabiegi te polegają na nakładaniu na skórę owłosioną płynnego wosku lub półpłynnego zimnego wosku, który po zestaleniu odrywa się szybkim ruchem. Stosując tę metodę uważać należy jedynie na to by nie poparzyć skory zbyt gorącym woskiem. Dostępne zimne woski są równie skuteczne, jednak są one droższe i nie mogą być używane powtórnie. Skuteczność tych zabiegów jest lepsza niż wcześniej opisane metody a efekt utrzymuje się przez około 4-6 tygodni.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • shirli.pev.pl


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • marucha.opx.pl
  •  Menu
     : kaniagostyn *UKS Kania Gostyń
     : laserowa Depilacja gdzie najtaniej w Krakowie
     : Laserowa korekcja wzroku Wikipedia
     : laserowa depilacja bikini opinie
     : laserowa korekcja wzroku Wroclaw
     : laserowe wybielanie zębów Poznań
     : Laserowe zamykanie naczynek w Krakowie
     : laserowe leczenie zębów kanałowe
     : Laser Warszawa depilacja laserowa
     : laserowe zabiegi dermatologiczne Poznań
     : laserowe operacje żylaków Kraków
     . : : .
    Copyright (c) 2008 kaniagostyn *UKS Kania Gostyń | Designed by Elegant WPT